PDA

View Full Version : Наранявам бившия си



DeadForYou
08-05-2012, 18:23
Е, с него ходихме 11 месеца. И,очевидно,много се привърза към мен. Което е жалко,защото чувствата не бяха взаимни. Гадното е,че аз,глупачката,постоянно си правех илюзии и му втълпявах през тези месеци,че го обичам,но явно е бил само каприз. 11тия месец беше най-отвратителният,защото не можех да изтърпям даже ласките му. Постоянно се карахме,викахме...Не ме търпеше и той,искаше да ме зареже,но явно това,че ме обича го спираше. Но не го желаех вече.. И му казах,че не го искам повече,защото буквално ми писна. Ужасно е,че той иска от мен да го обичам.Той е ценен за мен,защото може да бъде приятел и умее да ме изслушва, а да не говоря колко много знае за мен.. Но не мога вече да имам нищо повече от приятелски чувства към него. И така,по същество. Имах големи симпатии от едно момче,което явно също имаше към мен. След като скъсах с приятеля ми,започнах да се занимавам с това момче. Разбра се,а бившия ми не го харесваше особено.Скарах се с него и той ми каза,че ако ме види още веднъж с това момче,даже да си говоря с него и повече няма да ме погледне. Разбира се,стана ми адски гадно. А днес бях прегърнала приятеля си и бившия ме видя. Нищо не каза, но повече не ми обърна внимание.Сигурна съм, че ще започне да ме разпитва и да ми вика. Сестра ми беше ме убеждавала,че не бива да се чувствам длъжна,защото ме обича и не мога вечно да си нямам приятел,защото се страхувам да не страда. "Гадно е да се чувстваш длъжна на някого и това да ти пречи да постигаш целите си. И все пак не позволявай на никого да решава вместо теб!" Това и бяха думите,аз съм съгласна,но не мога да причиня това на бившия си. Знам,че е станало вече,но се чувствам толкова лоша,защото го наранявам."И все пак" не мога да съм с него, нямам желание. За мен приятелството му е достатъчно,но за него, ако нямаме по-сериозни отношения,не трябва да сме никакви. Правилно ли ще постъпя ако не обърна внимание на чувствата му и му кажа да не се меси в личния ми живот, или по-точно в тези неща?

filmimilmi
08-05-2012, 19:14
Прав е - "или всичко, или нищо!". Би било унизително и мъчително за него, да си с друг докато все още те обича, а ти през това време да му се правиш на приятелка и да търсиш одобрението му. Примири се, че бившите след раздяла обикновено са в подобно положение. Някой ден, когато времето излекува раните ви, може да се виждате като едни стари приятели, но засега колкото по-далеч, толкова по-добре! В противен случай опитите ти да му обясняваш решенията си само ще го карат да страда.

fenastz
08-05-2012, 19:16
Просто стой далече от бившия си, кучко. Съжалявам, че има хора като теб.

DeadForYou
08-05-2012, 20:02
Не ме обиждай,ако обичаш! Никой не е безгрешен, и аз в това число! Благодаря ви за съветите. :)

ludatadoideee94
08-05-2012, 20:08
Сестра ми беше ме убеждавала,че не бива да се чувствам длъжна,защото ме обича и не мога вечно да си нямам приятел,защото се страхувам да не страда. "Гадно е да се чувстваш длъжна на някого и това да ти пречи да постигаш целите си. И все пак не позволявай на никого да решава вместо теб!
+1 слушай сестра си напълно права е !!!!!!!!

geranium
08-05-2012, 20:11
Кажи му да се разкара от живота ти и го направи заради него. Няма как да поддържате приятелство след като сте имали връзка и единия от вас е все още влюбен. Просто е НЕВЪЗМОЖНО. Той не може да преодолее чувствата си, явно не е и добър актьор, за да ги прикрива. Така че - край на взаимоотношенията ви. Това е, което трябва да направите. А ти си бъди, с който си искаш. Не слагаш рога на никого, така че страшно няма.

dimitar_ak
08-05-2012, 20:21
Ти всъщност знаеш ли какво искаш?

DeadForYou
08-05-2012, 20:28
Да,и то много добре. Искам момчето,с което съм в момента,но да няма страдащи. А щом казвате,че като се държа на разстояние от бившия и нямаме нищо общо,ще бъде така, добре,проблеми няма.

AnIcHkAtA
08-05-2012, 20:34
Всеки прави грешки, твоята е била, че си го заблуждавала, но и това го има в живота. Продължавай напред и гледай собственото си щастие. И слънцето не може да огрее навсякъде

dimitar_ak
08-05-2012, 20:38
Сори, но такъв вариант няма. Бившият ти се чувства излъган и за себе си е прав (за мен също). Приеми, че си го загубила и карай напред щом знаеш какво искаш.

Teenhelp1
08-05-2012, 20:43
Просто стой далече от бившия си, кучко. Съжалявам, че има хора като теб.
Омг, как я нареди само. :D

DeadForYou
08-05-2012, 20:49
Хаха:) Благодаря за съветите още веднъж. Не мисля,че е нужно темата още да се коментира!

Violenza
08-05-2012, 20:52
Ти искаш и вълкът сит, и агнето цяло. Няма как да стане това нещо. Приеми, че взаимоотношенията ти с някои хора просто остават в миналото. Той ясно ти е казал или-или, изборът си е твой.

Amore-Mio*
08-05-2012, 21:24
То, каквото и да направите - няма да съществува приятелството помежду ви и това е. В много редки случаи се запазва приятелството след връзка, а особено при вас ми е супер невъзможно, дори. Иначе не бива и не трябва да обвиняваш него. Ти си била тази, която да го накара да те заобича, а в един момент просто казваш, че нищо не е така. Някак тъпо и детско ми звучи. През цели 10 месеца да не си осъзнала чувствата си , не знам. Ама вече е все тая. Виновна си, трябва да си го признаеш. Поне пред самата теб, за да не допускаш същата грешка след време. Сестра ти е права. На него във всички случаи му е гадно, особено когато има чувства. Но това по никакъв начин не би трябвало да е пречка, за да продължиш живота си с друг, не с него. В момента се притесняваш за това, че се е почувствал или ще се почувства гадно, но не си се сетила за това, когато си го зарязала. Тоест трябва да се опиташ пак да заложиш тая "тактика" и да си продължиш живота.

Anichkaxxwee
08-05-2012, 22:44
Не е трябвало да залъгваш момчето цели 11 месеца. Защо въобще тръгна с него ?

horacio
08-05-2012, 23:19
11 месеца не си го жалила и си го залъгвала, та сега като сте скъсали ще го жалиш. Прави си там квото искаш, то се знае, че на него по-добре няма да му стане.

fenkaaa
08-06-2012, 00:48
Защо си залъгвала момчето толкова време.. Стой далеч от него.

HollyGolightly
08-06-2012, 04:40
Значи ти първо му би шута а после искаш да сте приятели? Ами не става така, да си мислила по-рано. И сега като искаш да си с този другия, остави бившия си на мира да може и то момчето малко да се поосвести, разбира се, че няма да му е лесно да те вижда с нов приятел.

GreenMimss
08-06-2012, 11:48
Не ме обиждай,ако обичаш! Никой не е безгрешен, и аз в това число! Благодаря ви за съветите. :)

Какво значи не си безгрешна? Играла си си с момчето 11 месеца, накарала си го да се влюби в теб... и сега продължаваш да си егоист... ОСТАВИ ГО ДА СИ ЖИВЕЕ ЖИВОТА ... : )

Furious?
08-06-2012, 12:27
Тъпа кучка си..кефишш ме.Откъде си ?

И не можеш да изнасилваш момчето душевно , да го ползваш като човек , на който да мрънкаш , и да окачваш после да се държи добре с теб.Жалка си

lamer4e7o
08-06-2012, 12:31
Кучка си. И аз да ти го кажа. Лек ден.

freebee
08-06-2012, 19:13
Как може 11 месеца да го разиграваш така... и да го лъжеш? За такова нещо трябва да си искрена с него. Не говори с нас, ами с него! И се поучи от грешката си, която явно много много късно си осъзнала.. та това е почти година, хората се женят след толкова?!

GLaDOS
08-06-2012, 21:57
Прочетох малко между редовете темата.

Значи,не можеш да го търпиш,но като изтривалка ти е ценен.
Заблуждаваш го една година и после го искаш само за приятел за да те изслушва.
Чиста гавра си е това.
Няма смисъл да те упреквам,просто,колкото и да не ти пука,се постави за миг на неговото място и си представи как би се чувствала ако някой те гаври така ...

LeprikonA
08-07-2012, 09:46
11 месеца не си го жалила и си го залъгвала, та сега като сте скъсали ще го жалиш. Прави си там квото искаш, то се знае, че на него по-добре няма да му стане.

Има, има, като го остави и не го занимава повече.

UltrasGirl
08-07-2012, 19:07
Почти година си го лъгала чак сега ли се сети да го съжаляваш единственото което можеш да направиш е да го оставиш на мира за да те забрави и да забрави лъжливата ти любов .. Бъди с новия докато не ти писне и не го оставиш и него и бившия ти не го търси ще го боли,боли НО ще те забрави и не искай от него да бъдете приятели още по-долна ставаш.. : )

psychopath
08-08-2012, 01:03
Аз съм в горе-долу сходна ситуация като бившия ти и всъщност никога не съм се чувствал по-зле, както докато бях с нея...никога не се бях чувствал по-щастлив. : )

Остави го, не му сипвай още сол в раната. След време, като те преживее...евентуално може и да сте приятели, сега няма как.