PDA

View Full Version : Интегрират ромите и дискриминират българите



ellie1398
08-02-2012, 06:55
Не знам дали това е точно за тази тема, но не знам просто къде другаде да го напиша. Вчера гледах предаването "Тази сутрин" и говореха за роми от 20 до 45 годишна възраст, как посещават училище през лятото и сега за първолаци. Казаха още, че учат по 6 часа дневно и за всеки ден прекаран там им дават по 4 лева, а за всяка успешно завършена година по 55(до колкото разбрах). Какво да кажем всички ние - българи, които от 7 годишна възраст ходим на училище, завършваме отлично(или поне някои от нас), семействата ни си плащат всички данъци и работят, и имат образование за разлика от ромите, които са безработи, не плащат данъци и разчитат изцяло на държавата и на всичкото отгоре тя позволява това да се случва! Какво ние да не сме нещо по-нисшо от ромите. Говорят ни за интеграция ама дискриминират БЪЛГАРИТЕ, хората, които трябва да населяват тази държава, които правят нещо за нея. Ромите и другите етноси(против, които нямам нищо) са длъжни да работят и да плащат данъци и да посещават училище. Не стига, че чак сега ми се сетили да учат ми и пари ще получават. Не е само това, те раждат по 16-17 деца и откъде мислите, че взимат парите за помощи и детски - от нашите родители, от всички данъкоплатци... Ромите (винаги има и такива роми, които имат образование и работа и плащат всички данъци) нямат паво да се борат за нещо, което дори не са заслужили. Защо да не ги дискриминираме... дайте поне една единсвена причина. Да не би да е за това, че крадат, че нямат образование, че раждат по десетки деца, които после раждат още повече, за които е длъжна да се грижи отново държавата?! Знам, че стана дълго, но съм просто бясна!!! То май е по-добре да си мангал в българия отколкото българин. Циганите получават пари без да правят нищо, а ние трябва да работим и да учим за това нещо... логика. След около няколкого години, с това темно на размножаване на мангалите, България, за която толкова хора за дали живота си, ще се казва Манганелия, няма да има българи, кой би останал в нашета родина при такива простотии, които се случват? Трябва да се вземем в ръце и да направим нещо по въпроса! Извинявам се, ако има парвописни грешки, ама бая дълго стана и не ми се проверява :D

werii
08-02-2012, 21:01
Без да чета мнението ти, ще коментирам.. Да съгласна съм !!!! Дискриминират абсолютно всички, включително е българите и толерират тези отрепки и паразити. Не съм расист, даже напротив, но аз уважават хора, които правят нещо с живота си, борят се за нещо и знаят защо живеят, а тези въпросните "роми", най-точно казано мръсно цигани.. не правят нищо с живота си, единственото, което правят е да крадат, да живеят на гърба на другите и да живеят в мизерия и нашето прекрасно правителство ги толерира и защо??? За да се интегрират... ми да им ..... на интегрирането, а защо не се опитат да ги накарат да работят, да видят как оцеляват българите, на които нито се отпускат такива големи помощи, нито им се дават безплатни жилища. Аман от тъпи хора в тая държава...

П.П. Евала за коментара! Надявам се мнозинството от тая държава да мисли като теб !!!

JungleJaguar
08-14-2012, 16:55
Хубаво е,че има такива будни хора като вас,но повечето са с промити мозъци,че и с цялата си глупост ги защитават !

MagicSmiles23
08-14-2012, 19:50
Лъжете и си вервате.Живеят в България значи са българи....Точка..!!!И не ми викайте промит мозък ,защото не ми се спори с колеги...!! пхахаха... :/

Auriss
08-14-2012, 23:18
Защо да не ги дискриминираме... дайте поне една единсвена причина.

Една (http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CGYQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.ohchr.org%2Fen%2Fudhr%2Fpages %2FLanguage.aspx%3FLangID%3Dblg&ei=0dsqUMXZKJDDtAbMooCYBg&usg=AFQjCNEGkhnppRPZJoOsQYOskkUENc52jA&sig2=fpPxieZo3vJYoIg8IO1Kcg)
Две (http://www.hri.org/docs/ECHR50.html)
Три (http://www.online.bg/law/const/const1_b.htm)

Идеята е да ги образоват малко, че да бачкат и да плащат данъци и те...или очакваш хоп и от нищото няма проблем с ромите. Супер щеше да е.

SisiStrange
08-15-2012, 07:49
Мен ми е по-неприятно как съм ставала свидетелка възрастни, деца, бременни жени от български произход да им се вдигат скандали и да се разкарват по полиции за 1 билетче в рейса, а циганина до тях не го закачат, защото е ром. Ей това мен ми бърка в здравето при все, че не съм нередовен пътник.

Иначе те имат заложби. Много от тях са страхотни занаятчии. Стига да се накарат да работят, а не да ровят по кофите и да крадат кабели. Би имало полза от тях стига да се измисли някакъв начин да се внедри ред. Обущари, златари, шивачи, по строежи, хамали, чистачи и тн.

Lucho
08-16-2012, 20:57
Една (http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CGYQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.ohchr.org%2Fen%2Fudhr%2Fpages %2FLanguage.aspx%3FLangID%3Dblg&ei=0dsqUMXZKJDDtAbMooCYBg&usg=AFQjCNEGkhnppRPZJoOsQYOskkUENc52jA&sig2=fpPxieZo3vJYoIg8IO1Kcg)
Две (http://www.hri.org/docs/ECHR50.html)
Три (http://www.online.bg/law/const/const1_b.htm)

Идеята е да ги образоват малко, че да бачкат и да плащат данъци и те...или очакваш хоп и от нищото няма проблем с ромите. Супер щеше да е.

Тая работа хубаво звучи, ама няма(не може) да я бъде. Първото и основно нещо, което е, под 1% са ромите, които желаят да се образоват и от тях да стане нещо. Останалите 99% го правят, за да може да получават помощи от държавата - било то за отопление, детски надбавки и т.н. Изисква се присъствие, не се изисква постигане на някакви знания. А защо това е така? Защото някой си взима заплатата или премията, клати си краката и въобще не му пука. Накрая отчита някакъв фиктивен напредък и всички са доволни - "лекторът" (така да го наречем), че е взел някой лев, а не си е мръднал пръста (или просто се е отказал - защото е видял, че просто няма смисъл, т.е. не се е преуморил) училището (че благодарение на ромите не е закрито и поддържа маломерни паралелки, но си получава парите по делегирания бюджет), и ромите, разбира се - присъстват, кротуват, имат фиктивен напредък - всичко точно - превежда държавата парите. Всички са доволни.

Вследствие на непукизма държавен, ромите си се размножават и женят... относително стабилно. Като се започне да се правят деца от 14-15 годишна възраст и после... край няма. За да не говоря празни приказки ще си послужа с официалните данни от преброяването на населението през 2011 година - http://www.nsi.bg/EPDOCS/Census2011final.pdf :



• Турската етническа група е втората по численост - 588 318 лица. Те представляват 8.8% от населението.
• Ромският етнос традиционно е третият по численост и наброява 325 343 души, според самоопределянето на лицата, с относителен дял от 4.9%.

На много места се появиха спекулации, че броят на ромите е драстично по-голям. И това, разбира се е факт, който не се оповестява официално. Затова трябва да се действа отрано, докато е още време. Точно поради тази причина няма причина да НЕ ги дискриминираме - в крайна сметка никой на никого не е длъжен.

ОК, има декларации, конституции и т.н. И точно това е проблемът на България, не веднъж съм го казвал. Не може държава, в която минималната работна заплата да e 145 евро и доходите на по-голямата част от населението да са нищожни, същевременно да се прилагат всички демократични права, привилегии и т.н. Просто НЕ МОЖЕ. Не е нито редно, нито нормално ромите и кучетата да имат повече права от обикновените граждани, които ходят на работа/училище, плащат данъци, винетки, осигуровки, застраховки и т.н. Демокрация, права, свобода - ОК, но това вече е прекалено.

Auriss
08-16-2012, 21:16
^.^

http://books.bg/books/56/110214.html


И това, разбира се е факт, който не се оповестява официално. Затова трябва да се действа отрано, докато е още време
И ще направиш какво ?
Ще им спреш парите ? - директно бум на престъпността ... а от там и до гражданска война ще го докараш. Не е нужно да си гений, че да го прогнозираш. Виж к'во стана като излезе онова клипче със "софийските биячи".

Ще ги насилиш да работят ? - т'ва си е чиста проба робство - Амнести ще ти изядат ушите. Плюс т'ва са неграмотни - освен да копаят магистрали и да събират боклука не го виждам иначе ... Пък те и без т'ва си го правят.

Сега ... ако ги ограмотиш, ако им дадеш по някой и друг лев да произвеждат там някаква продукция в селското стопанство вече е съвсем друго нещо. Ама народа си го е казал, пък аз ще ти го пея - насила хубост не става. Необходима е добре обмислена стратегия за справяне с този проблем, а хората, способни на това, като че ли не обитават тези географски ширини.

И ... ако вземеш, че отвориш някоя фабрика някъде в провинцията и наемеш няколко мангала ... ми тогава може и да станеш част от решението, вместо от проблема.

Lucho
08-17-2012, 07:38
А защо аз да правя? Има хора, които получават заплати за тази работа - и те се наричат депутати. Те трябва да мислят стратегии за справяне с проблемите в държавата. Гражданите от своя страна могат да дават идеи, мнения и предложения. Но не могат да ги изпълняват.

Бум на престъпността няма да има ако има ако полицията имаше малко повече права. Защото не може да минава товарния влак, ромите да го спират, да си крадат най-спокойно, да създават предпоставки за тежки инциденти, а полицията да стои и да ги гледа, или пък за 24 часа в ареста и после навън. Това е прост пример, един от многото. Виж тази статия, нищо че е от 2004: http://paper.standartnews.com/archive/2004/11/15/society/s4263_6.htm . Тук обаче не говоря конкретно за ромите - когато има закони, то те трябва да се спазват и да има ефективни наказания - без значение дали говорим за българи, роми, турци, евреи и т.н.

Никой не е казал да бъдат насилвани да работят. То е ясно, че няма как да стане. Но може примерно, когато се издънят не да ги задържат за 24/48/72 часа, а чрез законови промени да ги накарат да извършат обществено полезен труд в полза на държавата за няколко години. За пример от статията - хващат се 20 лица да крадат скрап от товарен влак - 5 години затвор, като през деня са задължени да работят някъде - ще поливат градини, ще садят цветя, ще мият и чистят вагони, ще боядисват и т.н. ще вършат полезни неща за държавата, а не да се излежават 5 години. Дава им се 1 ден почивка седмично и са готови. Така всички хем ще са мирни, хем държавата ще има нещо полезно.

По отношение наемането роми на работа - няма лошо да ги наема, ама да знаеш, че фабриката бързо ще пропадне. Не казвам, че няма свестни и работливи хора сред тях - така е, но са нищожен брой. Ромите са евтина, но некачествена работна ръка - действително ще им плащаш по-малко, но и работата, която ще ти свършат ще е значително некачествена. Жив пример в строителството - бригада роми ще ти направят изолация за 15 лв./m2, бригада българи, майстори (добри) ще ти търсят 30 лв./m2 - просто някакви примерни цени давам, не претендирам да са от най-точните. Разликата в качеството на свършената работа обаче ще е огромна.

Мерси за линка, "фермата" е класика.

darkPaladin
08-17-2012, 07:53
какво е демокрация това е да издържаме циганите а те да не правят нищо

ако се оплачем че не правят нищо е расизън

Auriss
08-17-2012, 14:30
Lucho, политиците не могат да решат проблемите на обществото с щракване на пръстите. Я си представи за момент, че си премиер. Имаш милиарди за субсидиране на дребни и средни предприятия, ама няма на кого да ги дадеш. И то не защото липсват мераклии, а защото липсват такива, които *поне на хартия* да са способни да се възползват напълно от тези пари.

Що се отнася до втори и трети абзац от поста ти - Клик (http://www.razkritia.com/172031/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D 0%B5%D0%BB%D0%B8/). С това мисля се приключва спора ;]


Не казвам, че няма свестни и работливи хора сред тях - така е, но са нищожен брой
И докато обществото гледа на тях като на някакво въплъщение на Дявола - така и ще бъде.
Мързи ме вече да я водя тая дискусия = / - мисълта ми е - пробвай се просто да се поставиш за момент на мястото на някой циганин. Ама не просто "Аз съм беден и неграмотен", а "Аз съм беден и неграмотен, отгледан от бедни, неграмотни, гладни, озлобени и пошли хора, чийто цинизъм, наред с враждебността на българите, ми изменя мирогледа всеки божи ден".
Ако ми докажеш, че се раждат боклуци и неспособни да се интегрират в каквато и да било общност - 'ми тогава сигурно ще се съглася с теб, че и то за доста по-радикални мерки вероятно. Ама не съм на това мнение просто.

Лек ден ;]

thedentist
08-18-2012, 20:41
Без да чета мнението ти, ще коментирам.. Да съгласна съм !!!! Дискриминират абсолютно всички, включително е българите и толерират тези отрепки и паразити. Не съм расист, даже напротив, но аз уважават хора, които правят нещо с живота си, борят се за нещо и знаят защо живеят, а тези въпросните "роми", най-точно казано мръсно цигани.. не правят нищо с живота си, единственото, което правят е да крадат, да живеят на гърба на другите и да живеят в мизерия и нашето прекрасно правителство ги толерира и защо??? За да се интегрират... ми да им ..... на интегрирането, а защо не се опитат да ги накарат да работят, да видят как оцеляват българите, на които нито се отпускат такива големи помощи, нито им се дават безплатни жилища. Аман от тъпи хора в тая държава...

П.П. Евала за коментара! Надявам се мнозинството от тая държава да мисли като теб !!!

Точно така е...и после изкарват че ние ги дискриминираме...аз мразя циганите...но не съм расист,защото не ги мразя защото са черни,а защото са такива,каквито са в целия свят,не само в България,неинтегрирани,не искат да се интегрират и само паразитират,а 5те процента свестни цигани,които страдат,защото братята им са като останалите,да не се сърдят на българите че са с предразсъдъци,а да се сърдят на останалите роми,които са престъпници

JungleJaguar
08-20-2012, 13:07
От над 1000 г са в България и още не са прихванали и грам цивилизовани порядки,какво ми философствате ?
Така ще си останат-паразити !
Не искаме интеграция !
Е,не толкова фанатично колкото циганите,но все пак...
Стотици милиони годишно се взимат от джоба на българина и се хвърлят на вятъра заради тази "интеграция",докато българите измират поради липса на пари.
За убииствата и мародерствата да не говорим.За неплащането на ток и вода,които пак българина плаща също.
Да ги изгонят!
Хич да не ги жалят !
Това им е съдбата на тези диваци-да са нонстоп гонени !
Гонени от Индия,гонени от Азия,Африка,Европа,гонени навсякъде и дори от своите си !
Явно има защо !
Това неблагодарно племе винаги ще бъде най-долу по всички критерии !
Това племе,пък и с българско гражданство,няма място в България-да се връща в джунглите в Индия и да не мърси света повече !

anonymous682486
08-30-2012, 15:31
Че къде иначе се очаква да преместите циганите?

awe_mahaise
08-31-2012, 12:22
:@...Предлагам,един протест да организираме.

darkPaladin
08-31-2012, 17:36
кой дискриминира българите?
самите българи

ellie1398
09-04-2012, 15:51
вече измислих решение на проблема с размножаването на мангалите... ами някви там...не знам кви ще се водят.. да ги стрелят с една приспивна стреличка и да ги карат в някоя болница да ги кастрират и после да ги връщат на мястото, на което са намерени :D :D :D :D като кучетата и котките :D :D

yakuza_
09-05-2012, 16:59
решение за мангалите има винаги, трябват само хора отдадени на каузата
а в България, ако не си гей, циганин или куче, нямаш много права

darkness848
09-05-2012, 17:29
вече измислих решение на проблема с размножаването на мангалите... ами някви там...не знам кви ще се водят.. да ги стрелят с една приспивна стреличка и да ги карат в някоя болница да ги кастрират и после да ги връщат на мястото, на което са намерени :D :D :D :D като кучетата и котките :D :D

Хаха, да! Хареса ми идеята ти... :D
Иначе относно темата и аз мисля, че българите са доста дискриминирани, а по-жалкото е, че това се случва в собствената ни държава. Плащат им, за да ходят на училище, уж да се образоват, а повечето от тях едвам, едвам изкарват до осми клас. И след това какво става? Започват да крадат, да обират и т.н. Един вид крадат държавата, която им е плащала образованието и пр.
Преди време един приятел ми прати една статия, която доста ме смути... Ако искате може да й хвърлите по един поглед... :)
Искам да предупредя, че статията не е поправяна и от части има вулгарен език. Не знам от къде е взимана.

"Защо циганките не работят и раждат по 10 до 23 чаавета, започвайки от 11-годишна възраст ?!
Едно 11-14 годишно малолетно дете-цигане, което вместо да учи роди първото си чааве, си осигурява автоматично следните детски и помощи :
- 100 лв. детски МЕСЕЧНО до навършване 1 година на циганчето
( след 1-та година тези 100 лв. месечно продължават да се дават, но вече като соц. помощ )
- 35 лв. детски МЕСЕЧНО до 18 г. на циганчето
( след 1-та година детските на циганчетата стават 59,15 лв. за всяко + 78 лв. за майката месечно)
- 20 лв. детски МЕСЕЧНО от партия "Евророма"
- 150 лв. ЕДНОКРАТНА помощ за бременност
- 250 лв. ЕДНОКРАТНА помощ за раждане на първо дете
- 290 лв. ЕДНОКРАТНА енергийна помощ
- 325 лв. е максимума на т.н. "КРАТНА ПОМОЩ", за посрещане на инцидентни обстоятелства
- 4 пъти хранителни помощи (2 пъти от ЕС, от ДФЗ, и от БЧК )
- Спирам до тук. Общо 22 вида детски помощи получават циганчетата

Освен това циганката потребява няколко-стотин лева на месец ТОК и ВОДА, дето ги плащаме ние.
Много цигански семейства имат вече от 20 до 50 000 лв. неплатени сметки само за ток.
С мъжа си заграбват ЗЕМЯ без да я плащат, и строят къщи без да плащат СТРОИТЕЛНИ РАЗРЕШЕНИЯ
Освен това не плащат ДАНЪК-СГРАДИ и ТАКСА-СМЕТ
Освен това държавата плаща от нашите данъци ЗДРАВНИТЕ-ОСИГУРОВКИ на всички цигани.
Не знам на каква стойност
Тоест истинския ефективен доход на тази циганка (САМО С 1 ДЕТЕ),
преди да почне да краде е далеч над 500 лв.
А на работещата бяла робиня за минималната заплатка от 290 лв БРУТО, дохода е 226 лв. НЕТО,
след като държавата им прибере почти 22 % за осигуровки и данъци
Ако пък циганчето е с някакви дефекти или малформации,
( а малолетните мургави родилки, раждат масово такива)
то на него му се полагат двойни детски, или 2 х 35 = 70 лв. месечно
Но явно това се е видяло недостатъчно за анти-белите фашуги, и по средата на 2010 г. в Парламента, ВСИЧКИ партии тайно приеха поправка, според която на такива деца се дава "ДОБАВКА" към тези 70 лв., равна на 70% от брутния размер на МРЗ.
Така ... 290 лв. х 70 % = 203 лв. Както виждаме "добавката" е почти 3 пъти по-голяма от детските 70 лв., и 6 пъти по-голяма от детските 35 лв.
Но даже и тези мизерни 35 лв. са спрени за повечето българчета, чрез подоходния ПРАГ от 350 лв. БРУТО ! Така ли ... "СПРАВЕДЛИВОСТА" ?!
Накрая 70 лв. двойни детски + 203 лв. "добавка" + 20 лв. (от Евророма) = 293 лв. месечно получава такова ромче
Само две деца да са такива ( от 10 - 20 в семейството) те ще носят по 586 лв. месечно !!!
А бременните циганки пият разни отровни хапове, за да раждат точно такива деца, които после да ползват и за просия.
Ако пък циганката изостави детето си ( масова практика ) и то бъде дадено на т.н. "ПРИЕМНО СЕМЕЙСТВО", то тогава става страшно
- 35 лв. детски, по ЗСПД (Закон за Семейни Помощи за Деца)
- 227,50 лв. средно още едни детски, по ЗЗД (Закон за Закрила на Детето)
- 377 лв. заплата на приемните родители, пак по ЗЗД
Общо 639,50 лв.на месец ни струва всяко изоставено цигане. И ги плащат редовно.
А 35 лв. за българчето ( или 18 пъти по-малко ) ГЕРБ нямат !
Ако обаче изоставеното цигане има някакви УВРЕЖДАНИЯ, то към горните 639,50 лв. се прибавят :
- още един път 35 лв., по ЗСПД
- 203 лв. "добавка", по ЗСПД
- 48,75 лв. още една "добавка", но по ЗЗД
Общо 926,25 лв. на месец ни струва такова цигане. И ги плащат редовно !
Но 35 лв. за българчето ( или 26 пъти по-малко) ГЕРБ нямат !
Скоро от ГЕРБ обявиха програма, за прехвърляне на 2 000 изоставени циганчета от домовете в приемни семейства
И знаете ли колко ще струва ? Пийте по един валидол най-напред
Ще ни струва 200 милиона лева. Няма лъжа, няма измама. По 100 000 лв. за всяко циганче !!!
А 35 лв. за българчето ( или 2 857 пъти по-малко) ГЕРБ нямат !
Не мога да ви кажа колко пари са похарчени за SS ( СОЦИАЛНО-СЛАБИТЕ ), чрез т.н. "Оперативни програми" (ОП) към Социалното министерство.
Но преди време Тотьо се похвали по НОВА ТВ, че само по ОП " Подпиране на метли " ( Човешки ресурси ), през изминалата 2010 г. е платил над 1 млрд. лева !!!!!!!!!!!!!!!!!
А има още 69 вида такива програми и проекти ( общо са 70 ). Колко милиарди изтичат през тях всяка година ? Даже и Тотьо не знае !
Никой не знае колко и какви пари получават "ПРАВО-ИМАЩИТЕ" по линия на НПО (Не Правителствени Организации), които са над 500 в Мангалистан
НАКРАЯ СЕ ОКАЗВА ЧЕ НЕРАБОТЕЩАТА ЦИГАНКА (само с 1 дете !),
ПОЛУЧАВА 3 (три) ПЪТИ ПОВЕЧЕ ОТ РАБОТЕЩАТА БЯЛА за МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА
Ето затова циганките раждат като бесни кучки, а българките едва отглеждат и 1 дете ..."

OutlawGirl
09-05-2012, 17:44
Циганите получават с предимство общински жилища. Да не говорим за самонастаняващите се цигани - не само, че не се гонят, както се постъпва с хората, но правителството започва да мисли варианти за изграждането на жилища за "горките" цигани. Също така и получават с предимство социални помощи. И то много от тях нямат и ден трудов стаж. Никакъв платен данък! Да не забравяме и че не си плащат тока с години, но не им се изключва. Не плащат нито здравни осигуровки, нито когато ходят на лекар. Другите плащаме хем осигуровки към Здравната каса, хем и при самото посещение при лекар. А Пирогов е пълен предимно с цигани (пациенти де, не лекари)... Ако си циганин имаш сметка да имаш много деца - за всяко вземаш детски. Самото дете може да се прати да проси или да се обучи да краде. В краен случай детето може и да се продаде за осиновяване в приемно семейство - печели се добре от това. Често, когато децата станат твърде много, се изоставят и отиват в домове за сираци, въпреки че родителите им са живи и здрави. Както помощите, така и домовете за деца се издържат от работещите хора, т.е. определено не от циганите. Така многодетните цигани крадат от работещите българи. Разрешаването на такова поведение е на практика толериране на висока раждаемост сред циганите и на неявната кражба, която се извършва...Циганите са мръсни гадини, които не трябва да бъдат интегрирани, а прокудени от родината ни!!!

''То май е по-добре да си мангал в българия отколкото българин.'' ели1398 много правилно си го каза...

Violenza
09-09-2012, 12:20
Циганите са мръсни гадини, които не трябва да бъдат интегрирани, а прокудени от родината ни!!!

Къде предлагаш да ги пратим?

draid
09-09-2012, 17:45
Къде предлагаш да ги пратим?

Най-хубаво там от където са дошли...

OutlawGirl
09-09-2012, 18:05
Най-хубаво там от където са дошли...

Точно това щях да напиша...

Violenza
09-09-2012, 18:32
Точно това щях да напиша...
Добре че написаха отговор преди теб. И откъде точно са дошли? Знаеш ли колко поколения са родени тук? Като са с българско гражданство какво правим?

thunderstruck5
09-09-2012, 19:11
Истината е, че на думи сме много силни, но нищо няма да направим. Нищо няма да се случи. След 15 год. ще ни превземат и чак тогава има някакъв шанс да се интегрират, защото няма да има кой да ги издържа и ще им се наложи да живеят на собствен гръб. Просто не мога да си обясня защо въобще държавниците се опитват да ги интегрират, след като нито една страна в ЕС досега не е успяла. Да, има свестни цигани, но мнозинството са паразити, които не помагат по никакъв начин на обществото и за това не сме виновни ние, правителството или който и да било друг. Просто манталитета им е такъв.

draid
09-09-2012, 22:02
Добре че написаха отговор преди теб. И откъде точно са дошли? Знаеш ли колко поколения са родени тук? Като са с българско гражданство какво правим?

Еее ще рече човек, че са ме спасили. Азия .... иначе могат да се интегрират, ама те нямат желание.

evilgirl95
09-10-2012, 21:56
Ами за какво да имат желание.. помощи им се дават от всякъде.. ядене.. пиене.. живот.. тока като не си го платят не им го спират(не дай си Боже някой българин да не си го плати.. откачат те на първия ден и айде после глобичката).. вода не плащат.. какво им трябва.. то рай така.. и аз да съм .. и аз няма да работя.. ех да има някой да ми плаща всичко..
.. за мене те не са български граждани.. данъци плащат ли?
мамка му колко ги мразя.. ама да говоря няма смисъл.. само ще се повтарям и ще казвам това, което всички знаят.. В концлагер искам да ги пратят..не в Индия да си ги приберат.. ами в концлагер..
..заради такива деградирали хора ме е срам да призная от кой град съм.. защото тука е най-големия ромски квартал.. и като чуят за моя град хората ни мислят за някакви изроди..защото живеем деградирали хора..деградацията повлича и нас..младите хора..които искаме да успеем..

toad
09-11-2012, 14:56
Хайде и аз да почовъркам тази болна за обществото тема :D

Държавата ще строи 30 065 жилища за ромите ( за 1,26 млрд. лв. )
http://fakti.bg/imoti/10397-dyrjavata-shte-stroi-30-065-jilishta-za-romite

Аз не съм политик , но в момента се сещам за няколко метода , с които да се ограничи раждаемостта на кафевите и да се извлекът ползи от тях и то без да противоречат на Конституцията и на международните актове за защита правата на хората и т.н. Истината е , че на някои хора им е изгодно да се развива така демографската картина на страната , но какво да се ядосваме сега , като нищо не можем да направим ;) .

evilgirl95
09-11-2012, 15:56
Много мразя хора дето казват, че нищо не може да се направи.

toad
09-11-2012, 20:01
Слушам те

evilgirl95
09-11-2012, 20:32
Ами аз предложих- концлагер :D ..
.. не сега сериозно.. ами може би нещо като в Китай, за да се намали прираста им.. защото да ти кажа в моя град се виждат повече цигани по улица, отколкото българи.. или пък да им се намалят помощите.. защото мизерно съществувание, при което можеш да осъдиш държавата е под 1 лв. на ден.. а те получават над 1 лв.. нека да ги оставят с минимума.. или пък да им спират тока като не си го плащат (това най много ме дразни.. ние им плащаме тока мамка му).. да си плащат водата.. ако не искат да плащат данъци над салмите си да ги изгонят от Бг.. защото не плащаш ли данъци, не си никакъв гражданин.. а като не са, да се махат..
.. може да се постигне със стачка.. е има опасност да стане гражданска война.. ама все още са по малко от нас.. а и на мене не ми се живее в общество , в което съм роб на деградирали хора, защото като такъв се чувствам в тоя тъп град.. дето като чуят от къде съм и ме приравняват с тях.. и не само това ами трябва и често да слушам по улицата как някакъв си мазен мангал ми подсвирква и ми вика "ни знайш ко ти мислъ"..
.. не аз не искам да живея в такава България.. решението - хващам калашника и мама им ебавам..

toad
09-11-2012, 21:55
Разбирам недоволството ти , но не предложи нищо реално осъществимо . Намаляне на помощите няма да помогне особено , тъй като и при намалени помощи ще им бъде изгодно да продължат репродуцирането си . Знаеш и , че припечелват не само от социални ,а и от просия , кръводаряване , донорство , продажба на деца , кражби и пр. Те нямат държава и няма къде да бъдат изгонени , а и са български граждани и изселването им е практически невъзможно . Също така виждам , че имаш в предвид протест , а не стачка , защото стачка правят различни социални групи - предимно работници . Та и протест няма да свърши работа , защото на този етап това малцинство е все още важно за определени хора . Най-много да насъскат жандармите срещу цивилните и да се разбягаме , след като пуснат гас и ни запукт с палките . Взима се в предвид , че и останалите данъкопладци все още могат да ги издържат , така че засега за нашите управници няма проблем . Доколкото знам , около 1 млрд лв годишно от бюджета отива под формата на социални помощи за тях + разните кражби , които извършат , то предвид това за жалост мисля , че още дълго ще можем да си ги отглеждаме по този начин .

OutlawGirl
09-11-2012, 22:22
ЕС трябва да постигне договорка с Индия и ромите, които искат да се преместят, да получат финансова и логистична помощ от ЕС. Не е невъзможно просто трябва да бъдем категорични, като французите.

toad
09-11-2012, 22:48
Западните държави умишлено отслабват източните с всякакви възможни средства , за да нямат конкуренция , а ти искаш сега изведнъж да тръгнат да помагат ? От друга страна Индия е една от най-бързо развиващите се държави и точно паразити не им трябват.А и изобщо подобна договорка граничи с абсурда.

Violenza
09-12-2012, 06:15
^ Аз не знам защо се хабиш. Те двечките и за ирония не са годни даже.

evilgirl95
09-12-2012, 11:49
^ Макар и за неосъществими работи .. поне мисля за нещо и се вкарвам във филма.. в който тях ги няма.. пречи ли ти нещо :) .. предпочитам това, вместо цял живот да си повтарям, че ще ги търпя ..
.. апък знае ли човек.. може един ден да се отървем от тях.. аз вярвам, че може да се направи нещо..

bilqnavod
09-12-2012, 12:01
Колкото и да си скубем косите нищо не можем да си направим. И аз например съм си мислила, че трябва да се въведе закон повече от три деца - спиране на детски. Логично щом имаш повече от 3 деца значи си финансово осигурен да ги гледаш. Затова детски до 3то дете и така ще се намлят средствата, които отиват по тея бохеми..

ellie1398
09-12-2012, 20:35
Логично щом имаш повече от 3 деца значи си финансово осигурен да ги гледаш. Затова детски до 3то дете и така ще се намлят средствата, които отиват по тея бохеми.. Напълно съм съгласна... или да спрат помощите на абсолютно всички безработни (освен ако не са съкратени). Защото има и безработни българи.... но все пак анистина трябва да се направи нещо с тези мангали... аз вече дадох една идея - кастриране :D но вече сериозно - при всяко дете след третото, майка и бащата да плащат на държавата еднократно по примерно 1000лв и самото дете да няма право на никакви помощи - с увреждания, без, няма значение, щом раждаш повече от 3 деца, имаш достатъчно средства да ги отглеждаш, а и трябва да си правиш сметка, че шанса да ти се падне дете с увреждания не е много малък. Пак почнах с дълги коментари, но както и да е, това е един начин. Също така, да принудят всички роми да си платят всички сметки било то за вода или за друго, всички данъци, които е задължен да плаща един ГРАЖДАНИН на държавата ни - щом искат да ги смятаме за равни, нека и те се държа ткато такива, да си го заслужат, а тези, които не го правят, да се спират всякакви детски, помощи и незаслужени приходи. Това е ... като се орежат малко парите, ще се оправи проблема и ако още сега ги накарат за всяко тяхно дете след третото, било то осиновено или не да платят по 1000лв .... ще видят дали ще раждат отново. Ако не... не знам.. ромито към кого са се обърнали, че ги дискриминират? И ние да се обрънем към същия държавен орган.. и... да кажем, че ни дискриминират в собствената ни държава и да им обясним всичко написано и там не знам.. да стане нещо, ако не.. да почваме да кастрираме многодетните семейства, разчитащи само на помощи. Извинявам се за дългия коментар и предполагам, че вече ви е писнало от мен :D Ако и това не подейства... дайте да ставаме мангали - по-добре ще живеем :D :D :D

П.С. не ми се проверява за правописни грешки, ако има - извинявам се отново.

Lucho
09-12-2012, 20:54
От всичко написано само идеята да се водиш циганин ми допада най-много - по този начин си един вид "над нещата". Останалото е хубаво... ама няма да стане.


Колкото и да си скубем косите нищо не можем да си направим. И аз например съм си мислила, че трябва да се въведе закон повече от три деца - спиране на детски. Логично щом имаш повече от 3 деца значи си финансово осигурен да ги гледаш. Затова детски до 3то дете и така ще се намлят средствата, които отиват по тея бохеми..

Идеята не е лоша. Преди време имаше и друга идея - държавата да плаща детски надбавки за ВСИЧКИ деца - не само за тези, чиито родители получават ниски доходи. Все пак всички са деца на тази държава. Мисля че има подобна практика в Испания, но не съм съвсем сигурен.

draid
09-12-2012, 22:16
Какви данъци ще им налагате за над 3 деца ? За ограничаване на раждаемостта има много лостове, но те са приложими само при нормално общество, което извършва задълженията си. Няма начин да вземеш филия хляб от празна чиния, също както няма как да вземеш пари от циганин дето не е виждал 20 лв на цяло. Единственият шанс е да се итегрират, а тези които не желаят да учат, да ги пращат по заводи и мини да работят за някакви пари, поне да има някакъв смисъл от тях, а не да са като тумор за обществото.

toad
09-14-2012, 15:49
^ Макар и за неосъществими работи .. поне мисля за нещо и се вкарвам във филма.. в който тях ги няма.. пречи ли ти нещо :) .. предпочитам това, вместо цял живот да си повтарям, че ще ги търпя ..
.. апък знае ли човек.. може един ден да се отървем от тях.. аз вярвам, че може да се направи нещо..

Вкарвай си се във филма ,твоя си работа ,но идеята е да се измисли нещо разумно и реално осъществимо в нашите условия и в действителност да се приложи от някого . А не просто да си чешим езиците , защото сме афектирани . Идеята за рязане на помощи след 3-то дете е добра , но основанието трябва да е друго ,а именно липса на средства в условия на криза .Толкова . При това положение никой няма да може да ни каже нищо и няма да могат да ни оказва натиск отвън . От там нататък промяна в условията за получаване на помощи , мащабни програми в селското стопанство с тяхно участие , ефективни присъди при сериозни нарушения , за което ще трябват още затвори , повече правомощия за полицейските органи , промяна в изборният кодекс и т.н. Но отърваване във буквалният смисъл от тях е невъзможно . Изпуснахме момента за това още през ВСВ .

Rebirthing
09-15-2012, 17:02
Въпреки, че притежават характеристиките на хлебарки, не може да ги изтрепем до крак. Пак добре, че се опитват да ги интегрират, но парите които им дават със сигурност идват от нашите данъци.
Справянето с тях е трудно, защото искат всичко наготово. Как правителството ще накара хора на които не им се работи да работят ? Знаят, че може да минат между капките затова не си помръдват пръста. Как ще ги глобяват като те се издържат главно от помощи, кражби и някои незаконни дейности ? Правосъдието също не ги плаши...
Ще дойде ден обаче в който няма да са останали и българи в тази държава, тогава няма кой да има да им дава помощи и ще измрат като мишки или чак тогава ще се сепнат, че така не може...ама ще е късно вече.

atanasterziev
09-18-2012, 13:18
http://meganews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%9E%D0%B1%D 1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/tabid/221/ArticleId/15644/.aspx е това им е основния проблем на това племе...мързеливци

GreenEye
09-30-2012, 19:55
Интеграция?!Добре, съгласна съм.Бих била склонна.
Въпрос №1:Защо аз получавам 30лв детски, уча като побъркана за да получавам 20лв стипендия, а цигането си стои в тях и получава 500лв. защото е цигане?
Въпрос №2:Защо на циганите им построиха нови жилища, дадоха им ги на безценица и те за 2 месеца ги направиха като бункери и бараки?
Въпрос №3: Защо когато кажа, че искам дискриминацията да спре и, че трябва да се направи нещо с тази огромна маса от хора ме наричат расистка?
Въпрос №4:Кога чичковците с лъскави костюми няма да разберат, че с 300лв не можеш да оцелееш освен ако не живееш в кашон, нямаш сметки, нямаш дете и пр. и не започнат да дават нормални детски, нормални стипендии и пр на БЪЛГАРИТЕ?
Въпрос №5:Защо когато едно момче на 27 години има приятелка на 16 години(примерно) бива осъдено за педофилия, без да е докоснало момичето, а циганка на 13, ражда от мъж на 30?
Въпрос №6: Защо да си мърдам пръста за нещо като мога да си изкарам фалшиво медицинско и да получавам повече пари?

Когато някой ми отговори на тези въпроси, може и да си променя мнението.Виждайки обаче изникващите цигански палати, докато циганите по телевизията реват, че нямат пари.Как да го повярвам?Защита на човека?Това не са хора.малките циганета не са избрали родителите си, и не може да ги обвиняваме, но трябва да се направи нещо спешно.

ilianiliev
09-30-2012, 19:59
Аз не знам има ли някой да не се дразни на това, че контрольорите в градския например винаги пропускат циганите.....

Makenzi97
10-06-2012, 15:53
Това е така, защото българите сте овце.
Бееееее!
Ние имаме привилегии, защото на практика управляваме вашата държава.
Ако си мислите, че нещо зависи от вас, то жестоко се лъжете.

ellie1398
11-25-2012, 16:04
Има само един начин да се спре размножаването на мангалите, да така ще нирачима - мангали, но българите също няма да го одобрят вероятно. Ако майките получаваха много високи детски - 600-700лв, но САМО за 3-4 месеца и после спират абсолютно всичко, нещата ще се оправят, майките ще си тръгнат на работа на примерно 4 часа, ако е възможно и ще плащат на някой да им гледа детето, но това в България няма как да стане, защото заплатите са много ниски, но ако случайно стане....ще им много недоволни. Иначе за второ дете - 1000лв, на трето - 1200 лв и т.н., но...след 4 месеца спират всичко. За да решим проблема и със заплатите - примерно, за вс служители на ... да кажем общината - САМО ДОКАТО РАБОТЯТ - 600 лв детски, до навършване на 3 години, после вс държавни служители - пак 600лв детски и т.н вс, които работят. Но един мангал не може да работи в общината или нещо такова. Тоест, мангалите няма да получават детски, което значи, че няма да имат по сто деца. Но естествено и повечето българи няма да са съгласни 4 месеца майчинство и става проблем, но пък ако са съгласни на 600 лв детски - все ще отделят 300 за бавачка....и 300 си остават чисти за тях. Ето това е начина...

Nam3less3
11-25-2012, 16:26
В цяла Европа има такива истории, и оттам дойде тази обич към малцинствата :)

phoeniX_boy_BG
11-25-2012, 17:19
Съгласен съм с ellie1398, че трябва да се дават детски надбавки само на работещите. Според мен, трябва да има принудителен труд за тях - работа по мини, ниви, ферми и пр. , но при минимално заплащане или без такова

Nam3less3
11-25-2012, 17:38
Едно време като беше тоталитаризъм, циганите бяха под контрол(даже българите ги убиваха и никой не ги съдеше, докато днес е обратното), а и имаха работа и не бяха гладни, нито смееха да извършват толкова престъпления.
В такива бедни държави като нашата демокрацията става хаос и свободия.

fenikss_
12-02-2012, 06:13
Лъжете и си вервате.Живеят в България значи са българи....Точка..!!!И не ми викайте промит мозък ,защото не ми се спори с колеги...!! пхахаха... :/
^^ He e така.
Ромите са си роми.
Българите българи .
А турците са си турци.
Значи според теб ,няма значение къв си такали?
Ако си българин ,няма ли да ти е убидно, да ти кажат мангал само защото живееш в Б-я?

mortor
12-21-2012, 20:15
Абе,що просто не стерилизираме химически 1/3 от населениет (поне) и ще ги подкупим малко,под предлог,че ги имунизираме против хепатит.Хем е по "политикали корект" казано по български,хем популацията спада :) Спри им тока и направи детските с/у успех в училище и да видим колко ще цоцат саждите :)

ACrimeNovelist
12-21-2012, 20:50
Предполагам, че има много расистки и крайни изказвания по темата, но няма да чета всичките. Направо ще кажа мнението си:
България има сериозен проблем с образованието. Не само ромите са образовани. Голяма част от младите Българи, които биха могли да работят си отиват точно защото искат добро образование. Образователната ни система е лоша и произвежда хора с ниска култура, които знаят малко и не разбират от много. Ясно е, че е хубаво да се подкрепя образованието на всички граждани на държавата.
Това, че им плащат ... Ромите между 20 и 35 години нямат родители със стабилна работа. Затова имат нужда когато някой ги принуждава да учат вместо да се издържат с работа да им дава пари. Това не е абсурдно, а логично решение на проблема. Тъй или иначе парите не са много и пак ми е чудно как ромите оцеляват с по 4 лева на ден.

Ambiguous
12-23-2012, 23:39
Предполагам, че има много расистки и крайни изказвания по темата, но няма да чета всичките. Направо ще кажа мнението си:
България има сериозен проблем с образованието. Не само ромите са образовани. Голяма част от младите Българи, които биха могли да работят си отиват точно защото искат добро образование. Образователната ни система е лоша и произвежда хора с ниска култура, които знаят малко и не разбират от много. Ясно е, че е хубаво да се подкрепя образованието на всички граждани на държавата.
Това, че им плащат ... Ромите между 20 и 35 години нямат родители със стабилна работа. Затова имат нужда когато някой ги принуждава да учат вместо да се издържат с работа да им дава пари. Това не е абсурдно, а логично решение на проблема. Тъй или иначе парите не са много и пак ми е чудно как ромите оцеляват с по 4 лева на ден.

Целта на управляващите е да си запазят властта и са си изготвили много хубава тактика ще я обобщя под лозунга "Глупавите хора се манипулират по-лесно". Макар и да не звучи гръмко това е самата истина и как може те да пропуснат да се възползват от това. Това се постига изключително лесно, разваля се образувателната система (родителите ви могат да ви кажат колко се различава сегашното от тогавашното учебно заведение), после се деградират други институции от които един циливизован човек от 21 век би имал нужда, като здравеопазването, после следва транспорта и прочие.

Така чрез първата стъпка си осигуряваме интелектуално по-слабо развито поколение, а чрез останалите се стремят да принудят сегашните буржоа да емигрират от България, просто защото държавата не може да им осигури качествен стандарт на живот.

Колкото и да звучи конспиративно - огледайте се. Вижте на какво са заприличали масата от училища и се поинтересувайте колко от съучениците ви са загрижени за интелектуалното си усъвършенствуване, а емигрантите дори не мисля, че има нужда да ги обсъждаме статистиките показват, че има 3 милиона Българи имигрирали в чужбина, като това са само официално пребиваващите.

Това нововъведение за което става на въпрос в темата смятам, че е поредната стъпка за осъществяване на гореупоменатият план, разбира се, че ще предлагат такива бонуси на циганите, та те са основния им електорат, а и са толкова лесно манипулируеми. Това трябва да се отнася само до някакво 'малцинство', защото ако това поущрение беше за най-добрите без значение от етническата им принадлежност нямаше да има същият ефект, тогава надали щяха да си кажат родителите "А, ето виж този кабинет ни подкрепя и осъзнава колко ни е трудно на нас циганите.", където всъщност стигаме до темата колко безполезни са циганите и как живеят на гърба на пролетариата досущ като политиците, но това е друга тема.

Important:За да не реве някой после в яростни протести колко съм бил расист и как е имало свестни цигани, държа да кажа, че като генерализирам имам в предвид някакво солидно булшинство, а не абсолютно всички.

ellie1398
12-25-2012, 08:04
Преди 1-2 месеца бях предложила идеята с детските и т.н. Но, за да се оправи наистина държавата, трябва да се спазва по-стриктно закона и да се променят някои неща от него. Например, ако мангалите не полуават пари и нямат доходи, те ще започнат да крадат, обаче ако ги вкарват в затвор за около 5 години и ги карат да работят тежък физически труд, както някой беше предложил, нещата ще се оправят. Трябва също така да бъдем равни:
1. Аз нямам нищо против това мангалите да получават образование и да имат работа, но не и да получават всичко на готово.
2. Не може като някой нормален гражданин на Република България забрави да си плати тока или водата, да ги спират, а бай мангал не си ги плаща с години и пак има.
3. Не може мангалите да извършват редица престъпления и да няма последствия, а ако някой нормален гражданин* без да иска, погрешка да направи същото нещо и да иде в затвор.
4. Не може мангалите да получават безплатни жилища и т.н., а нормалните граджани на държавата ни да нямат нищо.
5. Не може мангалите да си имат стотици незаконни жилища, бараки и какво ли ще не, а да събарят нашите сгради поради липсата на някакъв документ!
6. Има ли нужда още да изброявам, има стотици примери...

Просто всяко нещо трябва да си има последствия - това е единственият начин.

Не казвам и ние да получаваме всичко на готово, няма да е честно спрямо държавата, казвам само да премахнат всяка една привилегия на мангалите, да живеят честно - както нормалните граждани.

Да подчертая - аз НЕ СЪМ расист, не мразя мангалите, мразя всички, които имат такива привилегии, които живеят над закона, които получават всичко на готово - включително и такива българи, за мен няма значение от кой етнос са... вече и те влизат под моето определение за "мангал"

*нормален гражданин - под това определение, разбирам всички хора, населяващи държавата ни (включително и мангали, турци, евреи и др. етноси) ПЛАЩАЩИ всички данъци, застраховки и всякакви други такси, били те за вода или ток.

(не ми се проверява за правописни грешки, не ме критикувайте :D )

ACrimeNovelist
12-25-2012, 08:31
Към Ambiguous:
Не си прав за този план. На сегашното правителство хората толкова много са му насъбрали, че ще излязат да гласуват и ще го свалят. На балотаж ще се вдигнат още повече хора и ГЕРБ няма да имат над 50%. А колкото и да си говорим, циганите в България още не са толкова много, че да повлияят на този резултат. Също така, това, че има такава инициатива не означава, че мургавите се възползват от нея. Няколко хиляди да са чули, а и това не ги прави непременно гласоподаватели. Всъщност образованите хора по-добре разбират за кого гласуват и подобен план би могъл да има и обратен ефект, ако се разглежда в дългосрочен план.

Към ellie1398:
2, 3, 4 и 5 не са конкретни примери и те уверявам, че се отнасят за много българи (ако не и повече) отколкото роми. Тъй или иначе, случаите са много и не можем да ги изброим всичките. Затова не са силни аргументи срещу една от двете групи (не можем обективно да определим кой надделява в беззаконието). Във всеки случай, неплащането на тока и водата, извършването на престъпления са незаконни деяния. Те се наказват от закона. Съдебната ни система наистина е пропаднала и това си проличава в големите дела (където участниците бутат пари на съдията или използват трикове, за да проточват делото). Това не означава, че изнасилванията, кражбите, палежите и другите деяния засягащи малка група остават безнаказани. Незаконните действия се наказват и закона не подбира в такива случаи. Повярвай ми - има българи изнасилвачи и обирджии. Повече са от ромите. А има нещо, в които доминираме и по процент - пласьори на дрога - такива са стотици пъти повече българи отколкото роми. Трафикът на наркотици подкопава българската икономика много по-жестоко отколкото ровенето по кофите.
Още един аргумент в полза на платеното учене - ровенето по кофите е един вид сива икономика, от която държавата губи ежедневно (за всеки ровещ по няколко лева). Ако въпросните хора се образоват и така успеят да си сменят препитанието, държавата ще започне да печели от тях. Те ще работят, ще плащат ДДС и осигуровки и тогава не би трябвало да ти дреме, че сега някой им дава по 4 лева на ден.

magneticfields
12-30-2012, 15:15
Поради 1 причина. Ако на мангала му спреш помощите ще се вдигнат масово на бунт и ще сринат парламента, ако трябва...Пък ние кво правим? Седим си мирно и кротко и чакаме да ни падне от небето. Само че така НЯМА да стане...Докакто не вземем да се събираме по площадите, да протестираме промяна няма да има.

PurpleDream
01-12-2013, 17:12
не прочетох всички мнения, но съм съгласна с тези които прочетох
в едната статия пише, че жилищата за ромите ще се строят с пари от ЕС... естествено, Франция ни върна циганите и сега всички държави ще дават пари за да си ги държим тук, защо ли не, те са си наши, тръгнаха оттук, ходят там крадат, печелят пари и после идват тук и си живеят като царе...
тази 'интеграция' на ромите, АКО е замислена с добри намерения от страна на политиците (в което ДЪЛБОКО СЕ СЪМНЯВАМ), ако целта е да ги превърнем в нормални хора, с работа, жилище, семейство, данъци и т.н., за да стане България по - нормална държава, да не казвам по -добра... би било наистина добра идея, НО при положение, че след толкова години циганите са си свикнали на техния си начин на живот не виждам как биха постигнали желаните цели
а друг е по - вероятния според мен вариант/причина за 'интеграцията' им, управляващите ни просто са решили, че така и така ромита са огромна част от населението на България, защо пък да не се потрудят още малко и да похарчат парите на ЕС и на българския данъкоплатец, да порадват циганите, та да може на следващите избори да има кой да гласува за тях

съгласна съм с всички мнения тук относно дискриминацията, когато е от страна на циганите срещу българите няма проблеми, а когато българите са срещу циганите веднага се започва по медиите с 'етническо напрежение', ами за това всеки българин с малко повече мозък, средства и желание бяга от тая 'държава', ние сме подложени на непрекъснато тъпчене отвсякъде, всеки прави каквото си иска, никой не чува слабия гласец на гладния, болен, изтормозен и нещастен българин

писна ми всяка вечер да гледам Новините и да рева като гледам как все повече и повече загива тая държава, навсякъде едно и също и Бойко, който само лъже, вече дори не обещава, съвсем се опияни и той...
що за хора са тия политици като знаят в какво положение са повечето българи, може ли да са толкова арогантни, алчни и безсърдечни, те си трупат парите, не могат да ги преброят, а бедния български народ със сълзи на очи си дава последните жълти стотинки за яйца от ЩАСТЛИВИ КОКОШКИ, а вече има и щастливи прасета, ако не бъркам животното
България се е превърнала в държава където само политиците, циганите и кокошките,прасетата са щастливи

да, май доста се отплеснах от темата, но просто исках да го кажа някъде това нещо, не виждам просто как ще се оправи тая държава, дори да скочим всички обикновени хорица на бунтове и т.н., каква надежда имаме изобщо да постигнем нещо с това след като собствените ни управници и полицаи (вече не можем да разчитаме и на пазителите на реда да ни се притекат на помощ) и др са срещу нас ??
не знам, наистина ме боли сърцето за тая държавица и колко и да искам и да се надявам да се оправи не мисля да прекарам живота си тук, не се издържа просто, съжалявам, а сме били наистина велик народ, много ми е мъчно за всички млади българчета, които ще пораснат в тая държава на интереси и подкупи
разбира се, за всички неща които споменах по - горе има изключения, но са толкова малко, че е жалко просто

SHPAIdURmeN
01-15-2013, 20:07
Циганите трябва да работят и да им спрат тия детски, че те са като развъдник. Да работят, да плащат данъци, да си платят земята, която нахално са се нанесли без да си плащат. Тогава ще поумнеят бързо, бързо + по-строги закони.

Ако ли не обратно в пеща и дим да ги няма !!!

D*Rose
01-17-2013, 21:08
Когато МАНГАЛИТЕ започнат да живеят честно, да плащат това, което ползват - навреме и до стотинка (ток, вода, данъци, парно и тн.), започнат да говорят правилен, книжовен български език, спрат да крадат, лъжат и започнат да посещават училище редовно до 16 годишна възраст и изкарат висше образование - да.. звучи като мечта, ето тогава ще започна да ги наричам роми.

Тая сган не може да живее на гърба на другите! Не трябва по-скоро, но очевадно може! Нито им режат ток, нито им спират вода, нито ги отвеждат под съд! Това е наглост;

P.S. Айде сега ми дайде бан, затова, че казвам истината в най-суровата и форма... пародия!

Ambiguous
01-22-2013, 17:54
Към Ambiguous:
Не си прав за този план. На сегашното правителство хората толкова много са му насъбрали, че ще излязат да гласуват и ще го свалят. На балотаж ще се вдигнат още повече хора и ГЕРБ няма да имат над 50%. А колкото и да си говорим, циганите в България още не са толкова много, че да повлияят на този резултат. Също така, това, че има такава инициатива не означава, че мургавите се възползват от нея. Няколко хиляди да са чули, а и това не ги прави непременно гласоподаватели. Всъщност образованите хора по-добре разбират за кого гласуват и подобен план би могъл да има и обратен ефект, ако се разглежда в дългосрочен план.

Аз не твърдя, че този план се изпълнява само и единствено от сегашното правителство. Това ще тече в продължение на десетилетия, ако никой не надигне вик, а уверявам те ние през 700-те години робство сме се научили да търпим. Не се опитвам да пробутам тази моя интерпретация като безспорна истина, всички тук малко или много спекулираме, след като най-вероятно не участваме в политическият живот в България, но ако някой държи да знае на какво базирам мнението си, това са събития в други държави през изминалите години.

Относно циганите, по официални статистики са към 5% от населението което е повече от два пъти по-малко от реалния им брой, това ми подозрение бе валидирано от човек който работи в съответната държавна институция, по негово мнение реалния брой на циганите в България е ~13%. Държа да изтъкна, че голям процент от Българите не гласуват, докато при циганите нещата стоят по различно, да не кажа всички, но болшинството от тях гласуват, като обосновката зад съответния подаден глас в повечето случай е съмнителна.