PDA

View Full Version : ВАЖНО Е-МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!



Simply Alex
08-10-2012, 08:48
Такаа първо-знам че има тема „всичко за месечния цикъл„но понеже е огромнаааа и предполагам едва ли някой ще ми отрази въпроса, затова направих отделна тема :)
Имам цикъл повече от година и половина.В началото(първата година) цикъла ми беше многооо нередовен (знам че това е напълно нормално) и някъде преди половин година започна да се стабилизира-да идваше 1,2-максимум седмица по-късно и продължаваше 7 дни(плюс/минус 1/2 дена).Но миналия месец ми закъсня с цяла седмица, което не се беше случвало от доста време, а този(трябваше да ми дойде на 6) ми дойде на 31-за един ден и спря! о.О
Въпроса ми е следния-ще ми дойде ли този месец отново и ако на някой случвало ли му се е подобно нещо и ако да-след колко време му е дошло пак?(важнно ми е, защото ще ходим на почивка на басейн и смятам, че още не съм готова на ползвам тампони..)

P.S.
Извинете ме ако имам грешки с правописа и пунктуацията, но от година живея в чужбина и малко съм позабравила нещата :(
Също така не казвайте да питам майка си-питала съм я и тя каза че е напълно нормално, но не знае кога горе-долу е възможно да ми дойде, защото не и се случвало подобно нещо..
Моля дайте ми съвет и си ме обиждайте колкото искате-I DONT CARE ;)

Amore-Mio*
08-10-2012, 12:47
То и ние няма как да ти кажем кога ще ти дойде, не сме врачки, че да виждаме бъдещето. И вместо да питаш нас, и майка си - що не я помолиш да отидете на гинеколог?

Simply Alex
08-10-2012, 14:20
ОК,права си :) но питам вас, защото е възможно и на други да им се е случвало и просто да споделят мнение ;)

Wednesday666
08-10-2012, 15:49
Нормално е да ти е нередовен. Все още ти е в началото. При мен чак към третата година се нормализира, но пък това е строго индивидуално при всяка жена, може цял живот да ти е нередовен цикъла.

Колкото до това кога ще ти дойде - ние няма как да знаем, но пък можеш да го усетиш. Лично при мен започва лека болка малко над слабините 1-2 дни преди да започне. Все пак си сметни дните, щом знаеш горе-долу колко закъснява. Може да е станало така и от времето, няма значение в коя страна си, климата оказва малко или много влияние.

За тампоните - щом не се чувстваш готова, не ползвай. Но няма друг вариант за басейни и почивки. Хем че не е комфортно, хем ще стане мазало .. Според мен трябва да пробваш с тампон само докато си на басейн, ако не е дошло до тогава, след като се прибереш - превръзки и така.

Simply Alex
08-10-2012, 17:26
Нормално е да ти е нередовен. Все още ти е в началото. При мен чак към третата година се нормализира, но пък това е строго индивидуално при всяка жена, може цял живот да ти е нередовен цикъла.

Колкото до това кога ще ти дойде - ние няма как да знаем, но пък можеш да го усетиш. Лично при мен започва лека болка малко над слабините 1-2 дни преди да започне. Все пак си сметни дните, щом знаеш горе-долу колко закъснява. Може да е станало така и от времето, няма значение в коя страна си, климата оказва малко или много влияние.

За тампоните - щом не се чувстваш готова, не ползвай. Но няма друг вариант за басейни и почивки. Хем че не е комфортно, хем ще стане мазало .. Според мен трябва да пробваш с тампон само докато си на басейн, ако не е дошло до тогава, след като се прибереш - превръзки и така.

Предпочитам да не влизам в басейна отколкото да си слагам тампон,да се притеснявам,да ми е некомфортно и т.н. :) Благодаря за съвета! :)

Bonbonchencetyy
08-12-2012, 15:33
Нормално е да ти е нередовен.По принцип цикъла се нормализира някъде малко след втората година.При всяка жена е индивидуално,има и такива,на които цял живот не им се нормализира цикъла,така че не се притеснявай за това.

Кога ще ти дойде-ние не сме врачки,не предвиждаме бъдещето.Аз мога да усетя кога ми идва цикъла,защото винаги 2 дена преди това не мога да стана от леглото,криво ми е,лошо ми е и не искам да ям.Сметни си дните,щом знаеш колко закъснява горе-долу.Може да е станало така и от времето,климата оказва влияние.

Ако не се чувстваш готова да ползваш тампони,не ги ползвай.Но можеш да започнеш да се подготвяш,защото все някога ще ти се наложи да ползваш тампони.Ако не искаш изненади,не ходи на почивка.Ако ще ходиш-не влизай в басейна.Не се опитвай да влизаш с превръзка,дори ако си с къси гащи.Тя ще се намокри,а и има опасност бактерии от водата да попаднат във влагалището.

За всеки случай си вземи превръзки,за да не ти дойде случайно по време на почивката и да се чудиш какво да правиш