PDA

View Full Version : Ръстът при момичетата !



estel15
08-06-2012, 19:17
Висока съм 1,63/4 , ноември месец ще стана на 14 и съм 43 килограма . Знам че това опира до гена и за това баща ми е 1.73,4 , майка ми 1,63/4 . Сестра ми наскоро стана на 17 и е висока 1,59 . Имам ли някакъв шанс да бъда над 1,70 ?! Харесвам високи жени , повечето тук ще започнат с ''ниските жени са най-търсени'' , ''никой не харесва кобили'' и т.н.Чувала съм че момчетата надминават бащите си , а момичетата ?! Храня се здравословно от няколко месеца и често спортувам . Сестра ми по цял ден на компютъра и леглото ;д , докато аз съм активна. Дали съм по - висока заради това ?
Скачането на въже помага ли ? Споделете мнението си дали няма някои изключения . Мерси предварително :-) .

FuckingFreak
08-06-2012, 19:20
Е сега вадя кристалната топка и ти казвам колко висока ще станеш.

LeprikonA
08-06-2012, 19:44
^ С боба се вижда по-ясно..

estel15
08-06-2012, 19:45
О боже питам дали има шанс... Когато не знаеш нещо не се обаждай ! Питам за съвет и някаква информация а не да ме хейтваш. Стига с тази злоба... :(

stynioo
08-06-2012, 19:57
1.63 е добре за възрастта ти .. според мен повече от 1.66-7 няма да станеш (като се има предвид , че с токчета ще си към 1.70-2,3) , но никой не знае :Д пък това за кобилите е въпрос на вкус аз харесвам високи момичета ^^ е високи максимум 1.80 ..

estel15
08-06-2012, 20:03
А височината на дядо ми и баба ми ;д играе ли някаква роля в това ? Защото съм чувала че и това било важно..

stynioo
08-06-2012, 20:14
А височината на дядо ми и баба ми ;д играе ли някаква роля в това ? Защото съм чувала че и това било важно..

Еми играе ама рядко не съм много сигурен .. абе за 14г. си добре ^^

FuckingFreak
08-06-2012, 20:22
Да, може също да споделиш и височината на леля си, лелинчо си, братовчедите си, тетки, стринки, вуйни и вуйчовци. Ние откъде да знаем колко още ще растеш !?
На мен баща ми е 1,85, но това не ми пречи аз да съм 157 и да не съм мръднала повече от година, а майка ми е била по-висока.

bReAk3R
08-06-2012, 20:28
Играе. Дядо ми например е 197см висок, а аз съм 1,70, като се има в предвид, че връстниците ми са 1,50 до 1,64.. Тоест съм като него, така ми казват наще и други. На година ловя по едни 15 санта понякога. Знам, че височината е малка, но сред тях (връстниците), аз съм от високите, което ме радва.

bReAk3R
08-06-2012, 20:29
Btw ти не си ниска в момента, кво си се надъхала?! Особено в отношение с килограмите...

Glam0rous
08-06-2012, 20:34
Тва никой не може да ти го каже. Може само да се предполага. В някой си клас биологията се занимаваше с тия неща. По мое мнение манекенка няма да станеш, но пък в момента си идеална височина.

MaLkaTa_LaDy
08-06-2012, 20:48
Кефи ме мисленето ти. Момчетата, които казват, че високите момичета са кобили, го правят защото самите те не са достатъчно високи. Кофти е когато момичето е колкото момчето, а представи си по-високо... И на мен изключително много ми харесват високи и стройни жени, обаче на 175 с токчета 180 колко лесно ще си намериш момче с поне 5 санта по-високо от теб? Аз съм 165 и повече сигурно няма да раста. Не се оплаквам много, защото за жалост има доста ниски момчета.
Та помисли си добре... Иначе волейбол, баскетбол и такива спортове издължават.

estel15
08-06-2012, 21:00
Мерси за коментарите :)

estel15
08-06-2012, 21:27
Мерси за коментарите :)

xoxi
08-06-2012, 21:43
Иначе волейбол, баскетбол и такива спортове издължават.

Глупости.

Иначе повечето деца надминават родителите си. Пък по-малките винаги са по-високи от по-големите си братя и сестри... поне аз това съм забелязала. :D
Има още време да растеш, според мен има шанс да стигнеш до 1.70, но всичко си опира до ген.
Аз много се издължих някъде към 4-5 клас и дърпах нагоре до около 8-ми.

Skullcrusherka
08-07-2012, 06:47
Как ще са глупости? Точно от волейбола и баскетбола се издължаваш. Никъде не съм видяла ниски баскетболисти...
А към авторката - това щях да те посъветвам. На 14 си, още растеж и ако се запишеш на някои от тези спортове има шанс да станеш по-висока. Обаче трябва постоянство.

MaLkaTa_LaDy
08-07-2012, 06:53
Не са глупости. Разбира се обаче ако ти е генетично да си 150, няма да станеш 180 от волейбол, но ще дръпнеш няколко санта нагоре.
Не искам да отчайвам авторката, но аз от 5ти клас [сега съм 12ти] израснах само 3см...

stynioo
08-07-2012, 06:54
Как ще са глупости? Точно от волейбола и баскетбола се издължаваш. Никъде не съм видяла ниски баскетболисти...
А към авторката - това щях да те посъветвам. На 14 си, още растеж и ако се запишеш на някои от тези спортове има шанс да станеш по-висока. Обаче трябва постоянство.

А замислял/а ли си се , че може би ако не бяха високи нямаше да се запишат на баскетбол или волейбол ;д

Skullcrusherka
08-07-2012, 07:06
Ами не съм се замисляла, защотото имам познати, които се записват точно с целта "да станат по-високи" и го постигат.
+ това аз не казвам, че ще дръпне с около 30 сантиметра или повече. Просто ще стане, малко или много, по-висока. Тези спортове могат да допринесат за дължината.

FuckingFreak
08-07-2012, 07:09
Допринасят дръжки. Тренирала съм баскетбол достатъчно и точно треньорката беше тази, която ни казваше, че повече от 1 см няма да ти помогне. А какво е 1 см, въобще видимо си е все тая. Волейболистите и баскетболистите тренират тия спортове именно защото са високи, а не са високи, защото тренират.

estel15
08-07-2012, 08:58
Сега се премерих и съм 1,62 :( . Ще накарам някой друг да ме премери , може да не съм се премерила добре... :(

bReAk3R
08-07-2012, 09:08
Такива, които не са тренирали повече от 1-2 години баскет или волей да не се изкарват много знаещи по темата.. Точно баскетбола, волейбола, плуването и още малко други спортове, не се сещам кои бяха издължават... При баскета и волейбола скачаш и затова е.. Ама иска много постоянство... Бфф-то тренира волейбол от 3 години и дръпна малко, но рязко, освен от това, че расте, има част и от спорта..

xoxi
08-07-2012, 09:12
Волейболистите и баскетболистите тренират тия спортове именно защото са високи, а не са високи, защото тренират.

Изпревари ме. :D Моя треньор много обича да казва това, че баскетболистите играят баскетбол, защото са високи, а не са високи, защото играят баскетбол.
За волейбола не мога да кажа нищо, защото не съм запозната с този спорт.
Но едва ли има баскетболисти, които сляпо вярват в теорията, че този спорт те издължава.
Помага за поддържането на фигурата и укрепва костите, но не се издължава от баскетбол.
И аз съм тренирала (и все още понякога ходя на тренировки) и още в началото, когато започнах (5-ти клас) и треньора и баскетболистките от женския отбор ни ги обясниха тези работи.

FuckingFreak
08-07-2012, 09:14
bReAk3R, Да, понеже не си тренирал/а повече от 1-2 години баскет лично ти, по-добре си мълчи и не разправяй много кой тренира и кой не, след като не си запознат за какво става въпрос. Щом ми го е казал треньор, със сигурност е прав, или и той е тренирал 1-2 години и няма опит, хм?

neverbackdownx
08-07-2012, 11:09
Наистина зависи от гена! Ама според мен, е по-добре да си по-нисичка ;)

estel15
08-07-2012, 13:39
Да ти колко си висока ?... Кое му е лошото да си висока и стройна от колкото трътлеста крава като Ким Кардашиян и т.н. Не искам да съм груба но все ми е едно дали харесваш по-ниските.. :)

Amore-Mio*
08-07-2012, 13:54
Принципно момичетата надминават майките си, а момчетата - бащите си. Трудно би станала над метър и 70, но всичко си е строго индивидуално. И си зависи от гена. Възможно е да станеш, почти колкото баща си.

Edit:
Разсъждавай като голям човек. Не всяко момиче, което е ниско е неподдържано и дебело. Тъпо е. Аз съм колкото теб, на 16 години съм, но съм си доста слабичка с добре оформено тяло.

Glam0rous
08-07-2012, 14:34
Защо се тросваш на одобрителния коментар? И като си останеш колко си сега или дръпнеш с 2 см. което е най-вероятният вариант, какво? Харесвай се каквато си, 5-6-10 см. няма да ти променят живота.

estel15
08-07-2012, 14:55
Да , човек трябва въпреки ВСИЧКО да се харесва нали... Никой няма недостатъци ! Всички сме идеални.... Не харесвам ниски жени и искам да съм висока ! Предполагам че си ниска и за това си го написала .

Glam0rous
08-07-2012, 15:13
Оле, момиче, дано след някоя година като порастнеш да ти дойде акъла! Ами мрази се тогава цял живот, не мож всичко да е както го искаш, особено тези неща. По-висока съм от теб, но ми харесват по-ниски момичета - да! Женствено ми е, момичето да е малко, да излъчва нежност и беззащитност, а не да стърчи над мъжете.
Да и съм го написала, защото искам да те накрам да се чувстваш по-добре в кожата си, а не защото имам същите желания като теб!

Skullcrusherka
08-07-2012, 15:20
Щом хората , които явно повече знат по темата за баскетобола и волейбола (не ми се навлиза в безсмислени спорове), казаха, че няма да се издължиш от товаа.. няма надежда за теб.
Отивай в Русия (или някоя друга държава) да си правиш операция на краката, за да ти станат по-дълги като ти е толкова мерак да си кобила.
Хайде живи и здрави. :D

estel15
08-07-2012, 15:53
Добре Glam0rous извинявай ! Изтъпях покрай тази моя мания :( :D . Разбрала съм те погрешно..
Skullcrusherka - ''Кобили'' ?.... :X

awe_mahaise
08-07-2012, 16:37
:DКато пораснеш ,друго ще говориш,ама карай...На 14 съм,164/165 тренирам,да ти кажа,не е нужно да си висок,за да си красив :D Досега,бях в едно училище,където момче над 165 НЯМА...сега,като се запознах с част от съучениците ми(училището се води "мъжко", та почти всички са от противоположния пол)...всичките са над 170,имаше един 200...покрай тях се губя :D но на мен,така ми е супер и токчета да обуя, пак ще са по-високи :) .
Дядо ми е 190,баща ми 177,баба ми 151/2,майка ми 166/5...
Иначе ,ако толкова много искаш, да си висока. Запиши се на баскетбол или на волейбол. :)

therichbitch
08-07-2012, 17:33
:Досега,бях в едно училище,където момче над 165 НЯМА...сега,като се запознах с част от съучениците ми(училището се води "мъжко", та почти всички са от противоположния пол)...всичките са над 170,имаше един

Да не мислиш, че 165 е нормално, това е смешен ръст за мъж. Мисълта ми е , че трябва да престанете да се нагаждате според ръста на мъжете. Ти ако си 170, пък твоят хубостник също е 170, това не означава, че си висока кобила, а напротив, че той просто е недоразвит (образно казано).

АЗ мисля, че тези спортове помагат, но не мисля, че 170 можеш да станеш. И майка ти, и баща ти са ниски.

koshtramba
08-07-2012, 17:41
Като си имам чедо един ден, ако е момче - ще го запиша на плуване или баскетбол. Ако е момиче - не съм сигурна, но колкото и клиширано да звучи - може би на балет, че едно момиче винаги си личи, че е балерина, много изправена стойка имат.

estel15
08-10-2012, 16:52
Моля ви пишете още коментари . Имали някой който е имал по-ниски родители но е висок въпреки това ? Знам че това е ген но съм чувала че имало такива случаи , но това е било от далечен роднина.. :)

alex_alexiewa
08-10-2012, 16:57
спокойно и аз съм ниска на 19 съм и съм 165 и съм 47 килограма според мен е добре да си по нисичка защото като сложиш токчета няма да си по висока от гаджето ти а малко по-ниска, мнозинството мъже не харесват кобили все пак :)

Glamour92
08-10-2012, 18:17
Вуйчо ми е 1,90,въпреки че татко му е към 1,70,а майка му малко над метър и половина.
Може да израснеш,може пък и да си останеш толкова висока,колкото си сега-и двата варианта бих ти ги гарантирала,предвид инфото,което имам за теб. 8-)

Тъй-а да запитам тези,според които от баскет/волейбола се расте-каква е логиката? Скачаш и порастваш,тЕй ли? То тогава атлетите,дето тренират овчарски скок трЕбе да са гиганти някакви...
*пък не са О.о

Glamour92
08-10-2012, 18:18
сорка,дабъл постинг xDD

therichbitch
08-10-2012, 18:23
спокойно и аз съм ниска на 19 съм и съм 165 и съм 47 килограма според мен е добре да си по нисичка защото като сложиш токчета няма да си по висока от гаджето ти а малко по-ниска, мнозинството мъже не харесват кобили все пак :)

Айде без епитети. Ако мъжът до теб е някаква недоразвита плюнка, естествено,че ще искаш да си тапа.

alex_alexiewa
08-10-2012, 18:24
Възможно ли е спортът да повлияе на растежа?

Да. Костите са подвластни на гравитационната сила, тя им е основната пречка за растежа, нея те първо преодоляват по пътя си "нагоре" във всичките й форми - тежест на тялото, гравитация върху самата кост и други. С нея се "борят" и редица спортове. Ето какво добавя професорът по отношение на този проблем:

"Младите кости реагират по-ефективно на физическите упражнения, отколкото костите на възрастните хора. Най-предпочитани са антигравитационните упражнения (тези които противодействат на земната гравитация) - ходене, гимнастика, аеробика, игри с топка, състезателни спортове, танци. Децата и подрастващите, които редовно правят физически упражнения, показват значително увеличение на костната маса. "

Следователно, спортове като баскетбол, волейбол, скачане, набиране на лостове, танци, плуване и други в растежна възраст могат да окажат значителен благотворен ефект върху растежа на костната система. За любители на фитнеса и силовите спортове има и неприятна новина. Силовото вдигане, борбата и други спортове увеличават гравитационната сила върху костите и ако се правят прекалено интензивно или твърде натоварващо, могат да повлияят неблаготворно на растежа. Използвайте ги умерено!

Glamour92
08-10-2012, 18:50
Спортът помага да развиеш докрай генетичния си потенциал(стига да се храниш като хората)
Обаче няма как да те извиси до 2 метра,ако според информацията в ДНК-то ти е заложено да пораснеш максимум до 1,70...
*бтв,не мисля,че трябва да се набърква гравитацията,ама щом тъй разправят