PDA

View Full Version : Летните вируси



biskooo
08-03-2012, 04:38
Здравейте. В тази тема искам малко да разясним по темата за летните вируси. От Снощи с лягането разбрах, че нещо не е наред. Заспах и час след това. БУМ! Събуждам се и адски ми се повръща. Повърнах около 5 пъти. Диарията също беше на ниво. Не изпражнения, а вода. Майка ми ми сложи инжекция (има втора специалност мед.сестра).Тая инжекция се едно беше вода. Имаше ефект, но не голям. Преди дни брат ми и майка ми също бяха прихванали нещо такова, но видно се оправиха бързо. Ще се надявам да кажете какво да правя освен препечените филии и тем.подобни. Благодаря и ако някой е карал това лято такава болест нека сподели. Благодарности!

amnessia
08-03-2012, 08:18
Миналото лято и аз бях така..Системно повръщане над 8 пъти в рамките на 3 часа.. повръщах едновременно през носа и през устата .. беше някакъв кошмар.И аз имах диария , но само 1 път и не беше толкова зле.Отидохме на болницата и ми биха инжекция Деган + бусколизин. И като се върнах нищо ми нямаше.Следващите 2 дни бях само на лимонена вода и препекани филийки.

biskooo
08-03-2012, 08:58
Днес съм по-добре от снощи. Ядох някакви сухари и водичка. Деган ми направиха пак. Надявам се скоро да съм по-добре :)

amnessia
08-03-2012, 09:05
Ще се оправиш няма страшно :)

Bonbonchencetyy
08-03-2012, 10:41
Аз се разболях от летен вирус тази година,юни месец.Беше 8-ми юни,вечерта,лежа си и ми се повръща.Баба ми ми е казала да лягам настрани,когато ми се повръща(така : http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0% BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8&um=1&hl=bg&sa=X&biw=1280&bih=699&tbm=isch&tbnid=nBL1I4m7N0HWyM:&imgrefurl=http://www.mma-bulgaria.com/statii/zdrave/pozi-za-san&docid=3xxIgHYVOJXYHM&imgurl=http://www.mma-bulgaria.com/files/image/articles/zdrave/spane-nastrani.jpg&w=264&h=299&ei=E6kbUP-oAcnOswbd1YC4Cw&zoom=1&iact=rc&dur=398&sig=105091448653894748825&page=1&tbnh=157&tbnw=147&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:1,s:0,i:70&tx=58&ty=117 ) и аз лежах дълго време настрани,но не помогна.Станах и бързо отидох до тоалетната,където повръщах ориз и кренвирш има-няма 10 минути.Казах на мама моментално,тя ми даде Кокулин(това хапче се приема от хора,които страдат от повръщане по време на пътуване,но аз го взимам и когато просто ми се повръща),горе-долу се оправих,но след около час пак ми се доповръща,повърнах още и така.След това се върнах в стаята си и съм заспала.Мама беше ми приготвила препечени филийки за закуска,но аз по-късно пак повръщах и така два дена повръщах.Толкова лошо ми беше,че мама отмени гостуването ми у баща ми(нашите са разведени) и ми позволи да лежа цял ден.На другия ден се оправих,но пък имах диария като вода...И така,3 дена изкарах диария и се оправих.Беше голямо мъчение,но все пак отмина.

Теб те съветвам да пиеш вода и да ядеш препечени филийки.Може и солети.А това за лимонената вода е вярно,че помага.Така,че успех и да се оправяш бързо! :)

mechone
08-03-2012, 16:38
Мен ме хваща почти всяка година тоя вирус... Тая година пак мина и през мен. Оправих се за около 2 дена напълно. Пиех глюкоза 5% , Деган и Стоперан, миех си ръцете нон стоп и си взимах периодично по-хладко душче.

biskooo
08-03-2012, 18:29
Mechone, твоето е същото като моето. Душчета през час и деганчета в крака. След малко може и глюкоза, но мисля че не е нужно. Големи количества вода на често по малко.

sexytty
08-04-2012, 09:31
Аз съм болна от 3/4 дена, но нещо не мога да се оправя. Гади ми се само, не съм повръщала от 2 дена. Правя всичко възможно, но не се получава. Защо ? :(

bloodyF
08-04-2012, 11:21
почивайте си и внимавайте какво пиете/ядете/правите навън
някой правил ли е нещо по-особено преди да се разболее?

amnessia
08-04-2012, 11:33
На същия ден на мен ми нямаше нищо.Наложи се с майка ми да пътуваме с автобус и преди да се кача бях изяла 1дюнер , но бях мнооого гладна.Само че вътре в автобуса нямаше отворени задни прозорци и беше претъпкан с хора , стана ми много лошо започннах да се потя и се поливах с вода да не припадна и се държах за устата да не повърна в автобуса.. така се стисках 30 минути и веднага след като слязох от автогарата до вкъщи повръщане на всяко дърво :D Не беше от дюнера , а от задушаващата обстановка в автобуса :X

LadyTerrible
08-04-2012, 12:02
Аз миналото лято го изкарах за 2 дена,повърнах само 1 път,но съм го изкарвала и много по-агресивно преди няколко години - повръщах цяла нощ - около 15 пъти,не можех да пия дори вода,защото я изкарвах веднага -със смекта и деган се оправих много бързо,но се чувствах зверски отпаднала и 2 дена не ставах от леглото.
За да не ги хващаме тия вируси - миене на ръцете и избягване на храна от улицата - дюнери,банички,пици и тнт,много вода и така. :)

sexytty
08-04-2012, 12:17
Аз от 4 дена съм отпаднала, като стана ми се вие свят иии за това не излизам навън. ;с

mechone
08-06-2012, 09:50
Аз съм болна от 3/4 дена, но нещо не мога да се оправя. Гади ми се само, не съм повръщала от 2 дена. Правя всичко възможно, но не се получава. Защо ? :(

Мен вируса ме хвана точно в деня, когато трябваше да заминавам за море. Хвана ме на 23 към 4 сутринта, и след 21 часа трябваше да заминавам. Ударни дози глюкоза, Деган и Стоперан, душчета на често (както вече казах). До 23:00 спрях повръщането и разтройството, но после сигурно до 26 ми се е гадело и почти нищо не бях яла. Ще ти мине скоро, не се притеснявай, просто вземи някви мерки и не се оставяй. :) И внимавайте, защото тоя вирус повтаря...Мийте си ръцете през 15-20 минути, пазете много добра лична хигиена, защото тва си е доста гадно...На никой не пожелавам да го хваща тоя гаден вирус.

bloodyF
08-09-2012, 06:38
и мен ме хвана :о
почна изведнъж, станах вчера по обяд и след 1 час бях много зле
повръщах,пих вечерта някакви хапчета, спах и се пооправих
обаче сега ми е много отпаднало, усещам сухота в устата и ми е гадно
вие с какво се оправихте? :/

Bonbonchencetyy
08-09-2012, 10:07
Аз преди да повръщам бях изяла една кренвиршка.Предполагам,че кренвирша е бил развален и така...
Иначе се оправих лесно.Ядях само препечени филийки,бейк ролс,солети,лежах два дена у нас без да ставам от леглото и ползвах Кокулин(това хапче по принцип е за хора,които страдат от 'пътна' болест(повръщат,лошо им е,гади им се по време на път),но на мен ми помага и при обикновено повръщане).Оправих се тъкмо за понеделник,когато трябваше да ходя на училище...

bloodyF
08-09-2012, 10:31
е, аз нищо не бях яла/пила преди това
засега ям само препечени филии, че нищо друго не ми понася
обаче ми е ниско кръвното, боли ме главата като стана от леглото и ми е гадно
пия някакви церукал и парацетамол,че поддържам 38 постоянно
май ще полежа у дома няколко дни, пък дано се оправя..

sexytty
08-09-2012, 11:43
Аз за щастие вече се оправих ... личния ми лекар ми изписа ''Na Citricum'' .. и ''Вомитусхил'' ... много бързо ти минава те са за гадене и повръщане :)