PDA

View Full Version : Проблем с компютъра



maistorluk
08-08-2012, 11:45
От около месец-два започнах да усещам странни "аномалии" ако мога така да се изразя в компютъра си. Докато играя нещо примерно Team Fortress 2 изведнъж ми забива и до там нито мога да дам Ctrl + Alt + Del нито нищо само рестарт. Процесора ми е Intel Pentium Dual CPU 2GHz(малко е стар от 2007-8 мисля че е взет компютъра до сега не е сменян процесор. Аз мисля че тва е причината ама да питам). Рам паметта е 4GB DDR2(исках да е DDR3 ама се късмета ми е гаден пък и май процесора не поддържа DDR3 не съм сигурен). Видеото е nVidia GeForce GT220 1GB с най-новите драйвъри от сайта на nVidia. Компютъра си го преинсталирах преди 2 дена. Мисля да сменям процесора скоро и ако го сменя дали може да имам подобни проблеми защото ми писна само след ъпгрейди да излизат все нови и нови проблеми.

Stag
08-08-2012, 12:11
Ти с можеш да го смениш само с нещо до Core2Duo E7xxx, преди видеокартата да ти ботълнек-не производителността, така че подобен ъпгрейд не си струва особено. Относно проблема ти - погледни температурите на процесора, видеото и чипсета (с програма от типа на SpeedFan или Aida64/32). Ако са твърде високи - на процесора не трябва да е над 60, видеото - 70, чипсета - 50 (доста грубо казано - всичко зависи от охлаждането в кутията) - проблемът най-вероятно ще е това. Ако не е, може да е дефектирал северен/южен мост - случвало ми се е.

maistorluk
08-08-2012, 13:48
А с този процесор от AMD дали ще стане ъпргейда http://bit.ly/NjeBj3? Иначе сега ше вида кви са температурите на компонентите които каза и ще ги напиша тука.

maistorluk
08-08-2012, 14:11
След 1 игра на Blacklight:Retribution CPU-58 градуса GPU-54 градуса. При покой CPU-37 градуса GPU-около 40 градуса.

FreeExtazy
08-08-2012, 22:56
Температурите са добри. А сигурен ли си, че не се е получила грешка при преинсталацията?

maistorluk
08-09-2012, 08:37
Те тея проблеми не се появиха след инсталацията. Те са отпреди 2-3 месеца сигурно. А да не говоря за синия екран на смъртта от миналото лято и не мога и не мога да разбера от какво е тоя тъп екран. Омръзна ми докато играя някоя игра да ми се рестартира компютъра. Адската досада. Само да помоля някой да каже дали тоя процесор който съм го сложил горе ще може да се сложи на компютъра ми че вече...

Stag
08-09-2012, 08:43
Не, дъното ти поддържа само процесори на Intel, а и няма особен смисъл да ъпгрейдваш на 4-ядрен процесор с тази видеокарта - само ще си похабиш парите за не много драстична разлика в производителността. Така или иначе, щом не е от температурите, проблемът най-вероятно идва от дефектирало дъно. Не разбрах тоя проблем само при игра ли се получава, или и докато сърфираш или гледаш филми?

maistorluk
08-09-2012, 08:55
Може ли по някъкъв начин сам да разбера кой мост се е развалил или задължително на сервиз да го прегледат? Питах за тоя процесор защото по принцип си падам геймър и ми се искаше да си ъпгрейдна компютъра за да може да подкарам Battlefield 3. И проблема е само при игри. Докато си гледам някакъв филм такива работи няма. Само когато мъча процесора само тогава(имам предвид когато играя игри де :D )

npp
08-09-2012, 19:00
пробвал ли си да оставиш компютъра да работи без капак?!, това може да реши проблема в случай че е от високи температури

за bf3 на резолюции от рода на 1920х1080 максимално качество ти трябва видеокарта от класа на gtx560ti нагоре, четириядрен процесор от 3GHz нагоре(най-добре интел, а от амд високия клас phenom), и 4GB ram ddr3, при по-ниски резолюции и качество може и с двуядрен на около 3GHz, gt240-gts250, и 2GB ram, плюс това играта май не поддържа windows xp, а най-добре върви на windows 7 и то 64 битовата версия

maistorluk
08-10-2012, 06:59
еми аз операционната система си я имам 64 битова ама за bf3 много ще се охарча май ако тръгна да ъпгрейдвам компютъра.