PDA

View Full Version : А кажете си



hyahyaasd
08-01-2012, 20:04
Всеки е чувал за истории бог тем подобно простотии и то най-вече по ТВ и НЕТ ... интересно ми е самите ставали ли сте свидетели на нещо по странничко да кажем?

ScarlettS
08-01-2012, 22:17
Не. Всичко при мен си е намирало обяснение в последствие.

Chacho
08-01-2012, 23:23
Не. Всичко при мен си е намирало обяснение в последствие.

Това.

Nam3less3
08-01-2012, 23:43
Да(на неразумно странни работи), и си има обяснение(за почти всички такива паранормални или духовни истории си има отдавна написани обяснения).
Но хората никога не се интересуват от същността, ами от "ефекта".

npp
08-02-2012, 14:24
на мен ми се е случвало, например, на няколко пъти срещнах самият Исус, истината е че Той дойде за мен, иначе аз нямаше как да стигна до Него, или както самият Той е казал: "Вие не избрахте Мене, но Аз избрах вас"(Йоан 15:16), в всеки един от случаите Той се яви с велика слава, слава като на самият Бог Отец, явление съпровождано от безкрайно могъщи сили, които могат да съживят всеки мъртвец, първият път когато Той се яви за мен, беше преди години, когато бях атакуван от група вещи сатанински духовници чието явление бе съпровождано от всякакви мощно действуващи гибелни сили, тогава самият Исус се яви за да ме освободи, явлението му беше мигновено, колкото трае проблясъка на светкавица, но това бе напълно достатъчно, понеже всички(-те) стоварени върху мен най-могъщи сатанински сили бяха напълно отмахнати така както слона би отмахнал муха с един най-лек замах, сякаш това за Бог беше прашинка, а аз бях букално смазан от колосалните сили на дявола, с които ме атакуваха онези сатанински духовни служители, но освобождението дойде мигновено, тогава аз изпитах такова облекчение че дори паднах на земята и Му казах че предпочитам даже още на мига да умра за Него, понеже ако не беше ме спасил, с сигурност щях да загина, а нито дойде кришна, нито буда, нито който и да е от останалите посочвани за Христос, но единствено Исус, и истината е че никой никога не е срещал пълно спасение от Бога освен чрез Исус Христос, понеже и няма друг Господ освен Него - има само един Христос и Той е Исус, това свидетелство е истинно, и дори мога да се закълна че никак не лъжа, няколко дена след този случай аз отново бях нападнат от същите онези духовни служители на дявола, като този път те успяха да ме умъртвят, спомням си че ме покоси съвсем мигновена смърт, аз паднах мъртъв на земята, това стана за не повече от няколко секунди, понеже бях покосен от изключително могъща сатанинска сила, която ме умъртви моментално, единствената мисъл, която в онзи миг ми мина през ума, беше: "това е, край", обаче няколко часа по-късно самият Господ Бог ме съживи, и аз се събудих, като дори съжалих че съм жив, защото никак не ми се искаше да виждам пак суетата на неспасението и погибелта, която се случва с човеците/одушевените, не исках отново да виждам: как деца страдат и умират от глад и жажда, как хора боледуват от смъртоносни болести, как са измъчвани, и как умират, оттогава насам аз повече не ценях своя си живот, но единствено душите на другите, и разбрах че единственото божествено чудо, за което си заслужава да съществувам е да видя как човеците/одушевените са спасявани за вечен живот, отколкото каквито и да е други чудеса и знамения, това е единственото велико чудо за мен, чудото на вечното спасение за всички човеци/души, което е единствено в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос

Anichkaxxwee
08-02-2012, 15:30
Не. Всичко при мен си е намирало обяснение в последствие.

+1

shewolf1
08-02-2012, 16:03
на мен ми се е случвало, например, на няколко пъти срещнах самият Исус, истината е че Той дойде за мен, иначе аз нямаше как да стигна до Него, или както самият Той е казал: "Вие не избрахте Мене, но Аз избрах вас"(Йоан 15:16), в всеки един от случаите Той се яви с велика слава, слава като на самият Бог Отец, явление съпровождано от безкрайно могъщи сили, които могат да съживят всеки мъртвец, първият път когато Той се яви за мен, беше преди години, когато бях атакуван от група вещи сатанински духовници чието явление бе съпровождано от всякакви мощно действуващи гибелни сили, тогава самият Исус се яви за да ме освободи, явлението му беше мигновено, колкото трае проблясъка на светкавица, но това бе напълно достатъчно, понеже всички(-те) стоварени върху мен най-могъщи сатанински сили бяха напълно отмахнати така както слона би отмахнал муха с един най-лек замах, сякаш това за Бог беше прашинка, а аз бях букално смазан от колосалните сили на дявола, с които ме атакуваха онези сатанински духовни служители, но освобождението дойде мигновено, тогава аз изпитах такова облекчение че дори паднах на земята и Му казах че предпочитам даже още на мига да умра за Него, понеже ако не беше ме спасил, с сигурност щях да загина, а нито дойде кришна, нито буда, нито който и да е от останалите посочвани за Христос, но единствено Исус, и истината е че никой никога не е срещал пълно спасение от Бога освен чрез Исус Христос, понеже и няма друг Господ освен Него - има само един Христос и Той е Исус, това свидетелство е истинно, и дори мога да се закълна че никак не лъжа, няколко дена след този случай аз отново бях нападнат от същите онези духовни служители на дявола, като този път те успяха да ме умъртвят, спомням си че ме покоси съвсем мигновена смърт, аз паднах мъртъв на земята, това стана за не повече от няколко секунди, понеже бях покосен от изключително могъща сатанинска сила, която ме умъртви моментално, единствената мисъл, която в онзи миг ми мина през ума, беше: "това е, край", обаче няколко часа по-късно самият Господ Бог ме съживи, и аз се събудих, като дори съжалих че съм жив, защото никак не ми се искаше да виждам пак суетата на неспасението и погибелта, която се случва с човеците/одушевените, не исках отново да виждам: как деца страдат и умират от глад и жажда, как хора боледуват от смъртоносни болести, как са измъчвани, и как умират, оттогава насам аз повече не ценях своя си живот, но единствено душите на другите, и разбрах че единственото божествено чудо, за което си заслужава да съществувам е да видя как човеците/одушевените са спасявани за вечен живот, отколкото каквито и да е други чудеса и знамения, това е единственото велико чудо за мен, чудото на вечното спасение за всички човеци/души, което е единствено в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос

npp, имаш лично съобщение от мен :)

ScarlettS
08-02-2012, 17:08
npp, имаш лично съобщение от мен :)

Ако е поредната препоръка да види специалист, то имай в предвид, че всички опитахме да го насочим да потърси лечение, но засега никой не е успял.

defender
08-02-2012, 18:46
красива Скарлет, какво правиш........... как си

TheBobqk
08-09-2012, 06:37
на мен ми се е случвало, например, на няколко пъти срещнах самият Исус, истината е че Той дойде за мен, иначе аз нямаше как да стигна до Него, или както самият Той е казал: "Вие не избрахте Мене, но Аз избрах вас"(Йоан 15:16), в всеки един от случаите Той се яви с велика слава, слава като на самият Бог Отец, явление съпровождано от безкрайно могъщи сили, които могат да съживят всеки мъртвец, първият път когато Той се яви за мен, беше преди години, когато бях атакуван от група вещи сатанински духовници чието явление бе съпровождано от всякакви мощно действуващи гибелни сили, тогава самият Исус се яви за да ме освободи, явлението му беше мигновено, колкото трае проблясъка на светкавица, но това бе напълно достатъчно, понеже всички(-те) стоварени върху мен най-могъщи сатанински сили бяха напълно отмахнати така както слона би отмахнал муха с един най-лек замах, сякаш това за Бог беше прашинка, а аз бях букално смазан от колосалните сили на дявола, с които ме атакуваха онези сатанински духовни служители, но освобождението дойде мигновено, тогава аз изпитах такова облекчение че дори паднах на земята и Му казах че предпочитам даже още на мига да умра за Него, понеже ако не беше ме спасил, с сигурност щях да загина, а нито дойде кришна, нито буда, нито който и да е от останалите посочвани за Христос, но единствено Исус, и истината е че никой никога не е срещал пълно спасение от Бога освен чрез Исус Христос, понеже и няма друг Господ освен Него - има само един Христос и Той е Исус, това свидетелство е истинно, и дори мога да се закълна че никак не лъжа, няколко дена след този случай аз отново бях нападнат от същите онези духовни служители на дявола, като този път те успяха да ме умъртвят, спомням си че ме покоси съвсем мигновена смърт, аз паднах мъртъв на земята, това стана за не повече от няколко секунди, понеже бях покосен от изключително могъща сатанинска сила, която ме умъртви моментално, единствената мисъл, която в онзи миг ми мина през ума, беше: "това е, край", обаче няколко часа по-късно самият Господ Бог ме съживи, и аз се събудих, като дори съжалих че съм жив, защото никак не ми се искаше да виждам пак суетата на неспасението и погибелта, която се случва с човеците/одушевените, не исках отново да виждам: как деца страдат и умират от глад и жажда, как хора боледуват от смъртоносни болести, как са измъчвани, и как умират, оттогава насам аз повече не ценях своя си живот, но единствено душите на другите, и разбрах че единственото божествено чудо, за което си заслужава да съществувам е да видя как човеците/одушевените са спасявани за вечен живот, отколкото каквито и да е други чудеса и знамения, това е единственото велико чудо за мен, чудото на вечното спасение за всички човеци/души, което е единствено в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос

Звучиш като бившия ми. И той имаше смахнати истории с Господ, извънземни, екзорсизъм.
Аз не съм ставала свидетел на нищо, което да не си е имало някакво логично обяснение.

JungleJaguar
08-12-2012, 17:51
Звучиш като бившия ми. И той имаше смахнати истории с Господ, извънземни, екзорсизъм.
Аз не съм ставала свидетел на нищо, което да не си е имало някакво логично обяснение.
Светът не се върти около теб,все пак.
Някои хора,за разлика от теб и мен, може да станат свидетели на нещо,което няма обяснение.Като светлините от Нага,които излизат от дъното на реката и литват нагоре към небето без никакво обяснение.
И ако си мислиш,че снимката е фотошоп-не,не е.

http://store.picbg.net/pubpic/C1/07/302a80c90a63c107.jpg

scrooper
08-12-2012, 19:01
http://store.picbg.net/pubpic/C1/07/302a80c90a63c107.jpg
улала ^^
Щях да си разкажа някои от по- фрапантните ми необясними случки, но не е нужно. Вече явления като горното си струват вниманието.

TheBobqk
08-13-2012, 11:05
Светът не се върти около теб,все пак.
Някои хора,за разлика от теб и мен, може да станат свидетели на нещо,което няма обяснение.

Да съм казвала, че светът се върти около мен? Казах си мнението относно написаното от момчето, защото не вярвам и на думичка от това, което е написал. Ясно е, че всеки може да стане свидетел на нещо, което не може да си обясни сам. У нас например преди години падна една дърворезба от стената. Бях малка и се стреснах, защото живеехме точно до гробищата и си набих филма. След време се замислих и установих, че просто не е била закачена добре.
Скоро четох една тема за момиче, което усеща чуждо присъствие в леглото си и е виждала мъж до нея за някаква си секунда. Като се замислиш всичко идва от мозъка й. Може пък наистина да има нещо. От къде да знаеш. Кой в каквото вярва.
Реката, за която говориш е Меконг. И да странно явление е. Тук няма за какво да се спори.
И пак да обясня, че не упреквам никого, а просто не съм ставала свидетел на нещо, което не си е имало разумно обяснение. Така че светът не се върти около мен, просто си казвам мнението. Все пак не може всички да са на едно мнение. Всеки е преживял нещо и вярва в нещо. Това че еди си кой е написал нещо, което за мен е като сюжет от филм не означава, че трябва да бъда нападната, защото не вярвам на думите му. : )

In_Nomine_Sathanas
08-13-2012, 12:15
http://www.youtube.com/watch?v=NSJElZwEI8o

julian8787
08-14-2012, 23:50
Здравейте, приятели!

Чудеса не съществуват! Това, че днес е чудо не значи, че след сто години ще е чудо. Всичко е обяснимо, но само времето има силата да разбулва загадки. Да вземем за пример Галилео Галилей. Той е бил надарен с невероятно силен интелект, интелект позволил му да изпревари тогавашните разбирания на хората за света и Космоса. Когато казал, че не Слънцето се върти около Земята, а Земята се върти около Слънцето, някой си непогрешим папа решил, че е еретик и опасност за моралните устои. Представете си! Той се е изправил срещу библейските закони! Е, как да не му се възхити човек!? Направил е тази стъпка във времена, когато жените са били заклеймявани, анатемосвани, отлъчвани и изгаряни на клада! Днес някой да е чул, че някоя жена е вещица и че заради вещерските си познания е изгорена на клада? Днес вещици не съществуват, но са били времена, в които хората са вярвали във вещиците, както днес вярват в чудодейни икони. Но да продължа по същество. Онзи папа го изправил пред съда и казал( по памет): " Промени гледната си точка. Библията е основата и тя казва, че Слънцето се върти около Земята! Библията е писана от Господ! Тя е непогрешима, въздесъща и свята книга!" Допълнил още: " Искам в книгата си да напишеш истината Божия!" Понеже Галилео е бил човек с достойнство и висока нравствена и морална култура казал: " Няма проблем. Ще напиша исканато от Вас, уважаеми господине, но разберете, моето становище мога да променя, обаче Земята и Слънцето не са ми подвластни и тях не мога да променя. Фактът си остава факт!"
Отворете съзнанието си и проумейте, че всяко чудо ще има свое решение. Рано или късно.
До скоро!:)

Nam3less3
08-15-2012, 07:21
Здравейте, приятели!

Чудеса не съществуват! Това, че днес е чудо не значи, че след сто години ще е чудо. Всичко е обяснимо, но само времето има силата да разбулва загадки. Да вземем за пример Галилео Галилей. Той е бил надарен с невероятно силен интелект, интелект позволил му да изпревари тогавашните разбирания на хората за света и Космоса. Когато казал, че не Слънцето се върти около Земята, а Земята се върти около Слънцето, някой си непогрешим папа решил, че е еретик и опасност за моралните устои. Представете си! Той се е изправил срещу библейските закони! Е, как да не му се възхити човек!? Направил е тази стъпка във времена, когато жените са били заклеймявани, анатемосвани, отлъчвани и изгаряни на клада! Днес някой да е чул, че някоя жена е вещица и че заради вещерските си познания е изгорена на клада? Днес вещици не съществуват, но са били времена, в които хората са вярвали във вещиците, както днес вярват в чудодейни икони. Но да продължа по същество. Онзи папа го изправил пред съда и казал( по памет): " Промени гледната си точка. Библията е основата и тя казва, че Слънцето се върти около Земята! Библията е писана от Господ! Тя е непогрешима, въздесъща и свята книга!" Допълнил още: " Искам в книгата си да напишеш истината Божия!" Понеже Галилео е бил човек с достойнство и висока нравствена и морална култура казал: " Няма проблем. Ще напиша исканато от Вас, уважаеми господине, но разберете, моето становище мога да променя, обаче Земята и Слънцето не са ми подвластни и тях не мога да променя. Фактът си остава факт!"
Отворете съзнанието си и проумейте, че всяко чудо ще има свое решение. Рано или късно.
До скоро!:)
Колко умно. Само че библията въобще не се занимава с астрономически въпроси и не казва кое около кое се върти и т.н., това няма нищо общо с християнството.
Тия неща са ги вярвали всички хора по онова време и то не заради религията, просто е било нормално светогледа им да е такъв(всички поне формално са вярвали в Бог и за тях хората е трябвало да са в центъра на Вселената, един вид философско разбиране). Църквата е използвала това и разни криворазбирания на християнството за да властва над хората, и развитието на науката би застрашило властта им, за това е цялата работа, а не заради някви измислени цитати.
Тия учени са били по-напреднали от хората и те не са могли да възприемат новите истини, мирогледа им е бил ограничен, когато дойде някой който ги изпреварва в еволюцията и ги "удря" по съзнанието те го убиват, църквата също е имала интерес от това за да крепи властта си над ограничените хора.
Иначе да, чудесата са неща правени от напреднали хора, за който другите нямат още знания и обяснения.

julian8787
08-15-2012, 20:51
Здравей, Nam3less3!

Не си разбрал нищо от поста ми. Никъде не казвам, че в нея се споменава този факт. Ако ще иронизираш някого, то обърни се към „непогрешимият папа“ , не към мен, тъй като — забележи;(!) той — „непогрешимият папа“ насажда лъжата в убежденията на Галилео, вживявайки се в ролята на духовен главатар следващ Божията воля. Аз цитирам по памет и никъде в поста не си позволявам лично да заявя подобно твърдение, че в Библията така пише. Библейските закони (упоменати от мен) са болните амбиции на църквата да държи хората в подчинение, но кой да ме разбере? На тези болни амбиции се противопоставя и за това печели моята възхита!... Като един лаик си чел между редовете с жаждата да оспориш мнението ми, което, разбира се, е твое право. Кавичките са важни приложения в текстовите съобщения!
Нека ти задам един въпрос. Какво мислиш за анатемата наложена върху Дънов от църквата. Само не ми казвай, че Дънов е Антихристът!

:)

Nam3less3
08-16-2012, 07:05
Дънов е взел доста от Агни Йога(окултно учение дадено на Русия от мистичния учител Мория), добавил е това онова и е създал българското окултно учение.
Нормално е църквата да анатемосва окултните учения, подкрепям го, тъй като те се следват от 2 типа хора:
1 заблудени, търсещи знания и мистични преживявания, попадащи в капана на учението, ставащи горди(казват си вижте ме мен колко висши знания научих сега стоя над невежото простолюдие), но не могат да го разберат и накрая съвсем се спакват духовно(90% от всички)
2 такива които го разбират и умишлено се занимават с това, които съзнателно се отказват от Бог и искат да се усъвършенстват по другия път, който не е за предпочитане(един вид стават магове и ползват знанията си за лична и егоистична изгода), общо взето ако вярваш в Бог и т.н. и се занимаваш с окултизъм се едно се отказваш от пътя на доброто(е не съм толкова запознат за да го казвам като абсолютна истина за всеки съдбата е различна, но окултизма колкото и да приказва за добро и за любов те отдалечава по тънък начин от Бог и те води при други сили).
Не знам какво си е мислил Дънов за учението си, дали си е мислил че го прави с цел да помогне на хората да се развиват, или просто е "работил за окултистите", а те имат и доста материални цели, включително глобализма(и историите за нов световен ред и такива коснпирации но те не са далеч от реалността) е цел на окултните учения(Алис Бейли, авторка на американското окултно учение в книгите си още от преди 100 години говори много за глобализма). Все пак колкото и да са духовни хората всички живеем на земята, властта е крайната цел, и духовна, и материална, окултизма е за много здрави, силни, умни и хитри хора, които искат да са силни и материално и духовно(а 1вото следва от 2рото).

Incadeptus
08-20-2012, 15:39
оффф,ми то всичко си има обяснение много ясно,но важното е какво е то.Например обяснението на това,че му се е явил Господ може да е това,че наистина се е явил и вие не можете да кажете нищо по въпроса.МОЖЕТЕ да кажете,че е дрогиран,но вие не знаете наистина какво се е случило.Аз имам много странни случки,на които имам обяснение,но това,че има обеснение на нещо,не змачи,че нещото не е свръхестествено.Мисля,че извънземни правят житните кръгове.Но обяснете ми как е построен Стоунхейндж.Има много неща,които не знаем.Най-новото,което чух е една хипотеза.Учените мислят,че ние сме триизмерни проекции на двуизмерна повърхност,като двуизмерната повърхност е попаднала в нещо като черна дупка.Всякакви неща има ;д и най-интересното е,че всяко от тези неща може да е истина.Аз не мога да съдя npp заради това,което е написал,вие също.

TheBobqk
08-23-2012, 11:47
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/547447_337637872970076_1798311844_n.jpg
Ама сега да не ме нападнете като гладни вълци. Внасям малко настроение в разгорещената тема. : )))

Amore-Mio*
09-13-2012, 18:08
Не.

Нищо странно, необичайно и така нататък. Бог е просто някаква сила, която дава надежди на вярващите при трудните им моменти. Но не смятам, че реално съществува и не съм ставала свидетел на нещо, което да ми потвърди съществуването му изобщо.

BrainlessROCKBABY
09-14-2012, 12:54
Побиват ме тръпки от вас...

ekaterina_kokushkina
09-20-2012, 10:38
всяко едно нещо има обяснение, но когато ние не го намираме, казваме - Няма обяснение. Поне аз така мисля. На мен не са ми се случвали никакви странни неща, може би затова не вярвам.

Incadeptus
09-20-2012, 12:02
Не.

Нищо странно, необичайно и така нататък. Бог е просто някаква сила, която дава надежди на вярващите при трудните им моменти. Но не смятам, че реално съществува и не съм ставала свидетел на нещо, което да ми потвърди съществуването му изобщо.

Може и да не станеш никога свидетел.

FlyingUnderpants
09-23-2012, 00:56
аз съм имал нещо като духовна история като съм бил малък ако тва се брои за странно но няма да пиша тук, ако някой се интересува да ми пише на лс ще разкажа

xPafx
09-24-2012, 14:33
Аз лично не съм последовател на тази религия.На мнение съм,че хората се опират на нея , просто защото имат нужда да обвиняват някого да провалите си, или да почувстват, че някой е до тях в трудните моменти. Нито ми се е явявал така наречения Господ, нито ми е помагал.

Nam3less3
09-24-2012, 14:57
Аз лично не съм последовател на тази религия.На мнение съм,че хората се опират на нея , просто защото имат нужда да обвиняват някого да провалите си, или да почувстват, че някой е до тях в трудните моменти. Нито ми се е явявал така наречения Господ, нито ми е помагал.Значи хората обвиняват Господ, когато се провалят в нещо ли, пълни глупости. Ами естествено, че няма да ти се явява или да ти помага, това да не ти е дядо коледа, ква е тая наглост не знам. Господ не ти е длъжен с нищо.

Incadeptus
09-24-2012, 15:48
Пффффф да,Бог ще се занимава с глупости ;д

npp
09-25-2012, 09:11
напротив, ролята на Бог е да спасява и осигурява всички човеци, Той е системният Администратор на цялата вселена и има дълг да се занимава с това, понеже точно такъв е постът, който заема - именно спасител/осигурител, така че, всеки има право да иска добрите неща от Него, обаче понеже досега освен истински Господ Бог имаше и фалшиви, затова е добре вярата да бъде само в Онзи, Който наистина е Истинският, иначе в противен случай ефектът от вярата и молитвата може да не бъде така добър/съвършен