PDA

View Full Version : Набиране на екип!



php
08-11-2012, 11:43
Здравейте,
Нужни са ми редактори за новинарски сайт (ViNews). Всеки желаещ нека пише на емайл mail@vinews.org

BeeKeeper
08-11-2012, 15:46
Я дай линк към тоя сайт?

php
08-11-2012, 18:09
http://www.vinews.org/

MrCreeper
08-11-2012, 18:13
Ами, ако решиш да ми отговориш на ЛСто :Д

Lucho
08-11-2012, 20:36
А какви пари даваш?

darkness848
08-12-2012, 19:50
След колко време горе-долу се разбира кой е избран кой не?

Lucho
08-16-2012, 08:46
Лицето, което дава обявата е изключително несериозно. Свърза се с мен чрез ЛС, каза няколко думи и това е. Пак питам - какво е естеството на работата, работното време и най-важното - заплащането.

Щом толкова време няма отговори, това несъмнено означава, че работодателят е несериозен. Сезирам на модераторите тази тема, тъй като е явна реклама на трети сайтове, а освен това и подвеждаща.

MaGuSs
08-16-2012, 16:02
Не не е подвеждаща.

Работиш от компютъра си.
Работно време няма - пишеш когато можеш и когато искаш.
Заплащане? Когато сайта се разпространи и идват пари от реклами, тогава ще се говори за заплата.



След колко време горе-долу се разбира кой е избран кой не?
1 седмица максимум


явна реклама на трети сайтове, а освен това и подвеждаща.
Кое му е подвеждащото?

Auriss
08-16-2012, 18:04
^съгласен съм с написаното. Плюс това линковете от тийна нямат никаква стойност, тъй като са на nofollow принцип, а директните им кликания нищо не струват.

Както и да е. На създателите - Успех! Тегава ниша са си избрали и ми е интересно да видя докъде ще го докарат =)

Lucho
08-16-2012, 20:19
Не не е подвеждаща. Кое му е подвеждащото?

Щом "шефа" обявява някакви свободни места или както в случая, че набира екип, то когато има запитвания от хората защо не отговаря? Пуснал си тема тук - тук ще отговаряш. Писма няма да се занимавам да пиша. Ако ми трябваше да ги пиша, щях да търся в jobs, а ако той очакваше някой да му пише - нека наистина опита в jobs. Тук говорим за елементарно уважение към пишещите и четящите в този форум. Ако беше написал отдолу - само на мейла пишете и не ме занимавайте тук, бих го приел (което отново си е обидно за форума и най-вече за потребителите му).



Работиш от компютъра си.
Работно време няма - пишеш когато можеш и когато искаш.
Заплащане? Когато сайта се разпространи и идват пари от реклами, тогава ще се говори за заплата.


Твърде уклончиво, мой човек. Но ето с това трябваше да започнете в първото мнение, най-горе, а не да се правите на големи работодатели. Даже май трябваше и CV + актуални снимки да изисквате :D

Ок, работете - тук виж излезе нещо, но недейте копира Дарик\Фокус\Kaldata... copy-paste метода е лесен, но на хората бързо им омръзва - какъв е смисълът да ходят във Vinews, при положение, че в Дарик примерно я има същата статия и то с две изречения в повече.

php
08-17-2012, 19:40
какъв е смисълът да ходят във Vinews, при положение, че в Дарик примерно я има същата статия

По твоята логика, какъв е смисълът да ходят във Дарик като я има новината написана във news.bg.
Всеки си избира къде да влиза :)

Lucho
08-17-2012, 21:30
По твоята логика, какъв е смисълът да ходят във Дарик като я има новината написана във news.bg.
Всеки си избира къде да влиза :)

Смисълът е там, че Дарик публикува регионални новини, наред с агенция "Фокус" по региони. Вярно е, че всеки избира къде да влиза, но не можеш да твърдиш, че в Дарик новините са едно към едно с тези от news.bg с липсващи две изречения (или пък обратното). Може на места да има леко взаимстване, но толкова - 5 произволни статии четох и в двата сайта преди малко, за да се убедя има ли наистина копиране и установих, че няма - поради простата причина, че и на двата сайта статиите бяха с различна насоченост.

Регионалните новини се публикуват и от регионални сайтове, които най-често копират Дарик/Фокус.

php
08-17-2012, 23:07
ВиНюс не е регионална медия.
Та, за копирането няма как да стане от наша страна. Виж, от друга може да стане но не и от наша. Реално погледнато всички новини са еднакви по едно или друго нещо, дали то било снимка или друго...
И да ви светна че всички медии взимат информация от БТА :) След което всяка медия си съставя новината и я публикува.

Lucho
08-18-2012, 08:27
Наясно съм, че не сте регионална медия, опитвате се да бъдете национална. Просто казах, че една от причините да се посещават Дарик\Фокус са именно регионалните новини.

По-скоро е силно казано, че всички взимат от БТА наготово. Някой взимат, други - не. Но да не се задълбаваме и да не трупаме СПАМ, естеството на темата е друго.

Chacho
08-18-2012, 09:35
Лъчо е прав, не е много лесно да се наложиш сред другите. Ще ви трябва добра реклама, добро качество и евентуално оригиналност. А и сега може да се окаже, че не е най-подходящото време за такъв вид проект. Работех на такава позиция, но по едно време цялата работа се разпадна, щото просто нямаше особен интерес към сайтовете, а всичко беше доста професионално (от техническата част, през документите, до рекламата). Ако ви стане тежък периода, не съм много сигурен, че ще сте в състояние да изплащате заплатите. А за този тип работа обикновено са по 200+ лева на месец.

php
08-18-2012, 21:03
Все още ВиНюс се нуждае от един редактор.
Всеки който желае да бъде един от нас, нека драсне един емайл на mail@vinews.org

RadioMan
08-19-2012, 09:02
Това сайтче няма да има бъдеше освен ако не копира новините от конкуренцията а в днешно време конкуренцията в новинарските агенции е убийствена само ще си дадеш парите на вятъра а и да много несериозно от твоя страна да нямаш изисквания като СВ , снимки , говорими езици и т н за какво щее сайта жълта преса ли ?? няма да има бъдеще това и ако мислиш че хората ще ти качват на готово новини и статии и без ти да помагаш си объркал адреса приятелю

RadioMan
08-19-2012, 09:04
Лъчо е прав, не е много лесно да се наложиш сред другите. Ще ви трябва добра реклама, добро качество и евентуално оригиналност. А и сега може да се окаже, че не е най-подходящото време за такъв вид проект. Работех на такава позиция, но по едно време цялата работа се разпадна, щото просто нямаше особен интерес към сайтовете, а всичко беше доста професионално (от техническата част, през документите, до рекламата). Ако ви стане тежък периода, не съм много сигурен, че ще сте в състояние да изплащате заплатите. А за този тип работа обикновено са по 200+ лева на месец.

Така е много е лесно да пуснеш обява а да не посочиш колко пари а отностно развитието ти кога чакаш да се развие когато падне великата китайска стена ли ?? еми аз ако ще чакам твойте жълти стотинки до тогава ще си намаря работа с двойна заплата от твоята

Аз лично не използмам БТА за средство на информация не искам пощата да ми се товари от техни писма използвам днес бг и др 2 3 сайта за информацията както и тв :D

redbul2
08-19-2012, 12:19
Все още ВиНюс се нуждае от един редактор.
Всеки който желае да бъде един от нас, нека драсне един емайл на mail@vinews.org

Какво точно ще върши той? Какви са изискванията? Статии за сайта ли ще пише?

php
08-19-2012, 12:40
Какво точно ще върши той? Какви са изискванията? Статии за сайта ли ще пише?
Трябва да се пишат новини.

Изискванията са:
Навършени 15 годни;
Образован човек;
Поне по 3 часа на ден да отделя за сайта;

php
08-19-2012, 12:42
Всеки желаещ нека пише на емайл: mail@vinews.org
Стига спам :)

RadioMan
08-19-2012, 17:00
Най- добре си регистрираи сайта в новинарска агенция и от там нататък те ще ти намерят хората които ти трябват за работа

Auriss
08-20-2012, 07:10
RadioMan, селооо, верно си като радио - шумен и досаден.

//

http://www.mediapool.bg/

Извинявам се за рекламата. Просто ми направи впечатление, че поствате сайтове, и направо ми призля като осъзнах откъде си черпите информацията.

RadioMan
08-20-2012, 09:52
RadioMan, селооо, верно си като радио - шумен и досаден.

//

http://www.mediapool.bg/

Извинявам се за рекламата. Просто ми направи впечатление, че поствате сайтове, и направо ми призля като осъзнах откъде си черпите информацията.

Всички постват информация от някъде на готово така е в нашата държава