PDA

View Full Version : За тези които искат да учат/живеят в Южна Корея



monika__9797
08-07-2012, 19:02
Направих тази тема защото аз самата искам да живея или поне уча във Корея. Тук можем да обсъждаме всичко свързано със Корея. Мисля че напоследък Корея стана известа и във Бълария затова си мисля че не съм единствената със тези амбиции! :)

draid
08-07-2012, 19:52
В южна Корея има само едно хубаво нещо за мен - StarCraft

monika__9797
08-07-2012, 19:57
В южна Корея има само едно хубаво нещо за мен - StarCraft



Аз да ти кажа искам да играя тази игра ама нещо не схващам :D ...

Mary_Jane_69
08-07-2012, 19:58
Дори не ми е хрумвало.. нз коя беше южна северна източна западна ама някъде беше такова диктаторство, че си бало майката... не се кефя на азия, а в момента ми се пуши коз

monika__9797
08-07-2012, 20:01
Във северна корея е диктаторството :) - Там е комунизъм
Но все пак има много хубави стипендии за южна корея ...

Mary_Jane_69
08-08-2012, 07:26
аз лично мразя дръпнати очи, вие ходете си трепете главата материалисти такива

Blab
08-08-2012, 07:51
темата не тръгна добре, а тъкмо се ентусиазирах:Д

draid
08-08-2012, 07:57
Дори не ми е хрумвало.. нз коя беше южна северна източна западна ама някъде беше такова диктаторство, че си бало майката... не се кефя на азия, а в момента ми се пуши коз

Ами образовай се.


Аз да ти кажа искам да играя тази игра ама нещо не схващам :D ...

Научи се.

Elli *
08-08-2012, 08:07
ейй искам такава тема за Япония :D <3
иначе аз съм фен на Азия, така чее йе :D яка тема
тъкмо съм в yesstyle.com
за феновете на азиятската мода <3

monika__9797
08-08-2012, 10:24
Радвам се, че все пак има интересуващи се! :)

Ето как една жена разказва как е замина за Корея


Получих съобщение, че е интересно как сме заминали в Корея и да разкажа. Първо да уточня, че ще ви споделя истината, без да крия или преиначавам. Уточнявам са мо, че не сме емигранти. т.е. не търсим гражданство, само работим тук.
По-точно работи съпругът ми, а аз се грижа за дребното домочадие, ученичка за 1 кл. и дребосъчка на 1 год.
Съпругът ми е учил в ТУ - Варна и от България започна работа в Германски Лойд, класификационна организация за кораби, работата му е корабен инспектор (малко по-ясно за незапознатите, когато се строят нови кораби или се ремонтират стари, инспекторите от такива фирми следят за стандарти, корабите се регистрират задължит. в такива класификационни организации и плащат такси, от които пък се издържат фирмите.) От фирмата му предложиха да замине за Южна Корея, понеже корабостроенето тук е много добре развито, както в Китай, напоследък Виетнам, Индия. Има договор, след което се урежда лесно виза и т.н.
Да се дойде просто така в Корея ми се струва почти невъзможно, много е далеч (скъпи самолетни билети, а влак няма ), езиковата бариера, средства за издръжка.
Това, което знам за работа е, че идват българи музиканти за по 6 м. или година, свирят в барове, срещали сме се с една група в един хотел в Пусан. Друга възможност е учители по английски, разбира се трябва да имат някакъв ценз (и американски акцент), доскоро допускаха само native speaker, но мисля отскоро е разрешено или ще бъде и от европейските страни (изключая Англия) да идват учители. Знам също, че има много момичета (но от Русия ), които идват като модели (претекст), но работят като компаньонки. В Пусан има доста голяма общност руснаци, предполагам въртят някакъв бизнес. Така че професиите, които тук могат да бъдат упражнявани от българи (и др., некорейци) са музиканти(може би танцьорки), учители по английски (подлежи на проверка), в областта на корабостроенето, автомобилостроенето (напълно ми е неизвестно). Много корейски фирми се отварят за външните пазари, така че предполагам имат нужда от чужденци. Другият начин да се дойде и остане в Корея е брак с корейка/кореец. Wink . Можете да попитате предполагам и в посолството на Ю.К. в София, но не знам какво ще ви отговорят.
Дано отговорът ви удовлетворява. Това от мен.

Надявам се да ви е интересно :)

monika__9797
08-08-2012, 10:25
Ами образовай се.



Научи се.


Доста си строг :D

monika__9797
08-08-2012, 10:27
Корейското правителство отпуска стипендии на чуждестранни ученици и студенти за образователна степен бакалавър или магистър, които в България ги има обявени на сайта на Министерство на Образованието. Който иска да замине да учи в Корея, да следи там за повече информация. Обикновено са по две стипендии за съответната степен и ги обявяват есента или зимата за следващата учебна година. Има варианти и директно да кандидатстваш в университет там - пак по това време се пускат изискванията на сайтовете на университетите, тъй като те си имат квоти за чуждестранни студенти.

Проверете във МОН :)

monika__9797
08-08-2012, 10:46
Ето едни интерестни тестчета за да разбрем колко знаем за Азия :)

http://poblizo.com/?p=8110

draid
08-08-2012, 12:42
Ууу ти си момиче , ако набора ти е 97', то играта е на почти твоята възраст ...

monika__9797
08-08-2012, 13:23
Ууу ти си момиче , ако набора ти е 97', то играта е на почти твоята възраст ...


Да набора ми е 97 :)
Аз по принцип много обичам да играя игри...
Любимата ми е Sims 2,3 Доста игри са ми минали през ръцете :D

windowlicker
08-08-2012, 15:10
Моника много се радвам на ентусиазма ти. И аз много си мечтаех да замина за Япония преди няколко години да преподавам английски, но в крайна сметка се отказах поради ред причини. Иначе ти пожелавам да спечелиш стипендията и да можеш да заминеш :)

monika__9797
08-08-2012, 15:42
Моника много се радвам на ентусиазма ти. И аз много си мечтаех да замина за Япония преди няколко години да преподавам английски, но в крайна сметка се отказах поради ред причини. Иначе ти пожелавам да спечелиш стипендията и да можеш да заминеш :)


Мерси много :)

YyoOnNiItTyY
08-08-2012, 17:15
Ооо и аз много искам да замина или за Ю.К. или за Япония, но ми се струва доста трудно..като се има предвид, че са на другия край на света. Но пък мисля, че съм един доста упорит човек и няма да се откажа докато не стигна до една от двете държави. :)

tora
08-12-2017, 17:35
Здравейте!
следващата година смятам да кандидатствам в Корея. За първи напускам България и бих искала някой, който е пътувал до Корея да ми каже от какви документи се нуждая при заминаването и какво трябва да знам за самото преместване в друга страна. Наистина не съм запозната с тези неща. Ще съм ви много благодарна за помощта.