PDA

View Full Version : Тичане за здраве



nichilori
08-06-2012, 10:57
Аз съм на 14 години и реших от днес нататък да тичам за здраве и не само. Искам да ми отслабнат краката! Дали е възможно да отслабнат, а не да станат просто мускулести. Защото аз искам да ги смаля на външен вид, а не да са същите, но по-мускулести?!?

awerw
08-06-2012, 11:07
то не може в дупето и да не боли, ако ме разбираш..... тичане за здраве означава да си имаш някакъв лек режим и да го спазваш, не с твоите изисквания

nichilori
08-06-2012, 11:36
еее жалко...нищо де ще се запиша на фитнес с инструктур! ам.... не искам да ставам мускулеста да спра ли да тичам или да продължа???

awerw
08-06-2012, 20:02
то от тичането мускули не се правят, освен ако не ядеш яко

nichilori
08-07-2012, 10:23
:D

Chacho
08-07-2012, 10:28
И ти ли се уплаши да не станеш прекалено мускулеста. Щеше да имаш шанс, ако имаше големи, черни косми по гърдите. Ама господ ти е отнел голяма част от тестостерона, като те е направил жена и щеш-нещеш, мускули ще правиш с много мъки. Та дори да не тичаш, а да вдигаш щанги, не очаквай да станеш прекалено мускулеста.

Тичането ще ти помогне да отслабнеш. Най-много да си личат повече мускулите, но със сигурност ще намалеят краката, мускул няма да порастне. Така че отивай да тичаш.

nichilori
08-07-2012, 10:34
не не не аз мъж не искам да стана и се радвам че и ти мислиш че мускули няма да получа....(за радост) просто мащехата ми ми беше казала че с бягането няма да отслабна ами просто ще си останат също толкова големи колкото и преди но в мускулест вариант... ама аз не искам да отслабвам много само малко....дали когато постигна желания ефект трябва да спра да ходя да тичам

Chacho
08-07-2012, 11:31
От тичането се слабее. Стига да се храниш като хората, ще си постигнеш целите. Айде започни да тичаш, пък после се притеснявай с прекаляването. Нито ще отслабнеш много, нито ще качиш много мускули. Май въобще не си даваш сметка колко усилия коства да си градиш тялото. Ти намери волята да не се откажеш преди да си видяла и малко промяна.

nichilori
08-09-2012, 00:46
:) Боже колко истина, но аз вече от понеделник, мисля, всеки ден ходя. Както казах, аз не искам голяма промяна, не съм толкова зле. Иначе си се храня нормално, просто следвам една книга, в която е обяснено подробно каква трябва да е една диета за тинейджъри... :)

twilightkid
08-09-2012, 06:46
Няма да станеш културистка с тичане, спокойно. Най - много да си оформиш прасеца, ама това ще стане с много, много тичане и постоянство, но ако имаш лек режим на тренировка ще постигнеш за 2-3 седмици резултати

Chacho
08-09-2012, 07:12
Иначе си се храня нормално, просто следвам една книга, в която е обяснено подробно каква трябва да е една диета за тинейджъри... :)
Това ми е много съмнително.

smile12345
08-09-2012, 11:15
:) Боже колко истина, но аз вече от понеделник, мисля, всеки ден ходя. Както казах, аз не искам голяма промяна, не съм толкова зле. Иначе си се храня нормално, просто следвам една книга, в която е обяснено подробно каква трябва да е една диета за тинейджъри... :)

аз тичам всеки ден и наистина има резултат,ама нещо не ми се получава с хранителните режими ;дд....как се казва книгата искам да я прочета

anonymous546178
08-09-2012, 12:41
всички тея книги, които са разпространени в книжарниците са пълни с глупости

Horrificus
08-09-2012, 16:52
тичане за здраве няма. доказано е, че ставите се износват, органите се натоварва повече от необходимото...
единствената причина е - за сваляне на мазнини

Chacho
08-11-2012, 15:36
тичане за здраве няма. доказано е, че ставите се износват, органите се натоварва повече от необходимото...
единствената причина е - за сваляне на мазнини

Това, че ти се износват ставите и ти се натоварват органите, не означава, че не ти се подобрява кръвното, работата на сърцето в спокойствие, дихателната система, оросяването, мускулният тонус. Имаше една много хубава фраза "тичането може да не добави години към живота ви, но може да изпълни годините ви с живот".

Frankie Wildе
08-12-2012, 02:24
:) Боже колко истина, но аз вече от понеделник, мисля, всеки ден ходя. Както казах, аз не искам голяма промяна, не съм толкова зле. Иначе си се храня нормално, просто следвам една книга, в която е обяснено подробно каква трябва да е една диета за тинейджъри... :)
Не спазвай никакви диети, просто гледай да се храниш здравословно и да избягваш боклуците. :)