PDA

View Full Version : Въпрос



bulgarian_soldier
08-03-2012, 12:38
Здравейте
На 14 години съм и преди 3 седмици започнах стрийт фитнес, но реших да го правя като хората и се записах на фитнес. Въпроса ми мога ли да съчетая фитнеса със стрийт фитнеса, например в тренировката ми във фитнеса и да присъства някое друго упражнение от стрийт фитнеса?
Благодаря Ви за отделеното време и благодаря предварително :)

redbul2
08-03-2012, 13:07
Младежо, :) в повечето фитнеси има лост и успоредка. Само трябва да имаш тренировъчна програма и да съгласуваш двете неща. Например в ден за гръб,правиш набирания с широк хват,в ден за гърди-кофички,за трицепс-кофички,а за бицепс-набирания с тесен подхват. Три седмици е малко време. Най-добре залягай на тежеститв в залата,ако си още на кръгова тренировка. И когато минеш на сплит ще прибавиш и нещата,които изброих. Щото иначе ще се набираш 20 пъти,а няма да можеш да вдигнеш 20 килограма на лежанката :D

bulgarian_soldier
08-03-2012, 13:14
Ок, благодаря ти иии знам че има успоредка и лост, по скоро трябваше да попитам как да ги съчетая , а не дали мога :Д но все пак ми отговори изчерпателно и мерси :) !

redbul2
08-03-2012, 13:41
Допълнително можеш да правиш и повдигане на краката от вис на лост до хоризонтално положение и спускане надолу след това (в дните с корем). Упражнението е предпочитано и от билдърите като много добро за коремна преса и плочки. Отначало може със свити в коленете крака,ако няма много сила. А после с изпънати крака и задържане в хоризонтално положение.
Ако много държиш на лицевите опори,може да ги правиш в ден за гърди (изпълнение с широко поставени ръце) и в ден за трицепс (ръцете прибрани до тялото,лактите сочат назад).
А силовото възлизане може да бъде добро за перките отстрани и гърба,както и за ръцете.

bulgarian_soldier
08-03-2012, 19:58
Благодаря :)

DownloadVirus
08-03-2012, 20:00
просто внимавай с тавана ако лоста е на високо,че :D ..

ccdesigns
08-04-2012, 01:18
просто внимавай с тавана ако лоста е на високо,че :D ..

Аз , както и 95% от хората в залата дет тренирам имаме лош опит с лоста там :D

Иначе аз преди не вкарвах набирания и кофи, но сега след малка почивка от залата, започнах пак да тренирам и добавих за гръб набирания с широк хват и ако има много хора на уредите още един вид набирания за гръб. Обмислям да включа и кофи в деня за гърди, но ще видим.

Chacho
08-04-2012, 07:24
Вкарай си обикновени кофи и набирания в самата програма и всичко ше е точно. А може да си заделиш един ден в програмата за гимнастически упражнения на лоста (и евентуално на успоредката), за да развиваш координация.