PDA

View Full Version : Не влизай ако си дечко,размисли за брак са това :D



angelcandice
08-02-2012, 20:17
Здравейте :D .. Ваканция е и реших да отделя един ден в гледане на филми. Много заобичах Скарлет Йохансън и вече почти съм и изгледала дискографията.. Направи ми впечатление, че все играе "другото момиче", любовницата.. и обяснимо, с тази външност, съблазнява :D:) Размишлявам доста като гледам филмите.На 16 съм,може и да съм във фазата " Я, май се чувствам надраснала от тези на моята възраст" заради хормони или...нещо :D Ама много ми се иска да знам всичко възможно за връзките и вече сякаш се замислям като порасна там бракове и такива :D Звучи тъпо, не съм някоя разочарована от любовта, зарязана и подобни. Напротив ,само хубаво съм видяла.. Ама ми е интересно как стоят нещата ,има ли такова чудо като когато се омъжиш да обичаш човека наистина завинаги.:) Знам ,че ако има,ще е рядко.. Ама точно реших да си лягам и тати взе да ми разпалва "интереса" към тези неща ,без да знае,,че го имам,като започна да ми разказва за тях с мама (разведени са). Както е във "Definitely,maybe", все някой трябва да го е гледал :D Мама е изневерила първа, след това и той... и аз се питам защо забога не са се развели като явно не върви.. Не, те са останали заедно да ме гледат като малка.. цитирам за да се запази семейството.. и след това пак са имали връзки,за които са си затваряли очите така да се каже..И на всичкото отгоре, след това решили да си имат сестра ми, цитирам за да се заздрави семейството?!?! Благодарна съм и всичко за нея :D Ама dafuq..:D Питам го.. добре де не сте били един за друг очевидно,защо не сте си търсили късмета на друго място,разведени..И той казва..“Че ти какво си мислиш, че другите не изневеряват ли.. "Едва ли не ме накара да повярвам ,че бракът се състои във подкрепа, ако си си добре снабден с нещата ,от които имаш нужда-дом, децата.. и какво, после може да си търсиш развлечения при други хора ли?? И всички филми са така, едва ли е без причина.. На всички сякаш им става скучен семейния живот....... еднообразие, рутина.. ама това ,че си свикнал с някого те кара да си стоите женени ли?
:(
Ще ми се поне да беше за външен вид... Да има изневяра, защото другата жена е по-хубава,примерно :) Така поне би се знаело, че няма какво да се направи....Пък сега нищо не си обяснявам. И розовото ми балонче с вярвания ,че има вечна любов,не ОБИЧ, любов, се спуква :D Ох май съм позор за всички на моята възраст ... :D:D:D:D:D
Ако случайно има някой с виждания по въпроса, моляя да сподели :( Че моите приятелки са "Оле той защо не ми се обади,излиза ми се, ходи ми се на домашно и т.н." and I dont belong anywhere :D:D

SisiStrange
08-02-2012, 20:21
Не всички семейства се разпадат. До хората е. Има и любов завинаги. Просто приема различни форми.

mkio
08-02-2012, 20:27
Аз вярвам, че има любов и че само и единствено от човека и моралните му ценности зависи дали ще изневери. За какво ти е да разбиваш сърце, като ще отидеш при другия, ще мине време и той пак ще ти омръзне. Получава се един порочен кръг без край. Вместо да искам едно и също от много, предпочитам да искам много от един. Развивам се и всеки ден преоткривам нови чувства в себе си, на които не им трябва нов човек, те просто се изливат върху стария, който ден след ден обичам повече за 3 години.
Повечето възрастни остават заедно заради децата, защото при евентуална раздяла страдат най-много те. Но това не е оправдано, ако съжителството им е съпътствано от непрекъснати скандали. За мен по-добрият вариант е, макар и с изневери, да са заедно до поодрастването на децата.

angelcandice
08-02-2012, 20:30
Благодаря ви! :(

Lucho
08-02-2012, 21:17
Въобще не разбрах първия пост, нито заглавието. Ако има ограничение на символите пишете темите с по 2 думи, за да се разбира за какво става въпрос, ако не го пишете по начин, че да го разберат и другите, а не само авторите да си разбират какво са искали да кажат.

Освен това при наличието на хубави български думи не разбирам какъв е смисълът да се използват английски такива. Странна работа.

А по темата (доколкото успях да си я разкодирам): Вечно няма. Важи за машините, важи и за хората. Но за взаимоотношенията между двама човека голямо влияние има както самото поведение на отделните индивиди, така и заобикалящият ги свят.

xshadowx
08-02-2012, 21:24
Въпросът е дали след години съвместен живот ще остане респект един към друг. Според мен хората охладняват, за 10-20 години сто пъти се променят (както ти вече не си същата от преди 1 година ). Вижданията ти за един човек се променят, както и очакванията ти за него. И накрая, ако няма уважение, се стига до изневяра въпреки деца, куче, котка, риби...

chushkopek
08-02-2012, 21:46
Преди да прочета цялата тема към поста преди мен...хората НЕ СЕ променят.

П.С Прочетох цялата тема.....няма кой да ти даде правилен отговор....никой в този форум не е стигнал до там, всичко са само идеи....в една друга тема поспорихме с LadyDI за това.....

Luidgie
08-02-2012, 22:09
Всичко си зависи от човека. Пък ти с тия емотикони ми еба майката на очите, не е нужно да слагаш след всяко изречение. Пък баща ти и майка ти са си имали нещо предвид, когато са решили да останат заедно. Аз познавам хора, които са си запазили семейството поради някакви сериозни причини засягащи други хора. Хубавото е, че са помислили първо за теб, преди да помислят за себе си. А доколко хората изневеряват... никога не се знае. Можеш да попаднеш на такъв дето докато е с тебе е с още 6. А може да попаднеш и на такъв дето иска и има нужда само от теб. В днешно време като гледам, изневярата е нещо съвсем нормално. И излиза, че всички изневеряват. А този общ знаменател изобщо не е правилен. Както не можеш да твърдиш, че всички са лоши, така не можеш да твърдиш, че всички са добри. Тебе явно те е жегнало, че всички изневеряват, я от филми, я от историята на родителите ти. И за това гледаш и мислиш, че при всички хора е така, но не е. Има много успешни бракове - без изневери и много бракове, които се разпадат я поради изневяра, я поради нещо друго. Има случаи в които едната страна просто не подлежи на "обуздаване" и си държи на свободата т.е. или изневерява или се развежда на основа на това. Изобщо т'ва е една психология, за която не трябва да мислиш много. Каквото ти е отредено това ще бъде. Ти не можеш да накараш някой да се закълне да не ти изневерява.

Auriss
08-03-2012, 07:12
http://shorttext.com/wpLrSyL - прочети го. Обяснявам защо искам да го направиш...

Личното ми мнение е, че болшинството от връзките започват вследствие на опит за *задоволяване* на някакви морални и обществени норми. Просто казано - хората си търсят 'любовта' и 'половинката', защото си мислят, че това е, от което имат нужда и това е, което трябва да направят. Пренебрегват факта, че са неспособни да отдадат живота си някому. Всъщност пренебрегват много неща - личностното си усъвършенстване, желанията си, стремежите си. Закотвят се с някакъв човек, преди да са готови за подобна стъпка. Пък и често дори не знаят защо изобщо са с него/нея - просто някаква 'любов' ; химия ... която се е получила между тях. Липсва обективна, рационална преценка за човека отсреща и в даден момент, когато 'чувствата' охладнеят, се стига до студената вода.

Таа не, не мисля, че всички изневеряват. Смятам че изневеряват онези, на които не им е достатъчно това, което вече имат. И последните просто не би трябвало да се впускат в дългосрочни връзки, ама ... химия, к'во да се прави.