PDA

View Full Version : Стесняване на пръстен.



Tikche
08-03-2012, 18:11
Не съм сигурна дали темата е за тук, но ще се пробвам.
Имам годежен пръстен, който ми е голям. Приятеля ми е взел най-малкия от магазина и пак ми е широк и понякога испада и ме е страх да не го загубя. Някой знае ли как може да стане по-малък? Ако е от платина и сребро дали ще успеят да го направят, понеже си е доста здрав като метал. Къде мога да отида, за да го стеснят и извършват ли изобщо подобни процедури? И понеже по пръстена има много камъчета дали няма да паднат, ако се направи нещо подобно? Ще се радвам, ако някой ми помогне, понеже не искам да го изгубя. Ето как изглежда.
http://desmond.imageshack.us/Himg703/scaled.php?server=703&filename=sssswa.jpg&res=landing

DragonLady
08-03-2012, 18:30
По цялата му дължина ли са камъчетата? Ходила ли си при бижутер да питаш дали могат да ти го смалят без да го увредят?

Tikche
08-04-2012, 00:19
По цялата му дължина ли са камъчетата? Ходила ли си при бижутер да питаш дали могат да ти го смалят без да го увредят?

Не камъните са 24 малки по 12 на всеки ред само от горната страна. Не съм ходила до бижутер, понеже напоследък нямам много време да обикалям, но ако го стеснят как по-точно ще стане това и ще си личи ли?

LeprikonA
08-04-2012, 07:36
Ами трябва тях да питаш. Без това няма да мине.
А и един съвет - ако искаш да ти го направят хубаво, занеси го в добър златарски магазин, а не в някой измислен, защото в тия вторите и един абсолютно обикновен пръстен не могат да оправят, не вярвам да искаш да ти го развалят.

Tikche
08-04-2012, 22:00
Мерси за съвета! :) В понеделник ще се разходя из центъра и ще попитам.