PDA

View Full Version : Тест Sure Check



PerfectlyImperfect
08-06-2012, 07:18
Здравейте , искам да попитам дали тестът Sure Check е верен след като го направих 2 дни след половия акт ? Тестът беше отрицателен , но дали резултатът се е повлиял от това че през деня пих спрайт и кола .. има ли някакво значение или това няма нищо общо ? Ще се радвам да ми отговорите :)

_LadyMims97_
08-06-2012, 07:25
Мои приятелки са си правили тест-а и винаги показваше истината.
2 дни след половия акт е много рано да си направиш тест. Направи си отново след няколко дни.
Мисля,че няма значение какво си пил и си ял през деня,без значение е...

granger
08-06-2012, 07:29
Не,не може да ти отчете толкова рано.
14 дни след половия акт или на 1вия ден от закъснението на МЦ.

PerfectlyImperfect
08-06-2012, 07:29
Идеята беше да се направи по-бързо и ако е положителен да се вземе спешното хапче Ескапел , моят приятел не е свършвал в мен , но все пак аз си се страхувам и знам че пак има някакъв риск . Попринцип знам , че само в овулация може да се забременее , но аз не съм била в овулация или поне според един сайт , който ми изчисли овулацията .
Значи казваш ,че сега може да не е бил верен :(
Защото от 2 дни ме боли кръст и корема някво странно ми пулсира в момента , възможно ли е да съм бременна :X

AnarchyBoy
08-06-2012, 07:29
14 дни след рисков полов акт или 1вия след закъснението на МЦ , и мисля че се прави сутринта още преди да си пила нещо! ;)

_LadyMims97_
08-06-2012, 07:33
Във един друг сайт пишеше,че най-рано може да се направи на 4-5 ден,на не съм сигурна. Ако чакаш 4-5 ден вече ескапел няма да има действие,но ако пък си бременна след това има по-силни хапчета,които се приемат до седмица след половия акт,но те вече са с медицинска рецепта. Дано всичко е наред.

granger
08-06-2012, 07:35
Оф,не си бременна ,бе ,момиче. Кротни се.

но ако пък си бременна след това има по-силни хапчета,които се приемат до седмица след половия акт,но те вече са с медицинска рецепта
Глупости на търкалета,няма как да знае дали яйцеклетката се е оплодила,та да вземи извънземни лекарства. Не знам кой лекар ще се наеме да изпише такова нещо,ако се установи ,че е в по-напреднал етап от бременност.Няма такива истории вече.
Пак да повторя: Не си бременна.

Amore-Mio*
08-06-2012, 07:47
Много сте ми смешни такива.
Правите секс без презерватив и чак след това се сещате, че има опасност от забременяване. Да, на теория има, на практика - изключително рядко. Още повече, че не си била в овулация, не е свършвал в теб - няма нужда от Escapelle , според мен. Иначе тест се прави след 14 дни от рисковия полов акт. Толкова рано няма как.

PerfectlyImperfect
08-06-2012, 09:03
Да попитам само в овулация ли е възможно забременяването ? В други дни , в които не съм в овулация възможно ли е ?

LadyTerrible
08-06-2012, 09:10
По време на овулация шансовете са най-големи.В останалите дни са по-малки,а непосредствено преди цикъл са най-малки.
Като не е свършил в теб,едва ли ти има нещо.И ползвайте презервативии...не знам на много безстрашни ли се правите така и после - ПАНИКА...

SummerRain
08-06-2012, 09:15
Да, забременяването е възможно само по време на овулация. Яйцеклетката живее 24 часа, сперматозоидите живеят 2 3-дни. Тоест ако си правила секс преди овулация е възможно да има останали живи сперматозоиди, когато тя настъпи, и пак да забременееш. Отделно от това при един не особено редовен цикъл, няма как да знаеш кога точно ти е овулацията.
Тест се прави две седмици след рисковия полов акт или на първия ден от закъснението.
Мислете и се образовайте преди да правите секс. Използвайте презервативи.

dimitar_ak
08-06-2012, 09:24
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
Хормонът, наречен човешки хорион-гонадотропин, по-често срещан като ЧХГ (hCG), се произвежда по време на бременността. Това е хормонът, чиито нива отчитат и уринарните тестове за бременност. Той се произвежда от клетките, които изграждат плацентата (плацентата изхранва ембриона и е закрепена за маточната стена). ЧХГ може да бъде регистриран най-рано с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест най-рано след 12 до 14 дни. В общия случай ЧХГ ще се удвоява на всеки 48-72 часа, като нивата му ще достигнат своя пик (връхна точка) в 8 до 11 гестационна седмица и след това ще намаляват през останалата част от бременността.

marilyn
08-06-2012, 12:20
Идеята беше да се направи по-бързо и ако е положителен да се вземе спешното хапче Ескапел , моят приятел не е свършвал в мен , но все пак аз си се страхувам и знам че пак има някакъв риск . Попринцип знам , че само в овулация може да се забременее , но аз не съм била в овулация или поне според един сайт , който ми изчисли овулацията .
Значи казваш ,че сега може да не е бил верен :(
Защото от 2 дни ме боли кръст и корема някво странно ми пулсира в момента , възможно ли е да съм бременна :X

Ти си много зле. Преди да правиш секс, образовай се малко. Тестът отчита вярно 1вия ден след закъснението на цикъла или 14 дни след рисковия полов акт. Ако цикъла ти не е редовен, овулацията не може да се изчисли с точност.

DragonLady
08-06-2012, 12:25
Много сте ми смешни такива.
Правите секс без презерватив и чак след това се сещате, че има опасност от забременяване. Да, на теория има, на практика - изключително рядко. Още повече, че не си била в овулация, не е свършвал в теб - няма нужда от Escapelle , според мен. Иначе тест се прави след 14 дни от рисковия полов акт. Толкова рано няма как.
+1
Иначе кола спрайт и тн не оказват влияние на резултата. Но както си го направила 2 дни след акта забрави да отчете вярно. Препоръчително е тест за бременност да се прави с 1ва сутрешна урина, но не е задължително.

PerfectlyImperfect
08-10-2012, 12:57
Хей хора ... минаха 8 дена от последния полов акт , на 6 ден си направих втори тест и отново беше отрицателен .. тези дни ме болеше кръста и гърдите ии днес прокървях .. Само , че не знам дали е цикъл или е това зацапване при бременните жени . Въпроса ми е това цикъл ли е и ако не как изглежда по-точно това зацапване ? Между другото в момента ме боли кръста и корема съвсем лекичко .. моля отговорете :X

bloodyF
08-10-2012, 13:36
боже мой.
мислех си, че тролваш когато не ти видях последния пост, който ми изглежда съвсем реален, крайно тъп и неадекватен, но все пак..
на 14 ден от опасния акт се прави тест или на първия ден от закъснение на МЦ
цикъл е ако ти е както преди
зацапването е..зацапване
розовеникаво, при загнездването се получава обикновено
направи си тест след още 6 дни минимум,освен ако не ти ''потече'' нормално/..

3oPuTy
08-10-2012, 15:55
Преди да пускаш теми,защо не прочете листовката?!
Тест се прави 14 дни след рисковия акт или ден след закъснението на менструацията.
Освен това за да е наистина точен се прави сутрин с първа урина ...