PDA

View Full Version : Брекети



yleto
08-08-2012, 18:50
Не знам дали тук е подходящото място да публикувам тази тема , но искам да ви попитам какви са първите усещания, вълненията и впечатленията дните след поставяне на първите брекети . Понеже в края на този месец ще ми слагат брекети и искам да науча повече работи. :) :) :)

Dagichka
08-08-2012, 19:40
ами сестра ми носи брекети преди 2-3 години, помня, че след като и ги сложиха цяла седмица ядеше само картофено пюре, болеше я, защото бяха много стегнати и все пак е ново чувство.. но свикна, разбира се, и след като ги махна ефектът наистина е супер :)

embraceme
08-08-2012, 20:47
Забрави за нормално хранене след като ги сложиш.К'вото и да ядеш няма да ти е вкусно толкова както е било без тях.

slivergold
08-09-2012, 13:59
На една фр..абе фр силно казано ;д имаше и като ядеше и се лепеше по брекетите и не можеше да го измие хубаво и стоеше едно мръсно там,но след това зъбите и станаха много хубави.

poncho
08-11-2012, 19:38
Глупости.Аз като носих ме боля първите 2-3 дни само.И то не е болка за умиране,просто стяга.След това ме болеше само като ходих да сменят дъгата.Повярвай ми, след като ги махнеш и ги видиш в огледалото, ще разбереш, че всяка минута болка си е заслужавала.Аз ги носих година и 5 месеца,но при всеки е различно.Да си ги носиш със здраве : )

Amellia
08-11-2012, 20:12
Ще те боли, може да ти се появят афти, ще имаш едни "браздички" от вътрешната страна на бузите заради дъгата, която ще се впива в кожата. Няма да можеш да ядеш твърда храна първите няколко дни (при всеки е различно де, зависи колко време те боли). Мда, зареди се с картофено пюре, кисело мляко и меденки.

Smilee_
08-19-2012, 18:38
Аз нося брекети от 1 год. и половина. Отначало си беше гадничко. Първо зъбите ме боляха ужасно много, после започнаха да ми стават авти и рани.. не можех да ям нищо, по едно време ми се ревеше, но след около 2-3 дни започнах да свиквам с тях.. Абе като цяло първите няколко дни ще е гадно..но няма нищо кой знае колко страшно.

Narkomancencety
09-03-2012, 20:13
Аз нося от 3 месеца, само първите 3 дни ме боля, пиех нурофен и болката минаваше. Преди имах огромни афти и рани по устата, но ги мажех с едно гелче и сега нямам проблеми. :) Ето го гелчето:
Начин на действие:

Гелът Aloclair образува невидимо защитно покритие върху афтите. Благодарение на него, се предпазват нервните окончания на лигавицата от дразнене и замърсяване. Болката намалява и изчезва още в момента, в който защитният филм се е оформил. Алоклер играе роля на защитна лепенка, която поставяте върху рана. Съдържа екстракт от Алое Вера, които допълнително подпомага усопокояването на болката и ускоряването на оздравителния процес.

Голямото предимство на Алоклер, е че той води до облекчение на болката и дискомфорта, веднага и има ефект за няколко часа.

Предимства:

Облекчава болката, чрез образуване на защитен филм.
Предпазва афтата от замърсяване.
Подпомага ускоряването на оздравителния процес.
Не щипе и няма неприятен вкус. Има лек вкус на анасон.
Не съдържа алкохол.

Приложение: афти, афтозни язви, афтозен стоматит, малки лезии, травматични наранявания и язви, причинени от брекети и лошо лежащи протези

Иначе много си се харесвам с брекети и не искам да ги свалям :D

venivr
09-04-2012, 05:14
На мен не ме болеше толкова, когато ми слагаха брекетите колкото , когато ми слагаха пръстените на горната челюст. Тогава ми се появиха ужасни рани в устата и при всяко мърдане на чуствах болка, но това беше няколко дена.

prettymonster
09-04-2012, 14:20
Братовчедка ми имаше ... ами не знам , по - удобни са от шини , може да им сменяш цвета ( тя през всичките мина :D) . Имах една фр, която също носеше ии тя си ги миеше с миниятурна четчица :cool: Ами няма значение как се чувстваш ако зъбите са ти наред честно казано :)

katericArofl
09-04-2012, 15:06
абе вие така я наплашихте се едно са ви вадили зъби. При всеки е РАЗЛИЧНО. Мога да ти кажа, че мен въобще не са ме боляли при сменяне на дъги винаги съм яла всичко дори и от забранените храни, просто не съм хрупала ябълки и прочие...
Първоначално е странно изведнъж си усещаш устата пълна, мже да те дразни ( мене не ме дразнеше и никога не съм имала авти). Ще се гледаш сиг месец и повече нон-стоп. Бе зависи.. ако се харесаш няма да са ти проблем, нама да имаш комплекси, ако пък не - трудно ще ти е. Лично на мен си ми седяха доста сладко и не са ми пречили, но по средата от двугодишното ми носене много ми бяха писнали, бях в криза, исках да се видя без тях, но после мина и останалото време. Не го мисли. Сега се кефи, че си без брекети, после, че си с брекети и зъбите се променят и ставаш по-хубава и накрай като ги махнат се кефиш на страхотна усмивка.

Psyko Nuts
09-05-2012, 23:45
Аз нося от близо 2-3 седмици. Трябва да ги носа между година и година и половина, но аз имам прави зъби, но нямам правилна захапка. С две думи плезя се със затворена уста :D Иначе първоначално ми беше странно и то е нормално. Боляха ме кучешките зъби, съвсем малко, всичко съм си ял и продължавам. Болката не е нетърпима. Но въпреки всичко това аз не мога да се харесам с брекети.

П.С.: готини ли са момчетата с брекети? :D

ForzaFelipe
09-06-2012, 00:05
Носих 2 години брекети,не е най-забавното нещо :) Отлепят се,дразнят те,като ти сменят дъгите на по-твърди не може да ядеш 1-2 дена защото всички зъби се разместват,появяват се афти,чистят се трудно,аз още имам на бузата нещо като белег от дъгата...но,при положение че ще имаш хубава усмивка,трае се :) аз малко се занимарих след като ги свалих,но пак има огромна разлика.Важното е да правиш каквото ти казват,пази ги и няма да имаш проблеми.Ако някъде те дращи дъгата (металното дето ги свързва,то се сменя на 3 месеца с по-твърда,малко е гадно вече на по-твърдите защото бувално усещаш как са ти разместени зъбите и докато се наместят..) та ако ти дращят казваш и да ти даде восъци,слагаш и си спестяваш някой афти.Също може да слагаш и по самите брекети ако има някой който ти дращи,восъка е прозрачен и не си личи ;)
Успех !