PDA

View Full Version : Ауто Италия? Заобикаляйте отдалече.



dimitar_ak
08-02-2012, 09:49
Отново подхващам темата за официалния сервиз на FIAT. Не знам вече колко години станаха, от както Ауто Италия взе представителството, но качеството на обслужване не само, че не се подобрява, а се влошава. Причината изглежда е само една и тя е липсата на каквато и да е заинтересованост, а защо не и желание да се поставиш на мястото на клиента. Ами при пазарен дял при новите автомобили под 4% клиента трябва да е цар в Ауто Италия, но не би.

Ето и конкретният случай.

На 4 Юли 2012г. отивам при тях с възлагателно писмо за отстраняване на щета. Става дума за капак на багажник и задна броня.

http://lh3.googleusercontent.com/-YhICr8NNCtM/T_Fw5_5p7uI/AAAAAAAAAII/HmVOiz2hiDo/s836/12+-+1

http://lh5.googleusercontent.com/-m97n1NyWmGg/T_Fw5-nPSZI/AAAAAAAAAIQ/9axgcfTO_EU/s836/12+-+2

Бях посрещнат от изключително любезният и внимателен приемчик Валери Войнов. Разбрахме се за да не правим напразен престой на колата в сервиз да я закарам в Понеделник 9.07.2012г. преди началото на работния ден, за да може направо да се започне. Автомобилът бе приет отново от Валери Войнов с нужното внимание и загриженост, и обещанието да се чуем в Петък 13.07.2012г. когато ще има яснота до къде е ремонта. С това хубавите неща приключват и се почва жестокото чакане. В Петък обаждане нямаше и аз се обадих във Вторник 17.07.2012г. Каза ми се, че вторият оглед е минал и имам за смяна основа на бронята. Детайлът е поръчан и като дойде колата се сглобява и ми се предава. Бронята и капака били подготвени за боядисване. Новият срок беше отново Петък 20.07.2012г. Пак никакво обаждане и пак аз звъня на 24.07.2012г. Отново ми се казва "Чакаме основата за бронята и само тя ни спъва да сглобим. В Петък колата ще е при вас.". Аз вече губя търпение и в Четвъртък 26.07.2012г. звъня пак за да се уверя, че за уикенда ще имам кола. Да ама не. Казва ми се "За съжаление ще остане за другата седмица, защото частта не дойде". До тук 3 пълни работни седмици и преминаване в 4-та за една нищожна щета. Търпението ми е напълно изчерпано и съм склонен да си взема колата с частите в багажника. Въпросната основа за броня я има в абсолютно всеки електронен магазин предлагащ едро габаритни резервни части.

http://www.avtosklad.bg/img/products/8858-039103850.jpg

PS: В Петък 27.07.2012 казаха, че основата е вече при тях и почват сглобяване. Днес е 2-ри Август, а колата е все още в сервиза.

PyCoKoCkA93
08-02-2012, 13:30
Аз затова си поддържам колата в Рено,Дачиа и Нисан при тати.Поне знам,че ще получа адекватно,компетентно и навременно обслужване с прилична отстъпка в цената...По-добре не си карай колата в лицензирани сервизи,на моя приятел му правиха елкон и листчето с резултата,което получи изобщо не беше от неговата кола...К'во да ти кажа...

dimitar_ak
08-03-2012, 10:12
Колата е вече при мен и не мога да отрека. Ремонтът е извършен много професионално. Само да не беше цял месец. Колкото за поддръжката тенекеджийските и бояджийските работи са едни от нещата, които не мога да правя сам. С двигателите и ходовата част съм навътре и извършвам ремонтите със собствени сили. Имам вече и голям набор специализирани инструменти и се справям отлично.

Audiophile
08-18-2012, 17:47
Колата е вече при мен и не мога да отрека. Ремонтът е извършен много професионално. Само да не беше цял месец. Колкото за поддръжката тенекеджийските и бояджийските работи са едни от нещата, които не мога да правя сам. С двигателите и ходовата част съм навътре и извършвам ремонтите със собствени сили. Имам вече и голям набор специализирани инструменти и се справям отлично.


Колега, значи е време да се преквалифицираш и в тенекиджийските работи, че ако пак ти се наложи нещо да правиш и т'ва чакане ще те попилее.

Furious?
08-22-2012, 13:59
Приятел , какво очакваш ? Един познат така страда от " прехваленото " обслужване на Киа , че думи нямам.