PDA

View Full Version : Тоя пубертет ме съсипа ..



Athenewins
08-03-2012, 22:18
На 16 години съм и съм момче..Никога не съм мислел,че ще имам такива проблеми,обаче напоследък не се живее просто


Целия съм в пъпки и то навсякъде ..ама целия .
По зъбите ми ( мия си ги редовно ) има нещо бяло , в смисъл по бяло от самия зъб и изглежда ужасно грозно ,изобщо не знам какво е и от какво се получава,обаче не мога да го трая вече ..

Освен това съм целия в пърхут ,ама ЦЕЛИЯ ви казвам .. къпа се по 2 пъти на ден някой път,пробвах сякакви шампоани нищо не помага просто..

имам чувството,че отстрани изглеждам,сякаш съм адски неподдържан ,а правя всичко възможно да се поддържам и сега просто ми става все по-кофти,щото излизам и с доста момичета и може да разберете,че не ми е особено приятно .

thegreenzombie
08-03-2012, 22:28
хм.. кофти.. сега следват коментари от хора, които ще ти обясняват, че това е временно и всичко ще мине и да не се скапваш, което си е така, но let's face it живота леко те е прецакал и трябва да търпиш

//обичам ти подписа :д ^^

qsiii
08-03-2012, 22:36
Спокойно, нормално е все пак си в пубертета. Аз съм на 15 години, момиче съм и аз имах пъпки, чоплих ги и сега имам само белези по цялото лице и аз имам това по-бялото на един от зъбите. Преди няколко дена бях при зъболекарката ми точно, за да я питам какво е това бялото на зъба ми.Тя ми каза, че се нарича седефено петно, което се е образувало когато си бил малък и си боледувал или когато майка ти е била бременна с теб и е боледувала. За пърхота- не се къпи толкова често, защото е вредно за косата, а за пъпките почиствай лицето си редовно ще видиш как ще намалеят,а ако положението е толкова зле използвай Zineryt, но не е лошо да отидеш на дерматолог, защото той ще може да прецени какво точно ти трябва. Не позволявай тия неща да ти смазват самочувствието.Всеки има някакъв проблем на тая възраст ...

Christinna
08-03-2012, 22:40
Относно пърхота, не си мий косата прекалено често, защото това е една от причините за появяването му. Някъде през 2-3 дни я къпи и използвай Head and Shoulders на мен лично много ми помогна и сега нямам никакъв. :)

Bonbonchencetyy
08-05-2012, 11:24
За пърхота се къпи с шампоан Clear- http://e-megazin.net/site/index.php?p=view_product&id=723 .Има най-различни видове,всичките са против пърхот заедно с някоя друга екстра,например този-против косопад е.Не си давай парите за боклуци като Wash&Go,Head & Shoulders и подобни.Този поне ще те избави напълно от пърхота.А за пъпките-пробвал ли си Acne Out?Не е само за момичета,имам и приятели,които ползват продуктите от серията.Купи си Acne Out почистващ сапун и Acne Out активен лосион,а за през зимата се мажи с Acne Out активен крем и няма да мязаш на крастава жаба с пърхот,повярвай ми.

Anichkaxxwee
08-05-2012, 11:32
Спокойно ще мине, заради пубертета е
Точно защото твърде често си миеш косата, имаш пърхут
Къпи се с шампана на Head and Shoulders (:

Annabeth
08-06-2012, 14:15
За пъпките най-добре се посъветвай с дерматолог, а за пърхота съм пробвала какви ли не шампоани, но само този ми ми действа. http://apteka.framar.bg/30020853/%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%81%D1%83%D1%85-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D1%85%D0%BE%D1%82 Като го използвам 2-3 пъти и пърхота изчезва.

PullMeCloser
08-06-2012, 14:35
Мда, марката на шампоана в коментара над мен е сууупер добра, използвала съм и аз, но не за пърхот, страхотен ефект има. Купувай нещо качествено, не се занимавай с Head and Shoulders. А за пъпките-дерматолог.

ccdesigns
08-06-2012, 15:22
ключът е да не се къпеш и да не си миеш зъбите. косата ти ще се омазни и ще удави пърхота, потта ще измие пъпките, а зъбите ще паднат и нема да имаш проблеми

bloodyF
08-06-2012, 15:48
зъболекар и дерматолог и за главата, и за лицето
ще ти изпише нещо и ще се оправиш

scrooper
08-06-2012, 16:17
Отиди на дерматолог и... не се притеснявай да започнеш да ходиш на козметичка. За косата- пробвай някоя хубава марка шампоан (не тея от рекламите по телевизията). Освен това, ако да речем отидеш на село, си мий косата само с вода и някакви отвари- и никакъв шампоан. Виж си и хранителния режим, може би ядеш много боклучива храна?

Amore-Mio*
08-06-2012, 17:40
- Отиди на дерматолог. Ще ти предпишат подходящо лечение и продукти, с които да махнеш въпросните пъпки.

- Отиваш на зъболекар. Преглеждаш се. Обясняваш какъв е проблема с въпросния зъб и предполага се, че проблема ще е решен.

- Не се къпи всеки ден. Отново можеш да се консултираш с дерматолог, относно това какъв шампоан би бил подходящ да използваш.

HollyGolightly
08-06-2012, 17:43
зъболекар и дерматолог и за главата, и за лицето
ще ти изпише нещо и ще се оправиш
+1
Само доктор може да ти даде нещо, което наистина ще помогне,ние тук можем само да гадаем

besso
08-07-2012, 08:24
Няма да хленчиш и да се оплакваш, а ще проучиш как да се справиш с всеки един от проблемите си и ще действаш :) Мога да те посъветвам само за пърхота - използвай шампоан 2 пъти седмично само, при останите къпания мии само с вода.