PDA

View Full Version : Не мога вече..



slivergold
08-02-2012, 16:54
Всичко започна преди два месеца даже три когато нашите ми съобщиха че ще живеем в чужбина вече.Аз мислех че няма да се случи и ще си останем в България но уви!Преди месец заминахме зарязах там всичко приятели момчето без което не мога другите ни близки..бях съсипана исках да избягам от тях да се махна.Не мога да свикна тук всички говорят на друг език който не знам ще ми отнеме поне година за да го науча а това означава че докато не го науча няма да си имам приятели.Стоя по цял ден затворена сама вкъщи имам единствено лаптоп нито тв а телефона ми не е нищо особено и не мога да правя много неща с него излизам само в събота или неделя .. това е в продължение на един месец а още по-лошото е че не мога и да поддържам връзка с приятелите си.Какво ще стане когато дойде новата учебна година и ме няма в класа с който ще съм вече 7 години?Не поддържам връзка с тях няма ме на училище..какво ли ще си мислят,а да не говорим че съм далече от момчето което обичам повече от всичко на света ;( Града не е толкова лош и си мислех че ще свикна не не мога вече месец съм тук и се чувствам ужасно искам да се махна не издържам..всяка вечер плача не искам повече така!Дайте ми съвет и съжалявам ако е имало правописни грешки..

Amore-Mio*
08-02-2012, 17:45
Къде си сега, всъщност?

Иначе наистина е трудно, особено когато все още не си стигнала. Щом , обаче седиш по цял ден у вас, поне оползотвори това време и научи езика. Колкото можеш, де. Или просто си се разхождай, обаче да си наблизо до у вас, или нещо от сорта.

slivergold
08-02-2012, 17:48
Не ми е позволено да излизам сама никъде.Единствено в задния двор на къщата който е мноооого малък.

Anichkaxxwee
08-02-2012, 22:00
От личен опит не знам как е, ама имам един приятел, който преди година и нещо замина за Кипър
Каза ми, че му било много трудно в началото.
Не знаел езика, не можел да завърза приятелства, седял си сам вкъщи
Но ето сега, не се прибира даже ;д

muhtesemfan
08-05-2012, 10:51
Къде си??В коя държава?
Ми,да трудно е,но..Скайп и др?

chrisy26
08-06-2012, 11:04
Аз ако съм ще подскачам от радост, че ме няма в България

Violenza
08-06-2012, 11:34
Аз ако съм ще подскачам от радост, че ме няма в България
Повечето, които не са живели в чужбина, си мислят така. Далече си от истината.

Авторке, поне си със семейството си, а не баш сама, тогава да видиш какво е... Малка си още, бързо ще свикнеш. Всички ще ти го кажат - така е в началото. Може би е за добро. Не се отчайвай, свиква се. Няма да ти отнеме чак година за езика, но не си губи времето и го учи във всяка свободна минута.

HollyGolightly
08-06-2012, 14:30
От личен опит знам за какво говориш. И аз се чувствах гадно след като заминах, е не чак като теб де, но все пак.
И повярвай ми, като почнеш училище всичко ще се нареди, ще се запознаеш с много нови хора. Да не говорим,че не ми се вярва да нямав приятели заради езика, на повечето чужденци именно това им е интересно. Освен това си още малка и бързо ще го научиш.

Skullcrusherka
08-07-2012, 07:28
Много добре знам какво е и аз съм минавала през нещо такова. Говори с родителите си да почнат да те пускат да излизаш сама навън и си намери нови приятели. Друг начин няма. Сега ще ти е доста трудно, но с времето се свиква.

slivergold
08-07-2012, 09:23
Абсолютно забранено ми е да излизам .. :cry:

HollyGolightly
08-07-2012, 13:08
Е добре де, в коя толкова опасна страна са решили ваще да те заведат, че не можеш дори от вас да излезнеш o.O

Skullcrusherka
08-07-2012, 15:25
Защо ти е забранено? Опитай все пак да поговориш с родителите си. Обясни им ситуацията и ги накарай да прояват малко разбиране...

slivergold
08-07-2012, 17:45
Не е опасна просто „не съм я познавала“ можело да се изгубя .. #-o Няма значение ще бутам докато не успея и не започнат да ме пускат.

nepowtorima
08-07-2012, 19:28
Е ти ако не излизаш навън как ще опознаеш града.
Поговори с ваще за това какво ти е.. Няма ли начин да се върнеш в България при някои други твои роднини.
Щом не искаш да си там никой не може да те принуди.
И така и не каза в коя държава си..

slivergold
08-08-2012, 18:21
^ Няма при кого да отида по-точно има,но никой няма да ме иска. И да нито мога да опозная града нито нищо още не съм видяла забележителностите .. о, забравих да спомена-вече има напредък пуснаха ме сама до магазина сама :D !

Skullcrusherka
08-08-2012, 19:06
А ще ни споделиш ли най-накрая в коя държава си?

iBloodSucker
08-08-2012, 19:27
Е, добре от толкова време те питат в коя държава си, няма ли поне да кажеш?

slivergold
08-09-2012, 12:59
Е,не е от голямо значение. :)

Your.Passion
08-09-2012, 13:45
Поне..Близко ли е до България ?

slivergold
08-09-2012, 13:46
В Европа е .. но никак не е близо.

Your.Passion
08-09-2012, 13:47
Не можеш ли да си пишеш в Skype с близките си в Бг ?

slivergold
08-09-2012, 13:56
Те нямат.А тези които имат .. не им пука за мен.

Your.Passion
08-09-2012, 13:58
Еми не знам какъв съвет да ти дам ..Трудно е положението ти.Ще свикнеш и после няма да искаш да се връщаш ..


*Айде отговори в коя държава де.. ;ддд

slivergold
08-09-2012, 15:07
LS.

ccdesigns
08-09-2012, 23:22
И кво ще стане, ако кажеш в коя държава си? Бахти умрелия трол дет си.

HollyGolightly
08-10-2012, 00:59
Уффф, лиготии все едно, че много си ни притрябвала и ще дойдем да те отвлечем..
И стига си мрънкала вече, не си единствената която е напуснала родината. Колкото повече седиш и се жалваш и си съсредоточена върху това колко ти липсва България и как искаш да се прибереш, толкова по-трудно ще ти е. Като не им пука за теб, move on!

TheBobqk
08-10-2012, 08:09
Не изчетох всички мнения, но има социални мрежи и скайп. Опитай се да поддържаш някакви контакти с близките ти, защото не може вечно да седиш изолирана. В едно мнение ти казаха да използваш свободното си време да научиш езика. Ще ти е полезно. Дай си някакви основи, запиши се на уроци, когато започнеш училище. Сигурна съм, че ще си намериш нови приятели. Успех.
Също така за убиване на свободното ти време може да използваш да спортуваш. Било то йога или скачане на въже в задния двор. Измисли как да декорираш стаята си примерно. Когато аз не съм в настроение често мисля варианти как да си освежа стаята. Не бездействай. Дори затворена вкъщи трябва да си намираш някакви занимания. Впрочем не можете ли да излизате на семейни разходки? Така ще опознаете града, може да се разсееш. И говори с вашите за това как се чувстваш.

dimitar_ak
08-10-2012, 08:24
Трол.

slivergold
08-10-2012, 08:51
Не,не съм трол.Ако искаш да знаеш просто ми пиши на ЛС!Както направи едно момиче.. ;)

ccdesigns
08-10-2012, 10:34
и къв е смисъла всички да ти пишат на ЛС?