PDA

View Full Version : Sled 7mi klas- mneniq



dale4kata
08-08-2012, 15:58
аз сам за 7ми клас и трябва да реша къде искам да кандидатствам мислех си за 1ва английска или 2ра, американския колеж и природо-математическата. Ако някой ми даде съвети ще съм много благодарна.

Amore-Mio*
08-08-2012, 17:04
Не съм от София, така че не вземай на сериозно мнението ми, тъй като няма как да те уверя, че е вярно. Иначе за АК се носят най - различни слухове. Неща от сорта, че е добро място за обучение, но ако наистина имаш такова намерение и също така родителите ти да са с добро финансово положение. Други твърдят, че не е особено добре там. Иначе една моя приятелка учи в НПМГ и е много доволна. С профил химия и биология, мисля че беше. Не съм я чула да се оплаква.

sugarcube
08-08-2012, 17:44
Ами, като за начало си изясни дали искаш да учиш език или математика. А за всяка една гимназия можеш да чуеш и добро, и лошо.

perry_the_platypus
08-08-2012, 18:23
Изкарай си бала, момиче и тогава му мисли. Накрая като изкараш слаб бал мечтите ти за 1, 2 АЕГ, НПМГ ще се разбият. Изпита за АК е някъде април месец и ако наистина искаш да влизаш трябва да си наясно дали родителите ти могат да дават по 12 хиляди лева на година и да ходиш на допълнителни курсове. :)

Elli *
08-08-2012, 19:35
защо, хубаво е да си мисли от сега .. после като се почнат разни теми '' къдее ?!!?!?! '' и на др ден трябва да са решили .. ам кофти .. а тя пък ако си учи, ще си изкара хубав бал и така :)

perry_the_platypus
08-08-2012, 21:32
защо, хубаво е да си мисли от сега .. после като се почнат разни теми '' къдее ?!!?!?! '' и на др ден трябва да са решили .. ам кофти .. а тя пък ако си учи, ще си изкара хубав бал и така :)

И все пак е доста рано от сега да почне да влиза в едни размисли АК, НПМГ, АЕГ, НЕГ, ФЕГ, ИЕГ и т.н. Аз се бях решил твърдо да уча френски, независимо къде и накрая просто влезнах в гимназия, в която първия език ми е френски. :)

irrationalDecision
08-09-2012, 05:38
Ами, като за начало си изясни дали искаш да учиш език или математика. А за всяка една гимназия можеш да чуеш и добро, и лошо.

Никъде не е написала авторката, че има интерес към паралелките с математика в НПМГ. Може да иска с биология, с география или с биология-химия, а не с математика. Просто трябва да напише по-детайлно какви са колебанията й. Представи си съвсем условно, че иска един ден да учи медицина в англоговоряща страна. Съвсем естествено е тогава да се колебае между училища, в които ще научи английски на ниво и гимназия, която ще й даде стабилна подготовка по биология и химия.
Езиковите се избират, не защото искаш да учиш език много повече от нещо друго. Те са си общообразователни училища, в които получаваш при желание за учене що годе добра подготовка по много предмети. Езикът е един голям допълнителен плюс над тази подготовка. В езиковите има хора с фиксирани интереси, било към литература, история, математика, физика, химия, биология и т.н.Ще се съобразят с тези си интереси при избиране на профили в паралелката или при кандидатстване за съответна специалност във ВУЗ у нас или в чужбина. Но ще знаят добре и език в добавка. Точно тук идва колебанието на много хора. Дали като някой харесва примерно биология и химия да не отиде в НПМГ, а езици да учи навън? Така че на пръв поглед различни училища като езикови и НПМГ може да са еднакво желани.

Elli *
08-09-2012, 07:09
ее да, хубаво е да си знаеш на къде искаш да се насочиш, тоест какъв език или предмет, пък в кое училище то ще се види :)

vladislavcheto
08-09-2012, 15:33
Ам виж не искам да те отчайвам,но ако не си от паралийско семейство,не носиш маркови дрехи,не ходиш на скъпи екскурзии,няма да се чувстваш удобно.За НПМГ също трябва да забравиш.Ако искаш да учиш математика,по-добре избери СМГ.Ако искаш да учиш природни науки,потърси друг град.Извинявай,че ти го казвам толкова пряко и даже леко грубо,ноо това е истината.На 2 национални олимпиади бях и това,което видях,няма нищо с хвалепствените мнения,които се чуват за НПМГ.Просто там е много зле..В 119 СОУ има профил с биология,но колко е добре там..нямам идея.В 27 СОУ има с профил математика..Според мен от нещата,които изреди,най-добре е 2 АЕГ..Нова сграда,добро преподаване,ала бала.. ;дд Това е най-добре (лично мнение)..Въпреки всичко,недей да се предоверяваш на мнения из форумите,защото те винаги са били,са и ще бъдат субективни.. всеки си гледа от собствената си камбанария.. Съветвай се с родителите си,те те познават най-добре и ще ти дадат добър съвет... Успех! ;)

slivergold
08-09-2012, 17:17
1АЕГ е пълна с наркомани и пияници.Виждала съм ги вечер в 21:00 как се разхождат с водки .. не я препоръчвам.Най-добре 2АЕГ или 1ИЕГ.