PDA

View Full Version : Трудно е да запазиш любов от разстояние ..



papii99f
08-07-2012, 22:31
Здравейте! Ето че дойде и моят ред да пиша тук. Такааа, ами аз съм на 13 (на пръв поглед никой не ми ги дава, защото озглеждам много по-голяма). Тази година бях на гости на най-добрата ми приятелка в Канада. Тя е с 6 години по-голяма от мене, но това няма значение. Запозна ме с приятелите си и ме водеше абсолютно навсялъде с нея ( нейните приятели са 19-20-21 годишни). Всички ме възприеха много добре и изеобщо не им пукаше, че съм на 13. Изкарах си страхотно с тях: пихме, смяхме се, правихме глупости и беше много забавно. Добре, обаче започнах да изпитвам чувства към едно от момчетата. Ще си призная, че първият път когато го видях си помислих " леле какъв грозник", но сега мнението ми е друго. още първоят ден отидохме на купон в тях и той като започна да ме налива .. цяла вечер. Бях излезла сама на балкона и той дойде. Говорихме си, смяхме се. Беше ни много хубаво. Всеки ден се виждахме и не спирахме да си говорим (може би с него съм си говорила най-много от всички в групата). Когато излизахме навънка се гушкахме, грижеше се за мен. Не знам дали си въобразявам, но мисля че и той изпитваше някакви чувства към мен.
Добре, обаче дойде моментът, когато аз отново трябваше да се прибера в България. Псоледната вечер като се видяхме и се гушнахме за последно, той ми каза: "догодина ще те чакам".
Мислех си, че пробера ли се в България и видя старата си любов всичко ще се промени и ще забравя любовта си в Канада. Но не- два месеца по-късно и той все още ми е на телефона и в мислите ми. Разбирам .. Той може би не е за мен- все пак е на 19, но него за пръв път колкото и да бях влюбена се държах естествено. Нямам проблем да му призная, просто не знам дали има смисъл след като сме разделени.
Знам че в момента си казвате че съм малка и незряла за любов, но някъде чух, че годините не определяли обичта. Всъщност това, което исках да ви попитам е какво да правя? Да го забравя и да оставя спомените, или да чакам до догодина пък каквото стане?

x3eme
08-07-2012, 22:35
преди около 2 години ми се случи същото нещо (горе-долу)
имах само 2 варианта...да остана в чужбина и да продължа да се залъгвам,че имам връзка или да си тръгна по възможно най-бързия начин.
след няколко дни си купих билет за българия с първия възможен полет.това може би беше най-доброто ми решение през живота
мисля,че при теб вариантите са същите.просто трябва да избереш и да направиш най-удачното за теб

MarkKnight
08-07-2012, 22:46
виж сега моето момиче,ще ти кажа една сeнтенция,която е най-вярната.....далече от очите,далече от сърцето,ти си прави изводите сама

prosto_chovek
08-07-2012, 23:07
в случая е прав :)

Amore-Mio*
08-08-2012, 04:12
Рано ти е още да се измъчваш с любов и подобни глупости, свързани с нея. Ясно е, че той не е за теб, не само поради това, че сте разделени от доста километри. Фактът, че ти си на 13, а той на 19 години - говори много. В този случай разликата е наистина доста голяма и надали споделяте , и имате общи интереси и възгледи за живота. Може би те е възприел като малка сестричка и за това ти е обръщал толкова много внимание, ала бала. Още повече, че не си в собствената си страна , не познаваш Канада. Най - добре е да забравиш за чувствата си към него. Запази си приятелските отношения с него и толкова. За повече от приятелство, според мен не е правилно да мислиш.

DisappointedDreamer
08-08-2012, 05:51
Годините имат значение.
В момента възрастовата ви разлика е прекалено фрапираща, не сама по себе си, а заради етапите от живота в които се намирате. За няколко дни това момче няма как да е развило нещо повече към теб от харесване/симпатия. Не знам защо в заглавието на темата присъства думата "любов", при положение че вие само се харесвате. Нито той те обича, нито ти го обичаш. Фактът че те е наливал с алкохол и те е гушкал означава само че се е опитвал да ти влезе в гащичките - нагледала съм се на такива батковци с по-малките си дружки. Той се намира в Канада, а ти в България.

Мисля, че ти дадох достатъчно добри причини, поради които трябва да си го избиеш от главата.

LadyDi
08-08-2012, 06:30
Освен ако не планираш да заминаваш за Канада или той не планира да се връща в България, няма смисъл.

И не са нужни сИнтенции за това (не се въздържах :D)

Me4encety
08-08-2012, 08:29
Същата история имам с едно момче от Холандия (на което не знам даже как му се пише името :cool: ),само че той беше в България заради една сватба и няма и да се видим повече.Гадно е ,шибано е знам,ама просто трябва да си намериш някой който е по-близичко до теб.Не си струва всичките сълзи,мъката,нервите и прочее простотии.

Anichkaxxwee
08-08-2012, 09:02
Годините в този случай, имат значение
13 и 19 - не мисля :?
Ти си още малка, за да се тормозиш с връзки от разстояние и тем подобни

dimitar_ak
08-08-2012, 09:46
"Oще първоят ден отидохме на купон в тях и той като започна да ме налива .. цяла вечер. Бях излезла сама на балкона и той дойде. Говорихме си, смяхме се. Беше ни много хубаво. Всеки ден се виждахме и не спирахме да си говорим (може би с него съм си говорила най-много от всички в групата). Когато излизахме навънка се гушкахме, грижеше се за мен. Не знам дали си въобразявам, но мисля че и той изпитваше някакви чувства към мен."

Да коментирам ли? Малко съм скептик.

MarkKnight
08-08-2012, 09:48
И не са нужни сИнтенции за това (не се въздържах :D)
хахахахах много ми се спеше хахахахах

spensi
08-08-2012, 09:51
Лол 13-19 год. по-принцип 6 години не е голяма разлика но ако сте на 18-24 или 20-26 години

ledenakrasota
08-08-2012, 09:53
Не се чувствай кофти. На твоите години е нормално да се случи. Всеки е изпитал такова нещо почти. Тепърва ще ходиш нагоре-надолу и ще имаш трепети с някого. Едни ще забравиш, други ще ти останат за по-дълго. :) Слеd време нищо не се знае като по филмите. :D Просто не го взимай много навътре. :)

papii99f
08-08-2012, 10:37
Мии добре, дотук разбрах само 2 неща: остави го .. И много си малка за него.
За годините разбирам, но някой измислил ли е начин как ще го забравя?? Ок, наясно съм, че връзката ни трудно може да потръгне! Но не съм съгласна, че ме е наливал, за да ми влезе в гащичките (DisapointedDreamer). Първо нито е такъв човек, нито аз съм такава, че да му дам. ...
Добре, мерси все пак за помощта. Ще видя някакъв начин и ще се опитам да не мисля за него. Благодаря на всички! :)

LadyDi
08-08-2012, 10:39
Мии добре, дотук разбрах само 2 неща: остави го .. И много си малка за него.
За годините разбирам, но някой измислил ли е начин как ще го забравя?? Ок, наясно съм, че връзката ни трудно може да потръгне! Но не съм съгласна, че ме е наливал, за да ми влезе в гащичките (DisapointedDreamer). Първо нито е такъв човек, нито аз съм такава, че да му дам. ...
Добре, мерси все пак за помощта. Ще видя някакъв начин и ще се опитам да не мисля за него. Благодаря на всички! :)
ъъъ... ти си още доста малка, че да го осъзнаеш
+ това как от толкова кратко време го прецени, че не бил такъв човек
и накрая... как ще го забравиш... с времето. е така

DisappointedDreamer
08-08-2012, 11:03
Мии добре, дотук разбрах само 2 неща: остави го .. И много си малка за него.
За годините разбирам, но някой измислил ли е начин как ще го забравя?? Ок, наясно съм, че връзката ни трудно може да потръгне! Но не съм съгласна, че ме е наливал, за да ми влезе в гащичките (DisapointedDreamer). Първо нито е такъв човек, нито аз съм такава, че да му дам. ...
Добре, мерси все пак за помощта. Ще видя някакъв начин и ще се опитам да не мисля за него. Благодаря на всички! :)

Уау, да - ти за 2 седмици успя да разбереш какъв човек е, при положение че сигурно сте се засичали само вечер по купончета.
Както каза лейдито - много си малка, за да го осъзнаеш. Вие връзка не сте имали, и не бихте имали предвид възрастовата ви разлика и хилядите километри, които ви делят.

Skullcrusherka
08-08-2012, 19:52
Това е моментно влечение. С времето ще го забравиш и като тръгнеш да си спомняш за това, ще разбереш колко нелепо е. Излизай с приятели навън, ходете по купони ала бала и със сигурност ще срещнеш друг(надявам се на твоята възраст).

Jamiroquai
08-08-2012, 20:31
Имам приятели в същата ситуация и смея да твърдя, че "се обичат отдалече". Всичко зависи от вас :)

HollyGolightly
08-08-2012, 20:53
Той не е такъв, който "да се опитва да ти влезе в гащите"? Ти сериозно ли вярваш, че един 19 годишен ще се занимава с 13 годишна просто ей така и че много те харесва заради това колко си хубава или заради общите теми които имате? Та както ти сама каза той те е наливал още от първата вечер когато сте се видяли, що за човек прави това с 13 годишна?
Няма смисъл да се тормозиш, прекалено далече сте и разликата ви е много голяма, да когато станеш на 17-18 може и да не е , но сега е , вие просто сте на различен акъл.