PDA

View Full Version : Мразя мащехата си!!!



nichilori
08-06-2012, 10:14
толкова ме дразни чуди се какво да ме накара да свърши, а тя била болна нз от кво и се трябва да и помагам или направо да си правя нещата мега мн ме дразни. след 2-месечно съжителство с нея си тръгнах от тати и отидох при мама. след дълго време отново започнах да ходя при тати и с нея уж се оправихме ама до колко нз. м/др с мама също мн се караме ама то заради малкия ми брат!!! странно семейство имама аз!!! :D

gt-r
08-06-2012, 10:30
Отиди да живееш при майка си ,защото си една пречка. От опит ти го казвам. Ще гледа да те експлоатира постоянно.Най-добре да живееш при майка си ,но да не губиш контакт с баща си.Защото това е грешка.Обичай ги и двамата а на тази все едно не я чуваш.Сега си малка на 14. и търпиш всичко ,но е до време след това събираш смелост казваш и всичко в очите. и се чувстваш себе си.проблемите не спират до тук. най-жалкото е ,че винаги го отнасят децата.....колкото по-малко ти пука толкова по-добре за теб.

nichilori
08-06-2012, 10:34
много благодаря за съветите и ти си така или си била...разбираш ме! един човек да ме разбира!

Amore-Mio*
08-06-2012, 12:30
Имаш два варианта:
- Да се преместиш при майка си.
- Да останеш при баща си, да търпиш всичко до определено време.

gt-r
08-07-2012, 08:10
Не съм биЛ точно така.Момче съм :)

Violenza
08-07-2012, 08:33
Дай нещо по-конкретно.
Тя може да си те кара да вършиш нормалните задължения на член от семейството, а ти да се оплакваш. Ако е болна жената наистина, какво ще ти пречи да помогнеш с нещо. Лиготията май ти е в повечко.

nichilori
08-07-2012, 09:44
не нямам нищо против да и помогна, дори да свърша нещо без нейно участие, както е в повечето случеи, просто.... например тя има син, който преди беше много разглезен. тя даваше на него да прави нещо много по малко или леко от моите задължения.... сега се сетих за конкретен пример, но попринцип са ни доста по-големи задълженичта. просто веднъж за закуска трябваше с него да направим закуската. като моята задача беше да... там да правя сандвичите, а тои да ги пъха в фурната. и той си седна и дори това не направи тя го видя и нищо не му каза. да не говорим за многото пъти, в които той е убиждал причтелките ми пред нея и тя нищо не му каза.... например най добрата ми приятелка се казва еда и е туркиня... веднъж си говорих по скайп с нея в кухнята и брат ми така да се каже....без тя нищо да му е казала... тя не е такава....той ѝ вика: да те еба в туркинята мръсна.... супер гадно ми стана... а аз се бях запознала с тях двамата на скоро.мащехата ми винаги като отидем на гости ме изкарва черната овца на семейството, а не мисля че съм по- зле от сина ѝ. а татко ми ако си отвори устата за нещо което е направил брат ми, тя казва: нека да сменим темата (и името на татко ми в натъртен вариант)

nichilori
08-07-2012, 09:49
мн мн не ми се иска да казвам така какво точно правя в семейството....нали малко ме е срам защото например нито една моя приятелка, не почиства толкова.....не ме разбирайте погрешно, просто...не знам как ще реагирате... просто като чуя някоя приятелка да ми се оплаква от това как я накарали да измие чиниите....о, боже.... че какво като е измила чиниите...мене са ме карали да мия банята,ама имам в предвид не просто да избършеш пода или нещо такова, ами с препарати всчка стена и т.н. определено има хора и по зле от мен, но все пак не ми е приятно да им помагам доста в домакинството и накрая като отидем някъде тя да каже нещо от сорта: ами тя има доста труден характер и доста я мързи, но това е от възраста

nichilori
08-07-2012, 09:51
само да поясня аз сега живея при мама, но ходя и при тати от скоро, защото дълго време беше доста странно и скунфузно да се виждаме че и да си говорим

nichilori
08-07-2012, 09:53
веднъж на вечеря татко ме беше питал: и защо ти беше толкова странно да дойдеш тук? и мащехата ми се обърна към него и с намек му отговори: Ами, гадно ѝ е че така гадно ни заряза. всъщност изобщо не съжалявам.

nichilori
08-07-2012, 10:12
признавам има и добри качества, то май няма човек, който да няма, просто в някой неща, доста на брой, се бъркаше прекалено лично в живота ми. което не ми е особено приятно. имаше един период, в който ми изменяше думите, казваше, че съм казала нещо, което не съм. първия втория път си кавах: възможно, но не и толкова често. веднъж записах на звуко запис какво точно съм казала и после какво казва, че съм казала аз. така открих, че не е права. не знам защо го правеше, но поне пред себе си доказах, че не е права. тя естествено казваше всичко на баща ми, но той никога не би ми повярвал и затова не си направих труда да му пусна звукозаписите. първата година когато се запознах с нея тя ми беше прекалено приятна, прекалено готина за втора майка и точно заради това отидох да живея с тях (преди това пак живеех при мама), но оцелях само...оле 2 месеца, а аз си мислех че е около половин година, но като се сетя че отидох септември и се върнах началото на декември!!! ОМГ! Бях доста депресирана през тези 2 месеца, не мислех изобщо за училище. бях оста зле. мислех за самоубийство, но не го направих, защото се сетих за мама. тя би ги убила ако го бях направила. след като се върнах при мама стана още по тежко. баба ми (от страна на баща ми) не спираше да ми говори за това. разказах много повече от колкото тук на мама. тя доста им се ядоса. питаше ме по 100 пъти: тогава защо винаги когато идваше за събота и неделя тук казжаше че всичко е наред. .... ами, защото не исках да се трвожи.според мама малко след като съм заминала при тях съм започнала да ставам като камък. по принцип когато ми направят забележка за държанието ми винаги се разплаквах и се извинявах, а според мама тогава докато ми се е карала за нещо аз съм стояла и все едно не съм я и слушала.

LoveChocolate
08-07-2012, 10:13
Ами на 14 според мен изобщо не си малка да си изказваш мнението.Какво мислиш трябва да го кажеш иначе това няма да спре.Иначе да , ако е наистина болна (както казваш) не се оплаквай ами помагай:) Не съм била никога в твоето положение и дано да не бъда , но по-добре си остани при майка си ,но винаги се чувай или пък отивай за малко при баща си . На мащехата ти й казваш каквото мислиш и повече нито думичка . Ако спреш да й обръщаш внимание и тя ще спре да се занимава с теб. (:

nichilori
08-07-2012, 10:15
има и много други неща заради които ми беше още по гадно но те са още по лични. а най-добрата ми приятелка всеки ден ми повтаряше, че не си струва заради една.... като мащехата ми да правя неща за които после ако съм била жива съм щяла да съжалявам.

LoveChocolate
08-07-2012, 10:15
А на расисткия ти доведен брат (по начина по който разсъждава той ми се струва че ще е някой келеш... на колко е годин ?)
- му обясни че всички хора са еднакви и че има турци които са десет пъти повече хора и човеци от него :)

nichilori
08-07-2012, 10:26
но сега се чувствам добре! при мама съм и ходя при тати за по седмица или за по-малко, зависи. помагам им. нямам нищо против да и помага. аз всъщност не знам от какво точно е болна. не е толкова опасно, но не е и толкова за пренебрежние. става й лошо, но не знам от какво точно.смисъл не знам от какво точно и става лошо. само да кажа нещо. вчера тя отиде в града и ми каза да измия чиниите и банята ама да е хубаво че сме щели да имаме гости. мене ми стана гадно че сама ще мия банята. но тя ми каза преди да разбере че ще имаме гости, че ако случайно не закъснее моье и да ми помогне малко. при което аз се зарадвах.но както и да е де... аз сама си я изчистих..... и така де... но явно този път го е оценила защото след като дойдох за първи път тук след много време тя се държеше много троснато с мен не ми говореше... но после си поговорихме и стигнахме до извода че не е нужно да се обичаме, въпреки че преди я обичах наистина, а е достатъчно да се търпим и ако може да се подкрепяме и да не се чудим как да се злепоставим пред тати една друга, защото тя много ме плюеше пред тати преди и така де и днес имам само да изгладя там няколко дрехи и да измия чиниите кат тя предварително ги беше започнала

nichilori
08-07-2012, 10:28
брат ми е на 16 и да много расистки се е държал и друг път. веднъж вика мани я тая циганка и аз му викам че тя ми е най- добра приятелка и че не е циганка,а туркиня и той ми вика е то същото, а бе аз на него не муобръщам внимание

nichilori
08-07-2012, 10:29
той пък кви ги е прайл...пред мен е посягал на майка си(мащехата ми) пак че тати беше там,ама тя никога не би казала някакво такова провинение за него

nichilori
08-07-2012, 10:31
както и да е за днескашната ми работа съм и много благодарна, че не е много и че ми е помогнала малко и трябва да ходя вече да си я върша че и таратор ми се обади да направя така че аз ставам за сега

nichilori
08-07-2012, 10:32
вече повече се разбираме като е по без лицемерие и така по е лесно като не живея тук

nichilori
08-08-2012, 19:31
imam dobri novini...kazah i 4e iskam da pogovorim za nas dvete predi i sega....kazah i i vsi4ko koeto propusnah tuk... dvete se izvinihme za lo6oto si durjanie po vremeto v koeto jiveeh pri tqh.... sega e po-lesno da delq doma si s neq sled kato ne me gleda kato gladen pitbul, a az kato bqsen rotvailer :D sori 4e ne pi6a na kirilica ama .... kakto i da e sega uj vsi4ko e nared....nqmame problemi...ve4e ne q mrazq i ne me e strah da go obqvq....ne q i obi4am...prosto se turpim s po mili o4i....no ne i licemrni nadqvam se

Elli *
08-08-2012, 19:43
that escalated quickly :D

nichilori
08-08-2012, 23:14
пак че стана по бързия начин иначе дълго време щях да си стоя с доста въпроси не мисля че краят на тази историйка е тук ама поне за сега съм happy и къде ви замина българския, кирилицата, ах днешната младеж!!! :D

sladkish_14
08-09-2012, 10:33
Примири се. И не, не отивай при майка си! Пречка си? Ми да се разделят! Как може някой да ти втълпява, че си пречка?
Ти си му дъщеря, а тя е просто начин да не умре сам и самотен. Ти винаги ще и трябва да си на първо място, а ако се отдръпнеш моментално се предаваш и даваш първото място на нея, не позволявай да се отдалечите с баща ти. Това е силна връзка и разкъса ли се, определено по-късно се превръща в очуждение и омраза. Не ти трябват такива чувства към родния ти баща. Поговори с него, че тя те "тормози" със задачи. И моля те, ако си детски гъз и те дразни, че жената просто те кара да й помогнеш, като измиеш чинийте, просто не се меси.