PDA

View Full Version : Вредата от мобилните телефони



faxxxx
08-09-2012, 19:35
Здравейте, от около преди 4 месеца започнах да говоря по телефона адски много. имам вече 786 часа разговори, но ухото почна доста да ме наболява от време на време и се притеснявам за здравето си. Някой може ли да каже колко вредно е всъщност и познава ли някой който е имал проблеми заради GSM ???
Благодаря Ви предварително :)

Amore-Mio*
08-10-2012, 13:48
Вредно си е, но колко - не знам. Аз също доста често говоря по телефона, но проблеми досега не съм имала. И пък, то много неща са вредни - обаче ги ядем и използваме. Няма как или поне не искаме да спрем да го правим .

HollyGolightly
08-15-2012, 01:52
Може да си получила някое възпаление на ухото, по-добре отиди на доктор.
Колкото до вредата, ами да чувала съм че има и със сигурност има, но едва ли е от това. Аз съм неразделна с моят телефон и до сега не съм имала никакви проблеми. И все пак то си е до организъм.

Psyko Nuts
08-15-2012, 02:37
Значи вреда от мобилните телефони има и то огромна, а не както много хора си го представят ! На такива теми мога да говоря много и ще ти дам няколко препоръки. Можеш да минеш на слушалки, като за начало (препоръчвам ти фулл сайз), тъй като тези които си ги ''слагаш'' в ухото са изключително вредни, това е все 1 да си сложиш главата на метър от тон-клона на някое голямо парти. Не знам какъв телефон ползваш, но бих ти препоръчал с 2G/3G разговор (пр. Време на разговор (2G/3G), Време на готовност (2G/3G)), няма да обяснявам сега, защо и как е по-добре, ако си заинтересован провери сам. Само ще кажа, че когато има 2G/3G е по-малко облъчването. Всеки нов и модерен телефон го има, ако имаш bluetooth бъди обеден, че имаш 2G/3G. Също така изобщо не е хувао да спиш с телефона си в 1 стая (или просто го изключвай, междудругото и рутерите са вредни, тъй като те нон-стоп предават интернет сигнал... Но няма как да се спасиш, тък като има поне 2 съседа, който около теб са с рутери), пък каму ли да се будиш с него ! Тъй като телефонът ти нон-стоп си търси мрежа или по-точно сателит, към който да се прихване повреме на това търсене той те облъчва. И бих ти препоръчал да не държиш телефона си в преден джоб или близо до сърцето. ВИНАГИ ЗАДЕН, защото после да не се окажеш импотентен или да ти се родят някви изродчета. Недай си боже... И само искам да вметна, че когато си доближиш телефона до ухото милиони клетки и когато звъниш на някой или говориш с някой облъчването е в ПЪТИ ПО-ГОЛЯМО. А за човек над 23-24 години, принципно не трябва да се говори повече от 25 мин. на ден по мобилен телефон, а на всеки 2-3 минутен разговор трябва да си прави по-час (мисля че беше) почивка. А ако си висиш на телефона само за ало ало с някой приятел и щото имаш безплатни минути... Аман на минутите, здравето е по-важно. Иначе аз за сега не познавам човек, който да е имал проблем от телефон, но ти гарантирам, че след 20 години тййновете, който имат глупоста да говорят толкова много, определено ще имат последствия,било то в следващото поколение или рак. А имай в предвид, че облъчването многократно увеличава и риска от рак. Междудругото един познат има проблеми с ушите, тъй като непрекъснато слушаше музика с такива слушалките, който ''влизат'' в ухото, а той слушаше и на макс. И сега, като отиде на някое тихо място (пр. банята) чувал пищене в ушите си. Затова ако си с кола горещо ти препоръчвам, да си вземеш една поставка за телефон и да говориш на високоговорител.
Извинявам се ако съм те наплшил, но просто това е реалноста.

faxxxx
08-18-2012, 13:58
Благодаря Ви за отговорите, само да вметна, че съм мъжко:) (във връзка с HollyGolightly,която е писала "получилА") :) :) ;)