PDA

View Full Version : Sci-Fi и хубави сериали/филми - издирване



flix6
08-05-2012, 20:36
Здравейте!
От доста време имам проблем с намирането на хубави сериали и изведнъж, вследствие на случайно засегната тема, се сетих за този форум! Казах си, тук може някой да даде хубаво предложение което да ми е полезно в тази сфера :)

Та, търся хубави сериали или филми които да са с Sci-Fi тематика и да отговарят поне малко на физичните закони, да имат логична връзка в развитието си и да са с прилични костюмчета (за извънземни или подобни същества)!

Гледал съм - BattleStar Galactica, Stargate (SG-1,Atlantis,Universe), Sanctuary, Farscape, Terminator The Sarah Connor Chronicles, Firefly и доста други филми и сериали които не ми идват на ума в момента. Тези които изброих ги препоръчвам на всеки :)

Ще ми бъде интересно и да дискутирам филми и сериали предложени или споменати в тази тема, надявам се и на някой друг :)


ПС: Извинявам се предварително ако нарушавам някой от правилата на форума и ще помоля модераторите да едитнат каквото не им хареса, знам какво им е, но ето ме поредният отвратителен потребител :)

Sapad
08-05-2012, 20:43
Пробвай Falling Skies от Стивън Спилбърг (сериал). Мен лично много ми харесва, има излязъл 1ви сезон а 2рия в момента тече.. може да ти хареса. Става въпрос за извънземни, все пак е Спилбърг/

flix6
08-05-2012, 20:52
Пробвай Falling Skies от Стивън Спилбърг (сериал). Мен лично много ми харесва, има излязъл 1ви сезон а 2рия в момента тече.. може да ти хареса. Става въпрос за извънземни, все пак е Спилбърг/
Да, опасявам се че го гледам него :D
Game of Thrones, Taken(пак на Спилбърг - ЗАСЛУЖАВА СИ) и Supernatural (последния сезон беше боза) и може би други :)
-------------
Между другото, според теб защо във Falling Skies извънземните оставят "бунтовниците" живи ами не ги нападнат "по - силно" и да приключат всичко?

Daydreamer3
08-06-2012, 15:49
Eureka,Flashforward, Continuum,The Secret Circle,Fringe,Smallville, Sanctuary за тези се сещам в момента, прегледай ги.
@Falling skies е те нали постоянно ги търсят да ги убият, но все не успяват(много ясно) сега стана доста интересно в последния епизод с новото "общество" enjoy

flix6
08-06-2012, 17:17
И за Eureka и за Fringe съм чувал добри неща, може би и двата ще ги гледам някога, за Continium (полицайката във времето) - чел съм му резюмето, но имам странното усещане че ще е боза, а за The Secret Circle същото :) Другите ще ги прегледам!
А за Sanctuary - чакам следващият сезон :D
-------------
FallingSkies - В предпоследният епизод "The Fish head" каза че не искат да правят геноцид, а до колкото знам през войната във Виетнам, САЩ са откривали партизаните в горите чрез сателити и по - точно чрез инфрачервени лъчи, което предполага че извънземните трябва да знаят всеки техен ход без проблем. Също така онова момиче което е с извънземните, каза че е могла да предвиди до такава степен какво ще се случи, че да се появи на пътя на патрула т.е. не би трябвало изобщо да ги търсят :) За това се чудя каква е цялостната картинка (все пак Спилбърг прави добри филми)!

Daydreamer3
08-06-2012, 17:36
И за Eureka и за Fringe съм чувал добри неща, може би и двата ще ги гледам някога, за Continium (полицайката във времето) - чел съм му резюмето, но имам странното усещане че ще е боза, а за The Secret Circle същото :) Другите ще ги прегледам!
А за Sanctuary - чакам следващият сезон :D
-------------
FallingSkies - В предпоследният епизод "The Fish head" каза че не искат да правят геноцид, а до колкото знам през войната във Виетнам, САЩ са откривали партизаните в горите чрез сателити и по - точно чрез инфрачервени лъчи, което предполага че извънземните трябва да знаят всеки техен ход без проблем. Също така онова момиче което е с извънземните, каза че е могла да предвиди до такава степен какво ще се случи, че да се появи на пътя на патрула т.е. не би трябвало изобщо да ги търсят :) За това се чудя каква е цялостната картинка (все пак Спилбърг прави добри филми)!за Continuum и The Secret Circle не знам(не съм ги гледал, просто за тях се сетих) и да и на мен не ми изглеждат обещаващи.
Falling Skies@ Последния епизод е Death March и да ще видим какво ще измисли Стилбърг ^^