PDA

View Full Version : поредният банален въпрос..



wasch0
08-03-2012, 09:39
Ще започна отначало. Седем месеца харесвах най-добрия си приятел, както и той мен. Е, една вечер гледахме филм вкъщи и нещата просто станаха. Бяхме заедно месец. Да, не е много време, но това бе най-щастливия месец в живота ми. Когато му казах, че искам да се разделим той каза просто добре и дори не ме попита за причина. Тръгна си. От този момент нататък започна да се държи с мен по възможно най-отвратителния начин. Поздравява приятелките ми, а мен ме подминава, заяжда се, опитва се начин да ме ядоса непрестанно. Преди 9 месеца бяхме на рожден ден. Станахме да танцуваме на нашата песен и се целунахме. След това той изтърси нещо като "жалко, че сме такива страхливци и показваме чувствата си само, когато сме пили". Това ме обърка, даде ми надежда за ново начало. На нова година бяхме в различни компании, но от изневиделица той се появи. Започна да ми разказва как се е натискал с едно момиче, колко яка била тя. Това ме нарани и той го видя, а след това просто си тръгна. Малко след това на Йорданов ден се засякохме и аз реших да говоря с него. Казах му, че съм объркана и искам да изясним чувствата си, а той отвърна "не те харесвам, приятно изкарване на празника". След това дойде при мен и се опита да ми кажи нещо, но аз просто не му позволих. И така минават месеци и години, а ние сме вечната драма на компанията. Десет дена сме приятели, месец не сме.

Според вас какво да направя? Защо ме мрази толкова и прави всичко възможно, за да ме нарани? Има ли шанс зад всичката тая омраза да се крие поне капчица любов? И има ли смисъл да се надявам за такава?

TheBeliever
08-03-2012, 09:51
Защо ме мрази толкова и прави всичко възможно, за да ме нарани?

Защото си го зарязала изневиделица след "най-щастливият месец в живота ти"?

wasch0
08-03-2012, 10:09
До блока си прав/а. Допуснах грешка, за която наистина много съжалявам и от повече от година се опитвам да я поправя. Е, дойде момент, в който просто се предадох. Опитах да започна нова връзка, дори няколко пъти, но той винаги се появява и ми припомня колко по-щастлива съм била с него и как съм го изгубила безвъзвратно..

alskdjfhg
08-03-2012, 11:38
А ти защо си го зарязала след "най - щастливия месец" в живота ти?

wasch0
08-03-2012, 11:44
В деня, в който правехме месец станахме в 3 часа, за да излезем, защото той заминаваше за София на състезание в 5.30. Излязохме си, всичко беше супер. Не се беше представил много добре на състезанието и когато се върна започна да си го изкарва на мен. Държеше се отвратително и в един момент ми кипна ..

П.П. Не се оправдавам, аз съм си виновна, трябваше да го подкрепя..

LadyTerrible
08-03-2012, 13:16
Според мен той има чувства към теб и когато сте били заедно преди пак е имал,ти си го зарязала и си го наранила и сега ти е бесен,но също така още има чувства към теб.Затова ти говори за други момичета,за да те нарани и да ти го върне.Това за мен са си действия на един влюбен и наранен човек.Мисля,че можеш да му кажеш как наистина се чувстваш..че знаеш,че си се държала тъпо и си допуснала много грешки,но си ги осъзнала и че с него си била много щастлива и искаш да се оправите.Просто един сериозен разговор на 4 очи,в който да си обясните как се чувствате.Но имай в предвид,че си го засегнала много и може да се окаже много по-трудно,отколкото си го представяш.Бъди търпелива.

Amore-Mio*
08-03-2012, 13:16
Ти изобщо знаеш ли какво искаш? Зарязала си го, а сега се чудиш и маеш дали изобщо той има още симпатии към теб? Още повече, че си го зарязала заради някаква изключително тъпа причина: бил е изнервен. Всеки си има такива моменти, вместо да скъсаш с него , можеше просто да бъдеш с него в този му труден период. Но да бягаш е много по - лесно, нали?
То, на негово място аз също се бих държала по този начин. Изключително си тъпа , че няма накъде просто. Не ми се обиждай, но това е положението.

wasch0
08-03-2012, 13:33
Amore-Mio,
Не знаех какво имам,изгубих го и го оцених. Извинявай ако ти си безгрешен/а :)

scandalousLady
08-03-2012, 13:36
Според мен той има чувства към теб и когато сте били заедно преди пак е имал,ти си го зарязала и си го наранила и сега ти е бесен,но също така още има чувства към теб.Затова ти говори за други момичета,за да те нарани и да ти го върне.Това за мен са си действия на един влюбен и наранен човек.Мисля,че можеш да му кажеш как наистина се чувстваш..че знаеш,че си се държала тъпо и си допуснала много грешки,но си ги осъзнала и че с него си била много щастлива и искаш да се оправите.Просто един сериозен разговор на 4 очи,в който да си обясните как се чувствате.Но имай в предвид,че си го засегнала много и може да се окаже много по-трудно,отколкото си го представяш.Бъди търпелива.

Подкрепям !

kok0
08-03-2012, 15:45
Според мен той има чувства към теб и когато сте били заедно преди пак е имал,ти си го зарязала и си го наранила и сега ти е бесен,но също така още има чувства към теб.Затова ти говори за други момичета,за да те нарани и да ти го върне.Това за мен са си действия на един влюбен и наранен човек.Мисля,че можеш да му кажеш как наистина се чувстваш..че знаеш,че си се държала тъпо и си допуснала много грешки,но си ги осъзнала и че с него си била много щастлива и искаш да се оправите.Просто един сериозен разговор на 4 очи,в който да си обясните как се чувствате.Но имай в предвид,че си го засегнала много и може да се окаже много по-трудно,отколкото си го представяш.Бъди търпелива.

Мисля,че вече ти отговориха с този пост на LadyTerrible

wasch0
08-03-2012, 19:46
Опитвала съм да говоря с него, но той избягва да оставаме насаме. Както споменах за Йорданов ден, на разговора ни присъстваше един от приятелите му, което е супер тъпо. Опитвала съм и да излезем само двамата - винаги намира оправдание..

xshadowx
08-03-2012, 20:21
Има ли желание - има и начин, няма ли желание - има оправдания. Не можеш ли примерно да пробваш да го заговориш в скайп, фб? Мисля, че от части не е готов за този разговор, трябва да изградиш бавно отново доверието му към теб.

wasch0
08-03-2012, 20:30
Пробвала съм - не ми отговаря. Какво ли не опитах, изчерпах се. Ако е писано да сме заедно, ще се случи някой ден, ако ли не живота е пред нас.

Anichkaxxwee
08-03-2012, 20:35
Не си трябвала да го зарязваш.
Казваш, че много добре сте си прекарали а-у..
И накрая го зарязваш.
Защо? Защото не знаеш какво искаш
Много си наранила момчето, щом се е държало толкова с теб след това.
Сама си си виновна за държанието му

wasch0
08-03-2012, 20:59
Осъзнавам, че съм виновна и искам да поправя грешката. Хора сме - грешим.

notlike
08-03-2012, 21:01
Продължавай в същия дух. Хахахаха. Ако двойките се разделяха при една караница, досега всички да живеят самостоятелно. Всеки има по-тежки моменти, когато е доста чувствителен на всяка тема и е готов да си го изкара на някого без да иска. Това далеч не значи, че трябва да му биеш шута. Аз лично не знам как въобще те търпи - на негово място нямаше да ти позволя да ме погледнеш в очите. Кой знае колко ОТВРАТИТЕЛНО му е било, когато сте късали - казал е "Добре" само и само да изглежда силен. Сигурно е имало сума ти време, когато не е спал от яд, ужас и мъка. Постъпката ти не е тъпа, а е МЕГА ИДИОТСКА. И ако искаш съвет, то той ще е - дръпни се от него възможно най-скоро. С него нещата пак НЯМА да се получат. Запомни от мен - мъжете имат нещо, което, без значение коя жена стои отсреща им, няма да го отстъпят - нарича се достойнство. Настъпиш ли го там, няма хващане. Е, ти успя да го захапеш там, където не трябва, а сега се мъчиш да хванеш последния влак. За съжаление, това трябваше да го направиш преди 6-7 месеца. Вероятно вече му е през оная работа за теб :) Айде със здраве!

chushkopek
08-03-2012, 21:48
@notlike За съжаление повечето "много влюбени" хора които "мислят преди да правят нещо" се разделят след месец/2/3 след 1-вата караница или минават с "омръзнахме си"......жалка история.

@авторката Разбери какво искаш и какво иска той, хващаш го директно и правиш ВСИЧКО възможно да ти отговори на вапроса какво точно би искал той, ако иска да сте заедно бъдете и мисли преди да правиш нещо, ако ли не ще трябва да го забравиш.

TheBobqk
08-04-2012, 06:18
Тъпо е, че си го оставила в тежък момент, когато в трябвало да го подкрепиш. Представи си обратната ситуация. Ти не си си взела изпита и си изнервена, без да искаш си го изкарваш на него, а той просто ти каже, че трябва да скъсате. Не би ли искала подкрепа? Нямаше ли и ти да се държиш толкова тъпо, за да го нараниш? Просто намираш подходящия момент, придърпваш го настрани и му казваш, че искаш да говорите като зрели хора, без излишни глупости.

balu4ka
08-04-2012, 06:30
^Напълно съм съгласна с TheBobqk :) .
Ако искаш нещата да станат ясни,то ще стане с разговор.Иначе ще си гадаеш и чакаш,докато не осъзнаеш ,че нещата няма да станат от самосебе си.Мисля,че има чувства,но е много наранен.Така е всеки прави грешки,за всеки трябва да има втори шанс,ако си струва (другото е инат)!

anonymous708973
08-04-2012, 11:39
Йордановден е на 6-ти януари. В момента е август. Стегни се.