PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ. какво да правя.



boy_123
08-10-2012, 08:04
Първо. Не знам дали това е точния раздел така , че ще ме извинявате.
Та, откъде да започна. Работата е там , че доста заложби , отговорен съм , гледам да си върша задълженията , но тоя мой МЪРЗЕЛ направо ме убива. Опитвам се да ме се противопоставя , но не винаги съм в състояние да го направя. Един път успявам , друг не. Имам чувството , че ме гложди от вътре. НАПРАВО МЕ ИЗЯЖДА. Не ми се иска да си похабя талантите и интелекта просто ей така , защото ме е мързяло да свърша някоя работа навреме и съм предпочел удоволствията вместо да се заема сериозно и да си свърша работата докрай.

Amore-Mio*
08-10-2012, 12:09
Направи ги тия неща с желание, тогава мързела ти дори няма да е в състояние да те спре. В противен случай няма какво да направиш. Самият ти само можеш да си помогнеш, никой друг. Наложи си една воля, едно желание и всичко е готово, проблема е решен.

Colouring
08-10-2012, 12:23
^ Щом не иска няма как да ги направи нещата с желание. Ама искаш или не понякога се налага да си развалиш спокойствието и да се затрупаш с работа, дори и да е нежелано. Сам трябва да си наложиш малко воля.
Попринцип и аз съм така, но се опитвам да си наложа мисленето, че ако го свърша сега, после ще ми е спокойно и лесно. Пък и не е нужно като седнеш да не ставаш, докато не свършиш всичко. Давай си почивки.

jghgh
08-10-2012, 18:33
Oo, същата, същата и аз! И не мога да се преборя с този проблем мързела. Много ме мързи за всичко, а също като теб се смятам за талантлива, непосредствена и други суперлативи :Д
Според мен трябва вътрешно да си повтаряш ЗАЩО трябва да се трудиш и КАКВО ще постигнеш. Мотивирай се.
И помни - най-трудна е борбата със самия себе си.