PDA

View Full Version : Куче



butterflyyy.
08-11-2012, 17:14
Здравейте! :) Ще си купувам куче и искам да ми препоръчате едно :) Искам да не е много игриво, да няма много косми, да е спокойно, да не е голямо и да не се разболява често. На външен вид да е сладичко като голдън ретривър (inolove)

ManchesterUnitedLady
08-11-2012, 18:13
Здравей! Доколкото разбирам си търсиш породисто куче, така ли? Но първо да ти кажа няма как да знаеш кое ще е спокойно, кое не :D Едва ли някой човек иска дивак в къщата си ;) Същото важи и за разболяването.... и за игривостта естествено. Аз много харесвам бигъл, кокер шпаньол.... Знам по-шантави породи, но в България едва ли ще ги има ;)А иначе може би ще ти допадне ваймаранер - голям е горе-долу колкото лабрадор. Много са красиви, доколкото знам са дори и мързеливи понякога и са породата кучета, които най-малко миришат. Кажи ти какво си харесала :)

ManchesterUnitedLady
08-11-2012, 18:15
А ако искаш направо мързеливо куче - вземи си басет :) Имат сладки муцунки, но доколкото знам е възможно да имат проблеми с очите и краката.

bijou
08-12-2012, 01:34
Всички бебета кучета са игриви, неизбежно е.
Колкото до породата, щом искаш малко и сладко вземи си йоркшийски териер, булонка, пинчер (не са от най-любимите ми, но все пак на теб могат да ти харесат) , мопс, чихуахуа, ши-тзу (адски готините), джак рисел териер, померан, пекинез, кокер. Но то пък не може хем да няма косми, хем да не е игриво, хем да е като Голдена.
Ако толкова не ти се занимава с куче, по-добре си вземи котка. Мързеливи, не искат много грижи, има породи с къси косми.

druzilla
08-12-2012, 21:13
1.Темата ти не е за тук.
2.Няма как да знаеш предварително дали едно куче ще се разболява често.
3.Всяко малко кученце е игриво.
4.Нямам как да не изисква грижи,все пак това е живо същество.
5.Така като чета какво си написала,имам чувството,
че искаш куче единствено,за да се изфукаш с него.
След като не искаш да си играеш с него и да се занимаваш,най-добре изобщо не си взимай.
Или пък си вземи котка,защото тя май не изисква почти никакво внимание.
А относно космите най-добре си вземи йоркшир.Да имат дълга козина,но тя
е като човешката коса (т.е. падат по наи-много 2-3 косама на ден) , поне в моята къща
до сега и 1 кучешки косъм не съм видяла.Но пък козината му си изисква поддръжка.