PDA

View Full Version : Бургаски свободен университет



pet1tety
08-07-2012, 16:30
Мисля да кандидатсвам там.Чувала съм доста отрицателни,но и доста положителни мнения.Въпроса ми е ако има някой там да ми каже по подробно-образователна система,преподаватели.....и т.н. Аз съм се ровила доста и мои приятели са там и не е това,което говорят всички! :)))

DarkTemplar
08-07-2012, 16:43
Зависи какво искаш да учиш (и в кой център). Журналистиката, PR-a, правото и някои от икономическите им специалности са на ниво. Освен това и администрацията, и преподавателите винаги работят в интерес на студента.

pet1tety
08-07-2012, 20:09
Искам да уча "Право" и съм чувала много положителни неща точно за тази специалност.

DieselBlood
08-07-2012, 23:21
Предполагам си чувала и за положителната цена на правото?

pet1tety
08-08-2012, 08:52
Да семестъра за I и II курс е 1100, а от III до V курс - 1000. А нещо за изпитите межеш ли да ми кажеш? Как се влиза?.....

DieselBlood
08-08-2012, 09:09
Душко,не мога да ти кажа нищо,защото съм набор 93 и съм във ВХТИ.Ще ти кажа това,което чух от познати.Преподават ти професори от Софето,половината вътре са тъпи като стари дънери,ако ходиш на упражненията,можеш да изкараш поне 4.Това е,което знам.Иначе,сградата е нова,вътре всичко е 6.

anonymous546178
08-08-2012, 09:53
Университет за тъпанари с пари... като цяло.. да плащаш 1000 лв и нищо да не научиш.. не си е работа ...
Честно, ако съм работодател и ми дойде някой от Варненски/Бургаски свободен университет единственото, за което евентуално ще го наема е на длъжността секретарка

Gwendoline
08-08-2012, 10:08
извинявай, че питам в твоята тема, но някой знае ли какви са таксите във ВСУ? (за право, ако са различни за различните специалности)

pet1tety
08-08-2012, 10:23
Без обиди....това, че плащаш 1000лв не те прави тъпанар......в софийския преподават същите професори....а и не може да слагаш под общ знаменател всички учещи там! Защото има хора които си скъсват г*за от учене,а да не говорим,че има родители които с години събират пари ,за да пратят децата си там.Точно заради такива като теб има толкова безработни....Щял "само за секретарка" да вземе някой от там......Ако имаш останал здрав разум и човещина ще си направиш труда първо да изслушаш човекът дошъл при теб.И чак тогава може да си вадиш изводи ,дали дадения човек е научил нещо, или не!!!!

bloodyF
08-08-2012, 13:35
Университет за тъпанари с пари... като цяло.. да плащаш 1000 лв и нищо да не научиш.. не си е работа ...

колко вярно
ама явно мацката не й достига умствен багаж за София (изкл. НБУ) и е намерила на хляба мекото и юруш в БСУ

pet1tety
08-08-2012, 14:10
Ай моля ти се кви са тия работи:"явно мацката не й достига умствен багаж за София" .....От 9-ти клас се подготвям и мога да вляза в който университет искам.....и това ,че съм пуснала тема за БСУ и съм писала някой друг коментар ,не може да ти изгради мнение каква съм и колко акъл имам......А и не съм казала ,че 100% ще ходя в БСУ.....това е вариянт,който обмислям......така, че си спести тъпите коментари!

therichbitch
08-08-2012, 14:34
колко вярно
ама явно мацката не й достига умствен багаж за София (изкл. НБУ) и е намерила на хляба мекото и юруш в БСУ

В София вече също се влиза с 3ки и 4ки. И аз преди си мислех, че в такива като НБУ, свободните (не ги знам кои са- май във Варна и Бургас) са мнооого по-тъпи отколкото в по-'реномираните', но като гледам колко безмозъчни има около мен, не мога да си представя, че има и по- тъпи (в други университети). Така че ако си мислиш, че тук са най-гениалните, си в жестока заблуда.

pet1tety
08-08-2012, 15:04
Точно therichbitch!

anonymous546178
08-08-2012, 19:37
Ами разбира се, че ще го изслушам.. и какво ще промени това ? Ще ми казва заучени неща, които няма да свършат работа. Истината е, че университети с големите такси са или много добри, или много лоши... в България много добри няма :D
За мен хора, които се целят натам, го правят не защото им харесва, а защото просто не могат другаде.
И явно движим в различни среди, но родителите, които познавам аз се бъхтят с години да пратят детето си в чужбина.. както и самите деца се бъхтят да вземат всички изпити. Да се готвиш от 9 клас да влезеш някъде си е pretty much lame. А това, че се засягаш толкова от обективно мнение не ти ли говори нещо?
Не казвам, че и там където аз уча (ТУ) е много хубаво място.. но поне знам че се изисква нещо от мен и трябва да се понапъна малко, че да изклася...

pet1tety
08-08-2012, 20:29
Изобщо не се засягам.....но изгрубяваш ненужно за тема на която не отдавам никакво значение......ако си чел внимателно можеше и да разбереш какво съм писала!

anonymous546178
08-08-2012, 20:34
Не съм учил там, но изказвам мнение, което сама можеш да прецениш дали да изслушаш или не. Това, че съм го казал по-остро означава, че завбъдеще ще ме споменаваш.. или ще е, ех.. ония от форума беше прав, или ще е ония от форума сгреши (много малко вероятно, колкото и самоуверено да звуча)

pet1tety
08-08-2012, 20:42
"А и не съм казала ,че 100% ще ходя в БСУ.....това е вариянт,който обмислям"... пуснах тази тема ,защото нямяше такава пък съм нова и да видя какви отзиви ще има....... коментарите з нея не могат да ме засегнат по какъвто и да било начин.... :)

jghgh
08-08-2012, 21:35
колко вярно
ама явно мацката не й достига умствен багаж за София (изкл. НБУ) и е намерила на хляба мекото и юруш в БСУ

Колко грозно и злобно.

Винаги трябва да се работи с категории, иначе животът е прекалено сложен. : )

therichbitch
08-08-2012, 22:07
9-ти клас се подготвям и мога да вляза в който университет искам.....

Прочетох каква специалност искаш и въпреки гореизразеното мнение, зад което все още стоя, след като си написала това, ти препоръчвам да кандидатстваш право в СУ.
Виждала съм изпитни задачи от тези на майка ми, която е инженер, т.е. от преди почти 30 години, гледам ги и сега и се смея над елементарността им. (Това не е с цел да кажа на muscle, че ТУ е супер зле, респективно и той, защото е там, а за да подчертая, че вече всичко върви надолу, няма добри университети). И ако някой си мисли,че тук сме ебаси идиотите, а на запад образованието е рай и преподавателите са супер компетентни, също бих казала, че е заблуден.

А изказването на БлъдиФ наистина си беше доста злобно.

bloodyF
08-09-2012, 05:37
о, колко съм лоша
аз в СУ не съм чула някой да е влязъл право с 3-ките и 4-ките, ама 'айде, нали сте големите разбирачи
и авторката като е толкова ентеуегентна що не се насочи към някой по-добър университет?
ама не, не може, щото в свободните плащаш, влизаш, плащаш, излизаш с диплома
докато я иди в СУ и да видим дали ще стане точно така
и преди да ми кажете ''то щото СУ е много престижен'' погледнете статистиката за унита на МОН, те поне няма как да ви излъжат..

anonymous546178
08-09-2012, 05:46
Специално за ТУ, да лесни са задачите за да влезеш.. но не изисква никакви усилия да влезеш.. интересната част идва след първите 6-8 седмици като дойде първа курсова и така си и остава през сесиите

pet1tety
08-09-2012, 06:32
bloodyF в СУ , искат по 15 000 и те приемат....кви ми ги разправяш тука..... тоя нз какъв бил...оня нз какъв бил.....нямам нищо против университета......а темата като не ти харесва никои не те кара да пишеш коментари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

Violenza
08-09-2012, 07:55
Нямам големи впечатления, но ясно помня, че ние като завършвахме, най-глупавото същество от моя клас влезна точно право в този университет. По-натам какво стана с него, дали още учи или се е отказал, не знам. Ама наистина не вярвах, че толкова прост човек ще го вземат в университет, като чух за правото направо ми трябваше време да го асимилирам.

pet1tety
08-09-2012, 08:11
Да има доста тъпанари там :д ...... но това не означава,че всички са такива :)

DarkTemplar
08-09-2012, 08:49
А нещо за изпитите межеш ли да ми кажеш? Как се влиза?.....
Влиза се с 2 теста - стоп-тест (по БЕЛ) и тест по история.

therichbitch
08-09-2012, 13:55
докато я иди в СУ и да видим дали ще стане точно така
и преди да ми кажете ''то щото СУ е много престижен'' погледнете статистиката за унита на МОН, те поне няма как да ви излъжат..

Ами общо взето... Позволи ми да съм малко по- информирана от теб (не за друго, а защото уча там)
Имам колеги, които влачат по 5-6, а може би вече са 7 изпита, въпреки че имаш право само на 2, с молба до декана на 3. С 6ца по едното и 4ка по другото можеш да влзенеш право-да. Може да не си чула да се влиза с 3ки, но чу ли тази година какви са оценките по литература? Мисля, че скоро и 3ка ще става. И все пак й препоръчах да кандидатства в СУ, ако става дума за право.
Имам чувството, че и най- големите мекотели ще са на абсолвентсткия бал и ще завършат с нас.

Университетът е по-добър от останалите, но не мога да се съглася, че е много добър сам по себе си. Това е, което исках да кажа.

irrationalDecision
08-09-2012, 20:45
Ами общо взето... Позволи ми да съм малко по- информирана от теб (не за друго, а защото уча там)
Имам колеги, които влачат по 5-6, а може би вече са 7 изпита, въпреки че имаш право само на 2, с молба до декана на 3. С 6ца по едното и 4ка по другото можеш да влзенеш право-да. Може да не си чула да се влиза с 3ки, но чу ли тази година какви са оценките по литература? Мисля, че скоро и 3ка ще става. И все пак й препоръчах да кандидатства в СУ, ако става дума за право.
Имам чувството, че и най- големите мекотели ще са на абсолвентсткия бал и ще завършат с нас.

Университетът е по-добър от останалите, но не мога да се съглася, че е много добър сам по себе си. Това е, което исках да кажа.
Хаха, the richbitch, кофти късмет имаш май. Все ти се налага от собствен опит да убеждаваш пишещите тук , че едикое си учебно заведение не е някаква суперненадмината образователна институция, независимо дали става дума за гимназия или уни.Ама те ни приемат, ни предават май. Знаят си своето, нищо,че не учат там.Вместо да чуят и думите на човек с преки наблюдения.Ама нали всеки си е free, нека се пъне да доказва нещо си през сайта на МОН.

pet1tety
08-09-2012, 21:05
Това,че си чул от нз си кои си нещо за СУ или за някой друг университет не означава,че той е най-добрия.....За всеки ще чуеш и положителни и отрицателни мнения....като не си достатъчно информиран/а не пиши коментари....смешни сте....ето therichbitch изказва мнение в което 100% от казаното е истина.

therichbitch
08-09-2012, 21:23
......

Какво да се прави, съдба :D
Тя не че се опитва да докаже нещо, просто я засърбя езикът да се изкаже крайно "подобаващо". Хубаво, че днес аз нямам сърбежи хех, та опитвам с добро да обясня :)

pet1tety
08-10-2012, 07:59
Така е ......злобата и завистта са много опасни...... :д