PDA

View Full Version : Ще се побъркам! Май имам мишка в стаята !



don't say anything.
08-08-2012, 11:40
Хора, полудяла съм, от няколко дена намирам акита като на морско свинче, ама в пъти по-малки по секцията ми, имам две кучета и котка, но само едното куче влиза там, другите по никакъв повод. Бях намерила една огромна хлебарка, която беше дошла от няк'ъв канал, вече сигурно я няма, обаче наистина започвам да се плаша, секцията ми е огромна, почти по цялата стена е и няма начин да се дръпне и отзад да се види какво има, мислих си за отрова ли, 'де да знам, страх ме е да спя в собствената ми стая, една приятелка вика, че няма как да е плъх или мишка, защото надушват, че имам котка и ги е страх, ама вече не знам какво да си мисля.... т'ва чудо изглежда ето така:

http://i.imgur.com/Dhdeh.jpg

monika__9797
08-08-2012, 12:03
Ако на мишка е ! :D
При мен се показa като сложих една торба наилонова и тя се навря вътре ...
Те много се навират във торби и чорапи :) Знам че е гадно ама пробрай ...

RainbowGirl
08-08-2012, 12:05
Ами мишка си имаш, да. :Д
Значи... взимаш едно от тия най-малките кошчета за боклук, които са с въртящо се капаче. ей такова (http://www.como.bg/media/catalog/product/cache/1/small_image/280x/602f0fa2c1f0d1ba5e241f914e856ff9/i/m/image_1977.jpg) , ама от най-малките, слагаш сирене или някакви ядки върху капачето и кошчето трябва да седи някъде до тръби или да сложиш нещо, по което мишката да се покатери, за да вземе сиренето. Ааа да, кошчето трябва да е пълно с вода почти до половината, за да може мишката да се удави като падне вътре. :Д

don't say anything.
08-08-2012, 12:12
Г-господи.............................

don't say anything.
08-08-2012, 12:14
Такова кошче с въртящо се капаче нямам, само такова обикновено, то ще свърши ли работа? или някакъв леген ?

RainbowGirl
08-08-2012, 12:15
Не мисля, че искаш да съжителстваш с мишка. :Д Затова споделих как можеш да я хванеш. :Д
За какво кошче точно става въпрос? Иначе с леген се съмнявам да стане... може да питаш някой дядо или друг роднина, може да знаят :Д

don't say anything.
08-08-2012, 12:22
Добре, тука чистя всеки божи ден, как е възможно изобщо дори ХЛЕБАРКА, а какво остава за ГРИЗАЧ................

RainbowGirl
08-08-2012, 12:42
Може да е влязла през прозорец/врата... Аз понеже живея на втория етаж и миналата година така влезе една мишка през прозореца, защото точно до него има дърво :Д:Д
И все пак опитай с кошчето, ако не - купи някакъв капан, знам ли. :Д

Skullcrusherka
08-08-2012, 12:48
С капан или отрова най-добре. И няма да се плашиш от една мишка, я. :)

SisiStrange
08-08-2012, 12:57
Ами, ако отровата попадне у някой от домашните любимци? М? Номерът с кошчето е добър.

don't say anything.
08-08-2012, 12:58
Няма как от прозорец, всичките ни прозорци са с мрежи, а съм на 4-тия етаж и няма ник'ви дървета близо до прозорците.
Животните не влизат в моята стая, забранено им е и ги държа далеч.
Май най-добре с отрова, то не е толкова лесно т'ва с кошчето..

strawberry88
08-08-2012, 13:04
Може да купиш такова кошче.Не са скъпи.

don't say anything.
08-08-2012, 13:20
Добре, де, а ако нахлуя в 3 през нощта с една лопата или метла и го натепам? Сигурно ще избяга, но е вариант ! :D
Ако изобщо е там по това време... ;d

monika__9797
08-08-2012, 13:27
С найлоновата торбичка става първо със нея пробвай :)

draid
08-08-2012, 13:29
Има едни неща - наричат се капани за мишки, използват се за улавянето им. Кошчетата се използват за изхвърляне на боклук.

bloodyF
08-08-2012, 13:37
^yup
баща ти?дядо ти?възрастен човек?
сложете един капан с повече сиренье вътре и готово..

don't say anything.
08-08-2012, 13:47
Казах на дядо, майка ми знае, ама в момента е извън България.
Дядо ще го погледне сега и ще купим отрова, няма да се навият за тия неща с кошчетата и т.н., много сложно става и да купувам и да й слагам нещо там да се покатери, направо една качествена отрова, ако трябва ще местим всичко, за да преместим секцията и да я извадим (ако умре там), че нали ви казвам... разположена е секцията по цялата стена, огромна е и вероятно е отзад.

kosder
08-08-2012, 14:55
Най-добре с капани/отрова, защото не е сигурно, че си имаш само 1 посетител.

don't say anything.
08-08-2012, 15:14
Сигурна съм, че е 1. Живея в София, в блок, в апартамент на 4-тия етаж и както вече казах, чудно ми е как изобщо един е влязъл, защото е почти невъзможно. Но ще купим отрова утре и ще сложим.

fenkaaa
08-08-2012, 21:36
Чувала ли си израза "Крие се като мишка" ? Не случайно е създаден. Мишките винаги бягат далеч от хората и се крият в някоя дупка и имат страшно бързи рефлекси.Докато отвориш вратата вече са избягали,така че няма как да го спипаш с лопатата :D Давай отрова.

jghgh
08-08-2012, 21:43
Има си и фирми за дератификация, или както там се казваше процедурата по изтребването на гризачите.
И няма какво да се правиш на достойна, че имаш само една мишка и т.н. Не се знае колко имаш. И не е срамно, че ти се е случило.
И ти не си мишка или хлебарка, та да знаеш колко са изобретателни и как лесно се вмъкват къде ли не.
На много семейства им се е случвало поне веднъж ситуация като твоята - я мишка, я хлебарка, я мравки.
Така че стига си спорила и вземи превантивни мерки като за 3 мишки. Независимо че имаш 1на, или колкото там имаш (а ти това не може да знаеш със сигурност)

HollyGolightly
08-08-2012, 22:23
До колкото знам мишките ги е страх както от котки така и от кучета. Пускай си животните по-често в стята и ще я прогонят . Ако това не свърши работа един капан няма да е по-скъп от 5-10 лева

don't say anything.
08-09-2012, 07:36
jghgh, ти направо ме учуди. Къде съм се правила на достойна, къде съм спорила - не е ясно.
HollyGolightly, и на мен една приятелка ми каза, че не би трябвало да имаме, след като имам котка, че и две кучета, пускам ги уж, ама на тях им е кеф да влизат непоканени, нали им е забранено.. иначе като ги вкарам аз, и те излизат.. :D

Bonbonchencetyy
08-09-2012, 10:18
Ако бях на твое място,нямаше да ползвам отрова.Представи си,че другите ти домашни любимци 'случайно' влязат и се отровят.Не бих рискувала...

bReAk3R
08-09-2012, 12:03
пхах, капана на RainbowGirl ме закопа... :D:D:D:D Иначе и ние имахме обаче в спалнята един плъх, ама огромен и гнусен ти казвам.. През нощта тропа по вратата на спалнята :D Наще заключили спалнята някви и после след кат сложихме капан и двамата гледаш ги е страх да влезат да видят хванал ли се е :D И пак аз свърших работата, та беше жив в капана и опашката излизаше (puke) После го дадоха на калеко ми, та да го дави...

slivergold
08-09-2012, 12:38
^ Ew.

don't say anything.
08-10-2012, 15:43
Аз малко се съмнявам, че е мишка/мишки, шях да я/ги чувам.

Imbecile!
08-10-2012, 16:27
Странно защо, имаш котка, а не усеща нищо. На село като са се вмъквали мишки в стаята на баба ми винаги сме пускали котката, като не и отнема повече от 2-3 минути за да улови това, което е влязло.

don't say anything.
08-10-2012, 17:10
Точно, имам и кучета и котка... малко странно, плюс това както казах, нищо не се чува.

3oPuTy
08-10-2012, 17:51
Абе котката е домашна как очаквате да реагира?!
Тя е свикнала "мишките" да излизат от хладилника вече готови,сготвени и сервирани,а не да лови ...
Вярно,че са си диви животни и би трябвало да им е вродено ама до сега като не е попадала в ситуация,в която да се налага да лови как да го направи сега като не я и пускат в стаята?!
А мишката може и от входната врата да се е шмугнала,и от съседна тераса ...
Най-добре вземете един капан и сложете някакъв плод вътре или семена.Сиренето не е най-удачния вариант,макар да е всеизвестно,че по анимациите мишките го обожават.
А това с удавянето в кошче за боклук ми прозвуча толкова гадно,гнусно,противно,мъчи елно и т.н.,че не е истина просто ... :?

kircho940
08-10-2012, 19:17
О, спомням си, че и ние преди имахме мишки и оставихме отрова на доста места. Един ден както си стояхме чухме нещо да хрупа и какво да видим... Котката яде от отровата за мишки... От тогава я обявихме за най-лудото животно на света! После повърна и отиде в градината, легна и помислихме, че ще умре... Обаче се оправи. След време пак яде малко отрова. Добре, че бяхме там, иначе не знам какво щеше да стане, ако беше изяла цялата отрова...

gt-r
08-12-2012, 16:02
Ако не искаш да те безпокои. и да не излиза за да се виждате на 4 очи си пускай музика ,която да канти през цялото време докато си във стаята независимо какво правиш /спиш,хапваш и прочие. със сигурност не слагай отрова има вероятност да си натровиш животните ,а и ако се натрови мишока ако се скрие някъде после ще стане голяма миризма. най-добре капан

don't say anything.
08-21-2012, 12:45
Сложихме отрова, огромтичната хлебарка току-що се показа на средата на стаята едвам движеща се, хапнала си е от отровата значи. Животните ми не са влизали в стаята от 2-3 седмици, нищо им няма. Мишки пак казвам, че не чувам да има, щеше да се чуе по няк'ъв начин, те не са толкова безшумни. Мисля, че е било от хлебарката. Щях да издивея като я видях сега пак.. ама поне знам, че вече не живее в стаята ми!

iBloodSucker
08-21-2012, 17:17
^ Трябваше да я снимаш. :D

Incadeptus
08-21-2012, 17:36
мишката я е по-страх от тебе,няма да те изяде,знам,че мишките за гнусни,но съм против убиването им.Всяко същество има причина да е тук и сега,ние не можем да казваме кое е вредно и кое не.Но понякога се налага ;д

mrankoniiii
08-28-2012, 20:09
Замисляла ли си се , че може да е караконджул :D :D

NambyPamby
08-29-2012, 01:51
Ти да не си имала http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2V-PHnRJbWO5NZJkTujKOK6bTlT3sjLQIYG3LzMY6_Uu5u7XP4A&t=1 такава хлебарка, че да маркира така стаята? оО
Сигурна ли си, че нямаш мишле? Малко, сладко, цвъркащо, мятащо болести насам-натам? М?

gugenceto2
08-29-2012, 06:49
С капан е най-безопасно в твоя случай.

ROFLWTF
08-29-2012, 07:25
ще кажа само the fuck....
такова голямо аки от хлебарка?!?!

yakuza_
08-29-2012, 07:41
В квартирата ми мислехме, че имаме мишки, а се оказаха врабчетата, които влизаха през отворената врата на терасата. Така, че и това го има като възможност.