PDA

View Full Version : Не знам какво да мисля



mishleto_33_
08-03-2012, 19:50
Здравейте,тъй като не видях подобна тема пиша тази.
Та,не знам да го нарека проблем или просто след време ще разбера,но от много време ме мъчи един въпрос.
Има едно момче в живота ми,което ме харесва и иска да е с мен,но проблема е ,че не знам какво чувствам към него смисъл,много съм объркана.
Не знам какво да му кажа тъй като той е първия човек,който ме харесва (смисъл,като за негова половинка).
Когато поискам съвети от мои приятели и приятелки те ми казват най-различни версии и не знам вече,какво да мисля.
Та въпроса ми е
-Какво е усещането да харесваш момче?
Много пъти съм мислила,че харесвам някого,а след време се оказва,че това е било само привързаност и се чувствам много странно след това.
И имам още един въпрос
-Как да различавам привързаността от харесването ?
Тъй като вие имате много повече опит от мен ,ви моля най-учтиво за съвет.

Благодаря предварително !

П.С.
Ако може да не ми гледате правописните и пунктуационните грешки.

slivergold
08-03-2012, 20:10
Била съм в същото положение,само където аз се харесвах момчето,а той не знаеше какво иска :D !

xshadowx
08-03-2012, 20:16
Харесване е, когато чувстваш тръпка, вълнуваш се от разговори, допир, усмивка.. А привързаност е, когато си свикнал в компанията на човека и оставаш в нея, само защото си свикнал с това ежедневие и не можеш да си представиш как би протекла без нея ( понякога може да те е страх да продължиш ). Например в един клас: привързана си към всички съученици и след 12ти клас чувстваш празнина от липсата им. Но това не означава, че ги харесваш. С момче - свикнала си да излизате, да си говорите, да стоите до късно... но ако липсва вълнението и тръпката, това е просто привързаност.

Anichkaxxwee
08-03-2012, 20:55
Харесване е, когато чувстваш тръпка, вълнуваш се от разговори, допир, усмивка.. А привързаност е, когато си свикнал в компанията на човека и оставаш в нея, само защото си свикнал с това ежедневие и не можеш да си представиш как би протекла без нея ( понякога може да те е страх да продължиш ). Например в един клас: привързана си към всички съученици и след 12ти клас чувстваш празнина от липсата им. Но това не означава, че ги харесваш. С момче - свикнала си да излизате, да си говорите, да стоите до късно... но ако липсва вълнението и тръпката, това е просто привързаност.

+1
И помисли добре, защото да не се окаже, че си само с него, заради гъзария или че си нямала гадже досега и да не изоставаш от приятелките си : )

balu4ka
08-04-2012, 04:55
Да харесваш някого е ,когато усещаш тръпката щом си до него.Харесва ти да те докосва,да е до теб ,да те кара да се развълнуваш от най-малкото нещо .А,привързаността е когато си имал някого много време до себе си,но живота ти се струва пуст и безличен ,ако този човек не е до теб.Липсва ти,защото си свикнала да е до теб ,но това не е харесване.Ако говорим за обич,то двете неща се вплитат.

LadyTerrible
08-04-2012, 09:43
Била съм в същото положение,само където аз се харесвах момчето,а той не знаеше какво иска :D !
Same here. :D
Написаното от xshadowx се доближава,но усещането никой не може да ти го опише със сигурност.Ти ще си го усетиш и ще разбереш.Просто спри да се наблюдаваш и си дай малко спокойствие и време.Прекарвай време с момчето,но гледай да не го подвеждаш,защото това много боли.

mishleto_33_
08-04-2012, 18:06
Same here. :D
Написаното от xshadowx се доближава,но усещането никой не може да ти го опише със сигурност.Ти ще си го усетиш и ще разбереш.Просто спри да се наблюдаваш и си дай малко спокойствие и време.Прекарвай време с момчето,но гледай да не го подвеждаш,защото това много боли.

Да,но когато си дам време и се отпусна,сякаш забравям за това и след време въпросите пак се завръщат заедно с притеснението

Amore-Mio*
08-05-2012, 10:30
Помисли добре.

Все пак не бива да нараняваш чувствата му, само защото той е първия, който те харесва.
Разясни се със себе си, за да не стане гадно накрая.

PS: Харесването е , когато има някаква тръпка. Просто. ... Самата дума не можеш ли да схванеш? Привързаност е, когато си свикнал вече с този човек. Като че ли се е превърнал в част от живота ти, който ако изчезне, си мислиш, че няма нищо да е същото.

LadyTerrible
08-05-2012, 11:09
Да,но когато си дам време и се отпусна,сякаш забравям за това и след време въпросите пак се завръщат заедно с притеснението
Дишай дълбоко и остани на себе си без да се поддаваш на притеснението.Не се задълбочавай,просто прави това,което те кара да се чувстваш добре.