PDA

View Full Version : За първата менструация



anonimna24
08-10-2012, 22:54
Здравейте ! може ли да споделите какво се случи когато за първи път ви дойде .. тоест преди това как се чувствахте и след това , разговора с майка ви и тн. :)

Amellia
08-11-2012, 05:09
Цял ден се въртях около нея, беше ме срам да и кажа. Но в крайна сметка и казах и тя почна да ми обяснява как се слагат превръзки и т.н. :D Аз и казах, че знам и изхвърчах от стаята.

Bonbonchencetyy
08-12-2012, 15:21
Като цяло се чувствах подготвена.С майка ми и нейната майка(баба ми) бяхме водили специални разговори за това и знаех всичко-как се слагат превръзки,кои са подходящи и т.н. Имах си и специална книга за пубертета-подарък за 10-я ми рожден ден и още оттогава знаех какво ме очаква.Тъй като бях сигурна,просто усещах,че ще ми дойде онзи ден,си сложих ежедневна превръзка.С мама излязохме из центъра да пазаруваме летни дрешки и се върнахме малко преди обяд.Аз много исках да видя дали ми е дошло,но тоалетната беше заета,затова както си бях в коридора проверих(доста тъпа реакция :@ ) и видях,че в/у ежедневната ми превръзка имаше кръв.Точно тогава майка ми и баба ми дойдоха и като видяхаа... Голям смях беше :D Аз супер спокойна,ухилена до уши,баба ми по-притеснена и от студентка на изпит,все едно не на мен ми е дошло,а на нея,майка ми търсеща превръзки...Въобще,шантава работа :D :D :D Та майка ми ми даде една ежедневна превръзка на Carefree,каза ми да отида до тоалетната да си я сложа и така...
Преди да ми дойде се чувствах супер отпаднала.Два дена не станах от леглото,постоянно ми беше криво и лошо и не ми се ядеше...А след като ми дойде се чувствах спокойна,защото знаех,че ще имам възможността някой ден да имам деца.След разговора с майка ми се чувствах окей,без никакви проблеми,а и тя прояви голямо разбиране.В разговора участваше и баба ми,между другото,тя също прояви голямо разбиране...

DisappointedDreamer
08-12-2012, 20:33
Един ден се събудих, видях кръв по бельото си, сложих си превръзка и това беше. Никога не проведох разговор с майка си. Или баба си. Или когото и да е било.

Бях на 12.

PullMeCloser
08-12-2012, 20:49
Аз бях на село, само с дядо :Д Обадих се на мама, в един шкаф в село имаше едни супер стари превръзки, които се разпадаха в бельото ми веднага :Д Дядо ме закара у нас и легнах да спя. После помня как майка ми ми купи всички възможни превръзки, за да си избера най-удобните. И аз бях на 12.

HollyGolightly
08-13-2012, 02:54
Предишната вечер ме наболяваше корема ама аз го пренебрегнах това. На сутринта се събудих и имах кръв по бельото , на път за даскало си купих превръзки. Мисля, че майка ми разбра година по-късно, ама така и не сме го дискутирали това. Иначе бях на около 13 мисля.

Amore-Mio*
08-13-2012, 09:45
Малко преди да ми дойде , бях в болница за операция и там се започна с първия разговор относно това. Лекарите ми обясняваха какво че очаква, ала бала. Предупредиха майка ми да вземе превръзки и така. Тя направи това. След като ме изписаха: майка ми само ми обясни как се слагат и това е. Знаех още преди тия разговори какво ме очаква и подобни. Бях на 12 години. Беше ми дошло точно на рождения ми ден. Преди това и след това си си бях добре. Макар, че е някакво странно в началото чувството.

BEaUty_girl
08-16-2012, 08:52
Ами околу 4 дни преди да ми дойде много ме болеше кръста и една сутрин като се събудих ме болеше страшно много и имах някакво леко кафяво и малко течение аз бях с ежедневна превръзка и мама я видя в кошчето и ми каза да си сложоапревръзка че днес може да ми дойде и на училище още 2 час ми беше страшно много цикъл смених си превръзката казах на мама че цикъла ми е кафяв а не червен и тя ми каза че е така защото още съм малка и слез около година ще ми стане червен

Ninitoo
08-16-2012, 17:46
Когато ми дойде за първи път бях на 10-11 година , бях пети клас . Предната вечер като се прибрах от училище имаше нещо кафяво на гащите ми - по-скоро червеникаво-кафяво и бледо . На следващият ден ми дойде официално , сутринта отидох до тоалетната и гледам кръв . Веднага се обадих на майка ми да дойде и извиках и баба си . Мама веднага дойде , даде ми превръзка и ми каза как се слага . И двете много се зарадваха , че ми е дошло . Мама дори ми даде една книга , която нейната майка и е дала - ако и аз имам един ден дъщеря ще и я дам - та в тази книга пишеше за всички промени в тялото ни още от самото раждане , беше обяснено и подробно какво представлява цикъла , доста се образовах от тази книжка . И честно да кажа не ме болеше много дори не помня да ме е болял корема - не не ме боля . Но иначе като ми дойде попринцип веднага хапче , юрганче , свивам се на топло и постепенно ми минава . И съвет към всички , на които още не им е дошло , няма нищо лошо в това да споделите със семейството си , те ще ви помогнат винаги , ако щете ми вярвайте но дори и пред баща си говоря свободно за цикъл , той дори знае кога ни идва на мен и на мама само като ни наблюдава , не че му казва ме де .

UltrasGirl
08-16-2012, 20:03
Бях на 9г бях навън с една приятелка и бях с пола и нещо си погледнах под полата и видях едно червено-кафяво петно .. казах и че отивам до вкъщи (бях пред блока) тате си беше само вкъщи нищо не казах измих се оправих се обадих се на мама да й кажа че в моя шкаф има едно пликче с гащички ;д да го види .. както и да е прибра се видя го каза ми че съм станала девойка или нещо такова каза обясни ми това онова макар че знаех и преди сме си говорели .. бащи ми го прие малко страно разчуства се и такам

JuStElly
08-17-2012, 00:22
Един ден се събудих,отидох до тоалетна и видях,че ми е дошло.Бях на 12 и вече знаех всичко,но все пак реших да звънна на майка ми и да й кажа.Тя ми каза къде има превръзки,аз отидох взех си и си сложих.

rada.georgieva1
09-13-2012, 20:40
На 10 бях. 2 дена преди да отида на лагер. Отидохме да напазаруваме за лагера, взе превръзки и аз и казах, че ще ми потрябват. Никакви симптоми нямах преди това.

justmee19
09-13-2012, 21:36
Бях на 12.Един ден се прибрах от училище и като отидох до тоалетната и видях,че имам кръв по бельото.Извиках майка ми и тя започна да ми обяснява за превръзките как се слагат,а мен ме беше адски срааааааааам :D И си спомням беше звъннала на леля ми и и вика нашето момиче стана мома |( Толкова се ядосах като го каза :D Иначе преди да ми дойде се чувствах съвсем нормално. :)

druzilla
09-13-2012, 23:08
В края на четвърти клас ми дойде (УЖАС).Беше вечерта,бях пред компютъра както винаги..Приходи ми се до WC и като си свалих гащите имаше кръв,но беше някаква прозрачна (абе много странно :D) и не знаех дали ми е дошло та показах на майка ми и на нея лошо й стана :D justmee19 и моята веднага каза на леля ми.Даде ми превръзка и аз я гледах като полезно изкопаемо,обясни ми как се слага и така..

DragonLady
09-13-2012, 23:47
Бях на 12, спомням си, че деня ( по-скоро вечерта ) преди да ми дойде имах някакво малко кафяво петънце на бельото, но не му обърнах кой знае какво внимание, а на следващият ден като отидох до тоалетната видях ярко червена кръв по бельото си и се обадих на мама да я питам какво ми става и какво да правя " Тя ми каза споко, просто ти е дошло, знаеш къде са превръзките, обяснила съм ти как се слагат, и сама ще се справиш " или нещо от сорта беше :D Кой ти помни детайли, беше преди 8 години.

black pearl
09-14-2012, 10:33
Еми един ден се събудих и гащите ми се ляха позацапали с кафеникав цвят и не обърнах внимание.Смених си бельото и отидох на кръжок по рисуване. :D След 3часа като се прибрах гащите ми пак бяха изцапани .. пак ги смених. Ама и аз не се усещам щото си мисля ,че ще е червено.Излязох, по едно време отивам до тоалетната и гледам - червено :D :D Сложих тоалетна хартия защото нямах превръзки.Като казах на майка ми , тя малко се учуди защото на нея и беше дошло много по късно.. И така , купихме пръвръзки , а баща ми влезе в тоалетната докато си слагах превръзката .. :DDD Изобщо голям цирк.След това не съм и казвала като ми е идвало.. Не виждам смисъл. :D

thelover3
09-14-2012, 11:10
, а баща ми влезе в тоалетната докато си слагах превръзката .. :DDD

:D :D :D
Интересно...

black pearl
09-14-2012, 11:32
В смисъл отвори вратата ама аз бързо я бутнах :D Абе не успя да ме види ама ми изкара ангелите ! :X

violette94
09-14-2012, 23:38
Бях на 13год.Бях се наяла и нещо ме заболя корема, мислех си, че е от яденето, но после като отидох до тоалетната и опааа изненадааа.Седя и гледам и не знам какво става :D почнах да викам(без бъзик!) и майка ми дойде.Казах й и тя ми даде превръзка, но аз тъпата не знаех как се слага и седя като идиот и й викам " Мамо ама как се слага това ?!" :D

Lovely Dream
09-15-2012, 00:57
Бях на 13 години, през януари тази година се случи. Значи, бях 1ва смяна и като си тръгвах от училище ми беше странно едно, гадно и едвам ходех, не мога да го обясня, но никога не ми се беше случвало. Въобще не се сетих какво може да е. Отидох да разгледам в един магазин нещата за коса и едвам-едвам се довляках после до вкъщи. Гледам, има нещо кафяво на бельото ми. Измих се, преобух се, след около час май беше пак отивам в тоалетната и гледам освен кафявото има и мъничко червено петънце. Изтръпнах ви казвам... викам айдеее, свършена съм, направо не можех да повярвам, макар че бях чела какво ме очаква, от Always ни изнасяха лекция като бяхме края на 6 клас, обаче то докато не ти се случи няма как да разбереш наистина какво е чувството. Казах на мама, тя ми даде от нейните превръзки, обаче те са супер дебели и неудобни, някакви евтини, едвам издържах с нея. Трябва да съм треперила 1 час сигурно на стола си, чета като луда в нета инфо и в една книжка-подарък от Always, толкова се плашех, че си мислех, че ти тече по 2 седмици в началото, но като не разбирах :D На сутринта мама пак ми даде от гадните си превръзки и й поръчах да ми купи някакви хубви и удобни, наситина ми взе такива, точно за тийнейджърки и така. На баба й казах като си отидох на село през уикенда . В началоо едно сдървено и стеснено си говорех за тия неща с мама и баба, но откакто ми дойде вече не се страхувам да споделям с тях такива неща. Втория или третия път като ми дойде и си бях на село, се случи сутринта и като се връщам от тоалетната бях си оцапала малко долнището на пижамата и тати ме пита " Какво е това изцапаното на панталона ти ? ", а аз без да се замислям викам "Кръв" ... :D Олее, умрях си от срам, нз дали ме е разбрал тогава, но обаче наскоро той искаше да вземе някакъв документ от едно чекмедже, а под него е това, където си държа превръзките, тати взе че извади чекмеджето с документи да търси на леглото и успя да види всичко в моя шкаф, а там ми бяха превръзките и епилатора (него го видя още преди няколко месеца пак като търсеше документи) .
В общи линии при мен се случи доста неочаквано, беше ми аадски гадно (психологически основно), все още ми идва след различен брой дни и всеки път задължително е изненадващ, защото не знаеш дали ще е сега точно или след 10 дни... Винаги първия ден ме боли ужасно корема. Малко гадно е да ни идва на такава ранна възраст, на 12-13-14 кой ти мисли да има деца ! Но, поне се успокояваш, че вече и ти можеш да имаш поколение и че си станала девойка, а и цикълът е знак, че имаш здраво тяло ! :)

marilyn
09-15-2012, 18:24
Бях в даскало и си играехме нещо в двора, ама усещах, че нямам сила... прибрах се вкъщи, отивам в банята и гледам .. кръв. В тоя момент обаче майка ми не видяла, че има някой в банята и влиза.. и вижда. Та не се наложи да й казвам. Даде ми някви превръзки и такам. Аз бях много разстроена, защото бях на едва 10 и ми беше рано за такива неща. Майка ми и тя няква.. не очакваше толкоз рано, ма кво да се прай.. организъм.

chombak
09-15-2012, 20:32
Аз бях на рожден ден, в шести клас, и само се прибирам и отивам до тоалетната и гледам - кръв.. после ми беше супер притеснено някво.. :д

EternalDream
09-15-2012, 20:48
на 11 бях, в 4ти клас, не можах да разбера какво е (не знаех, че първо кръвта е кафеникава), като показах на майка ми тя ми каза, че ми е дошло :D