PDA

View Full Version : Относно цигарите и още нещо



Sp0t
08-09-2012, 17:06
Здравейте, на 15 години съм и се срамувам от редовете, които ще напиша по-долу... (затова няма да казвам името си и от къде съм)
Когато бях в началото на учебната година (8 клас) започнах да пуша цигари... Не пушех по много, може би по 3 - 4 средно... Имало е дни, в който да не пуша, но е имало дни, в който съм изпушвал по 10... Нашите не знаеха, и не искам да разбират... Последните дни се запитах какво правя с живота си, защо давам пари да се тровя, и защо толкова малък... Твърдо съм решен да откажа цигарите! Както казах по - горе не искам моите родители да разбират, но има един проблем... По време на учебната година си счупих крака и ходих да ми правят операция. В момента в крака имам нещо като скоби (подобно е на пироните, с разликата, че е много по малко). Ще ходя да ми правят операция септември месец, за да ми ги махнат. Както знаете, преди всяка операция те изследват дали си здрав. Когато отидох да ме изследват първия път ме преслушаха а също така от някъде извадиха рентгенова снимка на белите ми дробове, за да видят дали имам хрипове или нещо такова, не разбирам... Аз бях в такъв стрес от предстоящата ми операция, че не знам от къде я извадиха, но съм сигурен, че не съм ходил на рентген... Просто ми сложиха едни "щипки на тялото" и.... Това няма значение. Да оставим факта, че не знам как я направиха тази снимка на страна... Истинския проблем е, че много се притеснявам като отида (живот и здраве) септември и като ми направят изследването, на тази снимка няма ли да се види натрупания катран по дробовете ми ? Искам да попитам хората които разбират, дали има начин това да го отстраня (знам, че не може, но поне малко? ) И дали се забелязва толкова много на самата снимка ?
П.С. Съжалявам за бедния ми речник и за дългия пост...

Irti
08-09-2012, 17:16
8-)

Не можеш да го махнеш. Ще се изчистиш, ако спреш сега и не пушиш много време. Просто ще си възвърнеш организма, ама дроба не. Това, което вътре се разруши - заеби ме ти да го оправиш. И вашите да видят кажи им, че от един месец не си пафил и готово, че си ги спрял.

Ти и без това не пушиш хич по-много. Това десет цигари са нищо. Това им кажи и готово. Кажи, че си бил тъп и си се закачил, ама си се отървал докато е време и че си пафил по-малко.

Няма как да го оправиш. Казва ти го човек, който пуфти от толкова много години и пуши по 40 цигари и отгоре на ден. Имам си едно докторче, което си ме гледа. Няма оправия дори и сега да ги откажа и цял живот да не паля. Което се е преебало.. това е. Но ще изчезне кашлицата, дъх, задъхване и такива работи. Това е при мен. Спри ги още от днес и не пали до снимките, но нищо няма да направиш. Това не е наркотик да ти се чисти с годините. И даже казват, че човек, който е вземал амфети и после спре и не взема 10 г - пак може да се докаже, че е вземал и то по корена на космите на главата му. Прави сметка.

npp
08-09-2012, 17:34
не само че цигарите по принцип не са безопасни за здравето, но и са пари за нищо, нито имат здравословен ефект, нито питателен, нито вкусово-ароматен, а по кутия на ден прави 5 лв. х 365 дена в годината = 1825 лв. годишно, що за глупава суета (в крайна сметка) са цигарите?!, ако спреш да пушиш и се храниш здравословно, тогава е сигурно че организма ти ще се пречисти от тютюневите натрупвания