PDA

View Full Version : Грешно ли е?



unbreakabl3
08-03-2012, 22:45
Грешно ли е да харесваш двама..? Възможно ли е въобще в сърцето на човек да има място за двама души? Този въпрос ме тормози вече няколко месеца - кого да избера и дали въобще е нужно да избирам единия - след като и двамата ме правят много щастлива, а и аз тях. Опитвам се да успокоявам съвестта си, казвайки си „Нищо не е грешно, ако те прави щастлив.“, но някакси пак в главата ми се прокрадват съмнения, че не постъпвам правилно. С единия съм вече няколко години - до болка добре се познаваме, можем да си говорим с часове, знаем всичко един за друг, свикнали сме да бъдем заедно. В последно време обаче бях започнала да го приемам за даденост и някакси си мислех, че мога да живея и без него вече. После се разделихме и аз осъзнах, че не е така и все още изпитвам силни чувства към него. Оправихме си отношенията. Но така и не спирам да мисля за другия и не мога да се спра да поддържам контакт с него. С него се познаваме от няколко месеца, но специално от моя страна има голямо привличане - не само физическо, а и като цяло ми харесва да си говоря с него, да се виждаме, да го целувам... Просто не мога да се откажа, от когото и да било от двамата. Грешно ли е това? Дали някога чувствата към единия ще надделеят?

Sh@d0w
08-04-2012, 04:23
Too much twillight. Направи им услуга и не ги мъчи.

balu4ka
08-04-2012, 04:29
Това е доста гадно (:.Ще ме извиняваш,ама и с двамата ли ?Според мен,остави и двете момчета ,просто не ги мъчи.След като не можеш да избереш м/у двамата,значи и двамата не са за теб.Зарежи тая сапунка.Как може да имаш сериозна връзка от години,а да ходиш да се мляскаш с някакъв..месеци?Това винаги ми е било ,ама много долно.Или ще си с единия или с никой!

TheBobqk
08-04-2012, 06:23
Ако харесваш двама избери втория, защото ако наистина държеше на първия нямаше да се занимаваш с втори.
Въпросът ми към теб е, ако сега се получат нещата с втория и след 1-2-3 години се познавате до болка и т.н. пак ли ще го приемеш за даденост и ще потърсиш нов или? Защото винаги ще се появи нов човек в живота ти, но явно не знаеш границата между приятелство и любов/авантюра. На колко си?

SisiStrange
08-04-2012, 06:38
Too much twillight. Направи им услуга и не ги мъчи.
Точно. Излез малко от света на драмата и филмите и си прецени като нормален човек какво искаш вместо да го играеш многострадална, разгонена Геновева.

Очевидно вече не обичаш истински първия. Остави го да си намери някоя, която ще си е негова.

unbreakabl3
08-04-2012, 06:45
Too much twillight. Направи им услуга и не ги мъчи.

Даже първия филм не съм гледала докрай. ;) Не знам какво имаш предвид.


Ако харесваш двама избери втория, защото ако наистина държеше на първия нямаше да се занимаваш с втори.
Въпросът ми към теб е, ако сега се получат нещата с втория и след 1-2-3 години се познавате до болка и т.н. пак ли ще го приемеш за даденост и ще потърсиш нов или? Защото винаги ще се появи нов човек в живота ти, но явно не знаеш границата между приятелство и любов/авантюра. На колко си?

На 19. Не знам как ще го приемам след няколко години. Надявам се, че все някога в живота на човек се появява някой, който му е напълно достатъчен и никога не му омръзва, но честно казано, почвам да не вярвам в това.
А това, че ако държа на първия, нямаше да има втори не е точно така. Просто те ми дават съвсем различни неща. Много различно се чувствам, когато съм с единия и когато съм с другия. Въпреки това наистина страшно много обичам първия, правил е толкова много за мен, не си представям да бъда без него, просто се чудя дали чувствата ми към него не са станали вече просто приятелски...

Teenhelp1
08-04-2012, 06:47
Постави се на тяхно място дали на теб ще ти е приятно някое момче да се чуди между теб и още едно момиче и да излиза и да се среща и с 2-те ? Много сте ми интересни жените като не знаете какво искате само правите нещата по-зле и мъчите другите. Като не можеш да решиш оставяш и 2-мата спираш им агонията и си намираш друг.Какви са тези глупости...

tori
08-04-2012, 06:57
Те все някога чувствата към единия ще надделеят, но кога? Добре, нещата за момента са привидно спокойни, но докога ще ги разкатаваш? Както казаха или втория, или никой. Ако обичаше първото момче, нямаше да си позволиш да се влюбиш (всъщност не знам дали думата е правилна, може би просто си го харесваш за момента) във второто. Май ще е най-добре да го караш сингъл за малко да си починеш от момчета.

scandalousLady
08-04-2012, 08:42
Трябва да направиш избор. От два стола = на земята.

horacio
08-04-2012, 09:09
Ти може да се чувстваш щастлива, както и те с теб, но ако разберат един за друг и какви ги вършиш ти ще останеш сама... Представи си колко гадно ще се чувстват... представи си какво им причинявяш, за да си ти добре. Не бъди егоистка. Ето, позабавлява се вече. Време е да спреш. Щом си мислиш, че с единия може би имаш само приятелски чувства си останете приятели и продължи с втория. Или остави и двамата.

Anichkaxxwee
08-04-2012, 09:14
По-добре и двамата ги зарежи
След време като разберат, ще те зарежат..
Така че не ги мъчи

Christinna
08-04-2012, 09:20
''Не си играй с чувстава на някой, само защото не си сигурен в твоите.''

Glamour92
08-04-2012, 09:23
Направила си си труда да пуснеш цяла тема,за да питаш група непознати дали това,което ТИ правиш е грешно?
Отговорът тогава си го имаш,дори да те уверим,че нещата са наред ти самата ще знаеш,че не бива да е тъй и ще се тормозиш(и с право,де-постави се на мястото,на което и да е от момчетата-едва ли би им станало приятно ако разберат един за друг).

Направи избор или пък си намери трети човек,съчетание на предшествениците си.
Иначе все нещо ще те гложди,а пък и рано или късно развръзка ще има.

LadyTerrible
08-04-2012, 09:24
Малко клиширано,ама ако наистина си обичала първия е нямало изобщо да започваш да се занимаваш с втория...Или избери втория или нито един.

Kristianc95
08-04-2012, 09:31
Ужас! Как може да има такива хора? Но няма да те нападам, съдбата ще ти го върне рано или късно. :)

unbreakabl3
08-04-2012, 09:50
Ужас! Как може да има такива хора? Но няма да те нападам, съдбата ще ти го върне рано или късно. :)

Ха-ха. Съдбата ме е поставяла в това положение преди време. Ето че сега съм от другата страна.
Плюс това да кажа, че втория знае за първия.
Пък и кой е казал, че се „забавлявам“, както беше казал някой. Въобще не ми е лесно да се разкъсвам постоянно между двамата и да не мога да кажа „Край, с този ще съм.“ Да, правят ме щастлива, обаче ми е пределно ясно, че в крайна сметка трябва да направя фаталния избор, но с който и от двамата да се опитам да спра контакт, все ми е тъпо накрая и пак продължавам да се занимавам с него.
Но въпросът ми беше не толкова кой да избера аз, а дали въобще е възможно в сърцето на човек да има място за двама или любовта е една, а другото е просто привързаност, свикване, приятелство?

anonymous708973
08-04-2012, 11:31
„Нищо не е грешно, ако те прави щастлив.“

За съжаление, не е така. Или поне за мен не е. Всичко зависи от собствените ти възприятия - за теб самата, за света около теб, за морала като понятие и за двете момчета, замесени в ситуацията.
Била съм на твое място и въпреки това не мога да ти дам категоричен съвет, който да последваш. Замисли се до каква степен виждаш бъдещето си с първия с всичките му плюсове и минуси и дали имаш нещо повече от физическо привличане към втория. След като си дадеш отговори на тия въпроси, няма да ти е толкова трудно.

SisiStrange
08-04-2012, 11:32
Не, не може. Когато обичаш ИСТИНСКИ всичко в тебе крещи 1 име.