PDA

View Full Version : Coffe?!



elinanacheva
08-03-2012, 10:02
1-vo izvinqvam se, no laptopa mi e ispanski i nqmam kirilica.

Koga zapochnahte da piete cafe? Zashto? Kak vuzdeistva cafeto?

Glam0rous
08-03-2012, 10:24
На мен са ми дали още като бебе :D сериозно..и от малка съм си пийвала по малко, ама като станах 8 клас примерно почнах по-стабилно и в гимназията си лющех по няколко. И сега съм си така - като стана първото нещо ми е кафето и ако не го изпия почвам да се нервя и не ми е почнал денят :D По принцип уж те събужда, държи те по-активен, но на мене си ми е нещо като ритуал, като някакъв кеф да си седна да зяпам някъде и да си пия кафето и ми доставя някаква духовна наслада хахаха...

MaLkaTa_LaDy
08-03-2012, 10:28
Не помня... Да речем 7ми - 8ми клас. Пия кафе абсолютно всяка сутрин, понякога и следобед. Но съм решила, че трябва да го откажа, зъбите пожълтяват от него. Ако все още не си започнала и искаш да го направиш, само защото "така правят големите", недей!

DeviL_AsS
08-03-2012, 10:47
Не пия кафе,не ми е вкусно.

nothing impossible
08-03-2012, 10:54
8-9 клас някъде. Не знам, защото съм била глупава и гледах, че другите пият :D барабар Петко с юнаците .. Действа леко събуждащо, зависи и от това какво е де.

don't say anything.
08-03-2012, 11:04
'' coffe '' :D
Не пия, защото е вредно.

Glamour92
08-03-2012, 11:08
Наливам се с чисто,черно,беззахарно кафе сутрин и/или преди тренировка-ефекта,който се получава след това ме е зарибил още от 10ти клас и никак не искам да спирам с тоя си навик.
На мен лично ми действа тонизиращо,а пък защо е така можеш и в нетЯ да прочетеш.

Ако изгъкам еднолитрова каничка започват да ми треперят ръцете,да ми горчи мозъка и да виждам дракони,а на младини и аритмии имах,тъй че внимателската. 8-)

gotinotomace
08-03-2012, 11:44
9 клас но бързо се привиква към него затова не е желателно в напрегнатото ни ежедневие да прекаляваме с него

Dirty Version.
08-03-2012, 14:51
от 8ми клас започнах да пия редовно кафе (сега съм 10ти)
по принцип когато съм на училище си пия черно кафе защото е по-силно
сега лятото пия 3в1 защото е по-леко, а и нямам нуждата да съм като пружина цял ден

gotinotomace
08-03-2012, 14:56
от 8ми клас започнах да пия редовно кафе (сега съм 10ти)
по принцип когато съм на училище си пия черно кафе защото е по-силно
сега лятото пия 3в1 защото е по-леко, а и нямам нуждата да съм като пружина цял ден

добър избор а пък аз предпочитам айс кафе но направено в бар както трябва приятно и разхлаждащо :)

Anichkaxxwee
08-03-2012, 14:59
Пия 3в1 почти всяка сутрин

3oPuTy
08-03-2012, 15:13
Кафе пиех около 7-8 клас.Задължително черно,силно и без захар.Сложи ли му се захар става ужасно :? А това дет' се предлага в заведенията (най-вече дългото) си е чиста гола вода :?
Защо го пиех?!Ами харесваше ми аромата и вкуса.Никога не ми е действало ободряващо - по-скоро си го пиех като чай.Доста често ми се случваше и вечер да пия преди лягане,защото от топлите напитки ми се доспива.
Вече кафе не пия - знам ли и аз защо?!Може би,защото вкъщи не се пие,а в заведенията в 99% от случаите е отвратително :?

Rebirthing
08-03-2012, 15:33
И аз не пия кафе, не те съветвам и да почваш.
А това 3в1 е егати боклука, вътре има кво ли не...

Amore-Mio*
08-03-2012, 15:45
Изключително рядко пие кафе. Най - често , когато трябва да съм будна доста дълго време и пия, за да ме държи будна. Иначе по - често пия 3 в 1, ако се брои.

Tikche
08-03-2012, 16:09
Пия кафе, от както ми се наложи да уча, да пътувам из цяла София и да работя едновременно. Просто бях много изтощена. Да съм била 9 клас някъде. Значи от 4/5 години пия кафе и ми дава енергия и ме събужда. Напоследък не пия толкова често, понеже работя от къщи и освен работа и да чистя и готвя други задължения нямам и не се уморявам толкова.

bloodyF
08-03-2012, 16:17
от 8ми клас 3в1, от средата на 10ти от кафемашина
налага ми се

DaNGeRousLy
08-03-2012, 16:20
Аз лично кафе не пия ( на 18 съм) .
Съветвам те и ти да не почваш, ако не искаш жълти зъбки и нерви лабави .. :cool:

cheburashka
08-03-2012, 16:47
сутрин и следобед, понякога го заменям с 3в1

fizzyg
08-03-2012, 17:28
Не съм започвала и не искам да започвам,защото е вредно.Никога не искам да бъда като хората,които не могат да започнат деня си с кафе.Много ми е странно като ми обясняват как не могат без да живеят без кафето.
Не ми се иска да пия.Обичам зелен чай,прясно мляко,вода с лимон,студен чай и айряян :D

Glam0rous
08-03-2012, 21:17
Някой ще обясни ли защо е "вредно" кафето??? Не че отговорът е от чак такова значение, но след като толкова много хора го твърдят, трябва да има и логично обяснение.

Rebirthing
08-03-2012, 21:24
Има достатъчно статии в нета за вредността на кафето.

beyoursefl.
08-03-2012, 21:31
Не, не пия. Първо, че не ми харесва и второ, че е вредно. хд

Glam0rous
08-03-2012, 21:35
Мисля, че едно обяснение на място ще дойде много добре в темата на фона на всички голи твърдения. Все пак и момичето попита, едва ли ще се разсърди на логично обоснован отговор.

Christinna
08-03-2012, 21:43
Пия всяка сутрин, само че фрапе, иначе не ми е вкусно. :D

Lovely Dream
08-03-2012, 22:46
Не съм започвала и не искам да започвам,защото е вредно.Никога не искам да бъда като хората,които не могат да започнат деня си с кафе.Много ми е странно като ми обясняват как не могат без да живеят без кафето.
Не ми се иска да пия.Обичам зелен чай,прясно мляко,вода с лимон,студен чай и айряян :D

Вярно, и аз им се чудя на някои като кажат, че не можели сутрин без кафе. То сигурно става нещо като пристрастяване, нз... Винаги ми е било мноого гадно кафето и се чудя на мама, която пие по 2-3 чаши на ден сякаш е водичка. Даже сега като заминаваме за почивка пак щяла да си взима половин голям, тежък стъклен буркан с кафе. :lol: Не обичам и туй то ... Само 3в1 ми е харесвало кто съм пила няколко пъти. Не ми се почва с кафето. И без това зъбите ми не са белички, пък кво остава ако почна да пия кафе. Дано да не се науча, че ще разваля нервите (както стана с мама) . Няма смисъл за едното тонизиране. Бях чела за някаква друга напитка (зелен чай ли да беше ? ) която тонизирала колкото кафето. Но, аз мразя и кафе и топъл чай. Само вода, сокове, айрян, горещ шоколад, разни ей такива. Единствения чай, който пия е студения (него си го обичам) , а кафе и топлъл чай не обичам от малка, не можах да се науча пък и не искам. Има някои, които обичат. Бе, до човека си е. :)

UltrasGirl
08-04-2012, 08:41
Пия кафе от 7-ми клас аз ще съм 11 .. ако някоя сутрин не пия кафе ми е много гадно некфо никфо ;д и ме цепи главата ..

tori
08-04-2012, 09:37
Пия само бози от типа на капучино, мокачино, 3 в 1 и виенско. И пия само като съм по кафета. :дд Ще рече МНОГО рядко. :дд Предпочитам музика да се събудя. :дд

Jaune
08-04-2012, 10:02
От осми клас пия кафе... не си спомням някога да съм била фенка на разтворимите му еквиваленти, дори 2 в 1 и прочие мразя. Инстантно кафе пия чат-пат, но се получава добре само с адски много мляко.
Пия го без захар и с мляко. Захарта му разваля вкуса по мое мнение. Също обичам еспресо със сметана, божествено става. Ама истинска сметана, а не от ония в пакетчетата.
Вече не ми действа. Не се събуждам от него или нещо такова, просто по навик си го пия, общо взето ободрява, понякога просто ми се пие.

zarzamora
08-04-2012, 10:29
Пия кафе от 8 години вече. Харесвам вкуса и аромата му. Мога със, мога и без. Всмис не ми е като задължение.
3 в 1 не пия.

Glam0rous
08-04-2012, 10:33
Jaune, със захар става едно кисело и воднисто нали? И мен не може да ме държи будна, пие ми се, кеф ми прави, но ако ми се спи няма начин. За такива случаи евентуално Monster ми помага в по-големи количества, но се е случвало да заспя докато го пия (може и от водката за компания да е било) :D

TheBeliever
08-04-2012, 10:35
4-5 клас пиех кафе като ми падне кръвното. В гимназията пиех повечко кафе, за да ме държи будна в часовете. Последните 3-4 годинки кафето ми неотменна част от събуждането. От една страна ми действа ободряващо, от друга е нещо като малък сутрешен ритуал, с който обичам да си започвам деня. Захар/мляко/сметана слагам различно и спрямо желанието ми в конкретния момент. Понякога го искам чисто и силно, понякога съм на вълна сладко с много мляко и канела и т.н.

bloodyF
08-04-2012, 11:28
на тия дето казвате че е вредно
не е!
има много полезни аминокиселини, които не могат да се заменят от други работи
и дето казвате ''що казват че не могат'' -щото има хора с ниско кръвно,които по друг начин не функционират правилно
а ми е по-добре да изпия 1-2 кафета, отколкото да изям 1 шоколад..

katericArofl
08-04-2012, 12:10
Обожавам кафето. Винаги са ми давали да пия, но май по-редовно (всеки ден) почнах от 8-9 клас. Сега съм 11. Пия го с мляко и мед, защото ми омекотява вкуса и ме кефи повече, лоча по няколко на ден понякога.
За оцветяването - намирам го тъпо оправдание, можете да си миете зъбите след сутрешната чашка кафе - въпрос на личен избор. Моите са много бели...
Мога и без кафе, но обожавам закуската като ритуал, при който след като се събудя, си препичам пълнозърнеста филиийка и си правя кафенце.

marilyn
08-04-2012, 13:11
Започнах да пия кафе в 7ми клас, защото имах проблеми с храненето и по някакъв начин кафето ми даваше енергия и бях бодра без да ям толкова. А винаги ми е харесвало да пия кафе, вкусно ми е. Сега съм пристрастена така да се каже, на ден не мога без поне 2 силни кафета, без мляко и захар.

cAnDyYy
08-04-2012, 17:54
Аз по принцип рядко пия кафе,обаче сега като почна училище ще се наложи:( може и да е вредно,ама като съм първа смяна първите три часа ги проспивам и ми се отразява зле на успеха..

favS
08-04-2012, 18:34
Много рядко се случва. Обичам, но не пия. Вредно е и не смятам че ми е нужно.

JealouS
08-04-2012, 18:40
Започнах 6/7 клас, Не мога да се събудя иначе...сутрин няма ли кафе до лаптопа - нищо не ми се получава

cookie78
08-04-2012, 20:50
Oт 6/7 клас (демек 2 години). Пия от време-на време, не ми е необходимо, ама ми се допива понякога :)
Пия го с малко захар(иначе става, мани..) и много мляко..

sugargirl94
08-04-2012, 21:14
От 8-ми клас-редовно. Мога и без кафе, но ми харесва и си го пия. Имам някой периоди, в които сутрин пия конска доза и после цял ден съм като нервак.

Следващите може да споделят и марката кафе, която пият :)

Christinna
08-04-2012, 21:26
Аз пия на Nescafe със сметана, но си слагам и мляко, понеже сметаната не се усеща кой знае колко и пак ми е гадно така чисто.

bella bambina
08-04-2012, 22:03
Вредно,вредно колко пък да е вредно.. има доста противоречиви статии по въпроса.Половината са на мнения че кофеина не действа добре на стомашните сокове, на мозъка и т.н. в по-дългосрочен план.Но пък от друга страна е това че в кафето има много антиоксиданти които са ценни.И вси пак като всичко не трябва да прекаляваме... По въпроса почнах да пия някъде от 9клас-винаги черно и отровно :D захарта го разваля.

Елена
09-09-2012, 13:15
Попринцип не пия,не ми е вкусно.
Но през лятото,когато имаме прясно мляко в нас си разтварям Jacobs 3 in 1 Ice coffee и слагам ледчета и течна сметана,ммммм..в момента даже пия,обожаавааамм! :3 :D

PullMeCloser
09-09-2012, 13:23
Ми, 8-9-ти клас да съм започнала. Пия почти всякакво, само мразя да ми киселее и да е сладко. Мога и чисто горчиво да си го пия, но слагам мъничко кафява захар обикновено, почти винаги го пия и с мляко.

kalpazanka
09-09-2012, 13:33
Случайно да ви дразни заглавието?

Кафе пия от някъде 15-годишна. Задължително да е със захар, че ако е с мед, е гавра както с кафето, така и с меда. По едно време бях лудната по Coffee mate, но като че ли става по-вкусно с прясно мляко.

NqkfaNikakva21
09-09-2012, 13:52
Пристрастена съм към кафето, мога да пия по няколко пъти на ден ..
Пия го чисто, обожавам силния му аромат сутрин .. иначе киселата ми физиономия си седи цял ден :Д
Но, да, наистина много пожълтяват зъбите, затова винаги след кафето се старая да си ги измия : )

mik_i
09-09-2012, 14:17
6 клас, ако jacobs ice кафе се брои ... :D

Hayashi
09-09-2012, 14:27
Много рядко пия. За лятото фрапетата са окей, защото са и лекички. Обаче по принцип пия когато не съм спала, а ми е важно да се поразбудя. Кафе със захар не мога да пия иначе. А в Италия като изпиех една доза, която по мои спомени е около 10 мл и после се хилех цял ден като дрогирана. xD

Аз пък почти навсякъде съм чела, че кафето в малки дози е много полезно, но за ежедневна консумация си предпочитам чая.

R.o.s.i.t.z.z.a
09-09-2012, 14:36
започнах някъде 7-8 клас

don't say anything.
09-09-2012, 16:29
на тия дето казвате че е вредно
не е!
има много полезни аминокиселини, които не могат да се заменят от други работи

Блъди,уважавам те, ама не можеш да ми кажеш, че кафето не е вредно. :D

Glam0rous
09-09-2012, 17:56
Естествено, че не е вредно. Разбира се, ако страдаш от високо кръвно и аритмия не трябва да се наливаш с кафе, но тогава и много други неща не бива да правиш.

kitty02
09-09-2012, 18:11
Не съм започвала и не искам да започвам,защото е вредно. Обичам зелен чай,прясно мляко,вода с лимон,студен чай и айряян :D
Ей това ..

Lovemakesmehighx
09-09-2012, 18:24
Пия бяло фрапе лятото и капучино зимата. Чисто кафе съм пробвала и не ми е гадно , но все пак не бих го пила всеки ден.

lDoLLl
09-09-2012, 18:56
Ненавиждам всичко свързано с кафето, честно. Не го казвам, за да се правя на интересна/различна, просто наистина според мен кафето има отвратителен вкус и мирис, не ми харесва изобщо...Пия го супер рядко и то само ако имам жизнена необходимост от него - нпр. ако трябва да стоя будна цяла нощ, ако имам да уча много и трябва да съм концентрирана, абеее кафе sucks с една дума :D

purplegrass
09-09-2012, 19:31
Чули някъде, че е вредно и повтарят като развален грамофон. Аз пия кафе от 8 клас, когато Алианса стана от 7:00 и не можех да се събудя.Тогава реших да пия кафе и наистина ме събуждаше и бях по-концентрирана и така досега (10ти клас) продължавам да си пия сутрин, защото ме тонизира и събужда. За тези който казват, че е вредно : Подобно на всички останали храни и напитки, кафето играе роля в нашето физическо и психологическо благополучие. През годините то е било обект на множество изследвания.
Доказано е, че кафето увеличава бодростта и стимулира мозъчната дейност. Приема на умерено количество кофеин, който е една от основните съставки в кафето, увеличава скоростта с която се обработва информацията в мозъка и подобрява времето за реакция. Консумацията на кофеин се асоциира с повишена бодрост и стимулация на мозъчната дейност, водещи до подобрена концентрация при извършването на различни задачи, които изискват специално внимание и логическо мислене. Научни експерименти доказват ползите от кафе паузи по време на работа или докато човек учи, независимо дали е през деня или нощта.
Кафето е богат естествен източник на антиоксиданти, които наутрализират свободните радикали при обмяната на веществата. Свободните радикали са част от естествените процеси в организма, които възникват в следствие на клетъчния метаболизъм и чието естествено ниво може да бъде повишено под влияние на външни процеси като цигареният дим, инфекции, замърсявания, UV слънчеви лъчи. Натрупването на свободни радикали води до преждевременно стареене и болести, сред които някои видове рак, сърдечносъдови заболявания и др. Научни изследвания показват, че кафето съдържа значително количество антиоксиданти от групата на полифенолите и това го превръща в основен източник на антиоксиданти от този тип. Кафето намалява опасността от развитие на цироза на черния дроб при консумиращите алкохол. Консумиращите кафе по-рядко се сблъскват с болестта на Паркинсон. Кафето не предизвиква хипертония. Добре изпечените зърна кафе могат да унищожат бактерията Streptococcus mutans, която предизвиква кариес. Вече повече от десет години се използват кофеинови инжекции стимулиращи дишането на бебетата, когато то е остро нарушено.

HiEnAtA82
09-10-2012, 05:57
обожавам да пия кафе, въпреки, че наще не са съгласни.. 8 клас съм - пия си от 2 години и половина някъде, по две на ден, може и повече, ама тайно :D .. не ме интересува дали е вредно, на мен ми е вкусно, така че... но всеки сам за себе си преценява ..

complicated_
09-10-2012, 06:27
свикнах вече всяка сутрин да пия - ако не пия и ми е криво ;дд пия 3 в 1 и от време на време дълго кафе със сметана :) на 18 съм

kalpazanka
09-10-2012, 07:16
purplegrass, не си разгледала връзката между кофеина и рака на млечната жлеза.

mizantrop_1
09-10-2012, 07:25
Пия кафе от 1 година насам ( сега съм на 18) , всяка сутрин черно кафе без захар (mm) Знам ,че вреди на нервите, но ази без това съм си "нервак" няма какво толковадас епромени за сега :Д

FuckingFreak
09-10-2012, 07:38
Не пия кафе, единствено ме кефи аромата му.
А за момичето, дето по-нагоре даде текст от статия - нали наистина не вярвате в това, че кафето съдържа антиоксиданти!? Докато стигнат до вас, кафените зърна са претърпяли термична обработка, а както знаем - тогава полезните вещества остават в минимални количества. Да не говорим пък за аминокиселините - то и хляба ги съдържа, ама съвсем друга тема е дали организмът ни ги ползва по предназначение :)

Glam0rous
09-10-2012, 08:23
В той и чаят не е чай докато стигне до нас. В нет-а има страшно много статии, ама всеки го мързи да чете и си говори наизуст. Моето търсене не откри нито една статия за вреда ( освен при хора със сериозни хронични заболявания), всички бяха за ползи, макар и минимални. Въпрки, че когато нещо ти доставя кеф, надали ти е необходимо да е задължително полезно с нещо.
И кафето няма да ви прецака нервите хаха... ако не можете да се контролирате и да издържате на напрежение в кофти ситуации, едното кафе е виновно :D