PDA

View Full Version : Задължителна ли е личната карта?



Not_like_you
08-08-2012, 15:55
Здравейте,
След известно време навършвам 14 и се 4удех дали ми е необходима българска ли4на карта. Рових се доста из нета, но вси4кото, което намерих е 4е е задължителна за българи, живеещи на територията на страната, а аз живея в 4ужбина. Знаете ли дали все пак трябва да поискам издаването на ли4на карта или е по желание?
Благодаря предварително за отговора.

x3eme
08-08-2012, 15:59
по закон ако имаш 14 години и при проверка не представиш документ за самоличност ше бъдеш глобен

Tikche
08-08-2012, 21:13
Чакай ти подал ли си документи за гражданство в страната, в която си. Понеже, ако имаш лична карта в страната, в която си не мисля, че е нужно да си вадиш и българска. А и имаше някакъв срок за вадене. Примерно като станеш на 14 можеш да си извадиш карта но е задължителна чак когато станеш на 16....може и да са го променили вече.

x3eme
08-08-2012, 21:27
опа,не съм прочел всичко
извинявам се за по-горния пост

Not_like_you
08-10-2012, 17:59
Чакай ти подал ли си документи за гражданство в страната, в която си. Понеже, ако имаш лична карта в страната, в която си не мисля, че е нужно да си вадиш и българска. А и имаше някакъв срок за вадене. Примерно като станеш на 14 можеш да си извадиш карта но е задължителна чак когато станеш на 16....може и да са го променили вече.
Нямам "гражданство", все още съм само "постоянно пребиваващ"...

ch0c0late44
08-11-2012, 17:00
И аз съм в същата ситуация...Аз смятам да си правя.Но все пак ако някой знае нещо по въпроса...ще следя темата.

Amore-Mio*
08-14-2012, 18:06
По закон, когато навършиш 14 години си задължен да си изкараш лична карта. В чужбина не знам как стоят нещата, но щом нямаш гражданство там, то тогава би трябвало да си имаш българска лична карта.

HollyGolightly
08-15-2012, 02:02
Докато си извън страната не ти трябва. Важно е да си имаш паспорт или там какъвто и да е документ с който да можеш да докажеш че си легален. Колкото до личната карта, няма да е лошо когато идеш в България да си изкараш, но както казах докато си в чужбина на никой не му пука.
бтв: къде си ако не е тайна?