PDA

View Full Version : Здраво я оплесках :):)



peoplealways.leave.9
08-10-2012, 23:59
Здравейте приятели. Ще споделя нещо,което ме мъчи и нека да поясня ,че изобщо не се смятам за безгрешна и моля без нападки... Който иска може да помага,никого не задължавам.
Нека първо дадем имена на нашите герои,за да не се объркате. Първият нека бъде ПЕТЪР. Петър е момчето,с което имам един вид особена връзка от няколко години. Казвам особена,защото той самият е от тези типове,които не обичат да споделят толкова. Именно за това имахме проблеми и много раздели,защото не ми обръщаше достатъчно внимание,а извинението му беше ,че има някои неща на главата в които не иска да ме забърква за това ме е дистанцирал. Но истината е ,че е първата ми любов и истински го обичам,както и той мен. Успяхме да оцелеем след всичко и отново бяхме заедно. Но след поредната издънка от негова страна ми писна и го оставих. Любов с любов се забравяло. Реших да пробвам. Запознах се с друго момче да го наречем ПАВЕЛ. Той се оказа страшно истински и невероятен,бързо ми хареса и успях да се съвземам с него и да позабравям Петър. Бях щастлива и обгърната с внимание,което така и не получих от Петър. Павел беше страхотен и нереален дори. Но дойде момент в който той реши ,че трябва да ме напусне,защото направи нещо с мен,което не можа да понесе. Каза ми,че ме обича,но не може да ме погледне в очите от срам за това по-добре било да се разделим. Пуснах го,и за втори път бях разбита... След около 2 месеца Павел ме потърси и ми се обясни в голяма любов и обясни колко много съжалява. Тъй като много ми липсваше ,приех го отново в живота си. Но през това време никога не спирах да мисля за Петър. Знаех,че той няма да се промени колкото и да ми обещаваше ,за това реших да бъда отново с Павел. Но Павел замина на морето да работи...Петър отново ме потърси и ми призна някои неща ,които бяха много дълбоки. Обясни ми как няма да се откаже от мен и ме обича и иска да бъдем заедно и ,че този път наистина ще се промени... Кажете ми.. какво да направя аз? Дали да избера ПЕТЪР - момчето с което съм истински щастлива и което истински обичам с надеждата ,че може би този път ще се промени а тоест - ще ме търси повече и повече внимание ще ми обръща,защото и аз бях виновна донякъде,защото чаках само той да ме търси,а аз него не.. Или да избера Павел- и да се надявам ,че ще го обикна поне наполовина колкото Петър и ,че с него може би ще забравя Петър. Обърква ме и това ,че ПЕТЪР и за миг не ме остави,бореше се за мен докато Павел страшно много ме нарани,той ме изостави без да си помисли как съм се почувствала и едва след 2 месеца ме потърси ,за да попита как съм.
Знам,че изглежда странно ,че може би обичам две момчета и ще го сметнете за детинско,но фактичесски не е така. Обичам Петър,а с Павел се чувствах страшно добре и защитена почти влюбена и той ми отне нещо ценно,ако можете да ме разберете ,но не съжалявам за това :) и не искам да го наранявам,ако реша да избера Петър,но все пак Павел ме нарани достатъчно като реши да ме остави,защото не можа да понесе отговорността. Аз желая да бъда с Петър ,но ме е страх,че отново може би няма да се промени и пак ще се разочаровам. Но и не искам да ранявам Павел с решението си.. Боже..дори аз като го чета ми звучи всичко някак си НЕнормално...
Очаквам мнения все пак. :)

eclipse3
08-11-2012, 00:18
Ти самата каза,че обичаш Петър,а не Павел, в който си била 'почти влюбена' . Мина ми през ума,че една от възможностите е да оставиш и двамата ,и да започнеш на чисто,но много е лесно да се каже.. и аз на твое място не бих го направила. Каза също,че когато Павел те е оставил,ти веднага си започнала да мислиш не за него,ами за Петър,отново.Също преди да се съберете с Павел за 2ри път,ти си го направила едва ли не ,за да опиташ да забравиш Петър. Според мен си тръгнала с Павел само ,за да изкараш Петър от ума си..Каза,че го обичаш,както и той теб,и че връзката ви е оцеляла въпреки всичко..от друга страна поведението на Петър ми е познато и си мисля,че след като един път се е дънил,после втори и така ,и все пак казва,че ще се промени...ми тва с промяната всички го казват.Зависи от човека. И все пак мисля,че трябва да сте заедно с Петър..дори да нараниш Павел..еми да ,кофти е,ама понякога (не винаги) трябва да бъдем егоисти и да се борим за собственото си щастие

peoplealways.leave.9
08-11-2012, 00:29
Благодаря ти много за мнението!!

Kamikazeto
08-11-2012, 09:46
В крайна сметка в такива ситуации дори и ние да ти кажем нещо, но то да е против това което смяташ за правилно в сърцето си, мисля е няма да го направиш..така че според мен тук трябва да направиш един много сложен избор, да направиш това което чувстваш, поне да направиш нещо за да не съжаляваш много дълго време...който и да избереш има си положителни и отрицателни страни избора..така че помисли и давай смело!
П.П. Клин клин избива не върши работа..в такива ситуации просто трябва да си известно време сама

horacio
08-11-2012, 10:02
Павел ти е бил носната кърпичка... утешението... в него си имала вяра да те измъкне от Петър, обаче те е предал. Явно не си е свършил работата като заместител или утешител или там каквото е. Според мен не е честно спрямо Павел да си с него, пък през цялото време да обичаш и да желаеш някой друг. Не го залъгвай. Или остани сама или се върни при Пешо, пък ако не се промени и него зарежи.

xXxPETYAxXx
08-11-2012, 10:04
Аз не разбрах причината Павел да те остави, но както и да е. А това, че "любов с любов се забравя" не значи да тръгнеш с някой и да се надяваш, че някой ден може би ще го заобичаш! Трябва да намериш някого, в когото да се влюбиш наистина, а не да се надяваш, че може би ще стане!
Според мен най-добре остани сама, остави ги и двамата за известно време. Не се занимавай нито с единия, докато сама не си изясниш ситуацията и чувстватаа си :)

DisappointedDreamer
08-11-2012, 10:21
Павел се нуждае от някоя, която ще го поставя на първо място в живота си, и няма да "се опитва да го заобича наполовина толкова колкото първата и любов". Остави момчето да потърси късмета си другаде с друга. Пък и казваш, че той страшно много те е наранил. Е, мисля че е ясно че трябва да го оставиш.

Може би съм голяма скептичка, ама не мисля че Петър се е променил. И все пак, ако го обичаш толкова много колкото твърдиш - то тогава, си струва да опиташ поне още веднъж с него, предвид че няма друг мъж на хоризонта с когото да излезеш.

Та, давай с Петър макар че се съмнявам този път да бъде различен от другите ви пъти.

Niakoitam
08-11-2012, 10:50
И Павел и Петър са имали шанс,но са се провалили.Оставяш ги в миналото си и двамата и търсиш друг освен ако не ти се страда.Щом е имало повече от една раздяла вече си е чиста загуба на време и насилствени опити за страдание.
А това че и ти малко не знаеш какво искаш пък е друг въпрос.

peoplealways.leave.9
08-11-2012, 12:19
Приятели,мисля,че ще е най-добре и двамата да ги оставя. Петър колкото и да го обичам както не един по-горе каза,че може би няма да се промени ,след толкова раздели не можa да се промени,че сега ли...А Павел ме изостави и ме нарани ужасно много...защо да съм с някой,който веднъж ме е оставил,защото не е могъл да поеме отговорност...знам ли,може пак да ме остави за нещо друго....щом веднъж ме е оставил ,всичко мога да очаквам от него. Май най-добре да започна на чисто,защото с който и да съм ще има за нещо да се притеснявам и да ме човърка отвътре... Колкото и да ме боли и да ми е гадно,все някога ще ми мине... Благодаря ви много за мненията и наистина го оценям!! :)) Ако някой друг има мнение,нека споделя.

Niakoitam
08-12-2012, 07:33
Това е най-доброто решение. Петър няма да се промени не се съмнявай.Щом не се е променил след вторият път най-вероятно няма и да стане.А Павел...какво да кажа,не ти трябва такъв.Уплашил се че ти бил първият интимен приятел ако ли пък не му е изнесло просто така да го изкара за да си намери повод да скъсате.Защо не мислеше тогава като си правеше кефа, а после.Че той може утре да ти направи дете и пак да реши да избяга "непонасяйки вината" и да те остави пред свършен факт и пред избора да правиш аборт или да си самотна майка.И тоя не ти трябва.Намери си някой друг :)

peoplealways.leave.9
08-12-2012, 08:28
Да ти кажа честно не мислех,че така ще постъпи!! Че ще се уплаши. Мислех и бях сигурна в избора си той да ми е първи и не съжалявам и тогава той беше много уверен в себе си и знаех ,че не е грешка ,след това не можа да понесе това ,което е направил и се почувствах нечия грешка ,което беше отвратително. Наистина не мога да знам какво може да направи по нататък. Поне знам,че не беше само за секса ,защото все пак след това ме потърси и искаше отново да сме заедно и ми се извиняваше за това ,което е направил и ,че е било супер тъпо. Но това вече е минало ,както каза всеки е имал своят шанс,пропиляха го. Благодаря ти много. :)

balu4ka
08-12-2012, 09:03
^Сега си дойдохме на думата!След като е избягал от отговорност,каква отговорност-..спали сте ,решила си ,че е бил достатъчно добър за да е първият ти,но той не е длъжен да остане.Значи не е бил момчето за теб,при него малко се е получило "след дъжд,качулка".За какво ти е такъв човек?
Колкото до Петър,не очаквай някаква драстична промяна.След като сте късали и сте се събирали много пъти ,значи все пак нещо куца.
ПС:Помисли дали и двамата са достатъчно добри ,за да бъдеш с един от двамата.Дай време на себе си ,премисли нещата и поговори с Петър.Или просто потърси някъде другаде ,това което търсиш :)

gt-r
08-12-2012, 18:15
Сърцето има доводи ,които разумът не познава............... послушай сърцето си ,наистина си в много сложна ситуация. или постъпваш инстинктивно или следваш принципите си.Мисля ,че най-добре е да намериш друг човек ,който ще заслужи обичта ти Ти не си момиче за един ден,и никой няма право да те използва ,кога както му е изгодно.Желая ти успех,главата само горе и не се връщай към миналото.

peoplealways.leave.9
08-12-2012, 19:40
Наистина трябва да продължа напред,но естествено това е ужасно трудно. Всеки път когато телефона ми звънне скачам и си мисля ,че може да е Петър...Наистина ми се иска да се върна при него ,но знам че може би няма да се промени. Наистина разумът ми не разбира сърцето... то иска да се върне при някого ,който знае че може би няма да се промени ,но все пак има някакви надежди. Страх ме е да го послушам. Но май ще ми се наложи да продължа напред ,колкото и да не го искам. Благодаря ви!

Niakoitam
08-13-2012, 07:20
Каквото и да ти говорим ние ти ще направиш това,което сама си решила.Засега ми се струва че си взела сама за себе си най-правилното решение.Стискам ти палци да си достатъчно силна да се отърсиш от това да погледнеш напред и да срешнеш истинският човек,който ще е такъв какъвто на теб ти се иска да е и също който не си търси поводи да бяга от отговорност (честно казано не го разбирам и единствената мисъл,която ме навява е че си е харесал някоя друга и ти е минал с тоя номер за да си остави все пак вратичка ако нещата не се получат с нея).Смело напред към това,което търсиш.Него го няма в нито един от двамата. :)

Amore-Mio*
08-13-2012, 07:52
Струва ми се, че не обичаш Павел, просто си привързана към него и получаваш вниманието, което от Петър не си получила. Като не обичаш Павел, няма смисъл да го залъгваш и да играеш с чувствата му. Това е най - отвратителното нещо, което можеш някога да направиш. Сядаш и се разбираш с чувствата си. Решаваш към кой имаш чувства и ако това не е Павел, то тогава го зарязваш. По - горе казах защо.

peoplealways.leave.9
08-13-2012, 10:19
Това и направих. Няма нужда да го лъжа. Щях да го заобичам ,но все пак дотогава ще е гадно от моя страна да обичам друг и да мисля за друг ,когато съм с Павел. Благодаря за подкрепата Niakoitam ,вярвам,че ще успея... Дори и да е трудно ,ще намеря някой друг. И само за протокола :D да кажа ,че Павел не си беше намерил друга,защото знаех какво се случва с него докато бяхме разделени. Попровали се,но това вече е минало и не ме интересува. Продължавам дори и да не искам. Явно Петър ще бъде моята недоизживяна обич.

neverlookback
08-14-2012, 10:42
Аз пък бих пробвала още веднъж с Петър и ще ти кажа защо.От всичко, което прочетох веднага ми се наби на очи следното нещо, което си написала "защото и аз бях виновна донякъде,защото чаках само той да ме търси,а аз него не." Да, това те прави доста виновна, защото постави се в същото положение. Ако само ти търсиш някой няма ли да се почувстваш в един момент така все едно интереса е само от твоя страна и дори че досаждаш. Дори той да знае, че го обичаш това, че не го търсиш е момент, който задължително оказва някакво влияние върху отношенията и обръщам такова внимание на това, защото съм го преживяла в почти всяка моя връзка - и аз никога те търсих първа и това ми създаваше много проблеми с иначе супер точни хора. Както и да е. Не казвам, че това е причината за неговото поведение по принцип, но ако решиш да пробваш пак с него започни и ти да бъдеш активна страна. Не по-активната, но не и пасивна. Успех.

CoNviCt
08-14-2012, 11:02
Стефан или Деймън? Кой ли ще избере Еленчето?

neverlookback
08-14-2012, 11:12
It's always gonna be Stefan. :d

CoNviCt
08-14-2012, 11:22
It's always gonna be Pavel :D

peoplealways.leave.9
08-14-2012, 12:10
Моля без тъпи коментари :) Иначе мерси за съвета и аз съм се замисляла много върху това с търсенето и това което и аз съм правила ,или по-точно,което не съм правила.

Anichkaxxwee
08-14-2012, 13:50
Избери Петър - сама каза, че си влюбена в него
А Павел - остави го, той ще си намери някоя, която да го обича истински

peoplealways.leave.9
08-15-2012, 10:05
Може би...

wiiwa
08-15-2012, 10:21
Защо не започнеш на чисто ? Когото и да избереш винаги другия ще човърка съвестта ти. Започни без тях. Ще се запознаеш с някой друг, който ти обръща достатъчно внимание и няма да избяга след като си направи удоволствието.

peoplealways.leave.9
08-15-2012, 10:56
Това се опитвам да направя в момента.

wiiwa
08-15-2012, 11:51
Това се опитвам да направя в момента.
Доколкото разбрах въпросът ти е кого да избереш.

peoplealways.leave.9
08-15-2012, 12:04
Ами да това е въпросът ми и все още,но направих крачката да оставя и двамата ,но и досега не знам дали това е правилно. За това още се лутам.

CoNviCt
08-15-2012, 12:33
Отговорихме ти вече. Its always gonna be Pavel.

mechone
08-15-2012, 12:35
Избери Петър - сама каза, че си влюбена в него
А Павел - остави го, той ще си намери някоя, която да го обича истински

exactly

peoplealways.leave.9
08-15-2012, 17:12
И аз ви отговорих вече,без тъпи коментари... Ех ,този Петър...

peoplealways.leave.9
08-18-2012, 22:43
Страшно тъжно и празно ми е без Петър,споделям тук ,защото някак си не мога да го кажа на приятелите си..някак си не виждам смисъл да ги товаря само. А и без това не споделям много по принцип,защото си мисля,че може да им бъда в тежест. Иска ми се просто да взема телефона и да набера Петър,за да му кажа колко го обичам и как не мога без него ,или по точно не искам без него. Но всеки път се спирам,защото все пак му казах,че не мога този път да му повярвам ,а сега пак да го търся. Страшно смешно и тъпо ще е от моя страна,дори някак си детинско. Ужасно глупаво ми е :x . Иска ми се просто всичко да беше малко по-лесно...