PDA

View Full Version : Въпрос за тревата



banalka
08-06-2012, 10:07
Искам да попитам какво става като пушиш? Не искам да пуша и блабла, искам само да разбера какво чувстваш (какво става) като си НАПУШЕН??? Някои казват, че ти става леко (?), други ми казват, че им изтръпва ченето, получават сърцебиене и т.н. ...? Адекватен ли си, мислиш ли трезво? Какво се случва в главата ти или с тялото ти? Как така ти става "по-леко"? Забравяш за проблемите ли или...?

П.П. Моля да кажат само тези, които са пушили реално, а не тези, които само са чели или са си дърпали един път, колкото да кажат, че са пушили. Искам реален отговор, в уикипедия знам какво пише.

kun3ca
08-06-2012, 19:25
С доста опит мога да ти кажа следното :
Първо зависи от тревата и от количеството но общо казано първо леко ти омекват краката,очите ти се притварят и стават розови, а психически става следното:
Не можеш да си махнеш усмивката от лицето( ако пушиш в компания ) или да се депресираш и философстваш (ако си сам),като си движиш погледа всичко леко се размазва, цветовете са по-ярки, може дори да чуваш и виждаш (халюцинациите са доста рядки) които не са реални.Устата ти пресъхва и мирише и огладняваш адски много.Като цяло е гот но има и минуси както казах а и също така убива доста клетки в процесора ти :D Надявам се да те усведомих :) Haters Gonna Hate :)

Anichkaxxwee
08-07-2012, 16:23
Всичко зависи от качеството и количеството
Не спираш да се смееш, особено като си в компания
Изведнъж ти пресъхва устата, нямаш слюнка
Очите ти почервеняват
Чувстваш глад
И прочие, не е много добре да пушиш трева

Chacho
08-07-2012, 16:28
Всичко зависи от качеството и количеството
Не спираш да се смееш, особено като си в компания
Изведнъж ти пресъхва устата, нямаш слюнка
Очите ти почервеняват
Чувстваш глад
И прочие, не е много добре да пушиш трева

Това + философстването
Мързи те
Отпускаш се (физически), все едно си се излегнал и нито едно мускулче по теб не е напрегнато
Може да се стреснеш от нещо
Да изгубиш ориентация (да забравиш къде си)
Да те обвземе параноя
Доспива ти се понякога
Може да ти действа възбуждащо (сексуално)
Изострят ти се сетивата - най-вече вкусовите.

Mary_Jane_69
08-07-2012, 16:47
Всичко написано......
Не мога да ти го опиша :D
Начи като местиш главата и леко ти се замъгляват образите при самото движение, главозамайващо такова...
Ако имаш халюцинации тва се случва много рядко, мисля, че предимно бяха слухови...
Мен лично даже малко ми се гади щото и не мога да пътувам попринцип, но тва е от замайването...

Това се случва, когато не я пушиш с чай... а чаят сякаш убива тия ефекти и тогава ся сякаш на половината си действие:
Широка усмивка, не можеш да спреш да се усмихваш... С чай е готино... абе не мога да ти го опиша, kun3ca си го описа.

Chacho
08-08-2012, 03:39
Само на мен ли не ми се размазват образите като си движа главата?

Gwendoline
08-08-2012, 10:05
Имам познати на които не им се зачервяват и очите, или поне това става като са мн мн напушени.

Chacho
08-08-2012, 14:02
Имам познати на които не им се зачервяват и очите, или поне това става като са мн мн напушени.

До момента си е.

scrooper
08-09-2012, 12:37
и също така убива доста клетки в процесора ти :D Неее, моля ви, нали това не е вярно ;(

stelit0
08-09-2012, 15:51
На мен ми заглъхват ушите и ми се размазва пред очите :D понякога виждам все едно на забавен каданс ..като цяло не ми харесва усещането на мене...по скоро се депресирам от колкото да ми е весело..

Ferero*
08-09-2012, 16:11
Само на мен ли не ми се размазват образите като си движа главата?

И на мене не ми се размазват. Като цяло всичко от изброеното се случва.Аз като се напуша(най-много от три коза на врътка между 5 човека) става голям театър .Всички голям смях се смеем ...имаше едни големи артисти дето ставаха много луди. аз се чувствам като мекотело всичко е толкова леко и много обичам да правя секс като свършва направо ми е страшно :D...а и много сладко ти се яде на някои очите им стават като понички :D абе все лудница ....аз обичам вече един път в месеца два да се отпусна с един козунак

so frickin' dumb
08-10-2012, 20:25
само въпроса е да не пушиш някъде и да си кажеш "аа, то не подейства, ще се прибера", щото не действа веднага, и ако си някъде по пътя с приятел и ви се замая главата, няма да знаете как да се приберете :D

mal4oty
08-11-2012, 20:00
Един път съм пробвал с един приятел, не знам много ли беше или тревата беше боклук, но имах чувството, че глатава ми сама иска да се завърти, и си я въртях от едната до другата страна, после мислех около 30 м че ще си глътна езика и обеснявах на фр тата как да го извадат( помна че дори и кърпа им извадих) ефекта беше около 2 часа, които прекарах ужасно, така че не ти го препоръчвам.

mal4oty
08-11-2012, 20:02
също така се мислех за Шерлок Холмс и сякаш се отдръпнай на страна и почнах да обсъждам себе си и да анализирам околните..

kitti123
08-11-2012, 20:50
Чувството е странно , готино и същевременно може да се изплашиш от себе си :D Това ,което виждаш и правиш се случва за част от секундата , но като си напушен ти си вижда в пъти по-бавно и можеш да видиш детайли , които обикновено не биха ти направили впечатление . Глада, сушата в устата вече ги споменаха. А другото ,което имам от собствени наблюдения е , че момчетата го вдигат по-трудно. Я мъжката част да каже така ли е ? :D Аааа сега се сетих един път нз по дяволите какво и защо пуших, но излязох на чист въздух,легнах на земята и се загледах в звездите , които се раздвижиха и се изписаха в 32. И до ден днешен не знам защо точно в 32 :D Та от тогава съм пушила само 1 път и то само 1 дръпка-не че преди това е било кой знае колко де. Но без да опиташ няма как да разбереш какво е . :)

banalka
08-11-2012, 21:49
четох в нета плашещи неща, които могат да ти се случат - отключва депресии и психози, повръщане, страхове ала бала...

nqmaznacheniee
08-11-2012, 21:54
Зависи много и от сорта. Ама общо взето всичко са ти го изброили по-горе.

banalka
08-11-2012, 21:56
могат да се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство, съпроводено от психосоматични явления - сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане и колапс.

и това:
http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=20545

:S:S:S след като се случват такива неща защо толкова народ я пуши... аз нямам против да си дръпна 1-2 пъти, но след прочетеното ме хвана бъзето... по принцип ме е страх от такива някакви неща, които са описани

banalka
08-11-2012, 22:00
Чувството е странно , готино и същевременно може да се изплашиш от себе си :D

как да се изплашиш от себе си O_o

и в къв смисъл се филмираш... негативен ли... смисъл почваш да си мислиш както пича горе дето е писал, че ще си глътнеш езика а-у?

nqmaznacheniee
08-11-2012, 22:02
Колкото и много хора да го отричат - тревата си е наркотик, както всеки друг. Тоест има два варианта и всичко зависи от теб - ако искаш ще успееш да си провалиш дори целия живот с това, ако ли не, няма проблем. Въпроса е да не се прекалява. И аз съм имал доста проблеми с нея, но си знам, че това стана заради мен, а не заради тревата.

druzilla
08-11-2012, 22:04
А от мен въпросче : За какво време г/д отминава ефекта?

nqmaznacheniee
08-11-2012, 22:09
Това пак зависи от количество/качество. Трудно е да кажеш точно колко, може би 2-3-4 часа.

banalka
08-11-2012, 22:12
добре, ако си дръпна веднъж без да задържам... може ли да ме хване или трябва поне няколко пъти... аз затова и пуснах темата... имам приятели, които от време на време като се събират пушат и си мислех, ако и аз опитам.. не да се напушвам, а да си дръпна 1-2 пъти... само че ме е страх да не ми се случи някое от описаните неща горе... в линка дето пуснах чак до болница е стигнал човека О_о и тва да си мисля, че ще умра, ще си глътна езика... ужас :X:X

nqmaznacheniee
08-11-2012, 22:15
от една дръпка това не може да ти се случи :D Aз си спомням, че първия път доста опъвах и така и не ме хвана.

banalka
08-11-2012, 22:20
щото аз по принцип преди да тръгна сега да чета негативни ефекти в нета, знаех, че единствено това може да ти се случи (нали да си неадекватен, губиш ориентация, повръщаш а у ) oт бонзай... което до колкото знам е някъв доста силен вид нещо-си и не е като обикновената трева, дето я продават масово... но сега както чета излиза, че и от нормалната трева може да се случи... пф... май след като се филмирам още преди да съм си опитала е по-добре въобще да не опитвам, а.. :D

nqmaznacheniee
08-11-2012, 22:30
пфф, ако ще пробваш от този боклук наистина по-добре недей

banalka
08-11-2012, 22:33
бонзая ли? в къв смисъл го казваш... :D не мисля, нали казвам, че знам, че е по-силно, а мен ме е шубе от "нормалната" трева камо ли тва... знам за случаи с бонзая дето 6 часа си кажи-речи дроб след 4 опъна, след два дена чак един пич се обадил да не се базикат втори път така с него .. ://

a теб какъв ти е опита с тревата, какво си си патил.. ако искаш кажи, ако не е лично :р

nqmaznacheniee
08-11-2012, 22:42
В смисъл, че не бих се доближил до това отново дори на мен да ми плащат. И какво разбираш ти под "нормална трева" ? :D

Не се хваля с опит и съм си патил по-скоро от друго, но и от тревата донякъде, но не ми се говори.

kitti123
08-11-2012, 22:43
авторке , цигари пушиш ли ? Имам в предвид можеш ли да гълташ дима ? .. Щото ако никога не си пушила дори обикновена цигара , като си дръпнеш трева , няма да можеш да глътнеш и ефект нулев. Не се стряскай. Като гледаш всички сме живи и здрави. Не казвам да го правиш-просто опитай. И аз съм против честата употреба. Айде искам да кажеш ако опиташ и те хване :D

nqmaznacheniee
08-11-2012, 22:47
толкова е наплашена, че вече си представям колко елегантно дърпа и я хваща бързо-бързо, що пък не, стават чудеса

banalka
08-11-2012, 22:51
ами не знам точно как са термините в тия среди :D под нормална имам предвид да не е бонзай, некъв чай и т.н. ами примерно да те вдигне, не да забиеш, да ти е весело.. т.е. нормалните ефекти да има, а не ... :D

е щом казвате, че от 1-2 опъна нищо няма да ми стане... може да опитам... :D aмаа... много се филмирам за такива здравословни проблеми.. нямам предвид да не хвана рак и т.н. oт дима ... ами точно някви моментни психози, панически атаки, страхове ... мисля си, че ще се побъркам :D

banalka
08-11-2012, 22:52
е ти па ся няма кво друго да приказваш и веднага тръгваш да се ебаваш... :D нали за тва пускам темата да разпитам как стоят нещата... да имаш инфо винаги е добре

kitti123
08-11-2012, 22:57
Баба ми умря от рак на билия дроб , без дори да е изпушила 1 цигара в живото си !!!! Нищо не е гаранция... Няма да умреш от 1 цигара...

banalka
08-11-2012, 23:04
не бе жена нямах това предвид :D

nqmaznacheniee
08-11-2012, 23:21
Бих тръгнал да ти обяснявам за различните настроения според сортовете, но не сме в Холадния (например) и няма смисъл, защото тук не си ли гледаш сам не знаеш какво взимаш. Ако имаш някои познати и по-опитни на които можеш да се довериш е по-добре. Сега се сетих как миналото лято един на морето искаше да ни продаде според него "холандски чук", а това видимо си бе някой сорт, вероятно от някое село около Петрич :D

DarkVampireAngel
08-20-2012, 23:56
Като гледам действието веднъж като бях болна ми се беше получило абсолютно същото (размазване на образи,омекване на колена,притеснение,) тези да не слагат трева тайно в лекарствата? :D:D:D:D

Anichkaxxwee
08-21-2012, 00:03
Няма да умреш от 2-3 дръпки, спокойно

elito0o0o0
08-21-2012, 20:09
Ако не си пушил досега, първия път може да не те хване. Ако тревата е хубава може да те хване, де. Абе общо взето е различно при всеки, но принципно при някои дори и 3-тия 4тия път не ги е хващало.
Много зависи както каква е тревата, така и в компания ли си или сам, какво ще почувстваш.
Ако си пушиш сам у вас ще седнеш и ще бозиш в 1 точка, ще са ти доста забавени реакциите и дори може да ти се доспи.
Ако си в компания естествено, че ефекта е друг, де... но пак казвам - зависи от тревата. Иначе има леко сърцебиене, като си поемаш дълбоко дъх и след тва издишаш все едно минава цяла вечност, пак са ти забавени движенията, забравяш бързо нещо, което си си го помислил секунда преди това, хилиш се, очите ти стават червени, ожадняваш, огладняваш и прочее.
Междудругото момчетата не бива да пушат много трева, защото това увеличава риска от импотентност.

П.С.: Не можеш да фокусираш добре хора, предмети..и ти омекват крачетата :D

Chacho
08-21-2012, 22:42
Междудругото момчетата не бива да пушат много трева, защото това увеличава риска от импотентност.

По-скоро те изпраща в режим "Ама не моо са запра".

Русе
08-26-2012, 22:32
Зависи от това с кой пушиш... Може да е някой пич и много да се смеете , да усещаш гръбначният си стълб като желе/спагети , ако е някой "стресиран" може да си набиете филм , че нещо ще ви стане , а има и трети вариант в който при 2-та е различно , така беше и при мен :D (Аз се хиля като откачалка , той се тревожи за здравето си :D )

elito0o0o0
08-27-2012, 00:25
По-скоро те изпраща в режим "Ама не моо са запра".
Ми не, точно обратното е. Присъствала съм на лекции за марихуана и съм гледала куп документални филми, а и + участвам доста често в проекти от това естество. :) Като изпушиш 1 чадел и ти натежи главата не знам как ще стане тва "не моа се запра".

Chacho
08-27-2012, 00:33
Ми не, точно обратното е. Присъствала съм на лекции за марихуана и съм гледала куп документални филми, а и + участвам доста често в проекти от това естество. :) Като изпушиш 1 чадел и ти натежи главата не знам как ще стане тва "не моа се запра".

Браво. Аз пък при всяка възможност правя секс напушен и сравнявам. Дори и да има признаци на ленивост, изострените сетива и мисълта за удоволствието надделяват. Оргазмът след пушене не може да се сравни с този в трезво състояние.

nqmaznacheniee
08-27-2012, 08:55
Ама кво и обясняваш нали ходела на лекции :lol:

Mim40z
08-27-2012, 09:15
То от тия лекции как само пълнят главите с глупости... Марихуана в УМЕРЕНИ КОЛИЧЕСТВА е ПОЛЕЗНА ! Ако пушите до 1 път в седмица помога на кръвообращението , кръвното , налягането в очната ябълка и т.н...

elito0o0o0
08-27-2012, 20:11
Браво. Аз пък при всяка възможност правя секс напушен и сравнявам. Дори и да има признаци на ленивост, изострените сетива и мисълта за удоволствието надделяват. Оргазмът след пушене не може да се сравни с този в трезво състояние.
Еми явно на всеки действа по различен начин. ;)
Аз като съм напушена примерно не ми е до секс, лол.
Пък и плюс това това, което казах, не се отнасяше за това дали имаш желание да правиш секс или не, а че приятелчетата ти там долу стават негодни за употреба. :)

someonerandom
08-27-2012, 20:59
Това като темата,в която девствено момиче искаше да знае какво е усещането да правиш секс.Е няма как да се обясни точно.Да не говорим,че при всеки могат да се получат индивидуални ефекти.Освен това зависи и от количеството и качеството на тревата,а ако пушиш,след като си пил повечко,едно ужасно повръщане ти е горе-долу гарантирано.
Общото при повечето хора е,че се смееш(умираш си от смях,така,както в трезво състояние може да не си се смял през живота си) на напълно нормални и скучни неща.Аз например един доста стабилен период от време бях се хилил на вратата на гардероба и на формата на тавана(има лека извивка :D ) ,докато другите двама си пускаха музика в youtube и се пръскаха на нея,а баща ми ми е разправял как е умрял да се смее на бойлера в банята 8-)

Chacho
08-28-2012, 08:59
Еми явно на всеки действа по различен начин. ;)
Аз като съм напушена примерно не ми е до секс, лол.
Пък и плюс това това, което казах, не се отнасяше за това дали имаш желание да правиш секс или не, а че приятелчетата ти там долу стават негодни за употреба. :)

Както и алкохола, цигарите, соята, т.н.

ToninaLevski
11-08-2014, 10:38
От личен опит знам и всичко което бях чела и чувала ми се случи ... 2 пъти съм пушила ... 1-вия път бяхме на екскурзия и викам мен няма да ме хване и отначало така стана след като го изпушихме, но след 10-15 минути не си усещах краката и почвах да се смея за всяко нещо :Д .. очите ми не станаха червени. Не си знаех силата.. След 1 час някъде ми мина и почна да ми става лошо и после ми мина... И втория път започва всичко. По-миналата седмица излязохме аз и едни приятелчета да пушим .. и от начало пак същото стана не си усещах краката смеех се постоянно, очите ми се затваряха, но след 10 минути вече просто не знам какво ми стана.. Много лошо ми стана, много ми се спеше, ако си затворех очите ще заспа, не можех да си вдигам главата. Много повръщах. Беше ми ужасно много студено и накрая се прибрах обаче знам че не трябва да се спи когато си напушен, защото ако повръщаш можеш да се задавиш.. Общо взето 2-рия път стана чудото. Бях много зле.