PDA

View Full Version : Кой спорт?



darkness848
08-02-2012, 14:44
Здравейте, започвам направо с дилемата си... :D
Днес за първи път ходих на фитнес (йеееее http://forum.boinaslava.net/images/smilies/imported/boogie1qw.gif :D) И преди съм си тренирала унас, но сега вече виждам разлика. Толкова е очевидна, че едвам вървях от фитнеса към унас... :D
Сори за спама, просто ми е кеф, че най-накрая и аз отидох на фитнес! :oops: 8-)
Така, да карам по същество.
Проблемът е там, че на мен фитнеса ми харесва, но в залата, в която съм се записала, след август месец вече няма да има фитнес следобед. Само от 06:30 до 10:15 сутринта, а септември месец започвам училище, така че няма да мога да ходя... :(
Та, имам няколко възможности. Да се запиша на спининг, карате, пилатес или самозащита. Честно казано, хич не ми се иска да си сменям фитнеса, защото ми харесва. Вярно, днес ми беше страшно трудно, но все пак ми е още първи ден.
Това към което се стремя е едновременно да имам стегнато тяло, нещото което се постига с фитнеса, но същевременно да мога да се защитавам. Не ставам параноична, но честно казано ще се чувствам много по уверена, когато се прибирам сама вечерта и да знам, че мога да се отбранявам по един или друг начин. Хора всякакви. :)
Според вас, с кое ще мога да намеря баланса между стегнатото тяло и самозащитата? Честно казано, аз мислех за каратето, но когато на треньора му казах, че искам да записвам карате ме изгледа така... http://forum.boinaslava.net/images/smilies/imported/shock.gif
Просто исках да чуя и вашите мнения по въпроса... :)

awe_mahaise
08-02-2012, 15:03
Преди тренирах айкидо, размятаха ме ,като чувал с картофи по тепиха...Имах чувството, че мозъка ми става на кайма :D,понеже при тренировка,човека, който тренира "върху" тебе , те размята много яко.
Голям мерак ми е да тренирам Крав мага , това е бойно изкуство ,при което обаче,техниките са такива,че при сериозен бой, обикновено се стига до смърт :(.Затова и не ми дават :@ .
Иначе пилатеса е хубав, обаче за самозащита не става . Полицейското карате, е доста интересно. Джиу джитсу-то ,също е хубаво и става за самозащита. :)

DownloadVirus
08-02-2012, 15:15
Чакай сега,обясни защо не можеш да ходиш на фитнес..Какво толкова те твари ежедневието ти ? Като цялоо не можем да ти кажем ние какъв спорт да си избереш.

darkness848
08-02-2012, 15:28
awe_mahaise и Джиу Джитсу имаше като избор... :D Айдеее дилемата се задълбочи хаха :D

DownloadVirus, до края на август месец мога да ходя, защото не съм на училище във времето от 06:30 до 10:15 сутринта. А стане ли септември месец, вече тръгвам на училище и това време, тези часове са ми заети...
А пък, следобед няма фитнес, а само по-горе изброените спортове. За това се чудих, кой ще ми е най от полза. :)

DownloadVirus
08-02-2012, 15:55
Ти си избери сама спорт,но не знам какъв е този фитнес дето е до обяд..Тва да не е няква баничарница,че да работи само сутрин :lol: :D

darkness848
08-02-2012, 16:56
Ммм имат разпределен график. Например, сутрин от 06:30 до 10:15 е само фитнес. После от 15:30 до 18:00 има спининг, след това от 18:00 до 20:15 има пилатес и след това от 20:15 до 22:00 има Джиу Джитсу. Това например е за един ден. Във всеки ден следобедите са различни. :)

DownloadVirus
08-02-2012, 16:59
не виждам кво общо имат другите неща..фитнесът трябва да си е отворен и навсякъде е така дъмбели тежести пътеки и отделно си има зала където се провеждат тренировки по kick box pilates и тн. Изводът е да се ориентираш към друга зала :D

awerw
08-02-2012, 17:22
върви в друг фитнес, там няма да те върнат следобяд :D