PDA

View Full Version : Спортен коментатор



LightningMcQueen
08-04-2012, 19:18
Мечта ми е от малък, като порасна да стана спортен коментатор.
Спорта и най-вече футбола винаги ми е бил слабост и може би от там е желанието ми.
Логично никой не го споделя около мен, а най-малко родителите ми. Но съм твърдо решен да стана спортен коментатор.

Тази година ми е последна в училище. Какво трябва да кандидатствам след година за спортен коментатор?
Има ли възможност за такава... профилация, ако запиша журналистика в СУ?

marilyn
08-04-2012, 19:25
Идвай при нас във ФЖМК да видиш колко е готино! :D:D:D:D

BrainlessROCKBABY
08-05-2012, 14:37
Извън темата, но Камен Алипиев е адски досаден откакто започна олимпиадата. Make your choice well.

LightningMcQueen
08-05-2012, 21:56
Освен с някой от тях да се видя и да говоря...

Идеално ще е ако нищо не са учили, хаха:).

А журналистките по телевизията дали пък всички са завършили журналистика?
Е онези с циците дето казват времето ги избират от журналистическия факултет, ама останалите? Не ми се вярва нещо.

ledenakrasota
08-05-2012, 22:12
За спортен коментатор учиш в департамента по спорт. http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti_i_departamenti/departamenti/departament_po_sport/istoriya

Мои колеги, които учат тази специалност, я изучават там. За журналистическия не мога да кажа. Там е общо. По коментарите ти съдя, че си доста незапознат. Кандидатствах журналистика. Приеха ме българска филология. Нямам думи да опиша колко за предпочитане е. Изкарах вече една година и се убедих. За журналистическия съм чувала само неприятни коментари и това страшно ме демотивираше. Колеги от там са се прехвърляли българска филология. Каквото и да си говорим, факултетът по журналистика винаги е бил в челните позиции по желание. Гледай да се изучиш без значение останалите. Напливът е като за правото. Важни са качествата и знанията ти. Пиши във форума на СУ. Успех! :)

LightningMcQueen
08-12-2012, 09:53
....

Сърдечно ти благодаря за изчерпателния отговор.
Дано темата, така завършена, да послужи и на някой друг!

Успех ти желая на теб!