PDA

View Full Version : Шоколад



alexaaa1
08-04-2012, 09:38
Качават ли се килограми от шоколад без да се прекалява примерно един на ден ?

Glam0rous
08-04-2012, 09:42
Много ясно! Един шоколад всеки ден да не би да не е прекаляване? Предполагам, че не караш само на него..

Glamour92
08-04-2012, 09:45
Уф...ами в един шоколад има средно 500 и нагоре калории,което си е сериозно.
Ако прехвърляш системно(всеки ден) калорийния си баланс с толкова,по правило би трябвало да качиш.
*невинаги вАжи това обаче...

Your.Passion
08-04-2012, 09:50
Един на ден е прекаляване.И да качват се килца.

MaLkaTa_LaDy
08-04-2012, 10:31
Зависи от метаболизма ти. И зависи от големината на шоколада де.

zarzamora
08-04-2012, 10:32
Да, качват се. Не е полезно да се яде по 1 шоколад на ден. И изобщо може ли да се изяде, защото аз не си представям...
По- добре по 1-2 блокчета черен шоколад, от този 80 % какао, отколкото от другите.

Glam0rous
08-04-2012, 10:39
Аз ако изям един наведнъж за ден ще ми се гади като погледна нещо шоколадено след това. Камо ли да ям всеки ден.

bloodyF
08-04-2012, 11:13
ако ядеш по 1 шоколад на ден + 2 праскови и 1 филия с лютеница-не е вреден за фигурата,щото ще имаш нормален калориен баланс (г/д)
но отделно аз се обривам от шоколада, развалят се зъбите и т.н.
така че с две думи-не яж шоколад всеки ден

Christinna
08-04-2012, 11:14
Качват се много ясно ако ядеш всеки ден.

alexaaa1
08-04-2012, 12:46
Преди да започна да се ограничавам и да не ям вредни храни ядях поне по 2 на ден и сега ми е много трудно. А ако веднъж седмично 1 ден ям само 1 шоколад 100 гр няма да има проблем нали ?

Christinna
08-04-2012, 12:47
1 ден седмично е позволено, нищо няма да ти стане.

alexaaa1
08-04-2012, 12:51
Попринцип имах впредвид без да ям нищо друго през деня

marilyn
08-04-2012, 13:09
Мила, само на шоколад ли искаш да караш?! Не си съсипвай организма, няма как да живееш от 1 шоколад на ден!

alexaaa1
08-04-2012, 13:13
Смисъл 1 ден в седмицата да го карам на 1 шоколад, защотото ми е много трудно без шоколад и имам нужда а така мисля че няма да надебелея

marilyn
08-04-2012, 13:29
Смисъл 1 ден в седмицата да го карам на 1 шоколад, защотото ми е много трудно без шоколад и имам нужда а така мисля че няма да надебелея

Добре, какъв е проблема да хапваш на ден по 2-3 блокчета шоколад и да се храниш нормално?!

Christinna
08-04-2012, 13:39
^ + 1 .. а и малко ме съмнява цял ден да издържиш само на 1 шоколад, но..

FuckingFreak
08-04-2012, 14:59
Цял ден на 500 калории, идващи главно от захар и маргарин... умно, трябва да призная, дори гениално. :)

Christinna
08-04-2012, 15:02
^ Мдаа напълно нездравословно и едва ли някой друг ще ти каже нещо по различно..

alexaaa1
08-04-2012, 15:18
Като ям 2-3 парченца само ще се дразня прекалено малко е и освен този вариант, който казах не виждам друг.

FuckingFreak
08-04-2012, 15:26
Щом не виждаш друг вариант, яж, какъв е проблема не разбирам? Питаш - дава ти се отговор. Все едно форума ще те спре, ако искаш да изядеш един шоколад.

3oPuTy
08-04-2012, 16:39
Ти тъпа ли си?!
Щяла да кара цяла седмица на по един шоколад ... о.О Мани,че може да качиш някое кило ама замисляла ли си се,че в тоя шоколад няма нищо полезно за организма ти?!
И въобще кой нормален яде по толкова шоколад?!

Christinna
08-04-2012, 17:32
Е ти щом не може да издържиш без шоколад значи работата не е добре..

FuckingFreak
08-04-2012, 18:55
Зори, май не разбра - момичето иска един ден в седмицата да яде по един шоколад и нищо друго, а не цяла седмица. :D

DownloadVirus
08-04-2012, 20:08
1 път в седмицата става .. През другото време има и др сладки неща като плодове например.

MaLkaTa_LaDy
08-04-2012, 20:51
Ти тъпа ли си?!
Щяла да кара цяла седмица на по един шоколад ... о.О Мани,че може да качиш някое кило ама замисляла ли си се,че в тоя шоколад няма нищо полезно за организма ти?!
И въобще кой нормален яде по толкова шоколад?!
Който много обича шоколад. И на мен в темата за диети ми се е искало да питам кой нормален яде по толкова малко на ден...

Moniichkaa
08-04-2012, 21:19
аз не обичам :Д по темата : готова си цял ден да караш на 1 шоколад ? голяма воля можеше да я вложиш в отказването на шоколада вместо да си засипваш организма ..

Glam0rous
08-04-2012, 22:10
Какъв човек си ти?! Честно....това не изразява точно упрек, а крайно очудване....ако ти не можеш, то вашите не са ли забелязали, че се тъпчеш с неща, с които не трябва? И ако искаш да постигнеш нещо - трябва да имаш воля, ако я нямаш, да си я изградиш. Яж нормална храна, не шоколадени боклуци. Какао и маргарин. В темата за кафетата ти ли се чудеше на майка ти, която не може без кафе? Ми ти с шоколада? Готова си да гладуваш вместо да се храниш нормално, но да спреш него. И той подтиква към свръхактивност в големи количества, дава в краткосрочен план голямо количество енергия. Само, че 2 шоколада са 100 пъти по-вредни от едно кафе.....Яж супа, салата...сериозно. Ако у вас няма навсякъде има супа барове , където се продава. 1,50 - 2 лева...така или иначе би ги дала за шоколади.

FuCKkK13
08-04-2012, 22:35
само аз ли си ям шоколад колкото ми се яде ? :? случвало ми се е да изям 2 шоколада на ден,случвало ми се е и цял месец изобщо шоколад да не ми се яде...

Lovely Dream
08-04-2012, 22:37
^ Аз бях тази, която се чудеше защо мама не може без кафе, като и без това са и 'лабави нервите. Просто ума ми не го побира как ще пие по 3 кафета на ден все едно са 3 чаши вода. И кое му е странното пък, че се учудвам, за един човек, който мрази вкуса на кафето е нормално да му е чудно как някой друг го обожава!

По темата: 1 шоколад на ден?? Мила, и аз обожавам шоколада, но никога не бих яла вс ден шоколад. В него няма нищо полезно, ако беше над 70% какао поне флавонолите му щяха да са полезни за сърцето, но ако е млечен (сигурно за такъв говориш) няма да вземеш нищо полезно от него. Преди като ядях безконтролно всякакви сладки неща имаше случаи да ям по цял шоколад на ден, но това беше 1-2 пъти в месеца и много съжалявам сега, че съм си го позволявала и никога повече не бих го направила. Не може да караш на шоколад цял ден. Това са само 500 ккал пък аз съм чела, че под 1000 калории на ден е нездравословно, най-вече пък ако спортуваш, организма преминавал в икономичен режим. А наскоро пък четох, че дори и само да помирисваш шоколад (да кажем опаковка от шоколад, душ гел/лосион/парфюм със сладък шоколадов аромат) пак ще си доставяш насладата от него без да ядеш. Не съм пробвала,но... Ако искаш да си слаба това всеки ден шоколад трябва да го забравиш... Не бих издържала цял ден на шоколад, на организма му трябват разнообразна храна, ИСТИНСКА храна, шоколада е само "за глезене" , но не мисля, че ще се откажеш от него като си го забраниш напълно, а просто като плаавно започнеш да намаляваш количеството му и впоследствие вече да не си пристрастена. Мда, към сладките неща се пристрастява, казвам го от опит, особено 1вия месец ми беше много, много трудно да ги намаля до минимум, не очаквах, че ще свикна, но става! Доволна съм от себе си, вече почти не ми прави впечатление като видя нездравословна храна и просто не я ям, отминавам я, просто гледам да ям истинска храна. А истинска храна в магазините не се продава. Ох, както винаги се отплеснах малко от темата, извинявам се, сигурно пак поста ми ще стане 100 км.

Lovely Dream
08-04-2012, 22:38
^ Аз бях тази, която се чудеше защо мама не може без кафе, като и без това са и 'лабави нервите. Просто ума ми не го побира как ще пие по 3 кафета на ден все едно са 3 чаши вода. И кое му е странното пък, че се учудвам, за един човек, който мрази вкуса на кафето е нормално да му е чудно как някой друг го обожава!

По темата: 1 шоколад на ден?? Мила, и аз обожавам шоколада, но никога не бих яла вс ден шоколад. В него няма нищо полезно, ако беше над 70% какао поне флавонолите му щяха да са полезни за сърцето, но ако е млечен (сигурно за такъв говориш) няма да вземеш нищо полезно от него. Преди като ядях безконтролно всякакви сладки неща имаше случаи да ям по цял шоколад на ден, но това беше 1-2 пъти в месеца и много съжалявам сега, че съм си го позволявала и никога повече не бих го направила. Не може да караш на шоколад цял ден. Това са само 500 ккал пък аз съм чела, че под 1000 калории на ден е нездравословно, най-вече пък ако спортуваш, организма преминавал в икономичен режим. А наскоро пък четох, че дори и само да помирисваш шоколад (да кажем опаковка от шоколад, душ гел/лосион/парфюм със сладък шоколадов аромат) пак ще си доставяш насладата от него без да ядеш. Не съм пробвала,но... Ако искаш да си слаба това всеки ден шоколад трябва да го забравиш... Не бих издържала цял ден на шоколад, на организма му трябват разнообразна храна, ИСТИНСКА храна, шоколада е само "за глезене" , но не мисля, че ще се откажеш от него като си го забраниш напълно, а просто като плаавно започнеш да намаляваш количеството му и впоследствие вече да не си пристрастена. Мда, към сладките неща се пристрастява, казвам го от опит, особено 1вия месец ми беше много, много трудно да ги намаля до минимум, не очаквах, че ще свикна, но става! Доволна съм от себе си, вече почти не ми прави впечатление като видя нездравословна храна и просто не я ям, отминавам я, просто гледам да ям истинска храна. А истинска храна в магазините не се продава. Ох, както винаги се отплеснах малко от темата, извинявам се, сигурно пак поста ми ще стане 100 км.

Glam0rous
08-04-2012, 22:42
Сори значи, чак сега видях, че авторката е друга, явно трябва да си лягам вече. Направих съпоставката като пример в случая, но след като не се отнася за 1 и същи човек е безпредметно. Обаче пък това, което казах, че с тия пари може да си кпи нещо много по-полезно и вкусно си остава с пълна сила!

Lovely Dream
08-04-2012, 22:45
Съжалявам за двойния пост, не съм искала да стане така, това което писах отгоре е отправено за Glam0rous, не за FuCKkK13 :)
едит: Glam0rous е разбрала за кого е, така че пояснението ми става малко излишно. Мда, и аз мисля, че парите за 1 шоколад може да се дадат за нещо по-стойностно и засищащо. Манджички, супички, месо, тези неща са истински... Трябва да се яде от всичко УМЕРЕНО. Почнеш ли да прекаляваш, става лошо. Не може да се живее само с храна от една група, аз лично не одобрявам и вегетарианците, особено веганите, трябва да се ядат продукти и от животински, и от растителен произход.

FuckingFreak
08-05-2012, 07:32
И какво им е на веганите, да те попитам? Трябвало да се ядат животни.. и това кой ти го каза или къде го прочете!?

3oPuTy
08-05-2012, 07:39
Зори, май не разбра - момичето иска един ден в седмицата да яде по един шоколад и нищо друго, а не цяла седмица. :D

Оффф,да ... Бях се ядосала преди това и явно не съм прочела добре.
Извинявам се на авторката - не е чааак толкова тъпа :?
И все пак ЦЯЛ ДЕН само на един шоколад?!
Не е нормално :?

SisiStrange
08-05-2012, 07:57
Не се започва въобще диета, ако нямаш воля да я спазваш без да си оставяш подобни "вратички". Не лъжеш друг. Лъжеш себе си. Много е странно това "Не мога." Яденето е нещо, което спокойно може да се контролира. Не е като дишането или нуждата от вода. Ядеш това, което си купиш. Не купуваш => Не ядеш.

FuckingFreak
08-05-2012, 08:54
Не е само заради това, което си купуваш, ами става въпрос и за времето. Много по-лесно е на една млада майка да излезе с детето си на разходка и да му купи нещо от близката баничарница, пицария, или кроасан от някоя лафка, отколкото да му готви вкъщи...

Glam0rous
08-05-2012, 09:31
^ Което пък за мен значи, че ако не си готов да се грижиш за дете както трябва, по-добре да изчакаш момента, когато си готов. Нещата от магазините/баничарниците определено не са за менюто на деца (не знам на колко е авторката, но предполагам 15-16 и не е започнала да яде по толкова шоколад от вчера, значи си е била дете) . Но не искам да коментирам това, не е въпроса на темата. Просто е трябвало да я контролират в яденето повече от малка и да свикне да яде съвсем различни неща.

don't say anything.
08-05-2012, 09:38
Да, надебелей с вредното сладко, вместо с хубави плодове и зеленчуци. Мани, че ще ти излязат 300 пъпки, ама и акне на гъза още малко. Ей, хора, ама ГРАМ не си използвате главите.

slivergold
08-05-2012, 10:10
Аз ако изям един наведнъж за ден ще ми се гади като погледна нещо шоколадено след това. Камо ли да ям всеки ден.
+

alexaaa1
08-05-2012, 10:10
Никога не са ме ограничавали от такива храни и не съм била дебела, сега съм с нормално тегло, но не се харесвам и се ограничавам от почти месец вече.

FuckingFreak
08-05-2012, 10:33
В какво се състои ограничението? Само на шоколад за целия ден ли :D

Glam0rous
08-05-2012, 10:36
^ Не, бе, от три шоколада на един....тва е чисто мъчение...

alexaaa1
08-05-2012, 10:41
еми плодове, зеленчуци, яйца, кашкавал,пилешко месо и т.н.

FuckingFreak
08-05-2012, 11:31
Уф че ограничение. Жалко за хора като мен, на които трябва да им слагат бариерите за храни като печени пилета и яйца, че докато мигнеш заминават завидни количества... :( Пък то скъпа тази работа, що да не карам и аз на по 100г шоколад на ден, само 2 лв.

DownloadVirus
08-05-2012, 12:12
Уф че ограничение. Жалко за хора като мен, на които трябва да им слагат бариерите за храни като печени пилета и яйца, че докато мигнеш заминават завидни количества... :( Пък то скъпа тази работа, що да не карам и аз на по 100г шоколад на ден, само 2 лв.

1,35 натурален шоколад своге с 10% намаление :D Днес си купих заедно с милка и пръчици за утре :D

FuckingFreak
08-05-2012, 12:18
Ау, натурален. Муцка. Тамън да не дебелея.

DownloadVirus
08-05-2012, 12:39
нека да се пише поне натурален :D

Rebirthing
08-05-2012, 14:47
Един път в седмицата - ок, но не карай този ден само на шоколад, вкарай и нещо друго, по-солидно.

Аз пък от месеци не съм яла шоколади, а когато ядях, не беше по повече от 40 гр. наведнъж, 100 и повече гр. не съм яла от повече от 2 години.