PDA

View Full Version : Тънка талия...КАК?



lDoLLl
08-06-2012, 19:44
Здравейте всички :),
С тази тема ви моля да ми помогнете със съвети/упражнения за тънка талия (не за отслабване, не за стягане на корема, а просто талията да намалее на ширина).
Надявам се тази тема да е полезна на повечко хора, според мен тънката талия е страшно красива и женствена и винаги съм мечтала да имам такава, какво ли не правих..
Като по-малка бях по-пълна, мислех си, че като отслабна и порасна ще имам талия..Отслабнах, вече съм почти на 18, ама с това талията ми не се оформи достатъчно..просто си изчистих мазнините от корема и го стегнах доста, в момента съм горе долу така:
http://i45.tinypic.com/10hjf9f.jpg (снимката не е моя, просто я слагам, за да покажа по-ясно какво имам предвид)
Бих искала обаче нещо такова:
http://i47.tinypic.com/30kbpfc.jpg
http://i45.tinypic.com/xoed8p.jpg
http://i46.tinypic.com/2eqgge8.jpg (снимките ги взех от една тема тук, така че моля ако някой се познае - да не се сърди, снимките са с илюстративна цел)
Реално количеството (или по-скоро) отсъствието на мазнини в коремната област ми се струва еднакво в двата случая, коремът все е стегнат, ама във втория случай има много ясно изразена тънка талия...моят въпрос е КАК да постигна това?
Какви упражнения биха ми били от полза? Пак казвам, не става въпрос за стягане на корема, просто ''извайване'' на талията, да стане по-тънка като ширина. :))

bloodyF
08-06-2012, 20:22
ако поначало имаш широка костна структура ще го постигнеш на кукуво лято

DownloadVirus
08-06-2012, 20:32
Тия дето вземаш за пример (визирам снимка 3 но и др.) имат ебахти широкият ханш.Ако това е хубаво,не знам.

MaLkaTa_LaDy
08-06-2012, 20:40
Разбира се, че е хубаво. Ти пък да не искаш да са като дъска отстрани, това са извивки и е много женствено и красиво...
При силно и продължително стягане с корсет се стеснява, но не знам какви може да са последствията.

Glam0rous
08-06-2012, 20:40
Такива са си ти костите. Не можеш да си промениш структурата на ребрата и да станеш като момичетата на снимките. И моята е такава някаква, няма как. Като бях 40 кила си беше така, като станаш 60 пак си беше така. От упражнения и фитнес също не се промени, даже като претренираш може да станеш набитичка, така че леко с коремните преси.

Jaune
08-06-2012, 20:44
оф, едит. нищо не съм прочела :Д

My name is Rihanna
08-07-2012, 00:13
мисля, че всичко е до структура .. не може всички да са едни и същи .. тези момичета на снимките са доста слабички с голям ханш и тънка талия , а ти си друг тип.. иначе това за корсета ми се струва мъчително ;д

DownloadVirus
08-07-2012, 06:19
Разбира се, че е хубаво. Ти пък да не искаш да са като дъска отстрани, това са извивки и е много женствено и красиво...
При силно и продължително стягане с корсет се стеснява, но не знам какви може да са последствията.

Грозно и неестетично е ;) Виж снимка 1 ,там поне е що-годе пропорциално.Разбира се трябва още симетрия :) ..

FuckingFreak
08-07-2012, 06:21
В снимка 1 момичето има всичко друго, но не и добре изразена и пропорционална талия...

MaLkaTa_LaDy
08-07-2012, 06:46
мисля, че всичко е до структура .. не може всички да са едни и същи .. тези момичета на снимките са доста слабички с голям ханш и тънка талия , а ти си друг тип.. иначе това за корсета ми се струва мъчително ;д

Мъчително и опасно за здравето...

Skullcrusherka
08-07-2012, 06:52
Чувала съм, че с въртене на обръч става. Но, не знам дали в действителност ще има ефект. А ако има, едва ли ще е много голям. Нищо не ти пречи да опиташ. :)

DownloadVirus
08-07-2012, 07:55
В снимка 1 момичето има всичко друго, но не и добре изразена и пропорционална талия...

най в сравнение с другите.. Явно не си запозната просто с критериите за симетрия.

FuckingFreak
08-07-2012, 09:06
Критерии? Според кого? За мен е много по-важно когато видя даден човек да го преценя според това какво аз мисля, а не според еди-какви-си наложени еталони и мерки за красота. Аз добре оформена и изразена талия на първата снимка не виждам, с риск да се повторя.

DownloadVirus
08-07-2012, 09:09
Според съдиите. Според хора,които са квалифицирани да дават мнение относно това и се гледат детайли. Тук детайли няма,то се вижда.. Разликата между снимките е от небето до земята. Дали широк ханш или талия.Следва пропорция 30:70 или 25:75.. При снимка 3 нещата са обърнати.

choparkopar
08-07-2012, 09:23
Може да опиташ с оформящо бельо или някакви трикове при обличане, но няма как да си промениш структурата без хирургическа намеса. А на мен лично повече ми харесва тялото на първата снимка, тези на втора и трета също не са зле, но ако напълнеят ще заприличат на Ким Кардашиян...

Jaune
08-07-2012, 10:51
момичето е казало, че има талия като от първата снимка, а не иска това.

Glam0rous
08-07-2012, 11:15
А ние и казахме, че няма какво да направи по въпроса и получи неоспоримо доказателство, че на мъжете им харесва повече момичето от първата снимка. Което значи, че не трябва да се притеснява толкова. В края на краищата нали това тяло трябва да привлича мъжкото внимание - не женското! Не вярвам целта в живота на аваторката да е да и пускат снимка на талията като пример за хубаво за момичетата по форумите.

Annabeth
08-07-2012, 11:46
Няма как си смалиш талията, то си е до структура.

DownloadVirus
08-07-2012, 11:53
Да със сигурност ако си 90-100 кг и 40-50 на една и съща височина талията ти ще е една и съща ,до структура вика :lol:

Annabeth
08-07-2012, 12:10
Точно до структура си е и не говорех за килограми. Имах предвид, че колкото и слаб да станеш, ако самата ти костна структура е по-равна от страни като на първата снимка, колкото и да сваляш няма да си като момичето от последната.

DownloadVirus
08-07-2012, 12:20
да костите са си кости,ама тлъстината си е тлъстина :))

Christinna
08-07-2012, 12:30
Значи аз като бях по-малка също бях малко по-пълна, сега вече не понеже до скоро ходих на фитнес, правих упражнения и какво ли не, но талията ми никога не е била широка и дори от фитнеса и упражненията не се стесни още или де да знам как да го кажа, а в корема отслабнах и го стегнах, така че това зависи от костите и структурата на тялото ти според мен. :)

anonymous708973
08-07-2012, 14:37
Снимка 3 е кошмар. Циците са готини, ама това съотношение талия:ханш е като при оная жива Барби, дето мяза на скелет с цици.

За съжаление, талията и ханшът (особено второто) са ни генетично заложени. Аааадски трудно можеш да промениш нещо по тях.

therichbitch
08-07-2012, 17:18
Да със сигурност ако си 90-100 кг и 40-50 на една и съща височина талията ти ще е една и съща ,до структура вика :lol:


Спрямо другите части на тялото, очевидно. Като е 100кг и задникът й ще е по- дебел и талията и съотношението м/у тях ще е същото ако е и 50кг (тогава и 2те ще имат по- малка обиколка и пак може да не е изразена талията). А първата снимка е ужасна, не знам какво й е естетичното на липсата на каквато и да било талия. При това момиче не само, че не е изразена, ами я няма и ако не забелязваш, не е 100кг. Така че е и до костна структура.

Иначе към авторката- прави някакви усуквания и върти обръч, но недей да правиш коремни преси- ефектът няма да е такъв, какъвто желаеш

DownloadVirus
08-07-2012, 20:45
Не - просто е скини фет ;) Състояние в което хем си кльощав хем си дебел,слаб на килограми и телесложение,с висок процент подкожни.Структурата също взема нейната роля,но по-натам.Bitch please.

don't say anything.
08-08-2012, 07:36
Имаше няк'ви, 'дето си бяха махали ребра точно с тая цел :D

therichbitch
08-08-2012, 22:34
Да, има и други, дето си ги махат с друга цел. :D (Мерили Менсън визирам)

Rebirthing
08-08-2012, 22:51
По принцип ханша се разширява по време на пубертета. Демек естрогена играе ролята тук. Повече естроген = повече мазнини в областта на ханша, което оптически би направило талията по-малка. Може да работиш и в посока по-оформени бедра и дупе, което също ще създаде разлика между ханш, и талия, като талията ще изглежда по-изразена.

anonymous708973
08-09-2012, 15:43
Интересно ми е как така обръчът помага за оформянето на талия. Аз там въобще не мога да го задържа, задържам го най-дълго на дупето.

Simona1
08-10-2017, 10:16
Пробвала съм с стягащ корсет (http://yay.bg/%D0%A1%D1%82%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D1%89-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B5%D1%82) има ефект след 2/3 месеца носене, но след това прочетох за отрицателните страни и се отказах да го нося!

daipet
08-20-2017, 21:35
Мило момиче, прави си упражненията, за да поддържаш тонус и да си здрава. Снимките са нереални, 99 процента са правени с фотошоп и при подходяща светлина. Не носи корсет, защото в резултат на носенето му червата ти се изместват и можеш да си докараш много тежки здравословни проблеми. Костната ти структура е такава, не можеш да си пренаредиш костите. Единственият начин е да се превърнеш в анорексичка. Тренирай талията си - има безброй клипчета в YouTube. Напиши waist workout, workout for leaner waist, не яж боклуци, но и не се лишавай. Поздравявам те, че си свалила килограми, които са те притеснявали. Гледай си живота, живей го здравословно и не се мъчи да изглеждаш като тези безмозъчни кукли, наречени манекенки. Това им е работата, защото не стават за нищо друго. Напиши в google images - waist trainer consequences. След като видиш фактите, сама си прецени дали искаш да си причиниш това.

anidji
09-10-2017, 23:34
Знам едно упражнение, което стяга корема точно отстрани. Това са подскоци при които се редуват краката. Подскачаш и заставаш на един крак , другия вдигаш в страни. Така редуваше краката. Усещането е като махало на часовник. Прави го по10 Мин на ден.