PDA

View Full Version : Имам проблем с очите



NinaDobrev
08-04-2012, 17:41
Здравейте.От около две години имам проблем с очите - не виждам надалеч.Първоначално беше по-добре и не обръщах внимание,помислих си,че ще се оправи или ще си остане така,но постепенно ставаше все по-зле.Сигурно е от компютъра,защото,признавам си,прекалявам с часовете на него.Знаех какви са рисковете,но си мислех,че ще се получи проблем с очите,ако стоя пред монитора доста години...а през тези две години имах много лични проблеми и единственото ми разтоварване бяха книгите и компютъра.И сега очите ми са много зле,и не знам какво да правя,а ме е страх да кажа на майка ми,понеже тя постоянно ми говореше да не стоя толкова пред компютъра ама кой да я чуе...сега съжалявам,но е късно.А сега,ако й кажа,ще побеснее и ще ме пребие,сигурна съм...понеже напоследък с проблемите вкъщи е изнервена,само крещи и т.н.
Причината да ви пиша е защото искам съвет.Има ли някакъв начин да подобря зрението си без очила и без тя да разбира?Знам,че е наивно да питам за това,но съм наистина отчаяна и ме е много страх...Благодаря предварително на всички,които ще ми отговорят!

kosder
08-04-2012, 18:04
Колкото по-скоро отидеш при офталмолог, толкова по-добре за теб. Няма от какво да те е страх и по-добре кажи на майка си, защото съм убеден, че няма да ти се кара.

Anichkaxxwee
08-04-2012, 19:02
Не се притеснявай да кажеш на майка си
Спокойно, няма да ти се кара

betty-dimitrova
08-04-2012, 19:48
Ох и да ти се скара какво? Кое е по-важно здравето ти или това да избегнеш караницата на майка ти. Страх те е повече от майка ти отколкото за зрението ти...... Изобщо не се лигави и отивай на очен лекар да те прегледа и да ти изпише рецепта за очила.

NinaDobrev
08-04-2012, 20:16
Е,явно съдбата си знае работата...забравила съм да затворя темата и майка ми видя написаното.Ще ходим на очен...и все пак благодаря на тези,които ми отговориха. (: Сега дано очният да не каже нещо лошо... ;х

YoAnA_kiiss
08-04-2012, 20:24
От къде си ? И може да ползваш лещи ако се притесняваш от очила, но съм чувала, че са много неудобни :)

milena85
08-04-2012, 20:28
Аз пробвах с лещи. но не нещо така и не успях да свикна с тях и минах на очила.

YoAnA_kiiss
08-04-2012, 20:31
Аз не съм пробвала с лещи и съм си с очила, но това не е толкова лошо има страхотни рамки, които подхождат на лицето.

DeviL_AsS
08-04-2012, 20:42
Майка ти как е разбрала,че ти си писала темата :D

SmiLe_iSs_my_LiFe
08-04-2012, 21:26
Аз не съм пробвала с лещи и съм си с очила, но това не е толкова лошо има страхотни рамки, които подхождат на лицето.

Това..

NinaDobrev
08-05-2012, 16:36
Ами всъщност не разбра,но видя здравната тема,която беше отворена и ме притисна да й кажа...и всъщност съм благодарна,че стана и сега съжалявам,че съм го пазила толкова време в тайна.Тя мисли,че може да се оправи с лекарства и капки,дано да е така.А някой може ли да ми каже какво точно се прави при очния лекар,защото сега пък от него ме е страх ;дд

YoAnA_kiiss
08-05-2012, 16:51
Нищо страшно няма казвам го от опит, значи има възможност да ти капят капки но мисля, че няма да го правят , за да ти се разширят зениците (въобще не боли и не е страшно) ще ти сложи едни очила и ще те пита дали виждащ едни числа срещу теб и това е, аа и може да те накара да гледаш там в една машина. Нищо страшно и предполагам че дори капки няма да ти слага, така че повтарям НИЩО СТРАШНО! :) Един съвет отиди с майка си не с някоя фрр. тя ще те подкрепя повече :)
Успех и да пишеш какво е станало :)

NinaDobrev
08-05-2012, 17:21
Една приятелка ми беше казала,че са й капали капки в очите и са я карали да гледа в една таблица.Друго момиче,което питах,сподели че пак са й капали капки и е гледала в някаква къщичка,така че не знам при мен какво ще бъде. ;дд И все пак ти благодаря за казаното :) Надявам се да не е нищо много страшно ии...естествено,че ще пиша.

Amore-Mio*
08-06-2012, 08:17
Отиваш на очен, преглеждат те и това е. Не бива да те е страх, иначе се съмнявам да се оправи с лекарства и капки. Най - вероятно ще са ти нужни очила.

YoAnA_kiiss
08-06-2012, 14:10
+1 няма да се оправи с капки или хапчета !

NinaDobrev
08-06-2012, 17:06
Това е лошо,понеже не ми се иска да нося очила,но...ще видим утре.И все пак ми стискайте палци :)

YoAnA_kiiss
08-06-2012, 17:13
Не е толкова лошо да носиш очила, ако избереш правилно модел и има възможност да отделиш повечко парички за рамки ще изглеждаш чудесно, даже е + :)

YoAnA_kiiss
08-06-2012, 17:15
Стискам палци :) а и нещо друго исках да ти кажа ако няма толкова голям проблем с очите ти, очилата ще са временни :) :) :)

NinaDobrev
08-06-2012, 21:09
Аха,благодаря ти (: Ами не мисля,че е голям проблема,защото на определено разстояние виждам доста добре,но след това започва да ми се размазва леко.

Speedz
08-06-2012, 21:54
И аз от известно време имам някакъв дискомфорт с очите.. Не че виждам размазано ами просто някакво малко напрежение. Мисля си, че най-вероятно е от компютъра. Смятам към края на месеца да отида на профилактичен преглед. Гадно ми е от онзи уред, в който гледаш и ти осветяват окото. :D Айде успех и после пиши как е минало, че и мен ме чака същото. :D

NinaDobrev
08-07-2012, 17:06
Ами лично за мен беше ужасно преживяване и не искам да си го спомням,ама след седмица пак трябва да ходя..очите ми още не са се оправили от капките и зениците са разширени максимално .. не ме питайте какво ми е особено с това слънце дето е навън..седнах за има/няма 5 минути на компа,за да проверя някой неща и честно казано ще се гръмна ;хх Докторката като каза очила та очила .. баси .. Даже ме наплаши,че нямало да се оправи а завинаги ще е така...някъде бях чувала,че до 3 диоптъра може да се коригира,някой може ли да ми каже дали е правилно?

marilyn
08-08-2012, 18:38
мила, аз също нося очила и то дост време. При мен е наследствено от татко. При теб може и да не е от компютъра... просто при някои хора се случва. До 3 диоптъра да се оправи? Зависи.. с операция се оправят и много повече от 3. Но иначе далекогледството се оправя.. късогледството не. Но ако са ти някакви слаби очилата, примерно 0.75 може да не ги носиш постоянно.

NinaDobrev
08-08-2012, 19:46
Ами,ако не се лъжа (понеже бях мн панирана и не слушах много какво говори на майка ми) е около един диоптър,това много ли е зле? ;ххх

marilyn
08-08-2012, 19:50
Спокойно, 1 не е много. Аз лично на едното око имам 3.50, на другото 2.75 и без цайси не мога да мръдна, нося ги постоянно. Не знам ти на колко си, но диоптъра нараства най-много в пубертета, когато растеш именно най-много. На мен така за около година и половина ми се вдигна и после спря. Може и цял живот да си седиш с тоя 1 диоптър, може и да ти се увеличи малко.

NinaDobrev
08-08-2012, 19:55
На 15 и очната пита майка ми дали много съм била израстнала напоследък,защото и това оказвало влияние...пък аз практически не съм много висока някъде м/у 1,60 и 1,65 / говоря според връстниците ми / и не знам.. ;х много съм наплашена,добре че поне действието на тия капки почти спря и мога да виждам както преди...

marilyn
08-08-2012, 19:59
На 15 вече си много развита предполагам, няма да ти се качи кой знае колко от това. Ако си на 12 примерно и точно тогава съзряваш.. много е кофти защото на мен с месеци ми се покачваше. Иначе капките са гадни много, но като минат вече всичко си е ок.

NinaDobrev
08-08-2012, 20:04
Наистина са отвратителни,дори тази сутрин,когато станах очите ми не се бяха оправили и понеже не знаех дали ще е така се уплаших,но когато излязох навън беше по-добре от вчера,слава богу.Но дори и майка ми мисли,че не съм толкова зле ии добре че имам нейната подкрепа,иначе до сега да съм рухнала психически ;х изпитвам страх от доктори,болници и т.н. ;х

marilyn
08-08-2012, 20:10
Да ти кажа, по 3 дена са ме държали тия капки... има едни дето минават за 1 ден.. мен един път 3 ме държаха.. не можех да гледам, беше ужасно. А иначе браво, че майка ти те подкрепя, това е важно. Аз с тия цайси колко съм преживяла.. освен, че не виждам то си ми беше няква травма от малка. Сега го превъзмогнах вече, но..какво да се прави. Носи си ги очилцата, човек трябва да се грижи за очите си.

NinaDobrev
08-08-2012, 20:13
На мен нито ми е по наследство,нищо..или е от компютъра и претоварването,или от бързото израстване,или и от двете...не знам,пия и едни витамини,които са хранителна добавка и дано да има поне малък ефект.

marilyn
08-08-2012, 20:16
Ми то станалото вече станало, въпроса е да вземеш мерки- да си ползваш цайските. Щото познавам много хора, които имаха проблеми с очите и така не търсеха лекарска помощ, ставаха все по-зле и накрая ест като вече не можеха повече така си направиха очила.
С някоя готинка рамчица може да е много секси. :-) Не се притеснявай, миличка, всичко ще е наред!

NinaDobrev
08-08-2012, 20:20
Много ти благодаря за думите и всичко,което ми каза :*

marilyn
08-08-2012, 20:22
Няма за какво. Имам идея какво преживяваш и знам, че е гадно. Мен нямаше кой да ме успокои и да ми даде малко светлина по въпроса. Ако има нещо-питай ме, ще се радвам да съм ти полезна. И успех :-)

NinaDobrev
08-08-2012, 20:25
Благодаря ти ;*

NinaDobrev
08-17-2012, 17:31
От днес официално нося очила .. ;дд Избрах си едни много сексави рамки и изглеждам много добре с тях О.о
Та..все пак реших да ви пиша,ако все още някой гледа темата ;д На едното ми око е - 0,75 а на другото - 1 и докторката ми каза сега да ги нося постоянно и ако се запазят така дълго време ще ги нося само при четене и на компютъра и телевизора .. но гадното е май,че минуса никога не се сваля,докато плюса се сваля ...

ALetterFromTheSky
08-17-2012, 21:59
По-добре почвай да ходиш редовно на контроли, защото аз така виждах леко размазано надалеч и изобщо тиках си всичко пред очите.... та диоптърът ми не е много 0,5 и на двете, но се оказа , че имам повишено налягане, даже се съмняват за глаукома, а съм едва на 20, така че ги носи както ти е казала лекарката и дано се смъкнат :)

NinaDobrev
08-18-2012, 16:43
Ще го правя и ти благодаря (:

Hayashi
08-18-2012, 18:13
И моите диоптри са близо до единицата. Иначе на мен точно на 15 години ми се качи с малко диоптъра.
Не се притеснявай, изобщо няма нужда да се плашиш с толкова малък диоптър. В последствие може да решиш да сложиш и лещи, много удобно нещо са!

Напротив, точно ако ти е с минус диоптърът има вероятност с възрастта да започнеш да си виждаш нормално. Освен това е възможно да се коригира и с операция, която съм чувала, че не била сложна и резултатите били много добри.

NinaDobrev
08-19-2012, 17:22
Е,супер,радвам се,че с времето може да се оправят.Благодаря ти и на теб ;**

DarkVampireAngel
09-09-2012, 23:32
Имам същия проблем.Казаха,че е астигматизъм(това нещо се оправя) и очилата трябва да ги нося само в даскало,пред компа и телевизора,когато чета,пиша и т.н. А от това да носиш очила няма страшно,дори може да ти хареса.