PDA

View Full Version : Проблем с звука



TrollFaace
08-09-2012, 16:51
Значи появи се следният проблем :
Зелената ми букса за звука се скапа и започна да се чува много тихо през нея , включих си буфера в синята , всичко наред чува си се перфектно , но като вляза в някой сайт (vbox примерно) и не ми се чува никакъв звук от клиповете .
Някакви идея как да го оправя ?

npp
08-09-2012, 19:27
ако става въпрос за subwoofer, трябва да се включва или в черният или в сивият конектор, докато синият, зеленият и оранжевият са за пищялки, когато включваш в определен конектор, проверявай какви са ностройките от контролният панел на аудио менажера, ето как изглежда при realtek: http://img838.imageshack.us/img838/7553/mics.jpg

TrollFaace
08-09-2012, 20:53
Добре аз имам само синя и зелена букса и в тях си пускам subwoofer-а , но защо само в сайтовете нямам звук , а от AIMP-a си има (от winamp също има) ? Да не би да ми трябват някви допълнителни настройки че да имам звук в сайтове ?

npp
08-09-2012, 22:12
проблема е че синьото може да е line in, поради което музиката от интернет клиповете да не достига до говорителите, ето тук има една статия относно realtek audio: http://blog.tabinda.net/linux/intel-realtek-hd-ac-97-multichannel-5-16-17-1-audio-and-front-panel-solutions/

TrollFaace
08-09-2012, 23:07
линка ти не зарежда , а има ли шанс това да го оправя сам или трябва го давам да ми сменят зелената букса ?

npp
08-10-2012, 00:28
ако самият конектор не е наред, тогава може да се поправи и в домашни условия, ако проводниците в конектора са хлътнали, може да се изправят с игла, има общо два-три проводника вътре в конектора, с лупа и игла може да се поправят, ако пък се е разпоил от платката, може да се запои с поялник, иначе за други повреди трябва да разбираш от електроника

TrollFaace
08-10-2012, 22:30
Ами нали викаш че синия може да бил Line in ? Никва идея нямам какво ще рече това ама мога ли да го направя да е както зеления и да си върви музиката и от него ?

npp
08-11-2012, 10:48
имаш ли аудио конектори на предният панел на кутията?

TrollFaace
08-11-2012, 20:41
Отпред само за слушалките и за микрофона , но и от тях не се чува .

Kamikazeto
08-11-2012, 23:27
Зеленото е OUT, синьото IN розовкото MIC, като ин би трябвало да рече примерно мп3 с един мъжки-мъжки жак..това да го включваш където си искаш не е решение, трябва да си оправиш буксата..мъжката или женската е преебана и какво точно не е наред?

npp
08-12-2012, 11:30
Отпред само за слушалките и за микрофона , но и от тях не се чува .

още от преди да се развали зеленият на задният панел ли няма звук от конектора на предният?, ако да, тогава просто не е свързан към дънната платка, за което е добре да имаш документацията на дънната платка, ако я нямаш, тогава трябва да разбереш кой е точният модел на дъното, и да се потърси в google/сайта на призводителя

Kamikazeto
08-12-2012, 11:49
Значи предполагам че този който е отзад е интегриран (т.е. няма как да се разкачи) докато този отпред е външен..това за слушалките отпред трябва да е еквивалентно на зеленото конекторче отзад..а то какво ти се е развалило, аз не разбрах, мъжкия или женския?

TrollFaace
08-12-2012, 11:55
Конектора на предния никога май не съм имал звук от него .
kamikazeto развали ми се нещо зеления конектор на задния панел .

npp
08-12-2012, 12:04
Конектора на предния никога май не съм имал звук от него .
kamikazeto развали ми се нещо зеления конектор на задния панел .

компютъра все още ли е в гаранция?, и кой е точният модел на дънната платка?, ако не знаеш, провери с aida, ето линк: http://www.aida64.com/downloads

Kamikazeto
08-12-2012, 12:25
Ми отвори си компютъра, виж буксичките на предния дали са ок (при дъното и при самата платка) някакви повреди по платката и ако нещо е било разкачено можеш да закърпиш положението..относно интегрираната карта, вземи, отвори комютъра при дъното около жака някакви видими повреди дали има, зачисти го малко със спирт, виж го вътре и т.н. ако няма нищо може и да е по някакъв начин софтуерен проблема но тогава ти препоръчвам да се обърнеш към някой малко по-разбиращ...

npp
08-12-2012, 12:35
само че ако все още е в гаранция, може да наруши целостта на маркера, и така да изгуби гаранцията при отварянето

Kamikazeto
08-12-2012, 12:39
Е да де говорим ако е извън гаранция...въпреки че аз дори и да ми беше в гаранция щях някакси леко да отлепя лепенката и да видя как стоят нещата..а и да му е в гаранция и да не му работи външната аудио карта...wtf?
П.П. "Проблем сЪС звука"

TrollFaace
08-12-2012, 17:46
Не е в гаранция от доста време и утре може би ще го отворя да погледна за работите които казахте .

Kamikazeto
08-13-2012, 16:27
Кво стана? хД

TrollFaace
08-13-2012, 16:29
Спах до късно и ме домързя да го отворя ;d

Kamikazeto
08-13-2012, 16:42
Еее..окей ама пиши като го видиш че ми стана интересно :д