PDA

View Full Version : Какво да правя ??



anggabby
08-06-2012, 12:00
Аз сам момиче което тази година ще е 7клас.Та след 7клас искам да вляза в испанска гимназия,но и ме спира това че ще изляза без професия,но все пак искам да уча там...Но от друга страна баща ми иска да сам в тарговска гимназия,защото излизам с професия от части и аз искам и дилемата е там че не знам каде да вляза и на двете места искам ... Знам че има време но трябва да сам решила по-рано за да ме подготвят трябва да ходя на саответните курсове вав моето училище е така като избереш каде искаш и те подготвят за там та не мога да реша?? Вие как бихте постапили

KrisoBG
08-06-2012, 12:06
По-добре е в търговска гимназия. Наистина излизаш с някаква професия и докато следваш, спокойно ще можеш да си работиш някъде със знанията, които си придобила от гимназията. Езикът можеш да си научиш и на по-късен етап, като се запишеш на курсове някъде. Така, че ще е добре да послушаш баща си!

BrainlessROCKBABY
08-06-2012, 13:26
Ако не смяташ да учиш виШо в България или навън, по-добре е Търговска. От друга страна, езиците са нещо много ценно и няма смисъл да си губиш времето с нещо друго, което няма да ти харесва през цялата гимназия. Освен това, ако смяташ изобщо да кандидатстваш някъде след 7. клас, се научи да пишеш грамотно или най-малкото - да използваш запетаи. PLEASE.

anggabby
08-06-2012, 16:50
Ако не смяташ да учиш виШо в България или навън, по-добре е Търговска. От друга страна, езиците са нещо много ценно и няма смисъл да си губиш времето с нещо друго, което няма да ти харесва през цялата гимназия. Освен това, ако смяташ изобщо да кандидатстваш някъде след 7. клас, се научи да пишеш грамотно или най-малкото - да използваш запетаи. PLEASE. ---Писах тука за мнение,а не за олимпиада по правопис,но ще гледам да изпалня желанието ти

Amore-Mio*
08-06-2012, 17:32
Търговската гимназия, според мен. Първо,че ще си излезеш с професия и второ, че редом с това ще си учиш и език.

kikki
08-06-2012, 19:14
Ми по-добре си решавай сама. Зарежи родители и тийнпроблем. Имаш цяла година да решиш. Единствено трябва да учиш здраво, за да те приемат независимо коя гимназия ще избереш. Ако ти спорят езиците - пиши испанската. Но обмисли нещата добре и ако трябва се посъветвай с хора, които учат в двете училища :)

anggabby
08-06-2012, 19:32
Мерси за мненията :)

papii99f
08-07-2012, 21:40
Здрасти .. Азсъщо много искам да вляза в испанска гимназия, но мен ме възспира друго-не съм сигурна дали ще ми стогне успеха за испански-английски .. Но по темата: сама си реши къде ще искаш. Няма смисъл да учиш нрщо, което не ти харесва само заради вашите

Skullcrusherka
08-08-2012, 14:20
Ако не смяташ да учиш виШо в България или навън, по-добре е Търговска. От друга страна, езиците са нещо много ценно и няма смисъл да си губиш времето с нещо друго, което няма да ти харесва през цялата гимназия. Освен това, ако смяташ изобщо да кандидатстваш някъде след 7. клас, се научи да пишеш грамотно или най-малкото - да използваш запетаи. PLEASE.
Най-точно ти го казаха. :)

anggabby
08-09-2012, 20:22
Най-точно ти го казаха. :)
и пак казвам писах тука за помощ,а не за оценяване на правописа !!!!

slivergold
08-09-2012, 20:36
Не четох предните мнения...нооо най-добре търговска с испански профил.Бтв аз съм в испанска гимназия. :)

shaunaa
08-10-2012, 15:20
И аз също се двуомях между испанската и търговската гимназия и избрах търговската и ме приеха. Сега ще съм 8-ми клас и ще видя какво. Училището ми се намира много близо до спирката, намира се на много хубаво място и пак ще си уча испански, но с гадна специалност, но пък честно казано за мен няма значение каква специалност ще уча, ами езика, защото с каквато и специалност да изляза ако нямам висше никъде няма да ме вземат. ИСкам просто да ти кажа, да влезеш където ти харесва повече и ти е по-лесно на теб, защото и в двете училища учиш език , но разликата е в това,ч е в търговската ще излезеш със специалност, която пак няма да може да работиш ако нямаш висше, защото сега времената са тежки и за висшистите няма хубава работа, а представи си какво е положението при хората със средно образование.


Ако си от Варна пиши на ЛС ;д

anggabby
08-23-2012, 19:04
Не от Бургас съм..и в нашата Търговска гимназия няма испански :((( има френски,руски,немски

dude99
08-24-2012, 10:37
Да и аз имам такъв проблем .. Бих искал да вляза в 4-та с френски (Варна) , но пък от една страна ако вляза в Строителния техникум , ще изляза с професия и след това бих искал да взема висше за инженер (ще получавам бая пари) . Та по темата , послушай себе си , също не гледай кое е модерно в момента (уж "хубавите" езикови гимназии) , а и мисли с какво ще излезеш , поне ако няма да взимаш висше , знаеш че веднага можеш да започнеш работа :)

JuStElly
08-24-2012, 23:14
Определено търговската гимназия е по - добре,защото излизаш хем с език,хем с професия.

anggabby
08-26-2012, 09:13
Мерси и аз вече се уриентирах кам Търговска,но има още време да реша

Русе
08-26-2012, 22:44
По - добре търговска , наистина , сигурно 40-50% от учениците в професионални гимназии ( като моята ( ПГ по Туризъм) ) Завършват и се хващат на съвсем различна работа , така ще направя и аз . :) Всеки случай ти си решаваш , гледай само да не съжаляваш :)

LeDa
08-27-2012, 00:00
Абе, хора.. Как ще е по-добре търговската? Разбира се, че испанската е в пъти по-добре. В днешни дни ти трябват езици. А да влезеш в търговската само защото се "излиза с професия" е най-голямата глупост, която можеш да направиш. Защо ли? Ами защото то няма работа за хората, завършили висше образование, а какво остава за човек само със средно. Със средно образование си за никъде, то ако беше така - да се излиза с професии от гимназиите и след това да не се налага да учиш в университет, никой нямаше да влиза по езиковите, а масово щяха да са по професионалните. В крайна сметка ти си решаваш, но това е моят съвет.

Savage14
08-27-2012, 00:02
Нищо не прави!

thelover3
08-27-2012, 04:50
Абе, хора.. Как ще е по-добре търговската? Разбира се, че испанската е в пъти по-добре. В днешни дни ти трябват езици. А да влезеш в търговската само защото се "излиза с професия" е най-голямата глупост, която можеш да направиш. Защо ли? Ами защото то няма работа за хората, завършили висше образование, а какво остава за човек само със средно. Със средно образование си за никъде, то ако беше така - да се излиза с професии от гимназиите и след това да не се налага да учиш в университет, никой нямаше да влиза по езиковите, а масово щяха да са по професионалните. В крайна сметка ти си решаваш, но това е моят съвет.

Ето това е истината...Естествено, че в езиковите гимназии и в математическата е най-елитно. А и наистина ти трябват езици, в Търговската няма да научиш езика като хората. Ако беше така всички, щяхме да ходим в Търговската. Много по-добре е да завършиш висше и след това да работиш. И все пак ти си решаваш.

scrooper
08-27-2012, 06:59
Абе, хора.. Как ще е по-добре търговската? Разбира се, че испанската е в пъти по-добре. В днешни дни ти трябват езици. А да влезеш в търговската само защото се "излиза с професия" е най-голямата глупост, която можеш да направиш. Защо ли? Ами защото то няма работа за хората, завършили висше образование, а какво остава за човек само със средно. Със средно образование си за никъде, то ако беше така - да се излиза с професии от гимназиите и след това да не се налага да учиш в университет, никой нямаше да влиза по езиковите, а масово щяха да са по професионалните. В крайна сметка ти си решаваш, но това е моят съвет.
И аз подкрепям.

kittyKat
08-28-2012, 10:42
Само да те предупредя,че със такъв правопис и за втори клас не минаваш. Това ще е някакво чудо, ако успеят да те подготвят. Късмет! ;)

Smile.
08-28-2012, 10:54
Абе, хора.. Как ще е по-добре търговската? Разбира се, че испанската е в пъти по-добре. В днешни дни ти трябват езици. А да влезеш в търговската само защото се "излиза с професия" е най-голямата глупост, която можеш да направиш. Защо ли? Ами защото то няма работа за хората, завършили висше образование, а какво остава за човек само със средно. Със средно образование си за никъде, то ако беше така - да се излиза с професии от гимназиите и след това да не се налага да учиш в университет, никой нямаше да влиза по езиковите, а масово щяха да са по професионалните. В крайна сметка ти си решаваш, но това е моят съвет.
+1
Не знам как е в другите градове, но в моя град отличниците отиват в езиковите и математическите гимназии. Там нивото е в пъти по-високо и повечето ученици още от осми клас си мечтаят да отидат да учат в Европа или в САЩ. Ако смяташ да учиш висше няма смисъл да губиш цели пет години в усвояване на професия.

vermili0n
08-28-2012, 12:09
Ако си решила да следваш в чужбина ще ти трябва език и при това положение испанската е по-добрия вариант. Ако нямаш такива планове, определено търговската гимназия е по-доброто решение.
За София ли става въпрос?

NoOneElse
08-28-2012, 12:36
Не се лъжи! Никой няма да те вземе на работа със 3-та квалификационна степен. Аз те съветвам да запишеш испанската. Там ще имаш много по-добра подготовка и когато дойде време за кандидат-студентските ти изпити ще си много добре подготвена. Защо да не заминеш и в чужбина да учиш след това? Търговката гимназия ще ти помогне и то съвсем малко, ако имаш намерение да запишеш висше в тази област. От помощ ще ти е това, че имаш някаква представа кое, какво, как, терминология и т.н. и първият курс във ВУЗ ще ти е по-лесен, но ако питаш мен, не си струва. Влизай испанската, не се лъжи. На 21 съм и като завършил професионална гимназия, знам за какво става въпрос. Ако мислиш, че като завършиш търговската, ще имаш някаква професия - лъжеш се... И пак, запиши испанската, един ден ще ми благодариш... Оттам излизат много добре подготвени ученици, което е много важно след завършването ти.

anggabby
08-28-2012, 19:29
Мерси за мненията оказа се,че в нашата Бургаска испанска ако си отличник и ако искаш де те пращат в Мадрид в университет ЙЕЙЙЙ!! Незнам вече съм 50 на 50 и за двете труден ще е избора,а и баща ми ще е 1000000000000000% притив и ще трябва да измился нещо с което ДА ГО НАВИЯ ДА ВЛЯЗА В ИСПАНСКА ..(а ако се питате защо трябва и баща ми да е съгласен .. ами защото той плаща за всичко за учебници,дрехи абе всичко и ако не го навия може да ми спретне някой номер като например да ми спре джобните да ми натяква,че съм направила грешка и така .. Нз родители те ми са старомодни малко

thelover3
08-29-2012, 13:45
Е, той може и да те издържа, но животът си е твой. Ти си решаваш къде да учиш и с какво да се занимаваш. Кажи му го това + родителите ти би трябвало да уважават решенията ти.

shmatarok
08-29-2012, 13:52
Запиши езикова. Търговската може и да е била добра алтернатива преди години, но със сегашното ръководство нещата са много зле. Изобщо не разчитай на квалификациите, които дават там, ако имаш амбиции да постигнеш нещо повече на по-късен етап от живота, по-добре запиши някоя езикова.

anggabby
08-30-2012, 08:41
:)