PDA

View Full Version : Любов vs. Приятелство



h0t_lipS~anD_kisSes
08-11-2012, 02:07
И така, интересно ми е едно: всеки се оплаква от любовни проблеми "има си приятел/ка", "най-добър/добра приятел/ка ми е", "харесвам го/я, ама той/тя не знае, как да й/му го кажа". А защо НИКОГА досега не съм срещала тема от сорта "Скарах се с най-добрият/добрата ми приятел/ка"??? Разбирам, че взаимоотношенията мъж-жена са по-сложни, но не мисля, че са по-важни. Поне на този етап от живота (пубертета) след поредното гадже остават приятелите, нали така?

Amellia
08-11-2012, 05:03
По принцип в този етап от живота приятелите трябва да са по-важни. Много ме учудват хората, които забраняват на половинките си да се срещат с приятелите си или ги карат да избират. И като скъсате след 2 седмици какво? Нито приятели, нито гадже.
Но всеки си има приоритети.

SisiStrange
08-11-2012, 06:39
Ами, защото си има раздел малко по-надолу. :) "Училище и приятели". Там са темите, които търсиш.

Niakoitam
08-11-2012, 10:12
Приятелството и любовта са важни по-различни начини.Най-хубавото е когато има приятелство в любовта.Но не трябва да се слага нито едно от двете над другото още повече пък да се избира заради разни ултиматуми.

Kamikazeto
08-11-2012, 10:44
Определено истинските приятели остават след всички други и т.н....но караници с точно тези хора се случват по-рядко(поне при мен защото като хора вие си имате голямо доверие, познавате се, няма скрити неща, подхождащи си хора сте)...други фактори са например ревността, секса..това го няма в приятелството...някакси е по-лесно да поддържаш едно приятелство защото го няма самото харесване и по този начин гледаш на човек реално, а не пренабрегваш неговите недостатъци(както става в повечето връзки) и така обективно да оцениш хората и да си паснеш с някой с когото ще сте в "добро и зло"... друг е въпроса че когато имаш "най"-добър приятел от срещуположния пол нещата са лееко по-трудни отколкото от твоя. Просто всеки който има поне 1 истински приятел може да го осъзнае това, дори и да е нямал много връзки ((:

DisappointedDreamer
08-11-2012, 10:50
'Щото това е раздел Любов. И повече хора като чуят любов не се сещат за майка и бащичко, или Петър и Иванка, ами за бивша/настояща/потенциална бъдеща тяхна половинка.

Anichkaxxwee
08-11-2012, 14:27
Приятелството и любовта са важни по-различни начини.Най-хубавото е когато има приятелство в любовта.Но не трябва да се слага нито едно от двете над другото още повече пък да се избира заради разни ултиматуми.

+1