PDA

View Full Version : Хари Потър и другарската среща - част I



anonymous895156
08-06-2012, 18:18
Хари се събуди от силен трясък. Стана от Джини и отвори очите си. Остана доста изненадан – на мястото на картината на вечно мърморещия Дъмбълдор зееше дупка.
- Сигурно пак се е откъртило парче от тъпата панелка! – помисли си той.
Но в този момент видя нещо метално, нещо сивкаво до леглото си – това беше сова. Но не каква да е сова, а най-новият модел Ерол 2012. Птицата имаше нещо като хартия в човката си.
- Тате, тате! Какво става? – извика Албус-Сивиръс, нахлувайки в стаята на родителите си. Да не е писмото ми за Хогуортс?
- Така, като гледам, май тази сова е на Рон... Пигуиджън скоро го взеха в птицекланницата и той си купи нова птица.
Хари разтвори плика и там намери писмо от Рон. Позна, че той го е писал по многото драсканици по листа и завъртулките. Писмото гласеше:
"Хари, как си! Как я карате с Джини? Ние току-що получихме сова от Лонгботъм и разбрахме, че имаме другарска среща на всички, които бяхме първи, втори и трети курс в Хогуортс през 1992 година. Чакаме те на покрива."
- Скъпа, обличай се бързо! Имаме другарска. Кой пък се сети да я организира тази глупост?
- Аз, и ти го повтарям от два месеца. – каза Джини, която вече се беше облякла. – В момента Рон, Хърмаяни и Джордж са горе и ни чакат с най-новите си метли, модел Светкавица 2006.
- Добре, добре. Какво ли да си сложа? Я, тази мантия на смъртожаден ще изплаши всички!
- Хари, ти си аврор! А и това не е Хелоуин. Вземи този смокинг!
- О, да бе, пак ще се правя на мъгъл!
Джини го погледна заплашително.
- Хубаво, ще си го сложа. А между другото, къде ще бъде срещата?
- Много е романтично. Наподобява атмосферата от ученическите ни години. В таверната на Диагон-Али е.
Облякоха се и тръгнаха по етажите. Тъй като Джини беше клаустрофоб, те не можеха да ползват асансьора.
- Джини, не ми се върви още десет етажа. Хайде да се магипортираме!
- Ще те магипортирам аз! Много добре знаеш, че косата ми се разваля!
Бързо стигнаха до покрива. Там те видяха Джордж с униформа и жълта метла до него.
- А, да, Хари, забравих да ти кажа, че Джордж стана таксиметров шофьор... И ще трябва да му дадеш един галеон.
- Но ти каза, че те ще са с метлите си Светкавицата 2006!
- Грешка на автора е!
За разлика от обикновените метли, тази имаше касов апарат отпред и беше дълга около шест метра.
- Качвайте се! – извика Джордж, слагайки си очилата.
И те полетяха от покрива на панелния си блок в София. И Хари погледна в касовия апарат на метлата. За своя изненада на мястото на фирмата той прочете Том Риддъл ЕООД.

scandalousLady
08-08-2012, 18:24
Хаха, добро е :D

mkio
08-14-2012, 09:45
Няма да коментирам начина на изказване, но определено имаш чувство за хумор :D

xoxi
08-15-2012, 12:41
Но не каква да е сова, а най-новият модел Ерол 2012.
^ Само това изречение ме развесели.
Идеята за таксито също е готина.
Както каза и mkio - няма да коментирам начина на изказване.

anonymous895156
08-16-2012, 20:02
Е, тогава бихте ли ми казали какво ви харесва в начина на изказване и какво - не, за да го променя? :)

EternalDream
08-27-2012, 19:59
Мда, чувство за хумор не ти липсва :D

Incadeptus
08-27-2012, 21:20
Как се изказва бе ц-ц-ц?Не ги слушай.Аз съм най-големият фен на Хари Потър и ти казвам ЕВАЛА!

radi023
09-01-2012, 19:46
"Хари Потър и другарската среща" само като прочетох заглавието и се развеселих :D много е добро, продължавай :)