PDA

View Full Version : МНОГО ВАЖНО ПОМОЩ



Eclipse21
08-02-2012, 23:41
Здравейте искам да ви попитам как да науча баща ми да си служи с компютъра , смисъл ,че той вече е открил интернета и как да си чете вестника ,но не е достатъчно какво трябва да го науча основно?

bella143
08-02-2012, 23:46
за какво трябва да го учиш .. за развлечение .. или по работа

Eclipse21
08-03-2012, 00:04
За развлечение

bella143
08-03-2012, 00:07
еми направи му skype facebook ддзн научи го но елементарните неща

MaGuSs
08-04-2012, 22:54
Основно:
1) От къде се включква компютъра: от копчето
2) От къде се изключва компютър: винаги от Start > Turn Off
3) Какво е ОС (Операционна система): това е всичко, което виждаш на монитора след като включиш компютъра
4) Как работи ОС: това е като един голям офис и ти си шефа на този офис: Всичко е подредено в рафтове папти книги листове и т.н. има и касетки и видео, които можеш да си пускаш.
5) Обясни копчетата на клавиатурата: кое за какво служи или така поне до колкото ти ги знаеш...
6) С мишката управляваш офиса и избираш кое какво да ти се покаже.
7) От къде се влиза в интернет: ...
8) Що е интернет: това са множество файлове и листове/страници събрани в папки. Ти избираш коя папка да ти се отвори. Трябва да се въведе URL адреса на папката (кажи, че сякаш това е името на папката/страницата) www.example.com
9) Във всеки сайт най обикновените шрифтове са само текстове, а по одебелеи или с друг цвят са линкове: това са думи, които автоматично те препращат към друга страница.
10) Показваш от къде можеш да се връщаш назад,напред и там вече какво ти знаеш...

Аз на моя му обяснявах до 5 и после + 8 и нищо др. той вече сам схвана и си влиза къде ли не, btv, 2 4chasa, dirbg и си чете новините :D

xJawz
08-05-2012, 07:02
Най-добре запамети в фаворити няколко сайта,които ще ползва и му обясни как да си отвори браузъра и да ги намери. Моя използва само дир.бг и евентуално VW клуб-влюбен е в Пасата. :D

redbul2
08-06-2012, 15:16
Трябва да му обясниш: пускането и спирането на компютъра,отварянето и затварянето на прозореца на браузера,да прави прозореца максимален или по-малък,да го премества по екрана с мишката,да върти вестника нагоре и надолу с ролката на мишката или с клавишите-стрелки или с плъзгачите отстрани. Научи го да запомня страниците на Отметки и да ги търси оттам,да ползва търсачката на Гугъла,да увеличава и намаля текста с комбинацията от двата клавиша,да се движи напред и назад,да маркира и запаметява текст и да го пуска някъде. Да работи с няколко отворени прозореца/подпрозорци.

redbul2
08-06-2012, 15:18
Може да му обясниш и как се изпращат имейли.

Eclipse21
08-06-2012, 23:07
Той вече е напреднал , има мейл , файрит има вбокса замунда (знае как да си тегли филми^^) абв и гугъла , защото той за да влезе в гугъла излиза от всичко и го пуска наново . :D сега започва с други въпроси ,като можеш ли да ми направиш регистрация във всички сайтове :Д

SunT
08-06-2012, 23:42
сега започва с други въпроси ,като можеш ли да ми направиш регистрация във всички сайтове :Д
Колко познато :lol: или въпрос за някакъв сайт, дето никога не съм го чувала “Абе знаеш ли къде да го намеря на български тоя сайт, че е на ябанджийски (демек английски :D )?“ или нещо друго там по сайта, дето аз посмъртно не мога да го знам без да разгледам целия сайт :D

php
08-08-2012, 14:12
Като видях че търсих много спешно помощ и направо си викам да да видя кво става :D пък ти питаш как да научиш бащаси да работи със компютър :D