PDA

View Full Version : Компютърните разбирачи



horacio
08-06-2012, 10:52
Никва идея си нямам от компютри ;д ако може някой да ми препоръча комп, на който без проблеми мога да си инсталирам фотошоп, илюстратор, корел драл и разни други такива програми, да мога да си гледам филми без да ми цепи постоянно и да нямам проблеми с шибания скайп, защото вече го нямам ;д Смис. то не ми е за друго, ами ми трябва някой читав, че иначе няма как да си направя дипломната работа след 2 години и дотогава тр да се понауча на тия програми. Ако може и да не е много скъп. Там ква марка, ала бала. И аз не знам кво точно да питам. Абе просто ми препоръчайте комп.

prosto_chovek
08-06-2012, 10:58
конфигурация за графична обработка - хубава видеокарта, сега 1ГБ е стандарт, обикновено готовите конфигурации с такова видео включват към 4 - 6 - 8ГБ рам, 2Х2.5ГхЦ процесор и вече според зависи паметта на харда, около терабайт ги има. Зависи също така кои версии искаш да инсталираш и прочее. Скайп ти се ебава не заради компютъра :D В технополиса, дето ти е пред вкъщи, можеш да си намериш и лаптоп с такива параметри, на що годе прилична цена, настолните такива не са скъпи (сравнително с предни години) :)

Wax
08-06-2012, 10:59
Най-хубаво не взимай готов - а си вземи частите, като се консултираш с някой сервиз и да ти го сглобят. Едно е, че ще ти излезе по-евтино, друго е че ще има по-хубави характеристики.

Засега според мене нормалното PC му трябва Двуядрен на 3GHz, 2GB рам, 512Mb Видео, 320Gb Твърд и едно читаво DVD устройство.
При нас може да се направи такова нещо за към 300-400лв.

Но ако искаш да ти държи 2 години занапред - умножи горенаписаното х2

prosto_chovek
08-06-2012, 11:02
Най-хубаво не взимай готов - а си вземи частите, като се консултираш с някой сервиз и да ти го сглобят. Едно е, че ще ти излезе по-евтино, друго е че ще има по-хубави характеристики.

Засега според мене нормалното PC му трябва Двуядрен на 3GHz, 2GB рам, 512Mb Видео, 320Gb Твърд и едно читаво DVD устройство.
При нас може да се направи такова нещо за към 300-400лв.

Но ако искаш да ти държи 2 години занапред - умножи горенаписаното х2

не мисля, че руми може сама да си сглоби компютъра и да избере правилните части... :)

Wax
08-06-2012, 11:05
като се консултираш с някой сервиз и да ти го сглобят.

this

prosto_chovek
08-06-2012, 11:07
this

тук в софия съм попадал на сервизи, които дават акъли такива, че да дадеш повече пари и пак конфигурацията ти да не е това, което искаш, това имам предвид :)

horacio
08-06-2012, 11:08
Начи да занеса тая щайга да й направят основен ремонт и да питам кви неща да ми сложат? Те сигурно ще ме питат некви неща, аз никва идея си нямам... все едно и вие ми говорите на китайски :D май ще е по-лесно да си купя нов ;д

prosto_chovek
08-06-2012, 11:09
зависи на колко години ти е щайгата, някои дъна не поемат по - нови части, така да се каже. :)
п.с влезни в скайп и ще ти обясня :)

horacio
08-06-2012, 11:10
Нямам вече скайп, прееба се. ;д А, тоя компютър го имам от края на 4 клас, значи 7-8 години някъде ;д и от 3-4 не е преинсталиран :lol:

prosto_chovek
08-06-2012, 11:13
Нямам вече скайп, прееба се. ;д А, тоя компютър го имам от края на 4 клас, значи 7-8 години някъде ;д и от 3-4 не е преинсталиран :lol:

значи едва ли ще могат на същото дъно да ти закачат това, което искаш. А за скайпа - просто си го преинсталирай :D :)

horacio
08-06-2012, 11:15
Да, ако ставаше само с преинсталиране... ;d сложен е проблема с тоз моя скайп. Ми начи ще купуваме нов. Може да те викна да ми кажеш какъв да си взема като отида до технополис. :D

prosto_chovek
08-06-2012, 11:18
Да, ако ставаше само с преинсталиране... ;d сложен е проблема с тоз моя скайп. Ми начи ще купуваме нов. Може да те викна да ми кажеш какъв да си взема като отида до технополис. :D

http://zamunda.net/details.php?id=316283&hit=1 я пробвай това, не иска инсталация :)

xJawz
08-06-2012, 11:31
1 Какъв ти е бюджета
2 Защо не лаптоп? Едва ли ще ползваш някакви супер тежки програми или игри и едва ли ще ти прегрява.

mlakniwe
08-06-2012, 11:53
2GB оперативна памет ще са достатъчни/може и 3/-40-50влв
двуядрен/или триядрен/ процесор/ intel i3 например-към 200лв
видеокарта от среден клас/например HD 5570/5670/5770 ще ти вършат перфектна работа/-не са скъпи и няма да имаш проблеми със захранването-до 200лв
Не е зле и да си купиш едно читаво захранване

horacio
08-06-2012, 11:58
Лаптоп не искам те са по-скъпи пък и кво ще го правя монитора и т.н. ;д не ме кефят лаптопите.
ми някъдее.... ддз около 400-500 лв да е

xJawz
08-06-2012, 12:03
Лаптоп не искам те са по-скъпи пък и кво ще го правя монитора и т.н. ;д не ме кефят лаптопите.
ми някъдее.... ддз около 400-500 лв да е
Еми с до 500 лв хубаво ПС няма да стане. По-добре почакай малко да си спестиш поне към 800 и тогава си земи. Празници предстоят след няколко месеца и вашите сигурно ще ти помогнат финансово.

horacio
08-06-2012, 12:09
тва дето го каза mlakniwe доколкото виждам и то е около 500 лв

prosto_chovek
08-06-2012, 12:11
и е стара конфигурация... :)

prosto_chovek
08-06-2012, 12:12
компютърът не е само цпу, рам, захранване и видеокарта... само дъното ти е около 300 кинта, ако тръгнеш да си сглобяваш щайга, ако говорим за нещо добро :)

xJawz
08-06-2012, 12:15
тва дето го каза mlakniwe доколкото виждам и то е около 500 лв
Ти изби рибата-това, което той каза, е 450лв само три компонента от компютъра. За компютър с тези параметри ще ти требе хубаво дъно-поне още 100 кинта, добро захранване е към 80-90 и то ако не искаш овърклок, един добър харддиск е минимум 150 лв отгоре и една кутия към 40 още. Ако искаш да ползваш и ДВД-та едно устройство евтинджос е към 30лв. Така че пак излиза към 800 лв.

horacio
08-06-2012, 12:16
Абе от къде да знам аз, казах че ми говорите на китайски :lol:

xJawz
08-06-2012, 12:19
Абе от къде да знам аз, казах че ми говорите на китайски :lol:
Нека по разбираемо. Това което млакниве предлага е компютър с параметри добри като за теб, но сумарно ще излезе към 800+лв. Ако си земеш нещо за 500 лв то няма да е качествено, а след някоя друга година няма да ти върши работа.

horacio
08-06-2012, 12:24
Амииии, окей. Явно ще почакам малко да може още пари да се отпуснат за комп... ако е възможно изобщо. ;д

Wax
08-06-2012, 12:45
тук в софия

There's your problem

А хорацио ако иска може да мине към Пловдив и да измислим нещо ако е навита :>

ohluv
08-06-2012, 13:00
Смис. то не ми е за друго, ами ми трябва някой читав, че иначе няма как да си направя дипломната работа след 2 години и дотогава тр да се понауча на тия програми.
Ти на колко си ве ? Ква е тая дипломна работа?

C2H5OH
08-06-2012, 14:00
Виж с'я, брат.
Даваш малко пари - получаваш боклук, който сигурно ще подкарва някоя стара версия без особени проблеми и до няколко години ще е остаряла купчина желязо, на която ще цъкаш фармвил.
Даваш достатъчно пари, които да ти дадат съвременна конфигурация - процесор i5 Ivy Bridge, 6-8 гиги рам на Corsair от 1600MHz, видео задължително nVidia GTX 4 серия или нагоре (заради CUDA, която подобрява дейността на много от програмите на Adobe), захранване минимум 550 вата, дъно на Gigabyte или ASUS с чипсет x75 или х77, хард диск какъвто искаш, само да не е от Green сериите и си свиркаш. Дълги години наред ще си изпълнява дейността и няма да имаш никакъв проблем.
За това трябва да снесеш грубо 1000 лева, може и малко отгоре, ама ще е дълготрайна инвестиция, а не бракма и някакъв компромис.
Успех.

"Защо Х, а не Y?"
-процесор: само интел, кур за AMD, преди време бяха еквивалентни, но вече не са. Ivy Bridge е най-новата платформа.
-дъно: няма какво да коментирам, Gigabyte или ASUS са доказани производители.
-памет: заложи на качеството пред ниската цена и дай по 10-20 лева повече за паметите на Corsair (препоръчвам Vengeance серията) и се радвай с доживотна гаранция и гарантирано качество.
-видео: nVidia заради CUDA. На ATI видеокартите са за игри. Не е задължително да купуваш, процесора си има вградено видео (и дъното трябва да го поддържа), но няма да можеш да използваш ускоренията на CUDA.
-захранване: избери хубава марка, не нещо незнайно - ако боклука се развали, дъното и другите части могат да отидат заедно с него.
-хард диск: Samsung и Hitachi вадят хубави хард дискове, WD Caviar Black са малко по-скъпи, но си заслужават, определено. Помисли относно SSD за системният дял, определено има разлика.

Wax
08-06-2012, 14:03
Малка поправка - от GT220 нагоре имат CUDA.

C2H5OH
08-06-2012, 19:15
Малка поправка - от GT220 нагоре имат CUDA.

Малка поправка - от 8000-9000 серии нататък всички карти имат CUDA. Smartass.

Wax
08-06-2012, 19:37
Малка поправка - от 8000-9000 серии нататък всички карти имат CUDA. Smartass.

к

horacio
08-06-2012, 23:19
Ти на колко си ве ? Ква е тая дипломна работа?Е на 17. Ама тр да се науча на тия програми, че за дипломната ще имам да правя книжка, плакати, визитки, лого, календар и т.н..... Ок. казвате ми некви скъпи некви нз и аз кви, ама моята щайга дето не е от най-добрите си изкара 8 години. Аз не искам нещо кой знае кво... просто искам нещо читаво и ако може пак някъде толко да изкара, но да е с една идейка по-добро.

IncendiaSanctus
08-07-2012, 00:07
Е на 17. Ама тр да се науча на тия програми, че за дипломната ще имам да правя книжка, плакати, визитки, лого, календар и т.н..... Ок. казвате ми некви скъпи некви нз и аз кви, ама моята щайга дето не е от най-добрите си изкара 8 години. Аз не искам нещо кой знае кво... просто искам нещо читаво и ако може пак някъде толко да изкара, но да е с една идейка по-добро.

Ако компютъра ти е от преди 8 години, компютър за 100 лева в момента ще е в пъти по-бърз от твоя...
А ако става въпрос, дори бих казал, че си е чист късмет, че е изкарал толкова xD
Моя компютър настолен го взех в края на осми клас ( преди... 6 години някъде ) и все още се държат само харда и видеото ( всичко друго е сменяно... е, и кутията си стои де ) което значи поне 500 лева инвестиция отгоре съм вкарал, за да издържи толкова време, и в момента още е боец.
Ако ще си купуваш нов - изчакай, събери малко повече от 500 лева, и тогава отиди в някой сервиз ( не знам, кои са представители на Most в София ? оО ), кажи им - искам компютър за това и това, давам такива пари, дайте ми 2-3 оферти, постваш ги тук и ти помагаме да избереш. :)

xJawz
08-07-2012, 07:47
Еми аз си взех компа от JARComputers и бях много доволен от всичко-цените им бяха добри, а ако дадеш още 50лв ще ти го сглобят и ще ти дадат гаранция за цялата система.

IncendiaSanctus
08-07-2012, 11:13
Еми аз си взех компа от JARComputers и бях много доволен от всичко-цените им бяха добри, а ако дадеш още 50лв ще ти го сглобят и ще ти дадат гаранция за цялата система.

Как така на цялата система ?
По принцип всяка отделна част си има различна гаранция, и това не го променят, да не би да дават на всичко една обща ?
Това е доста кофти за някои части xD

MrCreeper
08-07-2012, 11:36
Ами те JAR лекичко мамят :)

Използвани процесори, изпържени видеокарти и т.н. е нещо нормално в техния магазин

IncendiaSanctus
08-07-2012, 11:41
Ми може и така да е, или в някои магазини, защото това за тая гаранция малко ме изненада...
Какво, правиш си система, НЕ СТИГА ЧЕ ВЗИМАТ ДА Я СГЛОБЯТ ( в Most си правих моя компютър преди години, не ми взеха и стотинка ), ами и примерно ти кажат - 1 година гаранция на компютъра, оправяй се... Някои неща ( например кутия ) може да имат по 2-3 месеца гаранция и да си мислиш, че си на сметка, но те не струват нищо, от друга страна процесорите обикновено са с по 2 години гаранция, а да ти я свалят на една... Мониторът ми пък беше с 3 години... Всяко нещо с гаранция точно колкото си има !