PDA

View Full Version : как да си върна бившия



bella143
08-02-2012, 20:23
Хей моят въпрос е как да си върна бившия .. Аз все още го обичам а май и той мен ... смисъл той си има гадже но флиртува с мен ... винаги иска да излизаме заедно ... когато сме заедно той ме прегръща и вчера ме целуна отново .. Въпреки че не сме заедно той се държи сякаш ходим .. Не знам какво да правя да го накарам да ревнува или не .. дайте ми съвет :*

TheBobqk
08-03-2012, 04:16
Играе си с теб и с новата си приятелка. Щом е бивш значи има причина. Рядко се среща човек, който да си заслужава да се върне в живота ти. Не мисля, че той е такъв. Преодолей го и не му се връзвай. Трябва да имаш някакви граници. Щом той си има приятелка значи вие трябва да излизате като приятели. Не позволявай на никого да те ползва за играчка. Просто трябва да знаеш до къде са границите на приятелството между двама души и колко близо да държиш един човек. Не си и помисляй да го накараш да ревнува, защото това е глупава постъпка. Ако трябва поговорете, но той трябва да знае, че или сте само приятели или не трябва да общувате. На колко години сте?
П.с. очаквам да ни информираш какво се случва. Късмет.

Sh@d0w
08-03-2012, 05:31
Бившите са си бивши, не прави грешката да им даваш втори шанс. После ще съжаляваш.

banalka
08-03-2012, 07:52
нищо фатално няма да стане, ако му дадеш втори шанс. не мисля, че който и да било от този форум може да каже дали той си играе с нея или не, очевадно. по-добре да пробваш и да видиш какво ще стане, отколкото после да се чудиш "дали, ако" и т.н. после може да срещнеш някой, който се държи много по-лошо с теб от него или след като скъсате дори няма да те поздравява и ще съжаляваш, че поне не си му дала шанс, защото е "по-малкият дявол". честно, според мен ОПИТАЙ, ако стане - ок, ако не стане - пак ок, значи не заслужава вниманието ти. едва ли има НОРМАЛЕН човек на земята, който си казва "аха, ся ще ги разигравам тия двечките" и умишлено да крои планове и блаблабла.

аз съм попадала в ситуация, дето скъсах едно момче, защото си мислех, че се държи лошо с мен, но като видях следващия как се държеше с мен, той беше цвете за мирисане и се тормозих вътрешно с месеци после. затова ти казвам пробвай се-после поне да кажеш, че си направила всичко, което зависи от теб. най-добре ще е да му се обадиш или пишеш да се видите за малко някъде двамата само и да бъдеш директна в това, което искаш да му кажеш, че със завъртяни истории нищо няма да стане или ако чакаш той да предприеме първата крачка по темата, ако е човек на място или ще ти отговори веднага или ще му трябва малко време да помисли, но недей да му падаш в краката все пак да ходиш да му се молиш - казваш един/два пъти и след това му казваш, че очакваш отговор от негова страна.

иначе че бившите неслучайно са бивши и т.н. според мен е тъпо, отношенията между хората са толкова сложни, като се има предвид колко различни разбирания за света има всеки един човек, че това е обобщение, което на практика може да се каже за много малък процент от хората; никой не може да влезе в главата и мислите на другите, за да разбере защо постъпват по даден начин. имах една позната, тя ходеше с едно момче и се обичаха, но родителите и въобще не го харесваха и я тормозеха постоянно и я принудиха да скъса с него - и тя го направи НЕ, защото не го обича, а за доброто на всички - нея да спрат да я тормозят, него да спрат да го мразят и родителите и да са спокойни. Но от другата страна (т.е. от гледната точка на момчето) изглежда така, че тя го е излъгала и предала чувствата му, че не го е обичала истински - съвсем нормално е той да си мисли такова нещо, но всъщност не е така, просто обстоятелствата са такива. С това искам да ти кажа да не се влияеш от мнението на приятели/хора от интернет/познати и т.н. защото никой не може да ти каже от както имаш нужда ТИ. хората говорят от собствената си камбанария, - както и аз - от техния опит, но не значи, че и твоят опит съвпада с техния. вярвай на интуицията си, ако искаш нещо - направи го, защото после ще съжаляваш. пак ти казвам, ако не се получи нищо - недей да съжаляваш. :) надявам се да съм ти помогнала.

sweetycherry33
08-03-2012, 08:09
Минала любов е като прочетена книга.Колкото и пъти да я препрочиташ, винаги знаеш как свършва ...




Няма смисъл.



Останете си приятели :smt006... лично мое мнение.

mechone
08-03-2012, 09:43
Бившите са си бивши, не прави грешката да им даваш втори шанс. После ще съжаляваш.

right

bella143
08-03-2012, 09:47
TheBobqk на 14 .. ще ви информирам .. мерси все пак

bella143
08-03-2012, 09:58
banalka


всичко започна преди 3 месеца .. той се държеше гадно изолираше ме и почти нямаше време за мен ... приятелките ми тайно отидоха да говорят с него и са ми казали да се държи по-добре с мен и той затова скъса с мен .. каза че се е издразнил заради тях и че причината не е в мен а в моите приятелки ... от 2 месеца той си има гадже което казва че много обича (поне пред другите го казва де ) ... аз и моята бфф излизаме с тяхната компания и снощи се случи така че другите отидоха до магазина и ние двамата останахме сами .. той ме гушна и започна да ме обарва ... аз се ядосах и му казах че си има гадже и да си я обарва нея .. той ми каза че аз съм му гаджето и си ме обича мене и ма попита дали искам да тръгнем отново но аз си замълчах ... той ме целуна и каза да си помисля и когато съм готова да му кажа ..

TheDevilInMe
08-03-2012, 11:12
Не е трябвало приятелките ти да се намесват във вашата връзка, детска постъпка е това... Доста по-добре би било ти да седнеш и да проведеш наистина сериозен разговор с твоя приятел. :) Колкото до това дали да му дадеш шанс, не мисля, че е много уместно по простата причина, че щом се занимава с теб докато ходи с онова момиче, каква ти е гаранцията, че няма да постъпи с теб по същия начин, когато тръгнете отново. ;)

bella143
08-03-2012, 11:31
ее да те изобщо не трябваше да се месят :X ... е не знам мисля че е по-добре да сме приятели но проблема е че още го обичам :(

Amore-Mio*
08-03-2012, 13:21
Или си играе с теб, или те държи в резерва. Вчера си имала възможността да го питаш какво прави. И дали теб, или нея избира. Пропуснала си си шанса. Следващият път в такъв случай му казваш направо. Обаче като гледам какви ги върши момчето, не си заслужава .

scandalousLady
08-03-2012, 13:21
Както каза TheDevilInMe каква е гаранцията,че ако тръгнете пак няма да постъпи с теб така, както сега постъпва с приятелката му ? Ти ще бъдеш наранената. Седни и си помисли дали си струва да му дадеш втори шанс.

bella143
08-03-2012, 13:45
не мисля че си струва .. благодаря ви

TheBobqk
08-03-2012, 17:03
С това искам да ти кажа да не се влияеш от мнението на приятели/хора от интернет/познати и т.н. защото никой не може да ти каже от както имаш нужда ТИ.
Щом не трябва да се влияе от чуждото мнение, а да слуша своята интуиция защо тогава си написала куп неща, които трябва да й послужат за съвет? Мислиш ли, че ако нямаше нужда да чуе чуждо мнение би писала тук?

balu4ka
08-03-2012, 19:14
Това е глупаво,той не те заслужава.Честно казано ,не знам дали на теб ти допада да си резерва ,и да си играят с теб?Стягай се ,това не е момчето според мен.

Luidgie
08-03-2012, 21:16
14 годишни... мале мале....

wampyriicladyy
08-03-2012, 22:04
"как да си върна бившия" И аз това се чудя , миличка :(
Ама този , който ти описваш не ми се струва като много сериозно момче ! Ходи с една , а целува теб . Представи си някой ден да е с теб , а да излиза и да се натиска с други!
По-добре го забрави!

bella143
08-04-2012, 08:01
ще говоря с него .. да избере или нея или мен а не да е и с двете

banalka
08-04-2012, 08:06
Щом не трябва да се влияе от чуждото мнение, а да слуша своята интуиция защо тогава си написала куп неща, които трябва да й послужат за съвет? Мислиш ли, че ако нямаше нужда да чуе чуждо мнение би писала тук?

сериозно ли ме питаш за първия въпрос О__о

иначе за втория - никой не се нуждае от чуждо мнение, за да живее живота си, тя знае какво да прави и преди да пусне темата и да прочете мненията, просто не е била сигурна в себе си и е искала да види как изглежда отстрани ситуацията, за да бъде по-сигурна в това как да постъпи - логично, както прави всеки един, който пуска тема тук.

LeprikonA
08-04-2012, 08:23
Никак. Това е най-доброто решение.

пAteNцЕ
08-04-2012, 08:28
Не си губи времето с бифши.

Glamour92
08-04-2012, 08:47
Авторке,много ретрогради се навъдихте напоследък. :D

Ако бившият ти се е разсърдил заради такава простотия,скъсал те е,после си е хванал друга и се натиска зад гърба й с теб...ами значи е човек,който не ти трябва.
Дори да тръгнете пак,той ще продължи да се държи лапешки и пак ще скъсате рано или късно.

Не се занимавай,само хабене на нервни клетки.

Gwendoline
08-04-2012, 08:51
Истината е, че и да му дадеш шанс и да не му дадеш шанс няма да сгрешиш. Само времето ще покаже дали е грешка или не, а аз вярвам, че ако човек седне и си направи равносметка и вземе сам решенията си, никога няма да сгреши. Всъщност грешката е много разтегливо понятие. В единият случай ще се съберете, известно време ще бъдете заедно, евентуално ще сте щастливи и накрая ще скъсате и ще си намерите други половинки. В другият случай няма да му дадеш шанс и всичко ще свърши до там. Т.е. сама виждаш, че няма значение какво ще направиш, нито ще се жените, нито нищо. Ако вярваш, че имате шанс да сте щастливи и да не се лъжете, забавлявай се, докато имаш време още. :) Лично на мен разказаното не ми звучи много обнадеждаващо, макар че е възможно нарочно да те кара да ревнуваш, но от друга страна.... нз... не съм била там, не съм видяла очите и реакциите, чула гласа и т.н. Според мен опитай пък каквото стане

Anichkaxxwee
08-04-2012, 11:58
Защо да даваш 2ри шанс, когато там някъде някой чака за 1ви (:
Според мен, си играе с теб. Но ти си решаваш
Седни и помисли. Но за да ти е бивш, би трябвало да има причина ..

marilyn
08-05-2012, 10:10
Не си струва. Бившите са си бивши! Гледай напред!

bella143
08-05-2012, 20:39
тенкс :) :) :)

HollyGolightly
08-06-2012, 05:00
Както ти казаха не си струва.
Да не говорим, че и двамата сте още прекалео малки и на години и на акъл, че да се гаджосвате. Не знаете какво искате, сърдите се за глупости , правите каквото ви дойде на ум и после ревете по форумите.

bella143
08-07-2012, 20:43
Хей днес отидох на басейн с едни приятели ... малко по-късно и той дойде при нас (един от тъпите ми приятели го беше викнал ) .. той дойде при мен и започна да ме пръска .. след това започна да плува до мен и да ме прегръща ... през цялото време ми "досаждаше" и ме прегръщаше ... колкото и да го харесвам всичко това започва да ми омръзва ...