PDA

View Full Version : Режим на хранене . Съвет,моля! Стягане и отслабване :)



eminemfenka
08-11-2012, 19:11
Така бях 66 кг. , много диети минаха през мен , много комплекси .. за около 1 година свалих 10 кг. е определено не беше благодарение на диетите. Отказах ги и спрях да му мисля! Просто изключих газираното,хляба,мазното :)Увеличих водата,консумацията на плодове и зеленчуци :) И от време на време карам плодов ден. В момента съм 56кг . на ръст 174 . Обаче е факт,че незнам как да се храня! Сутрин обикновено ям мляко с трици или плод , обяда ми е манджичка или салатка със сиренце , или пък яйца със сирене .. ех много ги обичам <3 Междинно плод , а за вечеря според зависи . Започнах да карам колело сутрин х 2 , 3 часа . Искам мъничко да се постегна, а може и - 1 кило още.. Но имам и здравословни проблеми , които не ми позволяват бягане, скачане,коремци , лицеви и така нататък :) А колелото е най-дорбия алтернативен вариянт :)

Е дотук с историята ми,може би някой съвет за режим, на кои храни да наблягам и по кое време .. и така , както и дали колелото ще ми действа за стягане или да наблегна повечко на разходки :) вие сте :)

FuCKkK13
08-11-2012, 19:22
ами тогава карай колело.. по няколко км на ден,после увеличи и така ...

SisiStrange
08-11-2012, 20:27
Храни си се нормално, просто премерено. Впрочем, винаги съм искала да попитам как не ви омръзва по цели 2-3 часа да карате колело или каквото и да е? Мен би ми писнало още на първия час. Не мисля, че в това отношение е до колко време се мъчиш. Въпросът е да има постоянство и с променящо се темпо.

wiiwa
08-12-2012, 18:21
Всичко освен колелото ли ти е забранено? Може да намалиш мъничко плодовете и да наблегнеш на зеленчуците.Вечеряй рано.

mariam123
08-13-2012, 07:08
Добре де, само аз ли на тази височина и 55 кг. изглеждам, като болна от анорексия. И аз бях 63 кг. и ги свалих по абсолютно същия начин, като теб но за 3 месеца. Аз нямам здравословни проблеми, като теб но съм малко мързелива а и с тия цигари....залагам на повече разходки и успявам да задържа килограмите си вече 5 месеца.

FuCKkK13
08-13-2012, 07:12
то зависи от структурата на човек.. на всеки килограмите му стоят различно

fizzyg
08-13-2012, 10:54
Авторке,продължи така без газирани неща,намали и приема на захар,но се храни нормално.
Защо за закуска не ядеш кисело мляко с лъжичка мед и мюсли? Много е вкусно. И когато нещо ти се дояде от скука,винаги имай 2-3 пакетчета от любимите ти ядки. Като междинно да са ти. За обяд е добре салатка или манджичка,но може и отвреме на време да си вариш картофки с нещо за гарнитурка,да си правиш риба,спагети и варива.
За вечеря ( най-добре 3-4 часа преди лягане! ) една салатка ще ти е просто перфектно.

Хляб може да ядеш,не го изключвай чак,но по малко. Не по 4-5 филии на ядене,а по една.
За пиене най-добре е вода (с лимон ако обичаш,аз обожавам!), айрянче , чай ( за предпочитане зелен-много е полезен,но ако не ти се намира такъв- какъвто имаш) и си го изтодявай в хладилника,без да добавяш захар,а само с обилно количество лимон.
И си карай колелото:)

FuckingFreak
08-13-2012, 11:48
Да, страхотно ядене препоръчваш. Супер-мега-хранителното мюсли за закуска. Обяд и вечеря - салатки. А пък "междинно" да мушне цял пакет ядки.

SisiStrange
08-13-2012, 12:08
Като се храните само с трева, не се чудете, че не сваляте от 1 момент нататък. Тялото минава в икономичен режим и отказва да мръдне и грам надолу. За да има резултати трябва режим, не постене. Нормално, здравословно хранене с много упражнения. Здравословно не е = на зеленяши само.

AniTM
08-13-2012, 12:14
аз съм 1.69 и съм 58, тази тема беше ми трябваше. \\:D/ :)

eminemfenka
08-18-2012, 08:09
Ъпвам темата :) Значи направих си режим и през ден карам колело , в свободните дни 100 клякания , малко упражнения за дупе и бедра и гимнастика, колелото го карам на по - висока степен . Но четох в нета,че така се качва мускулна маса , а моята идея е да вляза в номер по тясни дънки хъх , а не в номер по голями .. или поне да се застоя в моите :) И се чудя дали ще заслабна от това и ще се оформя , защото си имам мазнинки, а не да натрупам мусколи под мазнините и пак лошо :) Новаче съм в тая сфера , но имам желание , за разлика от опита ;д моля , дайте някакви насоки за сваляне и стягане , а не за трупане на мускулна маса. ДА знам , че в нета има много упражнения,но както споменах имам невъзможност да ги правя пвоечето , и някое упражнение за паласки? Аз за паласки мислех някой от упражненията на Синди крауфорд , ама пак прочетох,че паласки не се топят, а се оформя мускол под тях и пак бум .. незнам на кое да вярвам ?

divacheee
08-18-2012, 08:54
И защо те е страх от мускУлите ?! :д

kalpazanka
08-18-2012, 08:56
^Защото може би не иска да изглежда като тази кака http://lubomirivanov.com/wp-content/uploads/2011/11/woman_and_weight.jpg ?

eminemfenka
08-18-2012, 09:02
както казах искам да се побирам в моите си дънки или по малки , не и в по голями или да изпълвам до немай къде моите :) може да е стегнато,красиво .. но аз не гоня това :) или иначе казано стремежът ми е към малки телесни размери :)

eminemfenka
08-18-2012, 09:05
това което ме инт. е дали с това , което ' тренирам' мога да стопя мазнини , а не да правя мускули под мазнините :)

FuckingFreak
08-18-2012, 11:38
То така се правят мускули под мазнините. Покараш малко колело и утре се будиш напомпена. Излезте от филма, най-малкото нямате необходимите хормони, за да изглеждате като от снимката на kalpazanka, без да сте на стероиди.

DownloadVirus
08-18-2012, 18:14
^Защото може би не иска да изглежда като тази кака http://lubomirivanov.com/wp-content/uploads/2011/11/woman_and_weight.jpg ?

Хаха разочароваш ме с познанията си по биохимия :lol: То така се става като тази кака..Колко пот и кръв ще лее..

Ако можеш е добре да плуваш.На този ръст и килограми не виждам къде повече ще сваляш килограми.

fankata:)
08-18-2012, 19:35
За красиво стегнато тяло, хапвай повече плодове

DownloadVirus
08-18-2012, 21:50
За красиво стегнато тяло, хапвай повече плодове

100% :lol:

kalpazanka
08-19-2012, 09:03
Хаха разочароваш ме с познанията си по биохимия :lol:
Че ти пък имаш ли база, въз основа на която да преценяваш :lol:

DownloadVirus
08-19-2012, 09:15
Че ти пък имаш ли база, въз основа на която да преценяваш :lol:

Хора нетрениращи дето си мислят че ставаш мис олимпия кат' се поизпотиш малко да не ми пишат :lol:

kalpazanka
08-19-2012, 09:17
Пак си спал на течение :D

DownloadVirus
08-19-2012, 09:30
От това ще е :D

npp
08-19-2012, 09:55
при този ръст(174) дори и с 66кг. си в здравословната норма, друг е въпроса дали човек си харесва телосложението или не, било то съобразявайки се с установени стандарти или друго, за да не се напълнява трябва да се избягват големите количества мазнини, въглехидрати и белтъчини, свинското месо, колбаси произведени не според здравословните стандарти, пържените, тестените, съдържащите захари, пълномаслен(-о, -а) кашкавал, сирене, или сметана, големи количества агнешко, гъше, патешко, или дреболии, да не се прекалява с маслото, олиото и въобще мазнините, (при-)готвени храни(ястия, манджи) съдържащи твърде много мазнини, големи количества ядки, твърде големи количества плодове съдържащи много захари т.е. такива като фурмите и бананите, също така солта и храните съдържащи сол е добре да се избягват до максимум, особено лош навик е да се консумират чипсове, крекери, снаксове, и тям подобните, добре е да се избягва и прекомерната консумация на калорични напитки, такива като подсладените с захари, бирата и високо алкохолните, а ако се извършват повече физически движения както е при спортуването, тогава ще е по-лесно да се поддържа форма(-та)

bloodyF
08-19-2012, 11:28
55/174...
яж, че ще изчезнеш
а ако ''здравословните проблеми'' за коремни и лицеви са ''пробвах се веднъж , не се получи и се отказвам'' ходи ги пробутвай на някой друг
има ли желание, има и начин