PDA

View Full Version : Мечтата да станеш певец/актьор



mikko123
08-06-2012, 08:01
Аз уча нещо съвсем далечно от музиката и театъра/киното, обаче още от малко дете та чак до сега не ме напуска странното вътрешно желание, че имам нежда да се снимам във филм, да играя в театър или да пусна няколко сингъла. В детската градина много обичах да участвам в театралните постановки и честно казано добре се справях, в училище също участвах, обаче като дойде време да следвам наще ме разубедиха да не кандидатствам в НАТФИЗ и записах икономическа специалност, където повечето дисциплини изискват да си математически ум (а аз мразя математиката, винаги съм имал най-високи оценки по Български, музика, рисуване и езици!).

Страх ме, защото не знам какво искам да работя, професиите които изискват такова образование ми се струват супер скучни. Та ако вие бяхте в такова положение, бихте ли използвали няколко спестени заплати като да речем счетоводител за да си платите запис на песен в студио + клип? Или смятате, че такова преследване на детските мечти е глупаво? Не знам, мисля си, че човек е хубаво да рискува, от колкото да не рискува изобщо в този живот, а и веднъж се живее. Аз съм чувал много истории за хора, които са работили в офис и един ден решават и записват демо и стават известни дори. Смятате ли, че трябва да загърбя най-голямата си детска и тинейджърска мечта или да я преследвам поне като хоби?

Лошото е, че колкото и да се опитвам да я превъзмогна и потисна, винаги се връща в главата ми. Още повече като видя някой известен като Дж. Бийбър и си мисля: "това можеше да си ти".

iBloodSucker
08-06-2012, 08:17
Един въпрос - Като мразиш математиката, защо записа икономическа специалност?

Иначе спестявай си каквото искаш, според мен е глупаво това. Ако си искал наистина, щеше да се занимаваш с музика и/или театър.

mikko123
08-06-2012, 08:27
Не мисля, че е глупаво. Аз мисля, че е по-глупаво цял живот да живееш като неизвестен, защото актьорите и певците оставят клипове и филми след себе си, които могат да ги гледат идните поколение и техните внуци и правнуци за разлика от тези, работещи други професии. По-добре да пуснеш една песен и само с нея да си останеш, от колкото да не си пускал изобщо.

iBloodSucker
08-06-2012, 09:47
Едно е да направиш песен или филм, които ще имат някаква стойност и ще останат за идните поколения, но точно при теб с никаква популярност в момента ... трудно.

Amore-Mio*
08-06-2012, 14:02
Като смяташ, че не е глупаво и има смисъл: тогава от нас какво очакваш. Всичко си зависи от теб. Постъпил си изключително грешно, когато си имал възможност да се запишеш и да учиш това, което искаш, а ти вместо това си послушал родителите си и учиш нещото, което нямаш желание. Изключително тъпо е. Следвай мечтите си и това е. Поне положи някакви усилия и когато видиш, че няма смисъл - отказваш се.

iBloodSucker
08-07-2012, 07:12
Още колко пъти ще го повториш?

windowlicker
08-08-2012, 16:15
Мишелчо, пак ли ти бе?